Atrakcje i wycieczki
Montreal

Urocze wąskie uliczki i perły, takie jak bazylika Notre Dame, nadają sercu prowincji Quebec mocno francuski charakter.

Najciekawsze atrakcje

Montreal: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Montreal: najczęściej polecane atrakcje

Montreal: Wycieczka autobusem piętrowym hop-on hop-off

Montreal: Wycieczka autobusem piętrowym hop-on hop-off

Podziwiaj atrakcje Montrealu z pokładu autobusu piętrowego w ramach wycieczki z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Dowiedz się więcej o historii miasta i zachwyć się jego pięknem. Wysiadaj na każdym z 10 przystanków, chłonąc urok Montrealu. Można również zdecydować się na wzięcie udziału w nocnej wycieczce po mieście z audioprzewodnikiem. Trasa czerwona (2 dni) Podziwiaj bazylikę Notre-Dame, przespaceruj się po dzielnicy chińskiej i przejdź się wzdłuż wybrzeża w Starym Porcie. Poszukaj inspiracji, spędzając popołudnie w Muzeum Sztuk Pięknych. W godzinach wieczornych udaj się do najlepszych barów i restauracji, które działają przy Crescent Street. Dzięki 10 przystankom, na których można wsiadać i wysiadać z autobusu, nie będziesz narzekać na brak atrakcji. Ta wycieczka hop-on hop-off stanowi wyjątkowy sposób na poznanie Montrealu i dostarczy Ci wielu informacji o tym mieście! Wsiadaj i wysiadaj na następujących przystankach: plac Dorchester Square, Stary Montreal: bazylika Notre-Dame, Stary Montreal: Muzeum Archeologii i Historii (Pointe-à-Callière), okolica The Village, dzielnica łacińska, dzielnica rozrywkowa, Muzeum Sztuk Pięknych, oratorium św. Józefa, wzgórze Mont Royal: punkt widokowy Kondiaronk oraz wzgórze Mont Royal: punkt widokowy Camillien-Houde.

Z Montrealu: wycieczka do Quebec City i Montmorency Falls

Z Montrealu: wycieczka do Quebec City i Montmorency Falls

Poznaj zabytki i historię miasta Quebec podczas bezproblemowej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Montrealu. Zrelaksuj się w komfortowym autobusie premium, rozpoczynając malowniczą podróż z bezpłatnym odbiorem z hoteli w centrum Montrealu. Rozpocznij dzień od spotkania z kierowcą z centrum Montrealu. Po przybyciu do Quebec City odwiedź miejsca takie jak Place Royale, Old Quebec, Petit Champlain, Bazylika Notre Dame i Cytadela Quebec. Jedź wzdłuż Grande-Allee, zatrzymaj się przy Chateau Frontenac i podziwiaj najstarszy wieżowiec w Quebecu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie krętych uliczek miasta i najstarszych publicznych schodów w Quebec City, Escalier Casse-Cou. Przejedź kolejką linową wbudowaną w klif, który łączy Górny i Dolny Quebec, aby podziwiać wspaniałe widoki na rzekę i jej okolice. Zatrzymaj się na Równinie Abrahama, aby zobaczyć, gdzie w 1759 roku miała miejsce słynna bitwa między armią francuską i angielską. Wyjedź ze Starego Miasta w Quebec City i udaj się do wodospadu Montmorency, aby podziwiać niezwykłe widoki imponujących wodospadów o wysokości 274 stóp (83 metry). Następnie wsiądź do autobusu i wyrusz w podróż powrotną do Montrealu.

Montreal: wycieczka autobusowa z przewodnikiem

Montreal: wycieczka autobusowa z przewodnikiem

Odkryj Montreal autobusem i podziwiaj ponad 200 interesujących miejsc w tętniącym życiem kanadyjskim mieście. Twój dwujęzyczny przewodnik opowie Ci wszystko o każdym odwiedzanym miejscu, oferując spostrzeżenia i tło historyczne podczas podróży. Spaceruj po urokliwym Starym Montrealu, podziwiając panoramę Starego Portu i podziwiaj Place Jacques Cartier w sercu tej historycznej dzielnicy. Położony pomiędzy rzeką św. Wawrzyńca a centrum miasta, Stary Montreal jest centrum miasta i oferuje fascynujący wgląd w przeszłość Montrealu. Zobacz prestiżowy Uniwersytet McGill i Universite de Montreal, a następnie zatrzymaj się przy ratuszu w Montrealu, a następnie udaj się do tętniącego życiem portu w Montrealu, portu oceanicznego oddalonego o 1600 km od morza. Podziwiaj piękne widoki na miasto z Mont Royal Park, stojąc obok ogromnej bazyliki Oratorium św. Józefa na szczycie parku. Autobus zabierze Cię również do Chinatown, centrum sztuki widowiskowej Place Des Arts oraz podziemnego luksusowego centrum handlowego Place Ville Marie. Zobacz najwyższy pochylony budynek na świecie w Olympic Park i podziwiaj nowy dom drużyny hokejowej Montreal Canadien w Bell Centre. Zobacz wszystko, co można zobaczyć w dzielnicy francuskiej Montrealu oraz dzielnicach mieszkaniowych i finansowych, gdy poznasz to fascynujące francusko-kanadyjskie miasto.

