Bilet wstępu

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Od 49,78 zł za osobę

Odwiedź Mont-Saint-Michel, jeden z zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Zwiedzaj ten spektakularny zabytek we własnym tempie i skorzystaj z broszury informacyjnej, aby dowiedzieć się więcej o jego bogatej historii.

Informacje o bilecie

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Ważność 1 dzień
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych we Francji
 • Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel, jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO
 • Więcej informacji na temat bogatej historii obiektu można znaleźć w broszurze informacyjnej dostępnej w 12 językach
Pełny opis

Odkryj jedno z pierwszych na świecie obiektów światowego dziedzictwa UNESCO, odwiedzając opactwo Mont-Saint-Michel. Przeglądaj witrynę podczas samodzielnej wycieczki z broszurą informacyjną i poznaj fascynującą historię witryny całkowicie we własnym tempie.

Kult św. Michała został wprowadzony na świętej górze w 708 roku i stał się jednym z najważniejszych miejsc średniowiecznych pielgrzymek. Mnisi benedyktyni rozpoczęli tu budowę opactwa w X wieku.   Opactwo oparło się atakom człowieka, czasu i żywiołów. Bohaterski opór przeciwko atakom Anglików podczas wojny stuletniej (XIV i XV w.) uczynił z niej symbol francuskiej tożsamości narodowej.

Zakonnicy opuścili opactwo w 1790 r., a w 1874 r. zostało wpisane do rejestru zabytków. Do dawnej świetności przywrócono całemu miejscu dzięki trwającym pracom restauracyjnym.

Wliczone w cenę
 • Bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel• Broszura dla zwiedzających dostępna jest w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, japońskim, polskim, rosyjskim, niderlandzkim, chińskim i portugalskim.
 • Audio przewodnik (3 EUR płatne bezpośrednio na miejscu)
 • Zwiedzanie z przewodnikiem (dostępne na miejscu)
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 12 lat, muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia, dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub ujemny wynik testu wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed rozpoczęciem atrakcji.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Opactwo św. Michała Archanioła na Mont-Saint-Michel

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Wstęp jest bezpłatny dla osób poniżej 18. roku życia i osób poniżej 26. roku życia posiadających dowód tożsamości UE, pod warunkiem zarezerwowania godziny na stronie internetowej opactwa Mont-Saint-Michel
 • Wycieczka z przewodnikiem jest dostępna przez cały rok w języku francuskim i angielskim, aw lipcu i sierpniu w języku niemieckim, hiszpańskim i włoskim
 • Wizyta trwa około 1 godziny 15 minut
 • Pamiętaj, że Twój bilet będzie ważny przez jeden rok w dowolnym momencie
 • Ostatnie wejście na 1 godzinę przed zamknięciem
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 /5

na podstawie 2143 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  4,3/5
 • Jakość usług
  4,5/5
 • Organizacja
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Opactwo jest oszałamiające, tyle miejsc do odkrycia, ile jest ogromne! Zbyt wiele niewiarygodnych cudów architektury, by wymienić! Historia jest fascynująca i niesamowita; cieszymy się, że nie pozwoliliśmy, by myśl o wielu schodach powstrzymywała nas od eksploracji. Po drodze jest mnóstwo miejsc do odpoczynku i warte czasu i wysiłku !!! Jedyną smutną rzeczą było to, że w opactwie nie było nieszporów, bo jest październik. Z niecierpliwością czekaliśmy na udział poprzedniej nocy, ale nie mogliśmy tego zrobić.

Czytaj dalej

29 października 2019

Our trip to Mont Saint Michel was great. A bit of tourist advise…wait to purchase souvenirs on your way back down from the Abbey tour. We made the newbie mistake of buying from the first shops we encountered and spent the whole trek up the stairs (there are plenty of stairs) lugging an extra bag of weight. Other than that, the Abbey was awe-inspiring.

Czytaj dalej

23 grudnia 2021

Przetłumacz

We loved our visit to the abby once inside, getting in was a bit tricky. We arrived after our time slot and were directed to change our ticket time at no cost. There wasn’t a booklet that was provided and when I asked was handed a pamphlet with some basic info. Once we got started we followed the info on the pamphlet and enjoyed learning as we went. We’re glad we opted for the self-guided option, as the groups who were in a guided tour got stuck along the narrow streets and on the stairs.

Czytaj dalej

29 sierpnia 2021

Przetłumacz
Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 66202