Dodaj daty

Most Rialto

Most Rialto – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

1. Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Weź udział w przejażdżce gondolą po kanałach Wenecji z maksymalnie 5 innymi osobami i gondolierem. Płyń z gracją przez tajemnicze kanały Wenecji podczas spokojnej 30-minutowej wycieczki. Odkryj kanały Wenecji, które mają w sobie mnóstwo piękna i uroku, co na pewno uda Ci się zobaczyć podczas rejsu. Popłyń wzdłuż kultowej cieśniny Canal Grande i dryfuj po mniejszych szlakach wodnych.

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

2. Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wejdź na pokład autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż wzdłuż Canal Grande w Wenecji. Zobacz zabytki wzdłuż linii brzegowej, płynąc kanałem. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Kolekcja Peggy Guggenheim i Bazylika Santa Maria della Salute. Poznaj sekretne szlaki wodne Wenecji i rozkoszuj się atmosferą miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Podróżuj gondolą w pobliżu Placu Świętego Marka, Opery Fenice, Punta della Dogana i wielu innych uroczych pałaców. Przejdź pod małym mostem, odkrywając ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą.

Wenecja: street food z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

3. Wenecja: street food z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

Weź udział w wycieczce kulinarnej po Wenecji z degustacjami w niektórych restauracjach miasta. Po drodze podziwiaj liczne zabytki. Twój przewodnik, który jest miłośnikiem jedzenia, oprowadzi Cię po historycznym targu Rialto wzdłuż Canal Grande. Wycieczkę zakończysz na placu Campo Santa Margherita, który otoczony jest lokalnymi restauracjami i targowiskami. Spotkaj się z przewodnikiem w dzielnicy San Marco. Przekrocz most Rialto, aby odwiedzić targ o tej samej nazwie. Zachwyć się kolorowymi straganami z owocami i warzywami. Doświadcz codziennego życia w mieście, obserwując miejscowych kupujących świeże ryby i inne produkty. Później udaj się na plac Campo San Polo i wejdź do bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Przejdź przez plac Campo San Bartolomeo, na którym czas wolny spędzają mieszkańcy. W trakcie spaceruj delektuj się rozmaitymi specjałami, w tym regionalnymi serami, ciastkami buranelli i tradycyjnymi wypiekami. Skosztuj tiramisù w mieście, w którym powstał ten słodki przysmak, i poznaj wyjątkową kulturę związaną z cicchetti, przekąskami przypominającymi tapas, które są uwielbiane przez Wenecjan i podawane w typowych, przytulnych barach bàcari . Zakończ wycieczkę na placu Campo Santa Margherita w historycznej dzielnicy (sestiere) Dorsoduro w pobliżu uniwersytetu.  

Wenecja: Wspólna przejażdżka gondolą przez miasto na lagunie

4. Wenecja: Wspólna przejażdżka gondolą przez miasto na lagunie

Odkryj Wenecję z wody i podziwiaj miasto mostów i kanałów. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się w aksamitnym fotelu i obserwuj wspaniałe bizantyjskie budynki. Przepłyń pod niezliczonymi mostami i usłysz delikatne dźwięki wody na tle rozpadających się ścian palazzi. Popłyń w dół słynnego Canal Grande i zobacz okolice kościoła Santa Maria della Salute. Podziwiaj ten wspaniały barokowy kościół z XVII wieku i zobacz kręte małe kanały. Zrelaksuj się na gondoli i podziwiaj widoki na słynny most Rialto i kościół San Moisè. Podziwiaj teatr La Fenice i inne weneckie zabytki podczas rejsu po kanałach.

Wenecja: Wycieczka krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

5. Wenecja: Wycieczka krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

Zobacz piękne atrakcje Wenecji podczas wycieczki krajoznawczej z lokalnym przewodnikiem. Przekrocz sieć kanałów, korzystając z małych mostków i wąskich uliczek historycznych dzielnic Rialto, San Marco i Cannaregio. Odkryj miejsce starego centrum handlowego z czasów imperium weneckiego. Przejdź obok dawnego domu odkrywcy Marco Polo i dowiedz się, jak budował umowy handlowe z Chinami, zapewniając ważny związek między Wschodem a Zachodem. Zobacz imponujący kościół San Pantalon w dzielnicy Dorsoduro. Kontynuuj do dużej Bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari, gdzie pochowany jest malarz Tycjan. Wejdź na wąski plac Campo San Bartolomeo i przejdź do Bazyliki San Giovanni e Paolo, gdzie pochowanych jest 25 dożów. Zakończ na Placu Świętego Marka i podziwiaj Bazylikę Świętego Marka oraz Pałac Dożów.