Montreal: Rejs widokowy po rzece Świętego Wawrzyńca

Montreal: Rejs widokowy po rzece Świętego Wawrzyńca

Wyrusz ze swoim przewodnikiem w niezapomniany rejs w obie strony po rzece Świętego Wawrzyńca, wypływający z historycznego Starego Portu w Montrealu. Ta malownicza podróż zabierze Cię w fascynującą eksplorację kultowych zabytków miasta i oszałamiających widoków na nabrzeże. Gdy prześlizgniesz się pod wspaniałym mostem Jacques-Cartier, cudem inżynierii i architektury, świat piękna otworzy się przed twoimi oczami. Droga wodna jest ozdobiona szeregiem wspaniałych pomników, które składają hołd bogatej historii i żywej kulturze Montrealu. Każdy pomnik opowiada historię, a gdy przechodzisz obok, pouczający komentarz oświeci Cię o znaczeniu i pochodzeniu tych punktów orientacyjnych. Serce Montrealu ujawnia się podczas rejsu wzdłuż rzeki Świętego Wawrzyńca. Będziesz świadkiem tętniących życiem ulic, tętniącej życiem energii i wyjątkowej mieszanki uroku starego świata i nowoczesnej miejskości. Pejzaż miejski prezentuje czarujące połączenie stylów architektonicznych, od zabytkowych budynków Starego Montrealu po eleganckie drapacze chmur w centrum miasta. Zbliżając się do Stadionu Olimpijskiego, monumentalnej budowli, na której odbywały się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku, czeka na Ciebie jeden z najbardziej imponujących widoków. Charakterystyczna pochylona wieża jest wysoka, przypominając o sportowych osiągnięciach miasta i architektonicznej wspaniałości. Aby zobaczyć Montreal w zupełnie nowym świetle, rozważ wieczorny rejs. Gdy słońce zachodzi, a światła miasta oświetlają panoramę, Montreal naprawdę zyskuje reputację „Kanadyjskiego Miasta Świateł”. Czarująca poświata zamienia miasto w magiczne widowisko, rzucając romantyczną atmosferę na rzekę i jej okolice. Podczas rejsu zwiększ swoje wrażenia dzięki bezpłatnemu audioprzewodnikowi, dostępnemu w 8 językach. Wciągający komentarz w języku francuskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, mandaryńskim, japońskim i koreańskim zapewni fascynujący wgląd w każdy punkt orientacyjny. Rejs w obie strony po rzece Świętego Wawrzyńca to niezwykła podróż, która pokazuje to, co najlepsze w Montrealu. Od urzekających zabytków po wspaniałe widoki na nabrzeże.

Montreal: rejs Le Bateau-Mouche po rzece św. Wawrzyńca

Montreal: rejs Le Bateau-Mouche po rzece św. Wawrzyńca

Wykorzystaj lato i zrelaksuj się podczas 1- lub 1,5-godzinnego rejsu po rzece, który rozpoczyna się z przystani Jacques-Cartier w samym sercu Starego Montrealu. Jest to idealne wprowadzenie do miasta, jeżeli odwiedzasz je po raz pierwszy. Daj się oczarować jasną i komfortową łodzią bez względu na to, gdzie siedzisz. Zbliż się do fal i natury z zamkniętego pokładu głównego lub z chronionego, ale otwartego pokładu górnego. Jeżeli chcesz poczuć wiatr we włosach podczas podziwiania widoków, udaj się na taras na tyłach łodzi. Łódź o płaskim dnie umożliwia swobodne żeglowanie i dostęp do miejsc, do których inne statki nie mogą dopłynąć. Zbliż się do splendoru rzeki św. Wawrzyńca i jej nadbrzeży. Podziwiaj widoki na wieżę zegarową, Biosferę, most Jacquesa Cartiera oraz Habitat 67. Dwujęzyczny przewodnik na pokładzie wyjaśni Ci wszystko, co widzisz. Możesz skorzystać także z przekąsek i baru (na własny koszt). Po rejsie wysiądź na przystani, aby wykorzystać resztę dnia i jeszcze bardziej zachwycić się Montrealem.

