Atrakcje i wycieczki
Morze Marmara

Morze Marmara – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Stambułu: Całodniowa wycieczka na Wyspę Książąt z lunchem

1. Ze Stambułu: Całodniowa wycieczka na Wyspę Książąt z lunchem

Odkryj Büyükada, największą z tureckich wysp książęcych, podczas 9-godzinnej wycieczki ze Stambułu. Popłyń w rejs po Morzu Marmara, obserwując, jak zabytki Stambułu znikają z pola widzenia. Zobacz wyspę dla pieszych w najlepszy możliwy sposób - na rowerze (nie wliczony w cenę) lub spędź czas wolny, być może relaksując się na jednej z plaż, przed powrotem do Stambułu. Podróżuj z hotelu klimatyzowanym autokarem do portu z przewodnikiem i wejdź na pokład łodzi, która zabierze Cię na Wyspy Książęce. Największą i najciekawszą z wysp jest Büyükada, która jest Twoim celem na ten dzień. Z łodzi spójrz wstecz na zabytki Stambułu, widząc kultowe zabytki, takie jak Pałac Topkapi i ładna Kiz Kulesi (znana również jako Wieża Dziewicy), która pojawiła się w filmie o Jamesie Bondzie, Świat to za mało. Zacumuj w Büyükada i Heybeli, a następnie przespaceruj się ulicami na własną rękę, chłonąc swobodną atmosferę życia na wyspie. Wróć na łódź i posłuchaj, jak przewodnik opowiada o historii wyspy podczas jazdy. Dowiedz się o jej czasach jako miejsca wygnania dla wygnanych mężów stanu i rodziny królewskiej oraz o jej życiu jako osady klasztornej w okresie bizantyjsko-chrześcijańskim w Turcji. Mijaj piękne drewniane rezydencje, które są oszałamiającymi przykładami architektury późnej epoki osmańskiej na wyspie i podziwiaj lśniące morze. Mewy są wszędzie w Büyükada, a jeśli chcesz je nakarmić, przewodnik da Ci simits (chleb z ziarnami sezamu), abyś mógł je poczęstować. Zjedz lunch na łodzi latem lub w restauracji zimą (jeśli pogoda się pogorszy), a następnie spędź resztę dnia na wyspach. Później spotkaj się ze swoim przewodnikiem o wcześniej ustalonej godzinie, aby wrócić łodzią do Stambułu. Wizyta w sklepie z upominkami i wyrobami skórzanymi (opcjonalnie)Ostatni etap podróży odbędzie się autokarem i zostaniesz odwieziony do hotelu w Stambule.

Stambuł: Rejs po Wyspach Książęcych z muzyką, lunchem i transferem

2. Stambuł: Rejs po Wyspach Książęcych z muzyką, lunchem i transferem

Rejs po ciemnoniebieskich wodach Morza Marmara podczas wycieczki statkiem wypływającym ze Stambułu. Poznaj dwie pobliskie Wyspy Książęce, Büyükada i Kınalıada, mając czas wolny na zwiedzanie każdej z nich. Ciesz się transferem do hotelu i pysznym lunchem na pokładzie. Odbierz z hotelu w Stambule, a następnie udaj się do portu, aby wejść na pokład łodzi. Popłyń w hipnotyzujący ocean otaczający miasto i popłyń do Kınalıada. Wybierz się na krótką pieszą wycieczkę z przewodnikiem i poznaj wyspę po drodze. Wskocz z powrotem na łódź i zjedz lunch, aby naładować się energią przed podróżą do następnego miejsca docelowego. Zatrzymaj się na Büyükada, największej z dziewięciu wysp, i miej mnóstwo wolnego czasu na odkrywanie we własnym tempie. Zrelaksuj się na cichych plażach i zażyj orzeźwiającej kąpieli. Alternatywnie wypożycz rower elektryczny lub skuter, ponieważ na wyspie obowiązuje zakaz poruszania się samochodami. Jedź wygodnie wśród wspaniałych rezydencji z charakterystycznymi balkonami. Na koniec wsiądź z powrotem na boa i udaj się w podróż powrotną do Stambułu, a następnie usiądź wygodnie w drodze do hotelu.

