Møre og Romsdal – nasze najbardziej polecane atrakcje

Geiranger: Dalsnibba, Flydalsjuvet, Eagle Bend i Fjords Tour

1. Geiranger: Dalsnibba, Flydalsjuvet, Eagle Bend i Fjords Tour

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Dalsnibba, Flydalsjuvet, Eagle Bend i fiordach, dostosowaną do potrzeb pasażerów statków wycieczkowych przybywających do Geiranger. Zrelaksuj się na pokładzie wygodnego autobusu i słuchaj komentarzy na żywo, podziwiając krajobrazy, góry, wodospady i jeziora. Po spotkaniu z przewodnikiem i wejściu do autobusu rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem Geiranger i obszar światowego dziedzictwa UNESCO. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, jadąc do Flydalsjuvet, jednego z najczęściej fotografowanych punktów widokowych w Norwegii. Kontynuuj podróż do spektakularnego jeziora Djupvatn i wejdź na szczyt słynnej góry Dalsnibba, w na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza. Zatrzymaj się w Eagle Bend i rozkoszuj się zapierającymi dech w piersiach widokami na wioskę Geiranger, fiord Geirangerfjord i wodospad Siedmiu Sióstr. Jedź serpentynową Drogą Orła, aby zobaczyć jedną z… rodzaj możliwości fotografowania Geirangerfjordu. Podczas zwiedzania przewodnik przedstawi wnikliwy komentarz na temat okolicy i jej historii. Wreszcie, ciesz się punktualnym powrotem do terminalu przed wypłynięciem w rejs.

Z Bergen: Zwiedzający rejs po fiordach do cieśniny Alversund

2. Z Bergen: Zwiedzający rejs po fiordach do cieśniny Alversund

Płyń z Bergen do strumieni Alversund podczas tej grupowej wycieczki łodzią. Wyrusz ze słynnego targu rybnego w Bergen i podziwiaj widoki na średniowieczną fortecę Bergenhus, kościół Mariacki i kolorowe hanzeatyckie nabrzeże Bryggen. Szybuj przez piękne zachodnio-norweskie krajobrazy w City Fjord, Salhus Fjord i Kverna Fjord, kierując się w stronę oszałamiających strumieni Alversund. Rób zapierające dech w piersiach zdjęcia tej niesamowitej scenerii. Zrelaksuj się, gdy kapitan bezpiecznie poprowadzi łódź przez wąskie cieśniny, głębokie fiordy, labirynt wysp i potężne prądy wąskiego kanału Alversund.

Bergen: spacer po przeszłości i teraźniejszości

3. Bergen: spacer po przeszłości i teraźniejszości

Odkryj zabytki i lokalne atrakcje Bergen podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po mieście. Poznaj historię miasta i współczesne życie dzięki swojemu lokalnemu przewodnikowi. Spotkaj się przed Twierdzą Bergenhus pod adresem Bradbenken 1. Rozpocznij od poznania królewskiej i politycznej przeszłości Bergen i odkryj potężną fortecę miasta. Wybierz się na krótki spacer do Bryggen, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Bergen. Spaceruj wąskimi uliczkami i poznaj ponad 500 lat historii, a może nawet spróbujesz tego, czym handlował tu dawny hanzeatycki kupiec. Po zapoznaniu się z historią miasta czas zejść z utartych szlaków. Przejdź się wąskimi uliczkami historycznej dzielnicy mieszkalnej, gdzie poznasz drewnianą architekturę Bergen, życie przeciętnego człowieka w XVIII i XIX wieku, a także jak wygląda życie tutaj dzisiaj. Ostatnia część wycieczki poprowadzi Cię obok najpopularniejszych restauracji w Bergen, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o tętniącym życiem mieście i o tym, co Norwegowie uwielbiają jeść. Minąc stację kolejki linowej Floibanen, dotrzesz do biura informacji turystycznej i będziesz miał mnóstwo pomysłów na spędzenie reszty pobytu w Bergen.

