Monachium
Zwiedzanie

Zwiedzanie
Liczba znalezionych atrakcji: 153
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Monachium

Monachium

Nasze najbardziej polecane Monachium Zwiedzanie

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (nie wliczony w cenę) i wybierz się na mały objazd przez malownicze miasteczko Oberammergau. Zdecyduj się na zakup biletów do zamku w autobusie w dniu wycieczki lub kup je z wyprzedzeniem w ramach wycieczki 1-dniowej. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, którego ukończenia doczekał Ludwik II. Zwiedzaj zamek i jego teren z przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, domu dzieciństwa Ludwika, na lunch (nie wliczony w cenę), a następnie udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na całe popołudnie.

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Monachium i wyrusz w podróż wzdłuż słynnego, liczącego 350 kilometrów Szlaku Romantycznego, który wiedzie przez bawarskie perły architektury. Odkryj piękną naturę regionu i urokliwą miejscowość Rothenburg. Po wyjeździe z Monachium udaj się najpierw do Harburga, który jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych kompleksów zamkowych w Niemczech. W tym malowniczo położonym zamku i otaczającym go miasteczku poczujesz średniowieczny klimat. Pozwól się oczarować urokowi zamku i zanurz się w jego historii. Po zakończeniu zwiedzania zamku i przerwie na kawę przejedź przez niezwykły krater Nördlinger Ries. Ta gigantyczna depresja na terenie Szwabii powstała w wyniku uderzenia planetoidy. Kontynuuj podróż przez pełne wież i budowli zwieńczonych iglicą miasto Dinkelsbühl, aż dotrzesz do Rothenburga – wspaniale odrestaurowanego, średniowiecznego miasta. Wykorzystaj czas wolny na intensywne zwiedzanie. Wędruj pięknymi uliczkami i zaułkami, które są pełne uroku minionych czasów. Droga powrotna do Monachium wiedzie przez Hallertau – największy na świecie obszar uprawy chmielu. W trakcie wycieczki zobaczysz jeden z najpiękniejszych zakątków południowych Niemiec.

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Odkryj najważniejsze atrakcje Monachium podczas wycieczki autobusowej, a następnie odwiedź z przewodnikiem siedzibę europejskich gigantów piłkarskich FC Bayern München. Poznaj Allianz Arena i boisko treningowe, na którym drużyna przygotowuje się do meczów. Najpierw wybierz się na wycieczkę autobusową po Monachium, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Poznaj historię stolicy Bawarii i jej znaczenie jako kulturalnego i finansowego centrum Niemiec. Przejdź obok boisk treningowych, aby zobaczyć, gdzie obecna drużyna przygotowuje się do meczów. Następnie odwiedź Allianz Arena, świątynię piłki nożnej położoną w północnej części miasta. Podziwiaj unikalną konstrukcję jego zewnętrznej części, znaną z tego, że jest to pierwszy stadion na świecie ze zmienną powierzchnią zewnętrzną. Wybierz się na wycieczkę po tym kultowym obiekcie i dowiedz się wszystkiego o historii Bayernu Monachium, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Europie. Po zwiedzaniu stadionu udaj się do Muzeum FC Bayern. Odkryj kolekcję trofeów, strojów i pamiątek, które pokazują dumną historię rekordzistów Bundesligi i dowiedz się więcej o wielkich piłkarzach, którzy nosili koszulkę Bayernu.

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Ciesz się wygodą tego szybkiego i wygodnego transferu między Monachium a lotniskiem. Autobus Lufthansa Express kursuje co 20 minut, 7 dni w tygodniu, dwa przystanki w Monachium (główny dworzec kolejowy i Monachium Północ / Schwabing) oraz cztery przystanki na lotnisku w Monachium (terminal 2 lotniska w Monachium, terminal 1A lotniska w Monachium, Monachium Airport Center (MAC) i Terminal 1D lotniska w Monachium). Punkty przylotów i odlotów znajdują się bezpośrednio przed terminalami. Wszystkie autobusy mają klimatyzację, bezpłatne Wi-Fi i bezpłatne gazety i są otwarte dla pasażerów podróżujących dowolną linią lotniczą.

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Podróżuj pociągiem i podziwiaj po drodze piękne krajobrazy. Przenieś się do przeszłości podczas odkrywania miejsca pamięci w towarzystwie przewodnika. Obóz koncentracyjny Dachau był pierwszym tego typu obiektem w Niemczech i został otwarty w okolicach Monachium w 1933 roku. Od 1965 roku obiekt służy jako miejsce pamięci i edukacji. Udaj się z Monachium na 5-godzinną wycieczkę po miejscu pamięci. Przewodnik wyjaśni Ci znaczenie obozu koncentracyjnego w Dachau w czasach narodowego socjalizmu. Zobacz dawne komory gazowe, cele i baraki.  Odwiedź wystawę w Muzeum Pamięci Dachau. Zobacz zdjęcia oraz raporty opisujące codzienne życie więźniów w obozie od początków jego istnienia, aż do jego wyzwolenia przez aliantów w 1945 roku.

CityTourCard Monachium: Transport publiczny i zniżki

CityTourCard Monachium: Transport publiczny i zniżki

Dzięki karcie CityTourCard Monachium możesz poznać stolicę Bawarii we własnym tempie. Wybierz spośród różnych opcji biletów: 24h, 48h, 3 dni, 4 dni, 5 dni lub 6 dni i zwiedzaj obszar miasta w zrównoważony sposób w strefie M lub w strefie M-6 (w tym lotnisko i okolice Monachium) za pomocą transportu publicznego. Bądź mobilny i podróżuj wygodnie od jednej atrakcji do drugiej, korzystając z metra i pociągów podmiejskich, autobusów, tramwajów i pociągów regionalnych. W okresie ważności biletu korzystasz z licznych zniżek w wielu atrakcjach Monachium i u lokalnych partnerów. Stale dodawane są nowe atrakcje, dlatego warto zaglądać na stronę CityTourCard Munich. Znajdziesz tam zawsze aktualny przegląd partnerów. Dzięki karcie CityTourCard możesz zaoszczędzić pieniądze podczas wizyty w Monachium. Odwiedź atrakcje turystyczne Monachium, zarezerwuj wycieczkę po mieście, odwiedź muzea, ciesz się bawarską kuchnią i tętniącym życiem nocnym po obniżonych cenach. Jeśli podróżujesz sam, bilet dla jednej osoby jest właśnie dla Ciebie. Jeśli podróżujesz w więcej niż jedną osobę, na bilecie grupowym może podróżować do 5 osób. Dwoje dzieci w wieku 6-14 lat liczy się jako jedna osoba dorosła Uzyskaj więcej informacji na temat uczestniczących partnerów rabatowych na stronie internetowej, w ulotce lub w kanałach mediów społecznościowych. Wyciąg z niektórych partnerów CityTourCard Monachium (może ulec zmianie): - CitySightseeing Monachium - Gray Line Zwiedzanie i wycieczki 1-dniowe - Ogród botaniczny - Pałac Nymphenburg - Muzeum FC Bayern na stadionie Allianz Arena - Kunsthalle Monachium - Lenbachhaus - Muzeum Magicznej Bawarii - Airbräu - Hard Rock Cafe - Ratskeller Monachium - Bawaria Filmstadt - Stadion Olimpijski - Wieża Olimpijska (tymczasowo zamknięta od 01.06.) - TimeRide Monachium - Diabelski młyn Umadum - Jochen Schweizer Arena - i wiele innych atrakcji

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie w: Monachium

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Monachium?

W: Monachium są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Monachium: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Monachium? Kliknij tutaj.