Stambuł: Bilety promowe w obie strony na Wyspy Książęce

3. Stambuł: Bilety promowe w obie strony na Wyspy Książęce

Wymień swój kupon w kasie w Kabatas i uzyskaj dostęp do łodzi. Łódź wypływa rano ze stacji promowej Kabatas i wraca wieczorem. Oficer piechoty morskiej powita Cię na molo odlotów, pomoże wejść na łódź, wręczy plan rejsu po Bosforze i wyjaśni, co zobaczysz podczas przeprawy. Wyrusz na Wyspy Książęce, które w czasach rzymskich, bizantyjskich i osmańskich były wykorzystywane jako miejsca wygnania i jako region klasztorny. Obecnie tylko 4 z 9 Wysp Książęcych są otwarte dla osadnictwa publicznego. Dotrzyj do najsłynniejszej i najpiękniejszej z tych wysp zwanej Büyükada, czyli „Wielka Wyspa”. Spędź dzień zwiedzając wyspę we własnym tempie. Wybierzcie się na spacer po centrum i przyzwyczajcie się do ciszy jaka panuje na wyspie. Zobacz Merkez Eczanesi, aptekę z 1870 roku i poczuj, jak cofnąłeś się w czasie. Idź na ulicę Hamlaci 4 i zobacz ruiny willi, w której Trocki mieszkał na wygnaniu w latach 1929-1933, pisząc swoją autobiografię i 3 tomy „Historii rewolucji rosyjskiej”. Możesz też wypożyczyć rower i pojeździć po wyspie, podziwiając wspaniałe stare wille wzdłuż ulic. Zwiedź grecko-prawosławny kościół św. Jerzego na szczycie najwyższego wzgórza na wyspie, z którego można również podziwiać fantastyczne widoki na Stambuł, Morze Marmara i sąsiednie wyspy. Zatrzymaj się i odwiedź dawny grecki sierociniec, największy w Europie i drugi co do wielkości drewniany dom na świecie. Zjedz pyszny lunch w jednej z wielu restauracji wokół portu. Wybierz się na jedną z publicznych plaż (Halk Plaji) lub klubów plażowych, aby popływać i opalać się. Jeśli lubisz piesze wędrówki, możesz także spacerować po wyspie na piechotę. Po zakończeniu zwiedzania wsiądź do promu powrotnego do Stambułu w czasie wolnym. Statek odpływa z Büyukada (Wielka Wyspa) i wraca na stację promową Kabatas o 15:30.

Ze Stambułu: Wycieczka górska Bursa Uludağ i przejażdżka kolejką linową

4. Ze Stambułu: Wycieczka górska Bursa Uludağ i przejażdżka kolejką linową

„Odbiór” W dniu tej wycieczki kierowca i profesjonalny przewodnik odbiorą Cię z Twojego hotelu w centrum Stambułu. „Prom samochodowy” Aby dotrzeć do Bursy, autobus zawiezie Cię w stronę portu, gdzie będziesz mógł cieszyć się przejażdżką promem samochodowym po Morzu Marmara. Podczas tej podróży promem będziesz mógł podziwiać widoki na Bosfor i imponujące mosty łączące Azję i Europę. „Turkish Delight Shop” Pod koniec wolnego czasu autobus pojedzie w kierunku następnego przystanku wycieczki. Zatrzymamy się także w sklepie sprzedającym autentyczne tureckie przysmaki. Ten słynny na całym świecie deser jest jednym z najsłodszych wspomnień z Turcji. Dlatego nie przegap okazji, aby kupić swoje ulubione produkty w tym sklepie. Pragniemy również zaznaczyć, że po warsztatach tureckich rozkoszy zabierzemy Państwa do miejsca, w którym powstają lokalne dżemy. „Góra Uludag” Po przybyciu do Bursy odwiedzisz 600-letni platan, aby zrobić kilka zdjęć. Następnie zostaniesz poprowadzony w stronę góry Uludag. W lokalnej restauracji zjesz pyszny posiłek w spokojnej okolicy. Po przerwie na lunch będziesz miał czas wolny na zwiedzanie okolicy i miłe spędzenie czasu w górach. „Przejażdżka kolejką linową” Po zakończeniu wolnego czasu wsiądziesz do kolejki linowej i będziesz cieszyć się ekscytującą i przyjemną przejażdżką w kierunku centrum Bursy. „Zielony Meczet” W centrum będzie na Państwa czekał autobus, który zawiezie Państwa do Zielonego Meczetu. Pomnik ten jest jednym z najważniejszych w mieście. Zawiera wiele ważnych pomieszczeń, takich jak biblioteka i grobowce. Wnętrze tego meczetu zrobi na Tobie wrażenie, ponieważ jest pięknie udekorowane zielonymi kafelkami. „Powrót” Zielony Meczet będzie Twoim ostatnim przystankiem. Następnie autobus zacznie jechać tą samą trasą w kierunku Stambułu. Zgodnie z harmonogramem powrót do hotelu w przewidywanej nocy.

Stambuł: wejście na taras widokowy Sapphire

5. Stambuł: wejście na taras widokowy Sapphire

Panoramę miasta rozciąga się przed tobą w całej okazałości, oferując niezrównany 360-stopniowy widok cudów architektury Stambułu, zabytków i cudów natury. Pokład oferuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne platformy widokowe, dzięki czemu możesz rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami pod każdym kątem. Wyjdź na zewnątrz i poczuj świeżą bryzę, podziwiając turkusowe wody Cieśniny Bosfor i rozległy obszar Morza Marmara. Jeśli masz szczęście, możesz nawet dostrzec delfiny baraszkujące w falach poniżej. Podziwiając spektakularne widoki, skorzystaj z dostarczonych teleskopów i lornetek, aby przyjrzeć się z bliska zabytkom miasta. Od majestatycznej świątyni Hagia Sophia po wspaniały pałac Topkapi, z pokładu można podziwiać najsłynniejsze atrakcje Stambułu z lotu ptaka. Przygotuj się na przygodę życia dzięki symulacji SkyRide 4D na tarasie widokowym Sapphire w Stambule. Wystartuj z tarasu i przeleć nad najważniejszymi punktami miasta w symulowanej przejażdżce helikopterem. Zobacz błyszczącą Cieśninę Bosfor, słynną Wieżę Dziewicy, majestatyczną świątynię Hagia Sophia, wspaniały pałac Topkapı i wiele więcej, a wszystko to z wygodnego tarasu widokowego. To zabawne, wyjątkowe doświadczenie, którego nie chcesz przegapić!

