Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Mrežnica

Mrežnica – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Slunja: spływ kajakowy Kanionem Mrežnicy

1. Ze Slunja: spływ kajakowy Kanionem Mrežnicy

Spotkaj się w małej wiosce Primišlje nad rzeką Mrežnicą i przygotuj się na przygodę z kajakiem, słuchając wszystkich niezbędnych instrukcji bezpieczeństwa. Udaj się w dzicz górnego kanionu między Primišlje a Tržič, uważany za najpiękniejszy odcinek rzeki Mrežnicy i idealny na ekscytującą przygodę kajakową. Przepłyń przez głęboki i wąski wąwóz, do którego słońce dociera tylko na kilka godzin dziennie, i podziwiaj spektakularny pokaz naturalnego światła. Mijaj klify z białymi skałami i bujną roślinnością, odkryj kaskadowe wodospady, silne źródła słodkowodne i baseny z wodą, które są idealne do pływania latem. Poświęć trochę czasu na pływanie i skakanie przy 8-metrowym wodospadzie, a następnie popłyń kajakiem z powrotem do miejsca zbiórki wczesnym popołudniem.

Ze Slunja: Wodospady Plitvice i Mreznica Spływy kajakowe

2. Ze Slunja: Wodospady Plitvice i Mreznica Spływy kajakowe

Poza głównymi atrakcjami turystycznymi, ukryta na terenach wiejskich, między wioską Rastoke a Parkiem Narodowym Jezior Plitwickich płynie rzeka Mreznica. W kanionie teren pokrywa gęsty las, otoczony klifami, gdzie do wodospadów można dotrzeć tylko kajakiem. Źródło rzeki znajduje się zaledwie 12 km w górę rzeki od cywilizacji, ale przynosi czystą wodę pitną. Otoczona nietkniętą przyrodą, łatwe bystrza i spokojne wodospady stawiają tę rzekę na mapie świata, czyniąc ją najpiękniejszą rzeką w Europie. Jego lokalna nazwa to właściwie „Wodospadowy plac zabaw”. Podczas tej aktywności robimy kilka przystanków, które dadzą Ci szansę na skoki z wodospadów o wysokości od 1 metra do 8 metrów! Dla mniej żądnych przygód możesz pływać za wodospadami, przepłynąć je kajakiem, wiosłować za nimi – wybór należy do Ciebie. Gdzieś w połowie zrobimy krótką przerwę na piknik, więc zdecydowanie polecamy zabranie ze sobą kanapek lub przekąsek, a następnie kąpiel w szmaragdowo zielonej wodzie. W co się ubrać na aktywność? Nasz przewodnik i lider wyprawy zapewni Ci cały niezbędny sprzęt wymagany do aktywności, udzieli wskazówek, jak wiosłować i pracować w zespole, aby Twoja podróż była bezpieczna i przyjemna. Zapewnimy Ci nadmuchiwany kajak typu sit-on-top w tandemie, wiosła, pomoc wypornościową i kaski. W zależności od pory roku zapewniamy mokre buty neoprenowe, neoprenowy kombinezon typu long john i kurtkę przeciwdeszczową na chłodniejsze dni. Zapewniamy wodoodporny pojemnik na rzeczy osobiste, które chcesz zabrać na wodę (jedzenie, napoje, aparat fotograficzny, lekarstwa…). Weź ze sobą dodatkowe suche ubrania na zmianę po podróży. Jeśli masz swoje stare trampki lub buty do wody, dobrze byłoby je zabrać, a jeśli nie, dostaniesz je od nas. Warto zabrać ze sobą kostium kąpielowy, poliestrową koszulkę i ręcznik, bo na koniec będziecie mokrzy! Na mecie nasz kierowca wahadłowca przyniesie suche ubrania do przebrania i zawiezie z powrotem do miejsca startu/bazy/parkingu na poczęstunek i relaks z innymi uczestnikami grupy.

