Dodaj daty

Most Westchnień

Most Westchnień

Most Westchnień – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

1. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

2. Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

3. Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

4. Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

Ciesz się tym, co najlepsze w Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź trzy najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień i Pałac Dożów. Omiń długie kolejki na zewnątrz dzięki naszym biletom bez kolejki, aby zaoszczędzić cenny czas. Odkryj imponujący Pałac Dożów ze wspaniałymi pokojami i setkami arcydzieł. Tutaj Doż i jego Rada kontrolowali losy tysiącletniej historii Republiki. Przeżyj to razem z przewodnikiem, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając Cię w bardzo szczególnym kontekście historycznym: europejskie średniowiecze i następne stulecia. Następnie przejdź przez słynny na całym świecie Most Westchnień i odwiedź wilgotne i ciemne więzienia Piombi. Jego nazwa pochodzi od sugestii, że więźniowie wzdychali, widząc ostatni widok pięknej Wenecji przez okno, zanim zostali zabrani do swoich cel. Kontynuuj zwiedzanie sali głównej i lśniących złotymi nawami Bazyliki św. Marka, poznaj historię dzieł sztuki zdobiących kościół, a jeśli jest to przewidziane w wybranej opcji zwiedzania, dotrzyj do muzeum Bazyliki. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Plac św. Marka, serce Wenecji, z tarasu Bazyliki. Wreszcie, możesz kontynuować samodzielne zwiedzanie Wenecji, korzystając z naszego audioprzewodnika. Aplikacja mobilna zawiera cyfrową mapę, która poprowadzi Cię przez miasto, pokazując najlepsze miejsca.

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

5. Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: Pałac Dożów, Most Westchnień i zwiedzanie więzień

6. Wenecja: Pałac Dożów, Most Westchnień i zwiedzanie więzień

Zwiedź Pałac Dożów z doświadczonym przewodnikiem i zwiedź jego niezwykłe pokoje. Razem ze swoim doświadczonym przewodnikiem zostaniesz zaprowadzony do pałacu, gdzie możesz podziwiać arcydzieła artystyczne stworzone przez najsłynniejszych malarzy i rzeźbiarzy tamtych czasów. Tiepolo i Tiziano to tylko niektórzy z wielu artystów, którzy ozdobili ten pałac. Zachwyć się złotymi schodami, wejściem do komnat dożów i salami władzy, skąd możesz zobaczyć „Sąd Ostateczny” Tintoretta, jeden z największych i największych obrazów na świecie. Odwiedź Stary Pałac Królewski na Placu Świętego Marka. Tutaj odkryjesz styl życia w Wenecji w przeszłości; pokoje Sissi (cesarzowej Austrii) i muzeum archeologiczne.

Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

7. Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

Uczyń swój pobyt w Wenecji bardziej komfortowym, sięgając po kartę miejską. Ciesz się dostępem m.in. do wszystkich głównych kościołów, muzeów i zabytków. Wybieraj spośród wielodniowych karnetów i skorzystaj z opcji dołączenia biletów komunikacji miejskiej. Podziwiaj bizantyjskie zabytki wokół placu św. Marka i zajrzyj do pałacu Dożów – dawnej siedziby władców Wenecji. Skorzystaj z możliwości odwiedzenia wszystkich 16 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus, w tym kościołów Najświętszej Maryi Panny od Lilii, św. Stefana i Matki Boskiej Cudownej. Odwiedź Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Bibliotekę św. Marka, pałac Ca' Rezzonico, pałac Ca' Pesaro mieszczący Międzynarodową Galerię Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Szkła znajdujące się na wyspie Murano, Muzeum Historii Naturalnej, muzeum w pałacu Mocenigo, dom Carla Goldoniego, Muzeum Koronek zlokalizowane na wyspie Burano oraz Museo Fortuny. Lista muzeów:pałac DożówMuseo CorrerNarodowe Muzeum ArcheologiczneBiblioteka św. Markapałac Ca' Rezzonicopałac Ca' PesaroMuzeum Historii Naturalnejpałac Mocenigodom Carla GoldoniegoMuzeum Koronek zlokalizowane na wyspie BuranoMuzeum Szkła działające na wyspie MuranoMuseo Fortuny 16 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus: kościół Najświętszej Maryi Panny od Liliikościół św. Eustachegokościół św. Stefanakościół św. Ludwika z Tuluzykościół Santa Maria Formosabazylika św. Piotra w Castellokościół Matki Boskiej Cudownejkościół Najświętszego Zbawicielakościół św. Jana Jałmużnikakościół Matki Bożej Różańcowej (kościół jezuatów)kościół św. Pawłakościół św. Sebastianakościół św. Jakuba Większego Apostołakościół św. Hiobakościół Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel (kościół Carmini)kościół św. Jana Chrzciciela na Bragorze

Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

8. Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

Zarezerwuj karnet San Marco, z którego skorzystasz podczas pobytu w Wenecji. Ciesz się wstępem do pałacu Dożów, 3 muzeów zlokalizowanych przy placu św. Marka, 3 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus oraz muzeum Fondazione Querini Stampalia. Aby w pełni wykorzystać swój pobyt w Wenecji, zdecyduj się na jedną z opcji, które obejmują dostęp do komunikacji publicznej. Na początek udaj się na plac św. Marka. Sięgnij po swój karnet, aby skorzystać z bezpłatnego wstępu do pałacu Dożów. Później zajrzyj do innych muzeów, które mieszczą się przy placu. Odwiedź bezpłatnie Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka. Karnet obejmuje również wstęp do muzeum Fondazione Querini Stampalia oraz do 3 zabytkowych kościołów, które należą do stowarzyszenia Chorus – Santa Maria del Giglio, Santo Stefano oraz Santa Maria Formosa. W ramach opcji z transportem skorzystasz ze wszystkich środków weneckiej komunikacji publicznej, w tym tramwajów wodnych (vaporetto), autobusów, tramwajów oraz pociągów People Mover. 

Wenecja: Pałac Dożów: wycieczka z pominięciem kolejki z więzieniami

9. Wenecja: Pałac Dożów: wycieczka z pominięciem kolejki z więzieniami

Palazzo Ducale, czyli „Pałac Dożów”, przez wieki był siedzibą władzy politycznej Wenecji. Dzięki tej 1-godzinnej wycieczce uzyskasz wstęp do wspaniałych pokoi, bogato wyposażonych w setki arcydzieł sztuki, w których książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki. Słuchaj i ucz się, jak pałac budzi się do życia w towarzystwie doświadczonego przewodnika, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając się w bardzo szczególnym kontekście historycznym – europejskim średniowieczu. Daj się zaskoczyć bogatym detalom złotych schodów i niezwykłemu realizmowi scen stworzonych przez wielu artystów, którzy dekorowali budynek. Przeżyj ponownie udrękę więźniów przechodzących przez słynny Most Westchnień i wejdź do weneckich więzień, które słyną z goszczenia między innymi Giacomo Casanovy.

Wenecja: pałac Dożów bez kolejki i przewodnik książkowy

10. Wenecja: pałac Dożów bez kolejki i przewodnik książkowy

Nie trać cennego czasu i omiń długie kolejki do dawnej siedziby władz Wenecji. Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do niesamowitego Pałacu Dożów i spaceruj po wspaniałych salach i korytarzach w swoim tempie. Przekrocz most Westchnień, aby zobaczyć więzienia, w których przetrzymywano przestępców, w tym Casanovę. Skorzystaj z poręcznego przewodnika książkowego w wybranym przez siebie języku, by poznać lepiej historię pałacu oraz znajdujące się w nim arcydzieła sztuki. Później udaj się do pobliskiego Museo Correr na górnych piętrach budynku Prokuracji Nowej, aby dowiedzieć się więcej o stylu życia mieszkańców Wenecji na przestrzeni wieków. Stwórz własny plan podróży na podstawie 8 proponowanych tras w przewodniku i odkryj różne pałace przy placu św. Marka. Podziwiaj rzeźby, obrazy i biblioteki, które ukazują prawdziwą potęgę miasta i jego splecioną z morzem historię.

Liczba znalezionych atrakcji: 94
Sortuj wg::

Most Westchnień: najlepsze atrakcje w pobliżu

Most Westchnień: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Most Westchnień? Kliknij tutaj.

Most Westchnień: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(30 603 recenzji)

Matteo miał naprawdę dużą wiedzę zarówno na temat Pałacu Dożów, jak i Bazyliki Świętego Marka. Minęły 3 godziny, a on zawsze chętnie odpowiadał na pytania. Dobrze się nami opiekował, był bardzo jasny i łatwy do zrozumienia. Ożywił historię Pałacu Dożów i powstania Republiki Weneckiej. Całkowicie polecam tę wycieczkę.

Bardzo dobra wycieczka i polecam ją każdemu, kto odwiedza Wenecję. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i dowiedzieliśmy się wiele o historii Wenecji. Bardzo pomocny i chętny do odpowiedzi na pytania

Wszystko było dobrze, z wyjątkiem przewodnika, który spieszył się i nie mogliśmy zobaczyć wszystkiego szczegółowo. Ominęliśmy nawet niektóre pokoje w pałacu Dożów

Wycieczka była świetna! Nasz przewodnik Ellie był doskonały, zabawny i bardzo kompetentny. Wiele się nauczyliśmy i miło spędziliśmy z nią czas.

Bardzo imponujący budynek! Ominięcie kolejki działa świetnie, to się opłaca!