Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Montreal

Urocze wąskie uliczki i perły, takie jak bazylika Notre Dame, nadają sercu prowincji Quebec mocno francuski charakter.

Montreal – nasze najbardziej polecane atrakcje

Montreal: wycieczka autobusowa z przewodnikiem

1. Montreal: wycieczka autobusowa z przewodnikiem

Odkryj Montreal autobusem i podziwiaj ponad 200 interesujących miejsc w tętniącym życiem kanadyjskim mieście. Twój dwujęzyczny przewodnik opowie Ci wszystko o każdym odwiedzanym miejscu, oferując spostrzeżenia i tło historyczne podczas podróży. Spaceruj po urokliwym Starym Montrealu, podziwiając panoramę Starego Portu i podziwiaj Place Jacques Cartier w sercu tej historycznej dzielnicy. Położony pomiędzy rzeką św. Wawrzyńca a centrum miasta, Stary Montreal jest centrum miasta i oferuje fascynujący wgląd w przeszłość Montrealu. Zobacz prestiżowy Uniwersytet McGill i Universite de Montreal, a następnie zatrzymaj się przy ratuszu w Montrealu, a następnie udaj się do tętniącego życiem portu w Montrealu, portu oceanicznego oddalonego o 1600 km od morza. Podziwiaj piękne widoki na miasto z Mont Royal Park, stojąc obok ogromnej bazyliki Oratorium św. Józefa na szczycie parku. Autobus zabierze Cię również do Chinatown, centrum sztuki widowiskowej Place Des Arts oraz podziemnego luksusowego centrum handlowego Place Ville Marie. Zobacz najwyższy pochylony budynek na świecie w Olympic Park i podziwiaj nowy dom drużyny hokejowej Montreal Canadien w Bell Centre. Zobacz wszystko, co można zobaczyć w dzielnicy francuskiej Montrealu oraz dzielnicach mieszkaniowych i finansowych, gdy poznasz to fascynujące francusko-kanadyjskie miasto.

Z Montrealu: wycieczka do Quebec City i Montmorency Falls

2. Z Montrealu: wycieczka do Quebec City i Montmorency Falls

Poznaj zabytki i historię miasta Quebec podczas bezproblemowej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Montrealu. Zrelaksuj się w komfortowym autobusie premium, rozpoczynając malowniczą podróż z bezpłatnym odbiorem z hoteli w centrum Montrealu. Rozpocznij dzień od spotkania z kierowcą z centrum Montrealu. Po przybyciu do Quebec City odwiedź miejsca takie jak Place Royale, Old Quebec, Petit Champlain, Bazylika Notre Dame i Cytadela Quebec. Jedź wzdłuż Grande-Allee, zatrzymaj się przy Chateau Frontenac i podziwiaj najstarszy wieżowiec w Quebecu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie krętych uliczek miasta i najstarszych publicznych schodów w Quebec City, Escalier Casse-Cou. Przejedź kolejką linową wbudowaną w klif, który łączy Górny i Dolny Quebec, aby podziwiać wspaniałe widoki na rzekę i jej okolice. Zatrzymaj się na Równinie Abrahama, aby zobaczyć, gdzie w 1759 roku miała miejsce słynna bitwa między armią francuską i angielską. Wyjedź ze Starego Miasta w Quebec City i udaj się do wodospadu Montmorency, aby podziwiać niezwykłe widoki imponujących wodospadów o wysokości 274 stóp (83 metry). Następnie wsiądź do autobusu i wyrusz w podróż powrotną do Montrealu.

