Bilet wstępu

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Opactwo św. Michała Archanioła: bilet i samodzielna wizyta

Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Odwiedź Mont-Saint-Michel, jeden z zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Zwiedzaj ten spektakularny zabytek we własnym tempie i skorzystaj z broszury informacyjnej, aby dowiedzieć się więcej o jego bogatej historii.

Informacje o bilecie

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Ważność 1 dzień
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych we Francji
 • Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel, jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO
 • Więcej informacji na temat bogatej historii obiektu można znaleźć w broszurze informacyjnej dostępnej w 12 językach
Pełny opis

Odkryj jedno z pierwszych na świecie obiektów światowego dziedzictwa UNESCO, odwiedzając opactwo Mont-Saint-Michel. Przeglądaj witrynę podczas samodzielnej wycieczki z broszurą informacyjną i poznaj fascynującą historię witryny całkowicie we własnym tempie.

Kult św. Michała został wprowadzony na świętej górze w 708 roku i stał się jednym z najważniejszych miejsc średniowiecznych pielgrzymek. Mnisi benedyktyni rozpoczęli tu budowę opactwa w X wieku.   Opactwo oparło się atakom człowieka, czasu i żywiołów. Bohaterski opór przeciwko atakom Anglików podczas wojny stuletniej (XIV i XV w.) uczynił z niej symbol francuskiej tożsamości narodowej.

Zakonnicy opuścili opactwo w 1790 r., a w 1874 r. zostało wpisane do rejestru zabytków. Do dawnej świetności przywrócono całemu miejscu dzięki trwającym pracom restauracyjnym.

Wliczone w cenę
 • Bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel• Broszura dla zwiedzających dostępna jest w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, japońskim, polskim, rosyjskim, niderlandzkim, chińskim i portugalskim.
 • Audio przewodnik (3 EUR płatne bezpośrednio na miejscu)
 • Zwiedzanie z przewodnikiem (dostępne na miejscu)
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Spotkaj się w opactwie Mont-Saint-Michel.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Niedozwolone

 • Bagaż lub duże torby
 • Zwierzęta domowe (dopuszcza się psy przewodniki)
 • Osoby niepełnoletnie bez opiekuna

Co trzeba wiedzieć

 • Wstęp jest bezpłatny dla osób niepełnosprawnych i osób im towarzyszących, a także dla osób poniżej 18. roku życia i osób poniżej 26. roku życia z unijnym dowodem tożsamości, pod warunkiem zarezerwowania godziny na stronie internetowej opactwa Mont-Saint-Michel
 • Wycieczka z przewodnikiem jest dostępna przez cały rok w języku francuskim i angielskim, aw lipcu i sierpniu w języku niemieckim, hiszpańskim i włoskim
 • Wizyta trwa około 1 godziny 15 minut
 • Pamiętaj, że Twój bilet będzie ważny przez jeden rok w dowolnym momencie
 • Ostatnie wejście na 1 godzinę przed zamknięciem
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 /5

na podstawie 3017 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  4,4/5
 • Jakość usług
  4,5/5
 • Organizacja
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Pojechaliśmy samochodem do opactwa i zaparkowaliśmy na parkingu samoobsługowym, aby złapać autobus do opactwa. Było trochę niejasne co do parkingu, ale wydano bilety i musiałem zapłacić za parkowanie w maszynie. Cena wynosiła 15 euro, co było nieoczekiwane. Podobał mi się opactwo, ale żałuję, że nie dotarłem do zestawów słuchawkowych, aby dowiedzieć się więcej o opactwie i architekturze.

Czytaj dalej

5 czerwca 2022

Bezpłatny i regularny transfer autobusowy z parkingu na dół Mont St Michel. Bardzo strome podejście do opactwa. Na trasie mnóstwo restauracji i sklepów turystycznych (zrób zakupy po drodze). Dużo więcej kroków po dotarciu do opactwa. Pomocny i przyjazny personel. Spędziłem ponad godzinę spacerując, zanim wypiłem zasłużone piwo w pobliskiej restauracji.

Czytaj dalej

24 marca 2022

Opactwo jest oszałamiające, tyle miejsc do odkrycia, ile jest ogromne! Zbyt wiele niewiarygodnych cudów architektury, by wymienić! Historia jest fascynująca i niesamowita; cieszymy się, że nie pozwoliliśmy, by myśl o wielu schodach powstrzymywała nas od eksploracji. Po drodze jest mnóstwo miejsc do odpoczynku i warte czasu i wysiłku !!! Jedyną smutną rzeczą było to, że w opactwie nie było nieszporów, bo jest październik. Z niecierpliwością czekaliśmy na udział poprzedniej nocy, ale nie mogliśmy tego zrobić.

Czytaj dalej

29 października 2019

Numer identyfikacyjny produktu: 66202