Geiranger: wycieczka autobusowa z wielojęzycznym przewodnikiem audio

4. Geiranger: wycieczka autobusowa z wielojęzycznym przewodnikiem audio

Poznaj potężne piękno Norwegii, podróżując autobusem drogą Geiranger. Przejedź obok dwóch najsłynniejszych atrakcji wzdłuż Geiranger, Flydalsjuvet i Eagle Bend. Wielojęzyczny przewodnik audio opowie Ci więcej o historii otaczającego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpocznij zwiedzanie słynną drogą Geiranger z widokiem na Flydalsjuvet. Ten wspaniały wąwóz na wysokości 330 metrów nad poziomem morza oferuje niesamowite widoki na głęboki na 70 metrów kanion i fiord Geirangerfjord poniżej. Ciesz się jednym z najbardziej znanych zabytków Norwegii. Następnie kontynuuj wycieczkę przejazdem przez wioskę Geiranger i przeżyj dreszczyk emocji na 11 ostrych zakrętach, zbliżając się do Eagle Bend. Na ostatnim zakręcie rozkoszuj się widokiem na fiord, wioskę i wodospad Siedmiu Sióstr na wysokości 515 metrów nad poziomem morza.

Z Ålesund: Droga Trolli i fiordy

5. Z Ålesund: Droga Trolli i fiordy

Podziwiaj inspirujące widoki tej naturalnej krainy fantazji. Weź udział w tej ciekawej wycieczce całodniowej z przewodnikiem, która obejmuje najpiękniejsze widoki na góry, unikalne fiordy i wspaniałe formacje skalne. Po drodze mijaj urocze tradycyjne wioski, aby poznać lokalną kulturę. Pojedziesz autobusem z Ålesund przez małe norweskie miasteczka, aż dotrzesz do Krainy Trolli. Pierwszym przystankiem będzie Kokarsteinen, świetne miejsce do robienia zdjęć tuż nad fiordem. Przejedź przez Sjoholt, wioskę znaną z przemysłu meblarskiego i drzewnego, oraz wioskę Valldal, słynącą ze smacznych truskawek. Następnie udaj się do Gubrandsjuvet, wąwozu o szerokości 5 metrów i wysokości 20 metrów, gdzie możesz przejść przez malowniczy most. Później kierowca zawiezie Cię do Trollstigen, gdzie można podziwiać majestatyczny widok na naturalny krajobraz i fantastyczną górską drogę z 11 ostrymi zakrętami.  Jadąc drogą, zatrzymaj się na zdjęcia przy Stigefossen, potężnym wodospadzie o łącznej wysokości 240 metrów. Ostatnim przystankiem będzie Trollvegen, najwyższa pionowa ściana skalna w Europie. Zanim Twoja przygoda dobiegnie końca, ciesz się malowniczą przejażdżką przez Åndalsnes.

Åndalsnes: bilety na kolejkę linową w obie strony

6. Åndalsnes: bilety na kolejkę linową w obie strony

Wybierz skrót do fantastycznego fiordu i podziwiaj panoramiczne widoki na góry z Romsdalsgondolen. Zarezerwuj bilet w jedną stronę od góry lub od dołu lub podróż w obie strony, zaczynając od góry lub od dołu. Zachwyć się widokami i zdecyduj się zjeść w restauracji na szczycie góry lub wybrać się na wędrówkę. Elektryczna kolejka linowa, pierwsza w Norwegii gondola zbudowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zabierze Cię 1679 metrów z fiordu na górę Nesaksla (700 metrów nad poziomem morza), znajdującą się tuż nad miastem Åndalsnes. Podróż w górę trwa około 10 minut. Ciesz się 360-stopniowym widokiem na słynne góry Romsdalen, w tym imponującą górę Romsdalshorn, górę Vengetindene, centrum miasta, bujne doliny i szmaragdowozieloną rzekę Rauma. W restauracji Eggen na górze usiądź przy posiłku, podziwiając wspaniałe widoki. Eksploruj okolicę krótkimi, łatwymi ścieżkami na szczycie góry do różnych punktów widokowych. Zdecyduj się na wędrówkę z powrotem do portu stromą ścieżką i kamiennymi schodami, mijając punkt widokowy Rampestreken lub zjedź gondolą z powrotem na szybszą, ale nie mniej fascynującą wycieczkę do miasta.

