Bilet wstępu

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Od 51,24 zł za osobę

Odwiedź Mont-Saint-Michel, jeden z zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Zwiedzaj ten spektakularny zabytek we własnym tempie i skorzystaj z broszury informacyjnej, aby dowiedzieć się więcej o jego bogatej historii.

Informacje o bilecie

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Ważność 1 dzień
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych we Francji
 • Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel, jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO
 • Więcej informacji na temat bogatej historii obiektu można znaleźć w broszurze informacyjnej dostępnej w 12 językach
Pełny opis
Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel i odkryj jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Kult św. Michała Archanioła na wzgórzu Mont Saint-Michel został zapoczątkowany w 708 roku, a w średniowieczu stał się jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek. Mnisi benedyktyńscy zaczęli budować to opactwo w X wieku.   Przetrzymało ono wpływ człowieka, czasu i żywiołów. Bohaterska obrona wzgórza przed angielskimi atakami podczas wojny stuletniej (XIV i XV wiek) sprawiła, że opactwo to stało się symbolem francuskiej tożsamości narodowej. Mnisi opuścili opactwo w 1790 r. Zostało ono ogłoszone mianem zabytku w 1874 r. Budynek przywrócono do dawnej świetności dzięki trwającym pracom remontowym. Odkryj fascynującą historię tego opactwa we własnym tempie, zwiedzając je samodzielnie z pomocą broszury informacyjnej.
Wliczone w cenę
 • Bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel• Broszura dla zwiedzających dostępna jest w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, japońskim, polskim, rosyjskim, niderlandzkim, chińskim i portugalskim.
 • Audio przewodnik (3 EUR płatne bezpośrednio na miejscu)
 • Zwiedzanie z przewodnikiem (dostępne na miejscu)
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 12 lat, muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia, dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub ujemny wynik testu wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed rozpoczęciem atrakcji.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Opactwo św. Michała Archanioła na Mont-Saint-Michel

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Wstęp jest bezpłatny dla osób poniżej 18. roku życia i osób poniżej 26. roku życia posiadających dowód tożsamości UE, pod warunkiem zarezerwowania godziny na stronie internetowej opactwa Mont-Saint-Michel
 • Wycieczka z przewodnikiem jest dostępna przez cały rok w języku francuskim i angielskim, aw lipcu i sierpniu w języku niemieckim, hiszpańskim i włoskim
 • Wizyta trwa około 1 godziny 15 minut
 • Pamiętaj, że Twój bilet będzie ważny przez jeden rok w dowolnym momencie
 • Ostatnie wejście na 1 godzinę przed zamknięciem
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 /5

na podstawie 2109 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  4,3/5
 • Jakość usług
  4,5/5
 • Organizacja
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Opactwo jest oszałamiające, tyle miejsc do odkrycia, ile jest ogromne! Zbyt wiele niewiarygodnych cudów architektury, by wymienić! Historia jest fascynująca i niesamowita; cieszymy się, że nie pozwoliliśmy, by myśl o wielu schodach powstrzymywała nas od eksploracji. Po drodze jest mnóstwo miejsc do odpoczynku i warte czasu i wysiłku !!! Jedyną smutną rzeczą było to, że w opactwie nie było nieszporów, bo jest październik. Z niecierpliwością czekaliśmy na udział poprzedniej nocy, ale nie mogliśmy tego zrobić.

Czytaj dalej

29 października 2019

We loved our visit to the abby once inside, getting in was a bit tricky. We arrived after our time slot and were directed to change our ticket time at no cost. There wasn’t a booklet that was provided and when I asked was handed a pamphlet with some basic info. Once we got started we followed the info on the pamphlet and enjoyed learning as we went. We’re glad we opted for the self-guided option, as the groups who were in a guided tour got stuck along the narrow streets and on the stairs.

Czytaj dalej

29 sierpnia 2021

Przetłumacz

Możesz spędzić co najmniej cały dzień na górze, poszedłem z rodziną, aby ją odwiedzić i byliśmy pod wrażeniem tego miejsca. Niesamowite widoki, muzea, restauracje i zrobiliśmy wycieczkę po opactwie, w którym możesz przejść na szczyt w góra była ładną i ogromną katedrą do zobaczenia

30 grudnia 2019

Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 66202