Montreal: Bilet wstępu do La Grande Roue de Montréal

Montreal: Bilet wstępu do La Grande Roue de Montréal

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Montrealu dzięki biletom wstępu na La Grande Roue de Montréal, największe koło obserwacyjne w Kanadzie. Zobacz miasto i jego okolice z wysokości 60 metrów. Koło znajduje się w samym sercu malowniczego Starego Portu, nad brzegiem rzeki Świętego Wawrzyńca. Wejdź na pokład klimatyzowanych gondoli z ultra przezroczystym szkłem, aby podziwiać niezrównane panoramiczne widoki z wysokości 60 metrów. Podziwiaj wyjątkowe widoki na miasto i jego okolice przez cały rok, w deszczu, śniegu lub słońcu. Twoja przejażdżka potrwa około dwudziestu zapierających dech w piersiach minut. Bez względu na pogodę, gondole o umiarkowanej temperaturze zapewnią Ci chłód latem i ciepło zimą. Pod słońcem lub gwiazdami podziwiaj zabytkowe budynki Starego Montrealu, eklektyczną architekturę centrum miasta, Mont-Royal i majestatyczną rzekę Świętego Wawrzyńca. W pogodny dzień możesz podziwiać nawet 28-kilometrowy horyzont. Gdy zapada zmierzch, Montreal rozświetla się kolorami, tworząc romantyczną i świąteczną atmosferę. U podstawy koła możesz zrelaksować się na tarasach lub zjeść smaczny posiłek w kawiarni i bistro na miejscu. Możesz ulepszyć swoje doświadczenie dzięki opcji prywatnej gondoli dla 8 osób.

Montreal: Bilet wstępu OASIS Immersion

Montreal: Bilet wstępu OASIS Immersion

Weź udział w wyjątkowej immersyjnej wystawie w ogromnej nowej przestrzeni w Montrealu, rozciągającej się na ponad 2200 m2. W grudniu 2023 r. po raz pierwszy w Ameryce Północnej doświadczysz wciągającego doświadczenia Dreaming Asia. Zlokalizowane w samym sercu Montrealu, między Starym Portem Montrealu a Quartier des Spectacles, wejdź do OASIS Immersion, podnoszącego na duchu doświadczenia z inspirującymi ludźmi, miejscami i trendami z całego świata. Dzięki różnym obrotowym eksponatom zabezpiecz bilety na wybrany pokaz. Marząca Azja Prawdziwy krajobraz marzeń obiecuje zanurzyć odwiedzających w sercu chińskich i japońskich kolorów i tradycji. Dreaming Asia to oryginalna koncepcja wystawy stworzona przez OASIS Immersion we współpracy z francuskim studiem sztuki cyfrowej Danny Rose. Po raz pierwszy łączy ona w sobie trzy urzekające, wciągające doświadczenia, dając możliwość (ponownego) odkrycia skarbów przodków, takich jak pełne wdzięku japońskie grafiki, które poruszyły wyobraźnię ludzi na całym świecie, spaceru wzdłuż rzeki podczas festiwalu Qingming, zanurzenia się w najsłynniejszym chińskim obrazie Wzdłuż rzeki podczas festiwalu Qingming, ale także zobaczenia ożywających lalek cieni Piying, sztuki opracowanej ponad 500 lat temu i obecnie wpisanej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Te urzekające, wciągające prace studia Danny'ego Rose'a zdobyły międzynarodowe uznanie i zostały nagrodzone w Atelier des Lumières w Paryżu, INSIDE w Szanghaju i Shenzhen w Chinach oraz w Muzeum Kultury Kadokawa w Japonii. Zostanie zaprezentowany przez największe kanadyjskie immersyjne miejsce docelowe, premiera w Ameryce Północnej. Dodatkowo zrelaksuj się przed lub po pokazie w strefie wypoczynkowej z kawiarnią i butikiem.>