Mrežnica: Spływ kajakowy rzeką i wodospadami

3. Mrežnica: Spływ kajakowy rzeką i wodospadami

Przewodnicy powitają Cię w miejscu spotkania, gdzie otrzymasz podstawowe instrukcje dotyczące podróży i całego sprzętu. Następnie zawieziemy Państwa naszym transportem do punktu wyjścia nad rzeką Mrežnicą. Tam zostaniesz wyposażony, a nasi przewodnicy udzielą ci instrukcji i procedur bezpieczeństwa. Przejedziecie przez najpiękniejszą część Mrežnicy o długości 5 kilometrów z mnóstwem magicznych miejsc do pływania i rekreacji. Spodziewaj się niesamowitej nietkniętej przyrody, pięknej turkusowej wody oraz wielu wodospadów i skoków na tej rzece, która jest miejscem Primišlje. Tuż za pierwszym wodospadem, od którego zaczyna się Twoja przygoda, dotrzesz do największego wodospadu na całej rzece – Milkovića slap. Z niego możesz sprawdzić swoją odwagę i skoczyć z wysokości 5 m lub 9 m prosto do głębokiej, orzeźwiającej wody! Trasa kończy się mijając magiczny obóz na Mrežnicy, przy moście. Program jest odpowiedni dla dzieci od 6 roku życia, w zależności od stanu wody!

Slunj: Przygoda na spływie kajakowym górną Mreznicą

4. Slunj: Przygoda na spływie kajakowym górną Mreznicą

Wyrusz w ekscytującą przygodę z raftingiem górną częścią rzeki Mreznica. Podróżuj przez długi rząd wodospadów i podziwiaj niesamowite naturalne baseny. Ciesz się elementami canyoningu, takimi jak naturalne zjeżdżalnie wodne, skakanie z wysokich klifów i spacery po kanionie. Po przybyciu otrzymasz sprzęt ochronny (i kombinezony neoprenowe, jeśli to konieczne) oraz instrukcje wiosłowania. Następnie zawieziemy Cię na start. Wodospady będziemy mijać czasem na naturalnych zjeżdżalniach, czasem wskakując do dolnego basenu lub spacerując wokół kaskady, ale większość z nich możemy zjechać kajakami. Na naszej drodze znajduje się 15 wapiennych wodospadów. Początek i koniec wycieczki są pełne akcji, podczas gdy środkowa część zapewnia nam spokojne wiosłowanie, aby cieszyć się otoczeniem. Dzika i niesamowita przyroda wokół rzeki, jej wodospady i różnokolorowe baseny sprawiają, że spływy kajakowe po rzece Mreźnicy są niezwykle ciekawym i intensywnym przeżyciem. Po dojechaniu do mety szybko odwozimy Was z powrotem do bazy, gdzie można się przebrać w suche ubrania.

Slunj: Spływ rzeką Mrežnicą

5. Slunj: Spływ rzeką Mrežnicą

Zobacz nową stronę Chorwacji i spędź poranek na spływie Rzeka Mrežnica. Odkryj ten ukryty klejnot w Jeziora Plitwickie z wąskimi kanionami, 93 wodospadami i żywą zielenią. Wspinaj się na pokład pojedynczego jeźdźca, idealny sposób na dotarcie do każdego zakątka dzikiego terenu. Po krótkiej rozmowie na temat bezpieczeństwa poćwiczysz wiosłowanie na małym jeziorze. Podejdź do wodospadów, aż będziesz gotowy, aby zanurzyć się na wysokość nawet 8 stóp. Znajdź wszystkie emocje i pośpiech, których możesz chcieć, z bystrzami wodnymi i skokami z klifów. Złap oddech pomiędzy, podziwiając szmaragdowe wody, dziewicze brzegi rzek i idylliczne odgłosy natury. Pamiętaj, aby dostać od instruktora suchą torbę, aby zabezpieczyć aparat i uwiecznić kilka wspomnień z tego niesamowitego krajobrazu.