Stambuł: Wycieczka na Wyspę Księcia z lunchem i 2 wyspami

6. Stambuł: Wycieczka na Wyspę Księcia z lunchem i 2 wyspami

Odkryj Büyükada, największą z tureckich Wysp Książęcych, podczas 8-godzinnej wycieczki ze Stambułu. Rozpocznij swoją podróż od rejsu po spokojnym Morzu Marmara, obserwując, jak kultowe zabytki Stambułu stopniowo znikają z pola widzenia. Najpierw odbieramy gości z ich hoteli lub określonych adresów między 08:00 a 09:15. Następnie spotykamy się z przewodnikiem w porcie i wsiadamy na pokład rejsu wycieczkowego Princess Islands. Po około 1-godzinnej przyjemnej podróży łodzią docieramy do naszego pierwszego celu, Heybeliady (która czasami może być inną wyspą). Heybeliada jest drugą co do wielkości wyspą, ale najbardziej zieloną. Z naszym przewodnikiem mamy tam czas wolny. Później kontynuujemy naszą wycieczkę i udajemy się na Büyükada. Po tym, jak nasz przewodnik udzieli niezbędnych wyjaśnień, zrobimy sobie przerwę na lunch z doskonałą prezentacją tureckich potraw. W czasie wolnym po obiedzie możesz odkrywać wyspy lub delektować się lokalnymi smakami. W czasie wolnym możesz mieć możliwość pływania na wyspie, ale pamiętaj, że ta opcja jest dostępna tylko w miesiącach letnich. Po upływie wyznaczonego czasu wolnego spotkasz się z przewodnikiem w wyznaczonym miejscu zbiórki i wrócisz do Stambułu. Po powrocie do Stambułu zatrzymasz się na zakupy. Po zakupach odwieziemy Cię z powrotem do Twojego hotelu.

Stambuł: Wycieczka po Wyspach Książęcych z lunchem i transferem

7. Stambuł: Wycieczka po Wyspach Książęcych z lunchem i transferem

Zanurz się w spokojnej atmosferze Wysp Książęcych podczas 1-dniowej wycieczki ze Stambułu z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu. Przepłyń obok Pałacu Topkapi i Wieży Dziewicy, a następnie przepłyń przez Morze Marmara, aby dotrzeć do wysp Heybeliada i Buyukada. Zacznij dzień od odbioru z hotelu w Stambule i transferu do portu. Wskocz na pokład oldschoolowej łodzi i wypłyń na Morze Marmara. Rozgość się na pokładzie i obserwuj Pałac Topkapi oraz Wieżę Leandra. Po 1,5-godzinnej podróży łodzią zejdź na ląd w Buyukada, największej z Wysp Książęcych. Wybierz się na spacer po urokliwych starych budynkach, rezydencjach i willach, które są domem dla lokalnych mieszkańców. Ciesz się miejscem bez samochodów na ulicach. Po spacerze wzdłuż wybrzeża udaj się do piaszczystych zatok, aby popływać i zrelaksować się, lub wybierz się na spacer do spokojnego lasu sosnowego. Wypożycz samochód elektryczny, aby zwiedzić wyspę przez około 25 minut i zagłębić się w jej historię. Smakuj lunchu na łodzi, podziwiając widoki na wyspy z morza. Po obiedzie rozkoszuj się spokojnym urokiem drugiego przystanku w Kınalıada, drugiej co do wielkości z Wysp Książęcych. Po południu popłyń z powrotem do portu w Stambule, mając 30 minut wolnego czasu na zakupy. Następnie wróć do hotelu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Best of Hagia Sophia Tour (bez biletu wstępu) Tylko wycieczka