Montreal: Bilet wstępu do La Grande Roue de Montréal

3. Montreal: Bilet wstępu do La Grande Roue de Montréal

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Montrealu dzięki biletom wstępu na La Grande Roue de Montréal, największe koło obserwacyjne w Kanadzie. Zobacz miasto i jego okolice z wysokości 60 metrów. Koło znajduje się w samym sercu malowniczego Starego Portu, nad brzegiem rzeki Świętego Wawrzyńca. Wejdź na pokład klimatyzowanych gondoli z ultra przezroczystym szkłem, aby podziwiać niezrównane panoramiczne widoki z wysokości 60 metrów. Podziwiaj wyjątkowe widoki na miasto i jego okolice przez cały rok, w deszczu, śniegu lub słońcu. Twoja przejażdżka potrwa około dwudziestu zapierających dech w piersiach minut. Bez względu na pogodę, gondole o umiarkowanej temperaturze zapewnią Ci chłód latem i ciepło zimą. Pod słońcem lub gwiazdami podziwiaj zabytkowe budynki Starego Montrealu, eklektyczną architekturę centrum miasta, Mont-Royal i majestatyczną rzekę Świętego Wawrzyńca. W pogodny dzień możesz podziwiać nawet 28-kilometrowy horyzont. Gdy zapada zmierzch, Montreal rozświetla się kolorami, tworząc romantyczną i świąteczną atmosferę. U podstawy koła możesz zrelaksować się na tarasach lub zjeść smaczny posiłek w kawiarni i bistro na miejscu. Możesz ulepszyć swoje doświadczenie dzięki opcji prywatnej gondoli dla 8 osób.

Montreal: Dzienny lub nocny rejs po rzece Świętego Wawrzyńca

4. Montreal: Dzienny lub nocny rejs po rzece Świętego Wawrzyńca

Wyrusz ze swoim przewodnikiem w niezapomniany rejs w obie strony po rzece Świętego Wawrzyńca, wypływający z historycznego Starego Portu w Montrealu. Ta malownicza podróż zabierze Cię w fascynującą eksplorację kultowych zabytków miasta i oszałamiających widoków na nabrzeże. Gdy prześlizgniesz się pod wspaniałym mostem Jacques-Cartier, cudem inżynierii i architektury, świat piękna otworzy się przed twoimi oczami. Droga wodna jest ozdobiona szeregiem wspaniałych pomników, które składają hołd bogatej historii i żywej kulturze Montrealu. Każdy pomnik opowiada historię, a gdy przechodzisz obok, pouczający komentarz oświeci Cię o znaczeniu i pochodzeniu tych punktów orientacyjnych. Serce Montrealu ujawnia się podczas rejsu wzdłuż rzeki Świętego Wawrzyńca. Będziesz świadkiem tętniących życiem ulic, tętniącej życiem energii i wyjątkowej mieszanki uroku starego świata i nowoczesnej miejskości. Pejzaż miejski prezentuje czarujące połączenie stylów architektonicznych, od zabytkowych budynków Starego Montrealu po eleganckie drapacze chmur w centrum miasta. Zbliżając się do Stadionu Olimpijskiego, monumentalnej budowli, na której odbywały się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku, czeka na Ciebie jeden z najbardziej imponujących widoków. Charakterystyczna pochylona wieża jest wysoka, przypominając o sportowych osiągnięciach miasta i architektonicznej wspaniałości. Aby zobaczyć Montreal w zupełnie nowym świetle, rozważ wieczorny rejs. Gdy słońce zachodzi, a światła miasta oświetlają panoramę, Montreal naprawdę zyskuje reputację „Kanadyjskiego Miasta Świateł”. Czarująca poświata zamienia miasto w magiczne widowisko, rzucając romantyczną atmosferę na rzekę i jej okolice. Podczas rejsu zwiększ swoje wrażenia dzięki bezpłatnemu audioprzewodnikowi, dostępnemu w 8 językach. Wciągający komentarz w języku francuskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, mandaryńskim, japońskim i koreańskim zapewni fascynujący wgląd w każdy punkt orientacyjny. Rejs w obie strony po rzece Świętego Wawrzyńca to niezwykła podróż, która pokazuje to, co najlepsze w Montrealu. Od urzekających zabytków po wspaniałe widoki na nabrzeże.