Wenecja: wycieczka piesza i poszukiwanie skarbów – główne atrakcje

6. Wenecja: wycieczka piesza i poszukiwanie skarbów – główne atrakcje

Zwiedzaj Wenecję w swoim tempie podczas pieszego poszukiwania skarbów w ramach gry na telefonie. Spróbuj rozszyfrować zagadki, szukaj pomocy w głównych atrakcjach miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Ta atrakcja na świeżym powietrzu jest doskonała dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają miasto, par, grup, rodzin oraz dzieci. Świetnie sprawdzi się też jako zajęcie integracyjne. Po pobraniu na swoje urządzenie mobilne (link i dane do logowania otrzymasz po dokonaniu rezerwacji) gry w poszukiwanie skarbów, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 głównych atrakcji Wenecji. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry połączonej ze zwiedzaniem miasta. Rozpocznij wycieczkę od wspaniałej bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Odwiedź Campo San Polo, drugi co do wielkości plac w mieście. Uwiecznij na zdjęciach most Rialto, najstarszy most na Canal Grande, i zachwyć się kościołem San Salvador, którego historia sięga VII wieku. Później udaj się na tętniący życiem plac św. Marka, największy i najbardziej znany plac w Wenecji. Podziwiaj bazylikę św. Marka, która słynie z ozdobnych mozaik. Zobacz pałac Dożów, symbol Wenecji. Odwiedź zachwycający kościół San Zaccaria i kościół San Giorgio dei Greci, gdzie zachwyci Cię charakterystyczna pochylona wieża, ozdobne wnętrza i ściany z pozłacanymi portretami. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel wycieczki. Rozpocznij grę w dowolnym momencie i korzystaj z elastyczności, dzięki której możesz wstrzymać grę, kiedy zechcesz, aby odpocząć, zrobić wspaniałe zdjęcia, zjeść lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę po jakimś czasie lub zachowaj pozostałą część na kolejny dzień.

Znad jeziora Garda: 1 dzień w Wenecji z przewodnikiem

7. Znad jeziora Garda: 1 dzień w Wenecji z przewodnikiem

Spędź jeden dzień w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Wenecji znad Lago di Garda. Przemierz całą Wenecję Euganejską w klimatyzowanym autobusie, a następnie wskocz na prywatny statek, który zabierze Cię do centrum miasta. Na koniec dołącz do pieszej wycieczki z placu św. Marka do mostu Rialto. Po odbiorze z różnych miejsc w obrębie Lago di Garda, w tym z Limone, Riva del Garda i Bardolino, skorzystaj z transferu do Wenecji z krótką przerwą na kawę (na własny koszt) niedaleko Soave. Około godz. 11.00 dotrzesz do Wenecji, gdzie wskoczysz na prywatny statek i popłyniesz Laguną Wenecką do placu św. Marka. Udaj się w 40-minutową wycieczkę pieszą z przewodnikiem i słuchawkami po placu św. Marka i zobacz jedne z najbardziej znanych budowli w mieście, takich jak bazylika św. Marka, Most Westchnień i dzwonnica św. Marka. Udaj się na spacer głównymi ulicami do mostu Rialto i innych zabytków w „La Serenissima”. Dowiedz się więcej o Republice Weneckiej i o tym, jak doszło do jej dominacji na wschodzie i zachodzie jako „królowej Adriatyku”. Centralna dzielnica jest pełna pięknych placów, kanałów i niszczejących rezydencji wraz z zabytkowymi kościołami, pracowniami artystycznymi i mostami. Po południu będziesz mieć trochę wolnego czasu na relaks i zwiedzanie na własną rękę. Zejdź z utartego szlaku i zyskaj bardziej autentyczny wgląd w codzienne życie miasta lub zrelaksuj się i obserwuj ludzi w jednej z licznych kawiarni przy placu św. Marka. Około 17.45 łódź będzie czekała na Ciebie, aby zabrać Cię z placu św. Marka do autobusu transferowego.

Wenecja: Ghost Tour do Rialto i Placu Świętego Marka

8. Wenecja: Ghost Tour do Rialto i Placu Świętego Marka

Odkryj tajemnice Wenecji, pełne nierozwiązanych zagadek, fascynujących legend i ekscytujących historii przekazywanych Wenecjanom z pokolenia na pokolenie. Zobacz Wenecję po zmroku i poznaj jej jeszcze mroczniejszą historię. Podczas tej wycieczki odwiedź plac San Marco i Rialto i daj się poprowadzić sugestywnej trasie gdzieś pomiędzy mitem a rzeczywistością, która wprowadzi Cię w najbardziej nieznaną i fascynującą stronę miasta. p> Doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez ciche korytarze i pustynne place, opowiadając po drodze historie i podkreślając wszystkie miejsca, które były sceną ciekawych historii i niewyjaśnionych wydarzeń. Dołącz do tej wycieczki, aby mieć szansę odkryć najbardziej fascynujące szczegóły historii Wenecji, opisane w inny i interesujący sposób. Ta wycieczka jest szczególnie odpowiednia dla rodzin z dziećmi.

