Dodaj daty

MonachiumII wojna światowa

Nasze najbardziej polecane Monachium II wojna światowa

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

1. Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (brak w zestawie) i wybierz się na małą wycieczkę po malowniczym miasteczku Oberammergau. Wybierz bilety do zamku w autobusie w ciągu dnia lub kup je z wyprzedzeniem w ramach jednodniowej wycieczki. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, który Ludwik II doczekał ukończenia. Zwiedź zamek i jego tereny ze swoim przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, rodzinnym domu Ludwiga, na lunch (nie wliczony w cenę), po czym udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na popołudnie.

Monachium: 1- lub 2-dniowa wycieczka autobusowa

2. Monachium: 1- lub 2-dniowa wycieczka autobusowa

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

3. Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

4. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle na wystawę „Mit Hiszpanii”

5. Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle na wystawę „Mit Hiszpanii”

Odwiedź Kunsthalle Monachium, jedno z wiodących miejsc wystawienniczych w Niemczech, korzystając z tego biletu wstępu. Ciesz się najnowocześniejszą technologią muzealną w przestrzeni wystawienniczej, która tworzy godną scenę dla wszystkich form sztuki. Kunsthalle München prezentuje pierwszą kompleksową wystawę hiszpańskiego malarza Ignacio Zuloagi w Niemczech, obejmującą około dziewięćdziesięciu dzieł. Zuloaga ukształtował wizerunek Hiszpanii za granicą jak prawie żaden inny artysta około 1900 roku: toreros i porywający tancerze flamenco; żebracy, mali ludzie i czarownice odwołujące się do artystycznej spuścizny Diego Velázqueza i Francisco de Goya; asceci i pokutnicy w rozległych krajobrazach więdnących pod palącym słońcem; proste życie ludności wiejskiej. W obliczu industrializacji i rosnącej orientacji Hiszpanii na europejski modernizm Zuloaga za pomocą takich scen starał się zachować „hiszpańską duszę”, co zapewniło mu międzynarodowy sukces. W dziewięciu rozdziałach tematycznych wystawa eksploruje karierę artystyczną Zuloagi i sytuuje go w kontekście historyczno-kulturowym swoich czasów, w tym w jego bliskich związkach z pisarzami tzw. jako obcego kraju w Europie, a także powiązania Zuloagi z paryską awangardą. Ponadto poruszono kwestię jego odbioru, szczególnie w Niemczech, co w zamian jest powiązane ze złożonymi stosunkami Zuloagi z administracją frankistowską i instrumentalizacją go przez reżim faszystowski. Spektakl odbiega od ustalonej, choć zbyt wąsko pojmowanej, klasyfikacji Zuloagi jako malarza melancholijnej, ponurej, „czarnej” Hiszpanii – w przeciwieństwie np. do Joaquína Sorolli (1863–1923) jako przedstawiciela pogodnego, folklorystycznego, „ Biała strona. Twórczość Zuloagi zostaje zatem poddana ponownej analizie w całej jej złożoności. Dzięki temu projektowi Kunsthalle kontynuuje wystawy o tematyce hiszpańskiej, takie jak Hiszpański złoty wiek i Joaquín Sorolla, zrealizowane w sezonie 2016/17. Mit Hiszpanii. Ignacio Zuloaga (1870–1945) to wystawa Kunsthalle München we współpracy z Bucerius Kunst Forum w Hamburgu. Wystawę będzie można tam oglądać od 17 lutego do 26 maja 2024 r..

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

6. Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Monachium: Transfer z lotniska autobusem

7. Monachium: Transfer z lotniska autobusem

Ciesz się wygodą tego szybkiego i wygodnego transferu między Monachium a lotniskiem. Autobus Lufthansa Express kursuje co 20 minut, 7 dni w tygodniu, dwa przystanki w Monachium (główny dworzec kolejowy i Monachium Północ / Schwabing) oraz cztery przystanki na lotnisku w Monachium (terminal 2 lotniska w Monachium, terminal 1A lotniska w Monachium, Monachium Airport Center (MAC) i Terminal 1D lotniska w Monachium). Punkty przylotów i odlotów znajdują się bezpośrednio przed terminalami. Wszystkie autobusy mają klimatyzację, bezpłatne Wi-Fi i bezpłatne gazety i są otwarte dla pasażerów podróżujących dowolną linią lotniczą.

