Atrakcja wodna

Gdańsk: Rejs po stoczni zabytkową polską łodzią

4,8 / 5

Opinie: 60

Gdańsk: Rejs po stoczni zabytkową polską łodzią

Organizator atrakcji: Galar Gdański
Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Od 65 zł za osobę

Weź udział w relaksującym rejsie po Gdańsku. Płyń na pokładzie 12-osobowej repliki zabytkowej polskiej łodzi. Odkryj przemysł stoczniowy od wewnątrz, płynąc trasą niedostępną dla innych statków. Poznaj historię stoczni i zobacz, jak wygląda teraz

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Czas trwania 50 min
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę, korzystając z osobnego wejścia
Przewodnik
angielski, polski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Ciesz się przyjemnym rejsem wokół stoczni z dala od tłumów
 • Poznaj historię stoczni i zobacz, jak wygląda teraz
 • Odwiedź miejsca, gdzie w czasie II wojny światowej produkowano niemieckie okręty podwodne
 • Obserwuj pracę stoczniowców od wewnątrz
Pełny opis
Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat (głównie w XVIII wieku). Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób. Stocznia była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Pływaj wokół wyspy Ostrów, na której znajduje się Gdańska Stocznia „Remontowa”, piąta co do wielkości stocznia remontowa na świecie. Ten rejs stanowi wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, będące symbolem miasta portowe dźwigi i nabrzeże Portu Gdańsk.
Wliczone w cenę
 • Kamizelka ratunkowa
 • Koc
 • Przewodnik
 • Odbiór z hotelu i transport powrotny
 • Posiłki
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Przystań Galar Gdański, Dokowa 1, 80-863 Gdańsk, Polska. Miejsce zbiórki znajduje się na postoczniowym terenie przemysłowym, w pobliżu 3 kontenerów morskich, 500 metrów od Europejskiego Centrum Solidarności i 850 metrów od Muzeum II Wojny Światowej.

Otwórz w Google Maps ⟶
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,8 /5

na podstawie 60 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  5/5
 • Transport
  4,9/5
 • Jakość/cena
  4,8/5
 • Bezpieczeństwo
  3/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Co za przyjemność zobaczyć Stocznię Gdańską! Piękna okolica, a z bliska widać żurawie i dobrze działającą stocznię! Również w Gdańsku w dniu, w którym mieliśmy jechać, było deszczowo (biedno), więc musieliśmy przełożyć wycieczkę na następny dzień, ale do tego też było bardzo deszczowo, ale ponieważ był to nasz ostatni dzień, Veronica, przewodnik, po prostu czekała z nas w stołówce na łodzi przez godzinę i poszliśmy tylko z nami trzema w łodzi. To była taka miła usługa. Możemy tylko polecić!

Czytaj dalej

29 lipca 2021

Sama wycieczka to niesamowity sposób, aby uzyskać wgląd w port i dokujące tam statki i zobaczyć jego niesamowity rozmiar. Przewodnik był bardzo miłym człowiekiem, który również był tak miły, że czekał na nas kilka minut, ponieważ nasz transport na przystań był spóźniony. Mieliśmy pecha do pogody i padało przez całą godzinę, ale to tylko przekonało nas do ponownej próby, ponieważ poza tym bardzo podobała nam się wycieczka!

Czytaj dalej

27 sierpnia 2020

Jedź, jedź Bardzo spersonalizowana wycieczka z kapitanem wyjaśniającym każdy szczegół dotyczący statków i stoczni Na pokładzie byliśmy tylko ja i moja żona, ponieważ na szczęście nikt nie był zarezerwowany Ale jeśli łódź jest pełna, masz maksymalnie 12 punktów spotkania to Dokova 1 znajdziesz na mapach Google Trochę na uboczu, ale fajnym spacerem możesz się tam dostać Pojechaliśmy taksówką z centrum za jedyne 5 euro Aby spróbować

Czytaj dalej

5 sierpnia 2020

Numer identyfikacyjny produktu: 267252