Mrežnica: Wycieczka kajakowa do Górnego Kanionu

6. Mrežnica: Wycieczka kajakowa do Górnego Kanionu

Podczas naszej wycieczki z mostu Čiča do mostu Tržič będziemy wiosłować przez ponad 5 km, aby pokonać 26 przeszkód i bystrzy, co stanowi jedną trzecią z 93 przeszkód pływowych o łącznej długości 64 km "turkusowego piękna krasowego". Po szerokim i przestronnym płytkim strumieniu dotrzemy do wspaniałego wodospadu Rončević. Zaraz za wodospadem Rončević, pod stromymi klifami, które utworzyły krótki wąwóz, znajduje się fascynujący wodospad Milković (8 m), który zapiera dech w piersiach każdego odwiedzającego lub poszukiwacza nietkniętego. Jest to drugi co do wielkości wodospad na Mrežnicy, płynący aż do wodospadu Smoljanović, czyli mostu w Tounjski Tržić. Jest to jeden z najpiękniejszych wodospadów na Mrežnicy, ze względu na swój kształt i sposób, w jaki praktycznie prowadzi wodę przez małą "zjeżdżalnię" utworzoną w środku wodospadu, która jest zauważalna tylko przy niskim poziomie wody. To właśnie w tej części, o długości zaledwie 1,2 km, aż 9 wodospadów zostało wciśniętych w wąski, gęsto zarośnięty kanion, pokryty białymi skałami, które tylko na chwilę wpuszczają światło słoneczne. W tej części potoku znajduje się potężne źródło, które latem obniża temperaturę Mrežnicy do około 6-7°C. Wpływ tego źródła jest odczuwalny prawie 5 kilometrów w dół rzeki, co jest widoczne w innej roślinności wzdłuż rzeki oraz wodospadach i innych formach zjawisk osiadłych. Tutaj kończy się nasza krasowa przygoda.

Z Zagrzebia: Spływ kajakowy kanionem i wioska Rastoke - 1-dniowa wycieczka

7. Z Zagrzebia: Spływ kajakowy kanionem i wioska Rastoke - 1-dniowa wycieczka

Dołącz do naszej 1-dniowej wycieczki kajakiem po rzece Mreznica i wiosce Rastoke, aby podziwiać niesamowite krajobrazy. Baw się dobrze odkrywając spektakularny kanion z kajaka. Poznaj wioskę młynów wodnych Rastoke. Rozpocznij dzień od naszego firmowego transportu autobusowego. Zanurz się w kulturze i historii Chorwacji, zdobywając fascynujące informacje od swojego przewodnika i podziwiając fantastyczne widoki na chorwacką wieś podczas podróży do wioski Rastoke. Po przybyciu do Rastoke przewodnik przekaże Ci wszystkie informacje o tej lokalizacji i będziesz mieć 45 minut wolnego czasu na zwiedzanie. Po zwiedzeniu Rastoke zostaniesz przekazany w ręce profesjonalnych kapitanów, którzy przetransportują Cię furgonetką do bazy - punktu startowego spływu kajakowego. (10 min jazdy) POCZĄTEK PRZYGODY: Sześć oszałamiających trawertynowych wodospadów, krystalicznie czysta woda, wspaniały kanion, piękna nienaruszona przyroda, ekscytujące skoki z klifów, pływanie i wiosłowanie. Wszystko to podczas czterogodzinnego spływu kajakowego. Wspaniałą rzeczą w kajakarstwie w Mreznicy jest to, że nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia w kajakarstwie. Jest to tak bezpieczne, że nawet 6-latki mogą dołączyć. Mimo to ta wycieczka kajakowa jest wystarczająco ekscytująca nawet dla bardziej odważnych. Możesz na przykład skoczyć z klifu o wysokości 9 m (29 stóp). Chociaż rzeka Mreznica znajduje się w pobliżu czasami zatłoczonych Jezior Plitwickich, wydaje się, że dzielą je lata świetlne. Mimo że sceneria jest równie oszałamiająca, a wody równie szmaragdowe. Jednak nawet nie wszyscy Chorwaci wiedzą o tym ukrytym klejnocie w sercu Chorwacji. Po zakończeniu przygody będziesz mieć godzinę wolnego czasu, aby odpocząć w hamaku w bazie, porozmawiać z nowo poznanymi ludźmi, napić się zimnego piwa lub po prostu cieszyć się przyrodą, zanim wrócisz do zgiełku ulic Zagrzebia. Nie przegap tej jedynej w swoim rodzaju przygody!

Mrežnica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mrežnica? Kliknij tutaj.