Montreal: Bilet wstępu OASIS Immersion

5. Montreal: Bilet wstępu OASIS Immersion

Weź udział w wyjątkowej immersyjnej wystawie w ogromnej nowej przestrzeni w Montrealu, rozciągającej się na ponad 2200 m2. W grudniu 2023 r. po raz pierwszy w Ameryce Północnej doświadczysz wciągającego doświadczenia Dreaming Asia. Zlokalizowane w samym sercu Montrealu, między Starym Portem Montrealu a Quartier des Spectacles, wejdź do OASIS Immersion, podnoszącego na duchu doświadczenia z inspirującymi ludźmi, miejscami i trendami z całego świata. Dzięki różnym obrotowym eksponatom zabezpiecz bilety na wybrany pokaz. Marząca Azja Prawdziwy krajobraz marzeń obiecuje zanurzyć odwiedzających w sercu chińskich i japońskich kolorów i tradycji. Dreaming Asia to oryginalna koncepcja wystawy stworzona przez OASIS Immersion we współpracy z francuskim studiem sztuki cyfrowej Danny Rose. Po raz pierwszy łączy ona w sobie trzy urzekające, wciągające doświadczenia, dając możliwość (ponownego) odkrycia skarbów przodków, takich jak pełne wdzięku japońskie grafiki, które poruszyły wyobraźnię ludzi na całym świecie, spaceru wzdłuż rzeki podczas festiwalu Qingming, zanurzenia się w najsłynniejszym chińskim obrazie Wzdłuż rzeki podczas festiwalu Qingming, ale także zobaczenia ożywających lalek cieni Piying, sztuki opracowanej ponad 500 lat temu i obecnie wpisanej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Te urzekające, wciągające prace studia Danny'ego Rose'a zdobyły międzynarodowe uznanie i zostały nagrodzone w Atelier des Lumières w Paryżu, INSIDE w Szanghaju i Shenzhen w Chinach oraz w Muzeum Kultury Kadokawa w Japonii. Zostanie zaprezentowany przez największe kanadyjskie immersyjne miejsce docelowe, premiera w Ameryce Północnej. Dodatkowo zrelaksuj się przed lub po pokazie w strefie wypoczynkowej z kawiarnią i butikiem.>

Stary Port w Montrealu: Bilet na miejską tyrolkę

6. Stary Port w Montrealu: Bilet na miejską tyrolkę

Przeżyj jedyny miejski tor tyrolski w Kanadzie i poznaj Montreal z lotu ptaka. Poczuj dreszczyk emocji jak żaden inny, przelatując nad miastem jak superbohater i bierz udział w tej wyjątkowej, bezpiecznej i ekscytującej przygodzie z całą rodziną. Po przybyciu do Starego Portu skieruj się w stronę stumetrowej wieży z czerwono-białym napisem „Zipline”. Zobacz, jak ludzie w każdym wieku krzyczą z radości, gdy schodzą nad tobą. Po prostu skontaktuj się z jednym z zabawnych i angażujących pracowników, którzy będą w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania i wyjaśnią, jak możesz cieszyć się dreszczykiem emocji, który jest zarówno bezpieczny, płynny i przyjemny dla całej rodziny. Po zabezpieczeniu uprzęży i kasku personel poinformuje Cię o łatwych środkach bezpieczeństwa i przygotuje Cię na przygodę, która sprawi, że będziesz miał wrażenie unoszenia się na wodzie jeszcze długo po wylądowaniu. Kiedy będziesz gotowy, wystartuj i szybuj przez lagunę, i poczuj mieszankę spokoju, zachwytu i podekscytowania, podziwiając oszałamiające widoki Starego Portu. Pracownicy są po to, aby pomóc Ci bezpiecznie wylądować na końcowej platformie, gdzie poczujesz się ożywiony i gotowy na drugą próbę. Dodaj do swojej aktywności, wybierając opcję Quickjump, aby doświadczyć swobodnego spadania z 80 stóp.