Wenecja: Pałac Dożów i wycieczka do św. Marka z przejażdżką gondolą

9. Wenecja: Pałac Dożów i wycieczka do św. Marka z przejażdżką gondolą

Święty Marek to największy plac w Wenecji, w którym znajduje się wspaniała Bazylika św. Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Odkryj najważniejsze atrakcje Wenecji podczas tradycyjnej przejażdżki gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do budzącej podziw bazyliki św. Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki swojej niesamowitej fasadzie i kopułowemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię ze swoim przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, w którym niegdyś mieścił się wymiar sprawiedliwości Wenecji, więzienie oraz jego książę. Omijając kolejki, Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez imponujące korytarze zabytków i zabierze w podróż w czasie, odkrywając tajniki imperium weneckiego. Po wizycie w pałacu Dożów przewodnik zabierze Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widokowego.

Wenecja: wycieczka z degustacją przekąsek cichetti i wina

10. Wenecja: wycieczka z degustacją przekąsek cichetti i wina

Odkryj słynną kulturę kulinarną Wenecji podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po lokalnych dzielnicach i winiarniach. Zobacz, gdzie miejscowi jedzą i piją, delektując się winem i pysznymi daniami znanymi jako Cicchetti. Rozpocznij swoją przygodę w dzielnicy Cannaregio, jednej z niewielu pozostałych dzielnic mieszkalnych Wenecji i popularnym miejscu spotkań po pracy dla spragnionych mieszkańców. Dołącz do swojego przewodnika podczas relaksującego spaceru po okolicy, a następnie przepłyń przez Grand Canal tradycyjną gondolą stojącą do Rialto. Spróbuj świeżych ryb w małej restauracji, której właścicielem jest grupa młodych mieszkańców z pasją do eksperymentowania z tradycyjnymi przepisami, nadając im nowoczesny charakter. Spróbuj dań takich jak kalmary w czarnym atramencie, polenta z owocami morza, kulki z tuńczyka z pomidorami i sezonowymi warzywami, a wszystko to podane w wyszukanych naczyniach. Po tej rundzie przepysznych degustacji udaj się do kilku lokalnych miejsc, które pomogą Ci lepiej zrozumieć kulturę barów Cicchetti w Wenecji. Uzyskaj wskazówki od swojego przewodnika, jak najlepiej wykorzystać swój pobyt i doświadczyć autentycznego jedzenia z dala od turystycznych pułapek. Odwiedź bar należący do dwóch weneckich braci z pasją do lokalnego jedzenia i wina. Spróbuj ulubionej lokalnej kanapki znanej jako tramezzino, w połączeniu z weneckim Spritzem. Spróbujesz także ulubionych lokalnych potraw, takich jak kremowa baccalà z dorsza lub sztokfisz (suszony dorsz). Poznaj kilka sekretów i ukrytych miejsc w pobliżu Rialto, które pokażą, jak ważne jest, aby przejść tylko jedną ulicę od tłumów turystów, aby uzyskać mały kawałek Wenecji dla siebie. Spróbuj mięsa i sera Cicchetti w następnym barze, z lasagną i daniem z makaronu w menu. Zakończ swoją przygodę z degustacją zasłużonym deserem, pysznym Tiramisu. Zakończ wycieczkę w Campo San Bartolomeo, które otoczone jest wspaniałymi restauracjami i sklepami. Twój przewodnik z przyjemnością pomoże Ci uzyskać rekomendacje dotyczące kontynuowania wieczoru lub więcej wskazówek na temat tego, co warto zrobić.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 124
Sortuj wg:
Strona 1 z 8

Most Rialto: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Most Rialto? Kliknij tutaj.

Most Rialto: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 11 329 opinii

Bardzo ciekawa wizyta skupiająca się na życiu w Wenecji, wokół dzielnicy St-Marc, z dynamicznym i przyjaznym przewodnikiem, mówiącym bardzo dobrze po francusku, doskonale znającym swój temat i chętnym do zwrócenia uwagi turystów na osobliwości, które charakteryzują to miasto i życie Wenecjan, w szczególności zarządzanie przypływami, architekturą, konserwacją i renowacją budynków, problemami, z jakimi musi się zmierzyć miasto, itp… Byliśmy w 6 osób na wizytę w języku francuskim tego wrześniowego poranka 25. Polecać.

Grałem w tę grę drugiego dnia w Wenecji z moim 11-letnim synem. Tego typu zabawy są niezwykle atrakcyjne dla dzieci i pozwalają im poznać najważniejsze trasy i atrakcje za granicą. Jeśli w trakcie trasy chcemy wejść i zwiedzać atrakcje, to naprawdę musimy liczyć na dwa razy więcej czasu, ale jest ciekawiej. Warto, nie jest to wycieczka z przewodnikiem, jest to wyznaczona trasa, która pomaga w celowym chodzeniu. Dla dzieci powyżej 10 roku życia jest to idealna wycieczka.

Bardzo ciekawa wycieczka. Wiele ciekawostek o Wenecji i troche historii.

Super . Pan bardzo miły wspaniałe śpiewał i opowiadał . Polecam

Super, ale brakowało komentarza od strony gondoliera