Montreal: karnet na 5 atrakcji

Montreal: karnet na 5 atrakcji

Doświadcz więcej Montrealu za mniej dzięki "Passeport MTL", który zapewnia wstęp do pięciu najważniejszych atrakcji miasta. Potraktuj karnet jako swój specjalny, zniżkowy bilet wstępu do wszystkich zabytków, dźwięków, smaków i emocji miasta, w tym szerokiej gamy dużych atrakcji, takich jak BioDome, Biosphère, La Grande Roue, Muzeum McCord, degustacja piwa, wycieczki rowerowe, rejsy wycieczkowe po rzece Seasonal i wiele innych. Okaż kartę przy wejściu do każdej wybranej atrakcji (z listy uczestniczących atrakcji). Limit jednej wizyty na atrakcję. Niektóre atrakcje wymagają rezerwacji dokonanej bezpośrednio u lokalnego operatora. Pakiet paszportowy obejmuje: 3 atrakcje z kolekcji różowej i 2 atrakcje z kolekcji niebieskiej (aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z pełną listą na stronie passeportmtl.com): Kolekcja różowa (do wyboru trzy atrakcje): - La Grande Roue de Montréal (nie jest wymagana rezerwacja) - Pointe-à-Callière, Montréal Archaeology and History Complex (rezerwacja nie jest wymagana) - Browar Memento (1 posiłek z piwem lub winem, rezerwacja nie jest wymagana) - Centrum PHI (rezerwacja nie jest wymagana) - Birra bar à bières maison - 4 kufle degustacyjne piw domowych oraz 1 kufel piwa domowego (rezerwacja nie jest wymagana) - Zanurzenie w OASIS (zarezerwuj datę i godzinę wizyty na platformie Ticketpro, używając numeru paszportu w polu kodu promocyjnego, aby otrzymać bilet - znajdziesz go na kuponie po dokonaniu rezerwacji) - 16/42 Tours - 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem. (wymagana rezerwacja) - Pointe-à-Callière, Montréal Archaeology and History Complex (rezerwacja nie jest wymagana) - A\Maze Escape Games (wymagana rezerwacja) - Ateliers et Saveurs: Ateliers & Saveurs: 30 minut lekcji gotowania + 30 minut degustacji = 1 godzina przyjemności (wymagana rezerwacja) - Boulzeye, Pub & Atrakcje (wymagana rezerwacja) - Cirka Distilleries, wizyta i degustacja (konieczna rezerwacja) - Montreal Science Center (rezerwacja nie jest wymagana) - I wiele więcej Blue Collection (do wyboru dwie atrakcje): - Château Dufresne, muzeum i miejsce dziedzictwa historycznego (rezerwacja nie jest wymagana) - Biodôme de Montréal (rezerwacja nie jest wymagana) - Biosphère (nie jest wymagana rezerwacja) - Muzeum McCord Stewart (nie jest wymagana rezerwacja) - Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu (nie jest wymagana rezerwacja) - Laser Game Evolution (Ste-Catherine lub Marché Central) (rezerwacja nie jest wymagana) - Zoo Ecomuseum (rezerwacja nie jest wymagana) - Château Ramezay - miejsce historyczne i muzeum Montrealu (rezerwacja nie jest wymagana) - Montréal Tower (nie jest wymagana rezerwacja, czynne tylko w weekendy) - Maison Saint-Gabriel, muzeum i miejsce historyczne (rezerwacja nie jest wymagana) - Maison nationale des Patriotes - Site de la Prison-des-Patriotes (nie jest wymagana rezerwacja) - Kawiarnia rowerowa (nie jest wymagana rezerwacja) - Chez Potier - Épicerie gourmande (bezpłatny gorący napój i ciasto, nie jest wymagana rezerwacja) - I wiele więcej

Montreal: Rejs łodzią elektryczną z barem na pokładzie

Montreal: Rejs łodzią elektryczną z barem na pokładzie

Przeżyj niezapomniane wrażenia z tego rejsu z Montrealu z firmą, która ma ponad 20 lat doświadczenia. Wybierz jedną z wielu codziennych wycieczek po basenach Starego Portu lub weekendową wycieczkę po Kanale Lachine. Wskocz na pokład łodzi, która jest przyjazna dla środowiska iw 100% elektryczna. Rozkoszuj się wszystkimi widokami i dźwiękami nadbrzeżnych punktów orientacyjnych Montrealu bez rozpraszania się rykiem silnika gazowego. Wybierz się na szybką 45-minutową wycieczkę po Starym Porcie lub zatrać się w widokach podczas 1-godzinnej i 45-minutowej wycieczki po kanale Lachine (rejs po kanale Lachine obejmuje opcję w jedną stronę i w obie strony). Wybierz wycieczkę po starym porcie i wyjdź z molo Jacques-Cartier i kieruj się na zachód, mijając po drodze molo króla Edwarda i Grand Quay. Kontynuuje swoją podróż, witając historyczny kanał Lachine, silos nr 5 i siedlisko 67. Następnie, dając się ponieść prądowi Sainte-Marie, łódź zawija obok Yacht Clubu, a następnie podąża promenadą Quai de l'Horloge w kierunku Quai Jacques-Cartier. Wybierz się na wycieczkę po kanale Lachine i wyrusz z molo Jacques-Cartier o 10:30 i szybuj na zachód od miasta, mijając po drodze molo King Edward Pier i Grand Quai. Kontynuuje swoją drogę, przez trzy śluzy, do Atwater Market. O 13:00 łódź opuszcza Atwater Market i przepływa przez trzy śluzy, w odwrotnej kolejności, aż do przystani Jacques-Cartier.