8. Best of Hagia Sophia Tour (bez biletu wstępu) Tylko wycieczka

Hagia Sophia ze swoją innowacyjną architekturą, bogatą historią, znaczeniem religijnym i niezwykłymi cechami przez wieki walczyła z czasem, była największym kościołem wschodniorzymskim w Stambule. Zbudowana trzykrotnie w tym samym miejscu, jest najstarszą i najszybciej ukończoną katedrą na świecie. Dzięki zapierającym dech w piersiach kopułom, które wyglądają jak zawieszone w powietrzu, monolitycznym marmurowym kolumnom i niezrównanym mozaikom, jest jednym z cudów światowej historii architektury. Olśniewające piękno meczetu z jego wspaniałą grą przestrzeni, światła i koloru wywołuje uwielbienie u wierzących! Hagia Sophia znajduje się na pierwszym wzgórzu Stambułu, dokładnie na krańcu historycznego półwyspu, otoczonego z trzech stron Morzem Marmara, Bosforem i Złotym Rogiem. Kiedy został zbudowany po raz pierwszy, nosił nazwę Megale Ekklesia (Duży Kościół), jednak po V wieku zaczęto go nazywać Hagia Sophia (Święta Mądrość). Kościół był miejscem koronacji władców, a także największą działającą katedrą w mieście przez cały okres bizantyjski. Pierwszy kościół został zbudowany przez cesarza Konstantiosa (337-361) w 360 roku. Pierwszy kościół został pokryty drewnianym dachem i rozbudowany w pionie (bazylika), ale został spalony po publicznych zamieszkach, które miały miejsce w 404 roku w wyniku nieporozumień między żoną cesarza Arkadiosa (395-408) cesarzową Eudoksją a patriarchą Stambułu Ioannesem Chrysostomosem, który został wygnany. Mozaikowy portret patriarchy można nadal oglądać na ścianie tympanonu znajdującej się w północnej części Hagia Sophia. Z pierwszego kościoła nie wydobyto żadnych pozostałości, jednak przewiduje się, że cegły znalezione w magazynie meczetu o nazwie "Megale Ekklesia" należą do pierwszej konstrukcji. Drugi kościół został zrekonstruowany przez cesarza Teodozjusza II (408-450) w 415 roku. Ta bazylikowa struktura zawiera pięć naw i monumentalne wejście; jest również pokryta drewnianym dachem. Kościół został zburzony 13 stycznia 532 r., po publicznych zamieszkach (bunty Nika), które miały miejsce w piątym roku panowania cesarza Justynianosa (527-565), kiedy to "niebiescy", którzy reprezentowali arystokratów, i "zieloni", którzy reprezentowali handlarzy i kupców w społeczeństwie, współpracowali przeciwko Imperium. Pozostałości znalezione podczas wykopalisk prowadzonych przez A. M. Scheindera z Niemieckiego Instytutu Archeologii w Stambule, 2 metry poniżej poziomu gruntu, obejmują stopnie należące do Propylonu (monumentalne drzwi), podstawy kolumn i elementy z wytłoczeniami baranka, które reprezentują 12 apostołów. Ponadto w zachodnim ogrodzie można zobaczyć inne elementy architektoniczne należące do monumentalnego wejścia. Wycieczka Best of Hagia Sophia Tour obejmuje usługi doświadczonego przewodnika, który może dostarczyć spostrzeżeń i opowieści o zabytkach miasta. Ten rodzaj wycieczki jest idealny dla osób podróżujących samotnie, rodzin lub małych grup poszukujących bardziej spersonalizowanego i ekskluzywnego doświadczenia w Stambule.

Stambuł: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Wyspach Książęcych z lunchem

9. Stambuł: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Wyspach Książęcych z lunchem

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy dwie wyspy. Najpierw odbieramy gości z ich hoteli lub określonych adresów między 08:00 a 09:15. Następnie spotykamy się z przewodnikiem w porcie i wsiadamy na łódź na wycieczkę po wyspach. Po około 1-godzinnej przyjemnej podróży łodzią docieramy do naszego pierwszego celu, Heybeliady (która czasami może być inną wyspą). Heybeliada jest najbardziej zieloną wyspą. Z naszym przewodnikiem mamy tam czas wolny. Później kontynuujemy naszą wycieczkę i udajemy się do Büyükada. Po tym, jak nasz przewodnik udzieli niezbędnych wyjaśnień, robimy sobie przerwę na lunch z doskonałą prezentacją tureckich potraw. W czasie wolnym po obiedzie możesz zwiedzać wyspy lub delektować się lokalnymi smakami. W wolnym czasie możesz mieć okazję popływać na wyspie, ale pamiętaj, że ta opcja jest dostępna tylko w miesiącach letnich. Po powrocie do Stambułu zatrzymasz się na zakupy. Po zakupach odwieziemy Cię z powrotem do Twojego hotelu.

Stambuł: Rejs statkiem po Bosforze z przewodnikiem

10. Stambuł: Rejs statkiem po Bosforze z przewodnikiem

Z centralnego miejsca spotkania w Sultanahmet zostaniesz przeniesiony do przystani dla łodzi, aby wyruszyć w rejs wzdłuż Bosforu. Cieśnina Bosfor łączy Morze Marmara z Morzem Czarnym i oddziela Europę od Azji, czyniąc Stambuł jednym z najpiękniejszych miast na świecie i jedynym zbudowanym na dwóch kontynentach. Rejs zapewni Ci niepowtarzalną okazję zobaczenia obu stron miasta. Podczas tego rejsu Twój przewodnik będzie komentował i odpowiadał na pytania, podziwiając zabytki, takie jak Pałac Dolmabahce, Pałac Beylerbeyi, Pałac Ciragan i Twierdza Rumeli, a także starożytne drewniane wille, mosty i morskie krajobrazy. Po rejsie po Bosforze przejazd do pierwotnego miejsca spotkania.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg::

Morze Marmara – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Stambułu: Całodniowa wycieczka na Wyspę Książąt z lunchem