Montreal: karnet na 5 atrakcji

7. Montreal: karnet na 5 atrakcji

Poznaj więcej Montrealu za mniej dzięki „Passport MTL”, który umożliwia wstęp do pięciu najważniejszych atrakcji miasta. Rozważ zakup specjalnego biletu ze zniżką na wszystkie atrakcje miasta, dźwięki, smaki i emocje, w tym szeroką gamę dużych atrakcji, w tym BioDome, Biosphère, La Grande Roue, McCord Museum, degustacje piwa, wycieczki rowerowe i rejsy po rzece Sezonowe i wiele więcej. Okaż swój karnet przy wejściu do każdej wybranej przez siebie atrakcji (z listy atrakcji uczestniczących). Limit jednej wizyty na atrakcję. Niektóre atrakcje wymagają rezerwacji dokonanej bezpośrednio u lokalnego operatora. W pakiecie paszportowym znajdują się: 3 atrakcje z Kolekcji Różowej i 2 atrakcje z Kolekcji Niebieskiej: Kolekcja Różowa (do wyboru trzy): - La Grande Roue de Montréal (nie wymaga rezerwacji) - Pointe-à-Callière, Kompleks Archeologii i Historii Montrealu (bez konieczności rezerwacji) - Motel Le Saint - Selfie Experience (bez konieczności rezerwacji) - Centrum PHI (nie wymaga rezerwacji) - Birra bar à bières maison - 4 szklanki degustacyjne piw domowych i 1 kufel piwa domowego (bez konieczności rezerwacji) - Immersja OASIS (zarezerwuj datę i godzinę wizyty na platformie Ticketpro, wpisując numer paszportu w polu kodu promocyjnego, aby otrzymać bilet - znajdziesz go na voucherze po dokonaniu rezerwacji) - 16/42 Wycieczki - 2-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem. (wymagana rezerwacja) - Pointe-à-Callière, Kompleks Archeologii i Historii Montrealu (bez konieczności rezerwacji) - Gry ucieczki z labiryntu (wymagana rezerwacja) - Ateliers et Saveurs: Ateliers & Saveurs: 30 minut lekcji gotowania + 30 minut degustacji = 1 godzina przyjemności (wymagana rezerwacja) - Boulzeye, pub i atrakcje (wymagana rezerwacja) - Destylarnie Cirka, zwiedzanie i degustacja (wymagana rezerwacja) - Ski Saint-Bruno (od listopada) Kolekcja niebieska (do wyboru dwie): - Château Dufresne, muzeum i obiekt dziedzictwa historycznego (bez rezerwacji) - Biodôme de Montréal (nie wymaga rezerwacji) - Biosfera (bez rezerwacji) - Muzeum McCorda Stewarta (nie wymaga rezerwacji) - Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu (nie wymaga rezerwacji) - Écomusée du fier monde (nie wymaga rezerwacji) - Laser Game Evolution (Ste-Catherine lub Marché Central) (nie wymaga rezerwacji) - Ekomuzeum Zoo (nie wymaga rezerwacji) - Musée des Hospitalières de l'Hôtel-Dieu de Montréal (nie wymaga rezerwacji) - Château Ramezay – miejsce historyczne i muzeum Montrealu (nie wymaga rezerwacji) - Wieża Montrealska (nie wymaga rezerwacji, czynna tylko w weekendy) - Maison Saint-Gabriel, muzeum i miejsce historyczne (rezerwacja nie jest wymagana) - Maison Nationale des Patriotes - Site de la Prison-des-Patriotes (nie wymaga rezerwacji) - Kawiarnia Rowerowa (nie wymaga rezerwacji)

Stary Montreal: Tradycyjny spacer duchów po nawiedzonym mieście

8. Stary Montreal: Tradycyjny spacer duchów po nawiedzonym mieście

Ciesz się wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem w niezrównanej i fascynującej atmosferze Starego Montrealu z rodziną, przyjaciółmi lub współpracownikami. Podążaj za gawędziarzem i odkryj zupełnie inny Stary Montreal, pełen duchów i niewyjaśnionych tajemnic. W towarzystwie swojego przewodnika poznasz niektóre z najbardziej makabrycznych legend i historii miasta. Odwiedź miejsca, w których miały miejsce ważne wydarzenia i które podobno wciąż są nawiedzone. Odkryj tajemnice Starego Montrealu podczas tego niezapomnianego wieczoru.