Stary Port w Montrealu: Bilet na miejską tyrolkę

Stary Port w Montrealu: Bilet na miejską tyrolkę

Doświadcz jedynego w Kanadzie miejskiego toru zipline i odkryj Montreal z lotu ptaka. Przeżyj dreszczyk emocji jak żaden inny, latając nad miastem jak superbohater i weź udział w tej wyjątkowej, bezpiecznej i ekscytującej przygodzie z całą rodziną. Po przybyciu do Starego Portu skieruj się w stronę 100-metrowej wieży z biało-czerwonym napisem "Zipline". Zobacz, jak ludzie w każdym wieku krzyczą z radości, gdy szybują nad tobą. Po prostu zamelduj się u któregokolwiek z zabawnych i angażujących pracowników, którzy będą w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania i wyjaśnią, w jaki sposób możesz cieszyć się dreszczykiem emocji, który jest zarówno bezpieczny, płynny, jak i zabawny dla całej rodziny. Po zabezpieczeniu uprzęży i kasku personel poinformuje Cię o łatwych środkach bezpieczeństwa i przygotuje Cię na przygodę, która pozostawi Cię z poczuciem unoszenia się długo po wylądowaniu. Gdy będziesz gotowy, wystartuj i ślizgaj się po lagunie i poczuj mieszankę spokoju, zachwytu i podniecenia, podziwiając wspaniałe widoki Starego Portu. Personel pomoże Ci bezpiecznie wylądować na platformie końcowej, gdzie poczujesz się ożywiony i gotowy na drugi raz.

Często zadawane pytania dotyczące: Montreal

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Montreal?

Najlepsze atrakcje to:

Montreal: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Montreal

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Montreal to:

Montreal – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Montreal: Najciekawsze atrakcje

Montreal: Wycieczki i bilety

Kanada: Ciekawe miejsca

Montreal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Montreal? Kliknij tutaj.

Montreal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(6422 recenzji)

Pogoda była idealna na rejs statkiem po Montrealu. Ja i moja mama podobały nam się serwowane koktajle (nie wliczone w cenę biletu) podróż była przyjemna, jedynym minusem był przewodnik turystyczny, który wyjaśniał, że nie słychać wyraźnie ani angielskiego, ani francuskiego, nie wiemy, czy jest nagrany, czy na żywo. Ale to był ten, na który nie możemy się doczekać, ponieważ chcieliśmy poznać historię Montrealu. Ale ogólnie wycieczka była cudowna, po prostu pamiętaj, aby przybyć na czas, aby nadal mieć miejsca w wybranych miejscach.

Przewodnicy byli dobrzy, ale spieszyli się z dwoma językami. Wartość była taka, ponieważ chcieliśmy tylko wsiadać i wysiadać na jeden dzień, ale kupiliśmy karnet 2-dniowy. To był dobry sposób na poruszanie się. Godziny zwiedzania mogą zostać wydłużone... 10-4 oznacza, że musisz spieszyć się między wystawami, aby złapać ostatni autobus.

Po korzystaniu z autobusu przez 2 dni z 2 różnymi przewodnikami myślę, że doświadczenie zależy od przewodnika. Pierwsza była pouczająca i wesoła. Drugi był „płaski” i wydawał się podawać tylko minimum informacji. Ogólnie dobra jakość, ponieważ z karnetu można korzystać przez 2 dni.

Podobało mi się chodzenie do 10 najlepszych przystanków, a po wycieczce autobusem do miejsca, które naprawdę chcesz zwiedzić. Znowu wziąłbym autobus z przewodnikiem. 100% świetna inwestycja do poruszania się. A obok miejsca zbiórki znajduje się całodniowe miejsce parkingowe.

Używałem 2-dniowego chmielu i wyłączania. Był doskonały. Autobusy przyjeżdżają punktualnie i są bardzo łatwe do zauważenia. Po prostu zaplanuj swoje dni, co chcesz zobaczyć i co chcesz zrobić. Po prostu pamiętaj o postojach na trasie, aby wiedzieć, jak zarządzać czasem.