Ze Stambułu: Całodniowa wycieczka na Wyspę Książąt z lunchem

Odkryj Büyükada, największą z tureckich wysp książęcych, podczas 9-godzinnej wycieczki ze Stambułu. Popłyń w rejs po Morzu Marmara, obserwując, jak zabytki Stambułu znikają z pola widzenia. Zobacz wyspę dla pieszych w najlepszy możliwy sposób - na rowerze (nie wliczony w cenę) lub spędź czas wolny, być może relaksując się na jednej z plaż, przed powrotem do Stambułu. Podróżuj z hotelu klimatyzowanym autokarem do portu z przewodnikiem i wejdź na pokład łodzi, która zabierze Cię na Wyspy Książęce. Największą i najciekawszą z wysp jest Büyükada, która jest Twoim celem na ten dzień. Z łodzi spójrz wstecz na zabytki Stambułu, widząc kultowe zabytki, takie jak Pałac Topkapi i ładna Kiz Kulesi (znana również jako Wieża Dziewicy), która pojawiła się w filmie o Jamesie Bondzie, Świat to za mało. Zacumuj w Büyükada i Heybeli, a następnie przespaceruj się ulicami na własną rękę, chłonąc swobodną atmosferę życia na wyspie. Wróć na łódź i posłuchaj, jak przewodnik opowiada o historii wyspy podczas jazdy. Dowiedz się o jej czasach jako miejsca wygnania dla wygnanych mężów stanu i rodziny królewskiej oraz o jej życiu jako osady klasztornej w okresie bizantyjsko-chrześcijańskim w Turcji. Mijaj piękne drewniane rezydencje, które są oszałamiającymi przykładami architektury późnej epoki osmańskiej na wyspie i podziwiaj lśniące morze. Mewy są wszędzie w Büyükada, a jeśli chcesz je nakarmić, przewodnik da Ci simits (chleb z ziarnami sezamu), abyś mógł je poczęstować. Zjedz lunch na łodzi latem lub w restauracji zimą (jeśli pogoda się pogorszy), a następnie spędź resztę dnia na wyspach. Później spotkaj się ze swoim przewodnikiem o wcześniej ustalonej godzinie, aby wrócić łodzią do Stambułu. Wizyta w sklepie z upominkami i wyrobami skórzanymi (opcjonalnie)Ostatni etap podróży odbędzie się autokarem i zostaniesz odwieziony do hotelu w Stambule.

Stambuł: Rejs po Wyspach Książęcych z muzyką, lunchem i transferem

Stambuł: Rejs po Wyspach Książęcych z muzyką, lunchem i transferem

Rejs po ciemnoniebieskich wodach Morza Marmara podczas wycieczki statkiem wypływającym ze Stambułu. Poznaj dwie pobliskie Wyspy Książęce, Büyükada i Kınalıada, mając czas wolny na zwiedzanie każdej z nich. Ciesz się transferem do hotelu i pysznym lunchem na pokładzie. Odbierz z hotelu w Stambule, a następnie udaj się do portu, aby wejść na pokład łodzi. Popłyń w hipnotyzujący ocean otaczający miasto i popłyń do Kınalıada. Wybierz się na krótką pieszą wycieczkę z przewodnikiem i poznaj wyspę po drodze. Wskocz z powrotem na łódź i zjedz lunch, aby naładować się energią przed podróżą do następnego miejsca docelowego. Zatrzymaj się na Büyükada, największej z dziewięciu wysp, i miej mnóstwo wolnego czasu na odkrywanie we własnym tempie. Zrelaksuj się na cichych plażach i zażyj orzeźwiającej kąpieli. Alternatywnie wypożycz rower elektryczny lub skuter, ponieważ na wyspie obowiązuje zakaz poruszania się samochodami. Jedź wygodnie wśród wspaniałych rezydencji z charakterystycznymi balkonami. Na koniec wsiądź z powrotem na boa i udaj się w podróż powrotną do Stambułu, a następnie usiądź wygodnie w drodze do hotelu.

Stambuł: Bilety promowe w obie strony na Wyspy Książęce

Stambuł: Bilety promowe w obie strony na Wyspy Książęce

Wymień swój kupon w kasie w Kabatas i uzyskaj dostęp do łodzi. Łódź wypływa rano ze stacji promowej Kabatas i wraca wieczorem. Oficer piechoty morskiej powita Cię na molo odlotów, pomoże wejść na łódź, wręczy plan rejsu po Bosforze i wyjaśni, co zobaczysz podczas przeprawy. Wyrusz na Wyspy Książęce, które w czasach rzymskich, bizantyjskich i osmańskich były wykorzystywane jako miejsca wygnania i jako region klasztorny. Obecnie tylko 4 z 9 Wysp Książęcych są otwarte dla osadnictwa publicznego. Dotrzyj do najsłynniejszej i najpiękniejszej z tych wysp zwanej Büyükada, czyli „Wielka Wyspa”. Spędź dzień zwiedzając wyspę we własnym tempie. Wybierzcie się na spacer po centrum i przyzwyczajcie się do ciszy jaka panuje na wyspie. Zobacz Merkez Eczanesi, aptekę z 1870 roku i poczuj, jak cofnąłeś się w czasie. Idź na ulicę Hamlaci 4 i zobacz ruiny willi, w której Trocki mieszkał na wygnaniu w latach 1929-1933, pisząc swoją autobiografię i 3 tomy „Historii rewolucji rosyjskiej”. Możesz też wypożyczyć rower i pojeździć po wyspie, podziwiając wspaniałe stare wille wzdłuż ulic. Zwiedź grecko-prawosławny kościół św. Jerzego na szczycie najwyższego wzgórza na wyspie, z którego można również podziwiać fantastyczne widoki na Stambuł, Morze Marmara i sąsiednie wyspy. Zatrzymaj się i odwiedź dawny grecki sierociniec, największy w Europie i drugi co do wielkości drewniany dom na świecie. Zjedz pyszny lunch w jednej z wielu restauracji wokół portu. Wybierz się na jedną z publicznych plaż (Halk Plaji) lub klubów plażowych, aby popływać i opalać się. Jeśli lubisz piesze wędrówki, możesz także spacerować po wyspie na piechotę. Po zakończeniu zwiedzania wsiądź do promu powrotnego do Stambułu w czasie wolnym. Statek odpływa z Büyukada (Wielka Wyspa) i wraca na stację promową Kabatas o 15:30.

