Montmartre
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet

Montmartre: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Montmartre”
Bilety i wycieczki: 716

5 najciekawszych atrakcji paryskiej dzielnicy Montmartre

Paryska dzielnica Montmartre słynie ze swojej ekstrawaganckiej atmosfery i bogatej oferty kulturalnej. To doskonałe miejsce na odpoczynek i podziwianie sztuki. Które miejsca są szczególnie godne uwagi?

Sacré-Cœur

Najsłynniejszą bazylikę Paryża ukończono w 1914 roku i od tego czasu jest ona prawdziwą perłą miasta. Po pokonaniu jej schodów można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Paryż.

Espace Dalí

Ta kolekcja rzeźb i obrazów to jedyna wystawa stała dzieł Salvadora Dalego we Francji. Jest bardzo popularna, więc radzimy zarezerwować bilet wstępu bez kolejki.

Zdjęcie: torfo@flickr (CC BY-SA 2.0)

Moulin Rouge

Moulin Rouge to nie tylko film, ale też kultowy lokal, który warto odwiedzić przy okazji zwiedzania Montmartre. Zarerwuj stolik dla dwojga i obejrzyj występ przy romantycznej kolacji.

Zdjęcie: Peter Rowley@flickr (CC BY 2.0)

Le mur des je t'aime

Odwiedź ścianę miłości w ogrodzie Jehana Rictusa w najromantyczniejszym mieście na świecie. Ściana wykonana jest z lawy wulkanicznej i pokryta słowami „kocham cię” w 300 różnych językach!

Kanał Saint Martin

Ulice biegnące wzdłuż tego kanału doskonale oddają paryski styl życia – spokojne spacery i popołudnia spędzone w kawiarniach na kosztowaniu wyśmienitego jedzenia.

Montmartre: Nasze wskazówki

Kieszonkowcy

Paryż jest popularną na całym świecie atrakcją turystyczną, co niestety przyciąga kieszonkowców. Wartościowe przedmioty trzymaj ukryte głęboko w torbie – zwłaszcza w metrze – i nie chwal się nimi w nocy.

Język

Nikt nie spodziewa się, że przed wycieczką po Montmartre nauczysz się mówić biegle po francusku, ale warto poznać kilka podstawowych słów. Pomoże Ci to w poruszaniu się po mieście, a i jego mieszkańcy będą patrzeć na Ciebie przychylniejszym okiem.

Rezerwacje

Pamiętaj, że jeśli chcesz zjeść posiłek w jednej z restauracji na Montmartre, musisz dokonać wcześniej rezerwacji. Unikniesz w ten sposób rozczarowania. Weź też pod uwagę, że Francuzi jadają obiad później niż Polacy – zazwyczaj dopiero ok. godz. 19.00.

Bez kolejki

Nie chcesz spędzić swoich wakacji na staniu w kolejkach, prawda? Jeśli upatrzyłeś już sobie jedno albo dwa popularne muzea, kup bilety wstępu bez kolejki.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia atrakcji na Montmartre są różne i radzimy sprawdzić je on-line przed zwiedzaniem.
 • Cena
  Ceny wstępu do atrakcji na Montmartre są różne, ale nie wysokie.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Z pewnością się przyda!
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii 12 na stację „Abbesses” bądź linią 2 na „Anvers” lub „Blanche”. Możesz też przyjechać autobusem elektrycznym Le Montmartrobus.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Radzimy zwiedzać Montmartre w pogodne dni, kiedy widoczność jest najlepsza.
  • Przygotuj się na chodzenie po schodach i przyjdź z apetytem!

Montmartre: Atrakcje w okolicy


Montmartre
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 383