Zimowy rejs po fiordach Ålesund do jednodniowej wycieczki do Geirangerfjord

7. Zimowy rejs po fiordach Ålesund do jednodniowej wycieczki do Geirangerfjord

Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż przez piękny, dziki i surowy krajobraz fiordów. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby poznać popularne miejsce światowego dziedzictwa kulturowego bez tłumów. Ciesz się mocnym i spokojnym, bliskim kontaktem z surową i surową przyrodą, niezależnie od tego, czy jesteś tutaj, gdy krajobraz jaśnieje jesiennymi kolorami, gdy jest pokryty śniegiem i lodem, czy też gdy rozkwita wiosna. Jesienią, zimą i wiosną nad krajobrazem panuje zupełnie inny spokój: powietrze jest wyraźniejsze, światło wyraźniejsze, a cienie głębsze. Na łodzi po fiordzie Wycieczka odbywa się naszą nowoczesną łodzią po fiordzie z wąskiej cieśniny w nadmorskim miasteczku Ålesund w górę fiordu w kierunku serca obszaru UNESCO – Geiranger. Siedząc wygodnie na łodzi fiordowej, możesz doświadczyć, jak zmienia się nastrój wraz ze zmianą krajobrazu: od otwartych horyzontów wybrzeża po najbardziej dramatyczne i tajemnicze fiordy w głębi lądu. Ostatnie pół godziny podróży przebiega przez rozległy fiord Geirangerfjord, mijając opuszczone farmy przy fiordach, wysokie góry i potężne wodospady. A może udaj się na pokład i weź na twarz lekki, orzeźwiający prysznic górskiej wody? W cenę wycieczki wliczony jest Strażnik Fiordów z Norweskiego Centrum Fjordów z Centrum Światowego Dziedzictwa. Strażnik fiordów będzie opowiadał i opowiadał o tym, jak lodowce, rzeki i inne siły ukształtowały krajobraz, o ogromnej różnorodności żyjących tu roślin i zwierząt oraz o ludziach, którzy znaleźli się w zupełnie niesamowitych miejscach. Możesz zapytać Fjordrangeren o wszystko między niebem a ziemią (lub między górami a fiordami). W Geirangerze: Zabierzemy Cię autobusem do spektakularnego punktu widokowego Flydalsjuvet, gdzie będziesz miał okazję zrobić kultowe zdjęcia fiordu i Geiranger. Odwiedziliśmy Norweskie Centrum Fiordów, które jest interesującym centrum informacji i centrum dla zwiedzających na temat krajobrazu fiordów zachodnio-norweskich i obszaru dziedzictwa kulturowego Geirangerfjord. Oprócz dużej interaktywnej wystawy znajduje się tu także kawiarnia i sprzedaż lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Każdy, kto chce, może wybrać się na spacer „Waterfall Walk” (327 schodów) w dół wspaniałej rzeki w Norsk Fjordsenter i z powrotem na statek. +47 70263007

Ålesund: Przewodnik audio po norweskich miastach przybrzeżnych na smartfona

8. Ålesund: Przewodnik audio po norweskich miastach przybrzeżnych na smartfona

Dostępne w języku angielskim i niemieckim. Zwiedzaj miasta wzdłuż norweskiego wybrzeża indywidualnie i we własnym tempie, jednocześnie uzyskując informacje od doświadczonego przewodnika na swoim smartfonie. Statki pocztowe Hurtigruten i Havila Kystruten zawijają do 34 portów na norweskim wybrzeżu. W większych miastach jest mnóstwo czasu na piesze wycieczki. Odkryj secesyjne miasto Ålesund, starą stolicę Norwegii Trondheim, Bodø, stolicę Arktyki Tromsø, Kirkenes, Hammerfest i Svolvær na Lofotach podczas dłuższych wycieczek po mieście i krótszych spacerów. W Alesund dowiesz się ciekawych faktów na temat wielkiego pożaru miasta i jego odbudowy w stylu secesyjnym. Katedra Nidaros jest z pewnością główną atrakcją wycieczki po Trondheim. Warto jednak zobaczyć także historyczną dzielnicę robotniczą Bakklandet i dawną dzielnicę portową Nedre Elvehavn. Nieco dziwaczny jest jedyny na świecie wyciąg rowerowy. Tromsoe przez długi czas było punktem wyjścia wypraw arktycznych. Dziś Muzeum Polarne przenosi zwiedzających w czasy norweskich badaczy polarnych Amundsena i Nansena. Słynne Mack Oil Halls zachęcają gości do spróbowania piwa w niegdyś najbardziej wysuniętym na północ browarze na świecie.