Ze Stambułu: Wycieczka górska Bursa Uludağ i przejażdżka kolejką linową

Ze Stambułu: Wycieczka górska Bursa Uludağ i przejażdżka kolejką linową

„Odbiór” W dniu tej wycieczki kierowca i profesjonalny przewodnik odbiorą Cię z Twojego hotelu w centrum Stambułu. „Prom samochodowy” Aby dotrzeć do Bursy, autobus zawiezie Cię w stronę portu, gdzie będziesz mógł cieszyć się przejażdżką promem samochodowym po Morzu Marmara. Podczas tej podróży promem będziesz mógł podziwiać widoki na Bosfor i imponujące mosty łączące Azję i Europę. „Turkish Delight Shop” Pod koniec wolnego czasu autobus pojedzie w kierunku następnego przystanku wycieczki. Zatrzymamy się także w sklepie sprzedającym autentyczne tureckie przysmaki. Ten słynny na całym świecie deser jest jednym z najsłodszych wspomnień z Turcji. Dlatego nie przegap okazji, aby kupić swoje ulubione produkty w tym sklepie. Pragniemy również zaznaczyć, że po warsztatach tureckich rozkoszy zabierzemy Państwa do miejsca, w którym powstają lokalne dżemy. „Góra Uludag” Po przybyciu do Bursy odwiedzisz 600-letni platan, aby zrobić kilka zdjęć. Następnie zostaniesz poprowadzony w stronę góry Uludag. W lokalnej restauracji zjesz pyszny posiłek w spokojnej okolicy. Po przerwie na lunch będziesz miał czas wolny na zwiedzanie okolicy i miłe spędzenie czasu w górach. „Przejażdżka kolejką linową” Po zakończeniu wolnego czasu wsiądziesz do kolejki linowej i będziesz cieszyć się ekscytującą i przyjemną przejażdżką w kierunku centrum Bursy. „Zielony Meczet” W centrum będzie na Państwa czekał autobus, który zawiezie Państwa do Zielonego Meczetu. Pomnik ten jest jednym z najważniejszych w mieście. Zawiera wiele ważnych pomieszczeń, takich jak biblioteka i grobowce. Wnętrze tego meczetu zrobi na Tobie wrażenie, ponieważ jest pięknie udekorowane zielonymi kafelkami. „Powrót” Zielony Meczet będzie Twoim ostatnim przystankiem. Następnie autobus zacznie jechać tą samą trasą w kierunku Stambułu. Zgodnie z harmonogramem powrót do hotelu w przewidywanej nocy.

Stambuł: wejście na taras widokowy Sapphire

Stambuł: wejście na taras widokowy Sapphire

Panoramę miasta rozciąga się przed tobą w całej okazałości, oferując niezrównany 360-stopniowy widok cudów architektury Stambułu, zabytków i cudów natury. Pokład oferuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne platformy widokowe, dzięki czemu możesz rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami pod każdym kątem. Wyjdź na zewnątrz i poczuj świeżą bryzę, podziwiając turkusowe wody Cieśniny Bosfor i rozległy obszar Morza Marmara. Jeśli masz szczęście, możesz nawet dostrzec delfiny baraszkujące w falach poniżej. Podziwiając spektakularne widoki, skorzystaj z dostarczonych teleskopów i lornetek, aby przyjrzeć się z bliska zabytkom miasta. Od majestatycznej świątyni Hagia Sophia po wspaniały pałac Topkapi, z pokładu można podziwiać najsłynniejsze atrakcje Stambułu z lotu ptaka. Przygotuj się na przygodę życia dzięki symulacji SkyRide 4D na tarasie widokowym Sapphire w Stambule. Wystartuj z tarasu i przeleć nad najważniejszymi punktami miasta w symulowanej przejażdżce helikopterem. Zobacz błyszczącą Cieśninę Bosfor, słynną Wieżę Dziewicy, majestatyczną świątynię Hagia Sophia, wspaniały pałac Topkapı i wiele więcej, a wszystko to z wygodnego tarasu widokowego. To zabawne, wyjątkowe doświadczenie, którego nie chcesz przegapić!

