Dodaj daty

Most Westchnień, Oksford

Most Westchnień, Oksford

Most Westchnień, Oksford – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

1. Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po angielskiej wsi z Londynu. Podziwiaj bajkowe domy Cotswolds, historyczny Uniwersytet Oksfordzki i piękno angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę, która zabierze Cię na zachód, aby doświadczyć piękna wiejskiego krajobrazu Cotswolds i uniwersyteckiego miasta Oxford. Przejedź przez Cotswolds, podziwiając widoki na piękny krajobraz i kamienne wioski. Wyznaczony obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, to angielska wieś w najlepszym wydaniu. Zatrzymamy się w Bibury i Burford, dwóch najbardziej lubianych wioskach Cotswolds. Kontynuuj podróż do Oksfordu, aby zwiedzić najsłynniejsze miasto uniwersyteckie na świecie. Czas wolny na lunch w samym sercu miasta. Wybierz się na spacer wśród budynków uczelni i podziwiaj ich iglice. Twój przewodnik poleci Ci trasę spaceru, która obejmuje najsłynniejsze miejsca, w tym Most Westchnień i katedrę Christchurch. Dowiedz się o związku Oksfordu z Alicją w Krainie Czarów i Harrym Potterem. Znajdź świetne miejsce na posiłek (przewodnik udzieli Ci rekomendacji) lub dołącz do lokalnych uczonych i naukowców przy kuflu w najbardziej nawiedzonym pubie w mieście. Wrócisz do Londynu przed 6 wieczorem i możesz skorzystać z londyńskiego metra, aby szybko podróżować do wszystkich części Londynu.

Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

2. Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

Dołącz do przewodnika z wykształceniem uniwersyteckim, który ma wieloletnie doświadczenie i lokalną wiedzę na temat Oxford City i uczelni. Zobacz marzycielskie iglice jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do niektórych z najbardziej historycznych uczelni w mieście, takich jak New College, założony w 1379 roku i ostatnio widziany w filmach o Harrym Potterze i produkcjach telewizyjnych inspektora Morse'a i Lewisa. Odwiedź Exeter College, założony w 1314 roku i kolejny ulubiony podczas większości wycieczek. Zatrzymaj się przy Hertford College z romantyczną fasadą i Mostem Westchnień, natychmiast rozpoznawalnymi z Brideshead Revisited. Zobacz Bibliotekę Uniwersytecką i poznaj system kolegialny unikalny dla Oksfordu i Cambridge. Odkryj słynnych absolwentów, którzy studiowali i wykładali na uniwersytecie, w tym niesławnego doktora Spoonera, którego portrety wiszą w New College Dining Hall i którego nazwa pochodzi od zabawnego fenomenu lingwistycznego, jakim są łyżeczki.

Z Londynu: Wycieczka po uniwersytetach Oxford i Cambridge

3. Z Londynu: Wycieczka po uniwersytetach Oxford i Cambridge

Poznaj tereny Oksfordu i Cambridg podczas pieszych wycieczek z przewodnikiem podczas tej całodniowej wycieczki na pokładzie wygodnego autobusu z Londynu. Zanurz się w historie kryjące się za tymi instytucjami i wyraźnie usłysz swojego przewodnika dzięki dostarczonym zestawom słuchawkowym. Wskocz na pokład przestronnego autobusu na dworcu Victoria Station i zrelaksuj się podczas jazdy przez wzgórza Chiltern do Oksfordu, "Miasta Śniących Iglic", którego ciche dziedzińce inspirowały pokolenia uczonych, takich jak Bill Clinton, Lewis Carroll, C.S. Lewis i J.R.R. Tolkien. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem i odwiedź kolegium Christ Church, w którym kręcono sceny z Harry'ego Pottera. Zobacz bibliotekę Bodleian i malownicze dziedzińce uczelni, z których słusznie słynie Oxford. Wróć do autobusu na wycieczkę do Cambridge, żywego miasta, które ukształtowało historię, a dziś odzwierciedla najlepsze historyczne i współczesne życie. Wejdź na teren, który zainspirował takie postacie jak Charles Darwin, Isaac Newton i wielu członków grupy Monty Python. Zobacz wspaniały Kings College podczas wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po mieście pełnym pięknych budynków i historycznych osobliwości, w tym słynnego Mostu Westchnień. Po zakończeniu wycieczki wróć na stację Victoria w Londynie.

Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

4. Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

Zwiedź Oksford, miasto Dreaming Spires, podczas pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem z miejskiej rady turystycznej. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, odkryj jego ukrytą historię i poznaj wszystkie zadziwiające historie o kluczowych postaciach Oksfordu — prawdziwych i fikcyjnych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na wielkiej i bardzo starej Broad Street (niegdyś rów miejski) i powiedz mu, skąd pochodzisz i jakie masz szczególne zainteresowania w Oksfordzie, a oni dołożą wszelkich starań, aby je uwzględnić. Udaj się do Pomnika Męczenników, miejsca straszliwych represji religijnych w średniowieczu, a następnie do najstarszej wieży w St Michael of Northgate, zbudowanej w czasach saksońskich. Następnie udaj się do samego serca Uniwersytetu i miejsca inspiracji dla szkoły Hogwart Harry'ego Pottera. Przejdź obok pubów, w których spotykali się Inklingowie, aby omówić swoje pisanie, a także pubów, w których kręcono inspektora Morse'a, oraz najpopularniejsze studenckie pijalnie w dawnych czasach. Odkryj miasto, które jest domem dla kilku najsłynniejszych brytyjskich postaci literackich - zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych - takich jak JRR Tolkien i CS Lewis, Philip Pullman i Colin Dexter, a także niektóre z ich najsłynniejszych dzieł, takich jak Lyra i Will oraz Inspector Morse'a. Podziwiaj zdumiewającą architekturę Oksfordu, gargulce i groteski, tak wspaniale zachowane z każdego okresu historycznego i stylu, i wybierz się na spacer po zapierającym dech w piersiach placu Radcliffe. Przejdź przez kapryśny Most Westchnień, jak go czule nazywamy, podobnie jak te w Wenecji i Cambridge. Zobacz Biblioteki Bodleiańskie z zewnątrz we wspaniałym czworoboku Old Schools. Dowiedz się o słynnych muzeach w mieście, w tym Muzeum Historii Nauki, w którym znajduje się tablica Einsteina, Pitt Rivers, niegdyś domu skurczonych głów, oraz bajecznym Ashmolean, które było jednym z pierwszych muzeów na świecie. Jeśli czas pozwoli, przejdź się aż do pięknych Christ Church Meadows, gdzie odbywa się łódka i pasie się bydło; prawdziwie duszpasterska i kwintesencja sceny angielskiej.

Upiorna wycieczka po mieście Oxford

5. Upiorna wycieczka po mieście Oxford

Trzymaj się mocno podczas tej 75-minutowej pieszej wycieczki po Oksfordzie z różnicą. Relaksujący wieczorny spacer odkrywa wiele tylnych ulic i alejek Oksfordu w poszukiwaniu legendarnych straszydeł miasta. Oksford ma wiele różnych historii o duchach, od opowieści o heretyckich biskupach po żołnierzy zastrzelonych o świcie podczas angielskiej wojny domowej. Twój przewodnik ożywi je wszystkie do tego stopnia, że możesz nawet uwierzyć, że niektóre z nich są prawdziwe! Spaceruj po najstarszych częściach miasta, gdzie znajduje się największe bogactwo zjawisk spektralnych. Zobacz upiorne miejsca, takie jak miejsce, w którym rozpoczęły się krwawe zamieszki miasta kontra togi. Odwiedź tajemnicze cmentarze, zobacz żałobny Most Westchnień i podążaj śladami Dead Man's Walk.

Oksford: wycieczka piesza Morse / Lewis i Endeavour

6. Oksford: wycieczka piesza Morse / Lewis i Endeavour

Spotkaj się ze swoim wykwalifikowanym przewodnikiem z zielonym (lub niebieskim) odznaką w Martyrs Memorial na St Giles na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Oksfordzie, z naciskiem na filmowanie Morse / Lewis i Endeavour. Twój przewodnik przedstawi krótkie wprowadzenie do miasta i uniwersytetu, a stąd wyruszysz przez samo serce Oksfordu, aby zwiedzić miejsca związane z filmowaniem. Zobaczysz wiele kolegiów (z zewnątrz), a także The Bodleian Library, Old Schools Quadrangle, The Weston Library i The Radcliffe Camera. Inne strony to Most Westchnień i wiele pubów, w których często wypowiadano słowa „kufel Morse'a”! Każda wycieczka jest inna, nie jest przestrzegany scenariusz, a najlepsza trasa zostanie wybrana tego dnia, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

7. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oxford: Oficjalna wycieczka duchów „Nawiedzony Oxford”

8. Oxford: Oficjalna wycieczka duchów „Nawiedzony Oxford”

Odkryj wszystkie kluczowe nawiedzone miejsca w Oksfordzie i okolicach podczas nocnej pieszej wycieczki luźno opartej na książce „Nawiedzony Oksford” autorstwa lokalnego autora Roba Waltersa, tylko jednego z doświadczonych i utalentowanych przewodników. Przeżyj najlepszy sposób, aby „zobaczyć” duchy Oksfordu na trasie, która zabierze Cię w serce środkowego Oksfordu i jego uniwersytetu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i daj się porwać nocy, zaczynając na rogu Turl Street i Broad Street, które niegdyś były rowem miejskim i miejscem straszliwych morderstw i prześladowań religijnych. Poznaj historię Oksfordu i posłuchaj wielu przerażających historii z czasów duńskich Wikingów. Przejdź obok Oxford University, Radcliffe Square i zajrzyj do Old Schools Quadrangle - słynnego Harry'ego Pottera. Podziwiaj wspaniałą i imponującą architekturę Oksfordu i poczuj historię w murach, które są dobrze zachowane i reprezentują każdy okres architektury od średniowiecznej przez klasyczną po współczesną. Spójrz na Most Westchnień, tak zwany, ponieważ przypomina ten w Wenecji, który prowadził więźniów na zagładę. Zjedź starożytną, otoczoną murami uliczką do New College, zbudowanego pod koniec XIII wieku i zobacz jego ciemne bramy na tle mroku.

Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

9. Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

10. Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Most Westchnień, Oksford: najlepsze atrakcje w pobliżu

Most Westchnień, Oksford: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Most Westchnień, Oksford? Kliknij tutaj.

Most Westchnień, Oksford: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2105 recenzji)

Bardzo podobał mi się Oksford i Cotswolds! Trasa była bardziej skupiona na Oksfordzie, a i tak głównie o to mi chodziło. Ale zwiedziliśmy uroczą małą wioskę w Cotswolds i zobaczyliśmy większość pięknej okolicy. Nasz przewodnik wskazał po drodze wiele atrakcji i poprowadził nas na krótką pieszą wycieczkę po przybyciu do Oksfordu. Mogliśmy wtedy swobodnie zwiedzać na własną rękę, co było dla mnie idealne, ponieważ było kilka konkretnych, mniej popularnych miejsc, które chciałem sprawdzić. Jestem bardzo zadowolony z wycieczki i zdecydowanie polecam! Zwłaszcza dla tych, którzy chcą zwiedzić Oksford i mieć transport z Londynu i z powrotem pod koniec dnia.

Bardzo podobała nam się nasza podróż! Transport był terminowy i skuteczny. Autobus wycieczkowy był bardzo nowoczesny i wygodny. Nasz przewodnik był wciągający i pouczający. Dowiedzieliśmy się wielu naprawdę fajnych ciekawostek. Bibury i Bourton on the Water były bardzo osobliwe. Polecam odwiedzić model miasta w Bourton. Oksford to naprawdę cud. Doceniliśmy pieszą wycieczkę. Ponad wszystko świetny stosunek jakości do ceny.

Zachwycony pod każdym względem, uroczy i ciekawy kierowca i przewodnik oraz wspaniała wycieczka nawet w deszczu ;) Może trochę na pośpiechu w Bourton-on-the-Water, gdzie malutka wioska zasługuje na wskazanie przez przewodnika, żeby nie przegapić: ) Byłoby również wspaniale włączyć Stratford do trasy, nawet jeśli oznaczałoby to powrót nieco później :) Tak czy inaczej dziękuję za wszystko, bardzo mi się podobało!

Doskonały kierowca i przewodnik. To było wspaniałe doświadczenie z kompetentnym przewodnikiem. Gorąco polecam tę wycieczkę. Korzystaliśmy z GetYourGuide i nigdy się nie zawiedliśmy. Świetna cena!

Muszę powiedzieć, że podobało mi się to poza miastem w Londynie. Nie zrozumiałem niczego, co wyjaśnił przewodnik, ponieważ nie rozumiem nic po angielsku. Piękne wizyty