Montreal: Poznaj stary Montreal podczas spaceru w małej grupie

9. Montreal: Poznaj stary Montreal podczas spaceru w małej grupie

Jest to ekskluzywna wycieczka w małej grupie z maksymalnie 10 osobami - o wiele bardziej osobiste doświadczenie Starego Montrealu niż inne wycieczki piesze z większymi grupami. Zobacz najważniejsze atrakcje zarówno wschodniej, jak i zachodniej strony starego miasta podczas kompaktowej 2-godzinnej wycieczki. Jesteśmy pasjonatami Montrealu i uwielbiamy pokazywać Ci nasze miasto! Twój zaangażowany, certyfikowany lokalny przewodnik poprowadzi Cię na zabawny i interaktywny spacer, aby dowiedzieć się o fascynujących historycznych atrakcjach, które przyczyniły się do uczynienia Montrealu wyjątkowym i różnorodnym miastem, jakim jest dzisiaj. Poznasz historię, architekturę, kulturę, jedzenie, sztukę, zabawne fakty i historie. Ze względu na niewielki rozmiar grupy, będziesz w stanie usłyszeć swojego przewodnika, z łatwością poruszać się po wąskich uliczkach i wchodzić w interakcje z innymi gośćmi. Opuścisz wycieczkę uzbrojony w naszą osobistą listę rekomendacji dotyczących rzeczy do zobaczenia / zrobienia / zjedzenia w Montrealu, mały poczęstunek i wyjątkowy prezent na pożegnanie. Mamy ograniczoną liczbę miejsc na naszej wycieczce, więc nie czekaj, aby zarezerwować swoje cenne miejsce na naszej starannie wyselekcjonowanej, bestsellerowej wycieczce w małej grupie. Jesteście naszymi specjalnymi gośćmi i upewnimy się, że będziecie się z nami świetnie bawić!

Montreal: 3-daniowy rejs brunchowy z opcją VIP

10. Montreal: 3-daniowy rejs brunchowy z opcją VIP

Spróbuj spędzić dzień na morzu na rzece Świętego Wawrzyńca podczas tego rejsu. Zjedz pyszny 3-daniowy brunch, zobacz kultowe miejsca w Montrealu, takie jak Stary Port, most Jacquesa Cartiera, park olimpijski i wiele innych z widokiem na morze. Spotkaj się ze swoim gospodarzem na molo Grand Quay w Starym Montrealu, aby wejść na pokład rejsu. Ciesz się brunchem przez 1 godzinę przed wyruszeniem w malowniczy 1,5-godzinny rejs po rzece. Rejs po rzece rozpocznie się o 11:30. Usiądź, usiądź wygodnie, zrelaksuj się, ciesz się jazdą i słuchaj komentarzy członków załogi, dryfując stylowo wzdłuż rzeki. Poczuj słodki zapach z kuchni, gdy kucharze przygotowują Twoje jedzenie. Skosztuj pysznego 3-daniowego brunchu przygotowanego z lokalnych produktów. Popijaj bezpłatną kawę lub herbatę, delektując się posiłkiem. Czujesz się pełny? Bez obaw, możesz zrelaksować się w jadalni lub udać się na tarasy na świeżym powietrzu, aby podziwiać widoki. Zobacz Montreal z innej perspektywy i nie zapomnij zrobić zdjęć Starego Portu, La Grande Roue, mostu Jacques Cartier i wielu innych miejsc podczas rejsu.

Najciekawsze atrakcje

Montreal: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 131
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Montreal

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Montreal?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Montreal

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Montreal to:

Quebec (miasto)

Montreal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Montreal? Kliknij tutaj.