Stambuł: Wycieczka na Wyspę Księcia z lunchem i 2 wyspami

Stambuł: Wycieczka na Wyspę Księcia z lunchem i 2 wyspami

Odkryj Büyükada, największą z tureckich Wysp Książęcych, podczas 8-godzinnej wycieczki ze Stambułu. Rozpocznij swoją podróż od rejsu po spokojnym Morzu Marmara, obserwując, jak kultowe zabytki Stambułu stopniowo znikają z pola widzenia. Najpierw odbieramy gości z ich hoteli lub określonych adresów między 08:00 a 09:15. Następnie spotykamy się z przewodnikiem w porcie i wsiadamy na pokład rejsu wycieczkowego Princess Islands. Po około 1-godzinnej przyjemnej podróży łodzią docieramy do naszego pierwszego celu, Heybeliady (która czasami może być inną wyspą). Heybeliada jest drugą co do wielkości wyspą, ale najbardziej zieloną. Z naszym przewodnikiem mamy tam czas wolny. Później kontynuujemy naszą wycieczkę i udajemy się na Büyükada. Po tym, jak nasz przewodnik udzieli niezbędnych wyjaśnień, zrobimy sobie przerwę na lunch z doskonałą prezentacją tureckich potraw. W czasie wolnym po obiedzie możesz odkrywać wyspy lub delektować się lokalnymi smakami. W czasie wolnym możesz mieć możliwość pływania na wyspie, ale pamiętaj, że ta opcja jest dostępna tylko w miesiącach letnich. Po upływie wyznaczonego czasu wolnego spotkasz się z przewodnikiem w wyznaczonym miejscu zbiórki i wrócisz do Stambułu. Po powrocie do Stambułu zatrzymasz się na zakupy. Po zakupach odwieziemy Cię z powrotem do Twojego hotelu.

Stambuł: Wycieczka po Wyspach Książęcych z lunchem i transferem

Stambuł: Wycieczka po Wyspach Książęcych z lunchem i transferem

Zanurz się w spokojnej atmosferze Wysp Książęcych podczas 1-dniowej wycieczki ze Stambułu z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu. Przepłyń obok Pałacu Topkapi i Wieży Dziewicy, a następnie przepłyń przez Morze Marmara, aby dotrzeć do wysp Heybeliada i Buyukada. Zacznij dzień od odbioru z hotelu w Stambule i transferu do portu. Wskocz na pokład oldschoolowej łodzi i wypłyń na Morze Marmara. Rozgość się na pokładzie i obserwuj Pałac Topkapi oraz Wieżę Leandra. Po 1,5-godzinnej podróży łodzią zejdź na ląd w Buyukada, największej z Wysp Książęcych. Wybierz się na spacer po urokliwych starych budynkach, rezydencjach i willach, które są domem dla lokalnych mieszkańców. Ciesz się miejscem bez samochodów na ulicach. Po spacerze wzdłuż wybrzeża udaj się do piaszczystych zatok, aby popływać i zrelaksować się, lub wybierz się na spacer do spokojnego lasu sosnowego. Wypożycz samochód elektryczny, aby zwiedzić wyspę przez około 25 minut i zagłębić się w jej historię. Smakuj lunchu na łodzi, podziwiając widoki na wyspy z morza. Po obiedzie rozkoszuj się spokojnym urokiem drugiego przystanku w Kınalıada, drugiej co do wielkości z Wysp Książęcych. Po południu popłyń z powrotem do portu w Stambule, mając 30 minut wolnego czasu na zakupy. Następnie wróć do hotelu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Best of Hagia Sophia Tour (bez biletu wstępu) Tylko wycieczka

Best of Hagia Sophia Tour (bez biletu wstępu) Tylko wycieczka

Hagia Sophia ze swoją innowacyjną architekturą, bogatą historią, znaczeniem religijnym i niezwykłymi cechami przez wieki walczyła z czasem, była największym kościołem wschodniorzymskim w Stambule. Zbudowana trzykrotnie w tym samym miejscu, jest najstarszą i najszybciej ukończoną katedrą na świecie. Dzięki zapierającym dech w piersiach kopułom, które wyglądają jak zawieszone w powietrzu, monolitycznym marmurowym kolumnom i niezrównanym mozaikom, jest jednym z cudów światowej historii architektury. Olśniewające piękno meczetu z jego wspaniałą grą przestrzeni, światła i koloru wywołuje uwielbienie u wierzących! Hagia Sophia znajduje się na pierwszym wzgórzu Stambułu, dokładnie na krańcu historycznego półwyspu, otoczonego z trzech stron Morzem Marmara, Bosforem i Złotym Rogiem. Kiedy został zbudowany po raz pierwszy, nosił nazwę Megale Ekklesia (Duży Kościół), jednak po V wieku zaczęto go nazywać Hagia Sophia (Święta Mądrość). Kościół był miejscem koronacji władców, a także największą działającą katedrą w mieście przez cały okres bizantyjski. Pierwszy kościół został zbudowany przez cesarza Konstantiosa (337-361) w 360 roku. Pierwszy kościół został pokryty drewnianym dachem i rozbudowany w pionie (bazylika), ale został spalony po publicznych zamieszkach, które miały miejsce w 404 roku w wyniku nieporozumień między żoną cesarza Arkadiosa (395-408) cesarzową Eudoksją a patriarchą Stambułu Ioannesem Chrysostomosem, który został wygnany. Mozaikowy portret patriarchy można nadal oglądać na ścianie tympanonu znajdującej się w północnej części Hagia Sophia. Z pierwszego kościoła nie wydobyto żadnych pozostałości, jednak przewiduje się, że cegły znalezione w magazynie meczetu o nazwie "Megale Ekklesia" należą do pierwszej konstrukcji. Drugi kościół został zrekonstruowany przez cesarza Teodozjusza II (408-450) w 415 roku. Ta bazylikowa struktura zawiera pięć naw i monumentalne wejście; jest również pokryta drewnianym dachem. Kościół został zburzony 13 stycznia 532 r., po publicznych zamieszkach (bunty Nika), które miały miejsce w piątym roku panowania cesarza Justynianosa (527-565), kiedy to "niebiescy", którzy reprezentowali arystokratów, i "zieloni", którzy reprezentowali handlarzy i kupców w społeczeństwie, współpracowali przeciwko Imperium. Pozostałości znalezione podczas wykopalisk prowadzonych przez A. M. Scheindera z Niemieckiego Instytutu Archeologii w Stambule, 2 metry poniżej poziomu gruntu, obejmują stopnie należące do Propylonu (monumentalne drzwi), podstawy kolumn i elementy z wytłoczeniami baranka, które reprezentują 12 apostołów. Ponadto w zachodnim ogrodzie można zobaczyć inne elementy architektoniczne należące do monumentalnego wejścia. Wycieczka Best of Hagia Sophia Tour obejmuje usługi doświadczonego przewodnika, który może dostarczyć spostrzeżeń i opowieści o zabytkach miasta. Ten rodzaj wycieczki jest idealny dla osób podróżujących samotnie, rodzin lub małych grup poszukujących bardziej spersonalizowanego i ekskluzywnego doświadczenia w Stambule.