Alesund: Prywatna wycieczka na Wyspy Wikingów

9. Alesund: Prywatna wycieczka na Wyspy Wikingów

Po spotkaniu z przewodnikiem zostaniesz dostarczony na szczyt góry Aksla. Tam możesz cieszyć się fantastycznym widokiem na wspaniały Alesund z jego niezwykłym stylem architektonicznym, słuchając swojego sprytnego przewodnika i poznając fascynujące historie o swoim następnym miejscu docelowym. Następnie podążysz licznymi tunelami podmorskimi do następnego miejsca docelowego, wyspy Wikingów Giske. To miejsce narodzin słynnego wikinga Rollona, który był przodkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Następnie odwiedzisz wyspę Wikingów Godoy i starą wioskę rybacką Alnes (w której znajduje się legendarna latarnia morska z epoki Wikingów). Następnie udaj się na wyspę Wikingów Vigra, gdzie dowiesz się o wielkim dziedzictwie Wikingów i odkryjesz najbardziej zewnętrzną wyspę archipelagu klanu Wikingów Giske. Po wycieczce zostaniesz dostarczony do miejsca zbiórki w Alesund lub w dowolnym innym miejscu na Starym Mieście.

Åndalsnes: kolejka linowa i wycieczka z przewodnikiem do punktu widokowego Rampestreken

10. Åndalsnes: kolejka linowa i wycieczka z przewodnikiem do punktu widokowego Rampestreken

Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem przed stacją fiordową Romsdalsgondolen w centrum Åndalsnes. Wjedźcie razem gondolą na szczyt góry Nesaksla. Romsdalsgondolen to najdłuższa tego typu kolejka linowa w Norwegii, z której roztacza się widok na słynne miejsca, takie jak Troll Wall, Trollstigen i Romsdalen Fjord. Po dotarciu na szczyt przewodnik poprowadzi Cię w kierunku Rampestreken. Po minięciu restauracji Eggen zejdziesz w dół ok. 15-20 minut. Część ścieżki składa się ze schodów Sherpa, które ułatwiają wspinanie się po stromych wzgórzach. W Rampestreken rzuć sobie wyzwanie, idąc na sam koniec punktu widokowego i podziwiając widoki! 20-metrowa wolnowisząca rampa zapewni motyle i wyjątkowe zdjęcia z Romsdalen. Wędruj z powrotem na szczyt góry razem z przewodnikiem. Wycieczka zakończy się, gdy wrócisz do stacji fiordowej Romsdalsgondolen i restauracji Eggen. Następnie możesz zejść razem z przewodnikiem lub napić się drinka, kawy lub lunchu, zanim zejdziesz na dół, gdy będziesz gotowy.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Møre og Romsdal

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Møre og Romsdal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Møre og Romsdal? Kliknij tutaj.

Møre og Romsdal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 611 opinii

Bardzo udana wycieczka w głąb lądu z wieloma wspaniałymi wrażeniami (Trollstigen zdecydowanie jest tego wart!) i wszystko zgodnie z opisem na stronie internetowej. Mała grupa, 10 osób w małym, wygodnym busie, była bardzo przyjemna, szczególnie w czasach Corony (!). Absolutny najlepszy przewodnik (Nacho) i najlepszy kierowca autobusu (niestety zapomniałem twojego imienia, Rumuński?), obaj bardzo przystojni. Otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji o kraju i ludziach z Nacho w doskonałym angielskim, a kierowca autobusu nawet dodatkowo skręcił na górę, gdy został o to poproszony, ponieważ był w sam raz - to było świetne, więc szybko mieliśmy doskonały widok na Alesund, bardzo dziękuję! Wycieczka jest wysoce zalecana, raczej zarezerwuj przez GYG zamiast za pośrednictwem firmy spedycyjnej, która przewozi tylko duże masy!!

Mała grupa z tylko czterema podróżnikami. Christian był świetnym przewodnikiem wycieczek i zatrzymał się w wielu malowniczych miejscach i wyjaśnił wiele rzeczy. Przyniósł nam kanapki, napoje i ciasteczka na piknik. Kiedy spacerowaliśmy po tundrze, zwrócił uwagę na dzikie jagody, które zerwał i dał nam je do jedzenia.

Piękna trasa. Dobrze zaplanuj i zorganizuj. Uwielbiam minibus Merz. Zarówno kierowca, jak i przewodnik bardzo kompetentny i pomocny. Warto było.

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, zatrzymując się w różnych strategicznych miejscach, aby móc kontemplować imponujący krajobraz.

Fantastyczna jazda, gorąco polecam! Przypadkowo mieliśmy też świetną pogodę, słonecznie i pogodnie, tak bardzo nam się podobało!