Stambuł: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Wyspach Książęcych z lunchem

Stambuł: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Wyspach Książęcych z lunchem

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy dwie wyspy. Najpierw odbieramy gości z ich hoteli lub określonych adresów między 08:00 a 09:15. Następnie spotykamy się z przewodnikiem w porcie i wsiadamy na łódź na wycieczkę po wyspach. Po około 1-godzinnej przyjemnej podróży łodzią docieramy do naszego pierwszego celu, Heybeliady (która czasami może być inną wyspą). Heybeliada jest najbardziej zieloną wyspą. Z naszym przewodnikiem mamy tam czas wolny. Później kontynuujemy naszą wycieczkę i udajemy się do Büyükada. Po tym, jak nasz przewodnik udzieli niezbędnych wyjaśnień, robimy sobie przerwę na lunch z doskonałą prezentacją tureckich potraw. W czasie wolnym po obiedzie możesz zwiedzać wyspy lub delektować się lokalnymi smakami. W wolnym czasie możesz mieć okazję popływać na wyspie, ale pamiętaj, że ta opcja jest dostępna tylko w miesiącach letnich. Po powrocie do Stambułu zatrzymasz się na zakupy. Po zakupach odwieziemy Cię z powrotem do Twojego hotelu.

Stambuł: Rejs statkiem po Bosforze z przewodnikiem

Stambuł: Rejs statkiem po Bosforze z przewodnikiem

Z centralnego miejsca spotkania w Sultanahmet zostaniesz przeniesiony do przystani dla łodzi, aby wyruszyć w rejs wzdłuż Bosforu. Cieśnina Bosfor łączy Morze Marmara z Morzem Czarnym i oddziela Europę od Azji, czyniąc Stambuł jednym z najpiękniejszych miast na świecie i jedynym zbudowanym na dwóch kontynentach. Rejs zapewni Ci niepowtarzalną okazję zobaczenia obu stron miasta. Podczas tego rejsu Twój przewodnik będzie komentował i odpowiadał na pytania, podziwiając zabytki, takie jak Pałac Dolmabahce, Pałac Beylerbeyi, Pałac Ciragan i Twierdza Rumeli, a także starożytne drewniane wille, mosty i morskie krajobrazy. Po rejsie po Bosforze przejazd do pierwotnego miejsca spotkania.

Stambuł: Najciekawsze atrakcje

Morze Marmara: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Morze Marmara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Morze Marmara? Kliknij tutaj.

Morze Marmara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(1091 recenzji)

po prostu świetny transport, miła podróż. coś było powiedziane z góry: oficer marynarki zaprowadzi cię na pokład i otrzymasz plan żeglugi lub coś w tym stylu. nic takiego... kilku pospiesznych chłopaków, którzy muszą przyspieszać przy wsiadaniu i wsiadaniu. ale za 10 € za osobę nie usłyszysz mojego narzekania 😉

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem obsługi przy kasie biletowej. Pan (szkoda, że nie mogłem wziąć jego nazwiska) przy biurku był bardzo gościnny i pomocny. Zakwaterował nas nawet na następnym promie, kiedy na krótki czas straciłam męża w tłumie i przegapiliśmy nasz prom. Nie mogłem bardziej podziwiać usług.

To trzeba zrobić w Stambule! Bardzo przyjazny personel i niesamowity program. Tancerze są wspaniali, oprócz tancerzy brzucha byli nawet tancerze latynoscy! W środku było trochę gorąco, ale nie do zniesienia. Świetnie się bawiliśmy z moją rodziną. poleciłbym to

To było w sumie wspaniałe przeżycie. Polecam również innym

Warte każdego grosza na miły dzień na Wyspie Księżniczek,