Z Monachium: całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

8. Z Monachium: całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Dowiedz się o jego znaczeniu jako pierwszego stałego obozu koncentracyjnego reżimu nazistowskiego, który trwał przez pełne 12 lat jego rządów. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Monachium i podróżuj transportem publicznym do Miejsca Pamięci Obozu Koncentracyjnego Dachau. Podczas wycieczki Twój przewodnik przedstawi szczegółowy komentarz na temat wszystkich aspektów życia obozowego i śmierci więźniów, którzy przeszli przez bramy w latach 1933-1945. Dowiedz się, dlaczego obóz został otwarty i przybyli pierwsi więźniowie. Dowiedz się o 3 fazach Obozu oraz o jego ewolucji i rozwoju. Posłuchaj o codziennej działalności obozu, od rejestracji nowych więźniów po ich próby tortur i kar. Zobacz ważne miejsca, takie jak Ośrodek Szkoleniowy SS — znany również jako Szkoła Terroru, Jourhaus, budynek wejściowy i brama do obozu z niesławnym szyldem Arbeit Macht Frei, Appellplatz, Bunkier, Barak X i nie tylko. Po wycieczce przewodnik powróci z grupą na miejsce zbiórki na Marienplatz, docierając późnym popołudniem.

CityTourCard Monachium: komunikacja publiczna i zniżki

9. CityTourCard Monachium: komunikacja publiczna i zniżki

Odwiedzając przepiękną stolicę Bawarii z karnetem CityTourCard Monachium, możesz udać się, dokąd tylko chcesz. Wymień kupon na CityTourCard w centrum obsługi klienta S-Bahn na lotnisku lub dworcu głównym. Po skasowaniu karnetu będziesz mieć 24 lub 48 godzin albo 3, 4, 5 lub 6 dni na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do komunikacji publicznej. Środki transportu obejmują metro, tramwaje, pociągi regionalne i autobusy na terenie miasta Monachium (Strefa M) lub całą sieć MVV, włącznie z lotniskiem (Strefa M-6). Karta CityTourCard Munich umożliwia również zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji miasta. Uzyskaj zniżki w wielu monachijskich muzeach, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, kawiarniach i restauracjach. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście. Grupa może liczyć maksymalnie 5 osób dorosłych, a dwoje dzieci w wieku od 6 do 14 lat liczą się jako jedna osoba dorosła. Monachium czeka na Ciebie! Zajrzyj do ulotki, w której znajdziesz szczegółowe informacje, w tym kod QR do wyszczególnionych zniżek.

Monachium: wycieczka autobusem miejskim i wycieczka FC Bayern Monachium Allianz Arena

10. Monachium: wycieczka autobusem miejskim i wycieczka FC Bayern Monachium Allianz Arena

Odkryj najważniejsze atrakcje Monachium podczas wycieczki autobusowej, a następnie udaj się z przewodnikiem do siedziby europejskich gigantów piłkarskich FC Bayern München. Poznaj Allianz Arena i poligon, na którym drużyna przygotowuje się do meczów. Najpierw wybierz się na wycieczkę autobusową po Monachium, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Poznaj historię stolicy Bawarii i jej znaczenie jako kulturalnego i finansowego centrum Niemiec. Następnie odwiedź Allianz Arena, świątynię futbolu położoną na północy miasta. Podziwiaj unikalny projekt jego zewnętrznej części, wyróżniający się tym, że jest pierwszym stadionem na świecie ze zmiennym wyglądem zewnętrznym. Wybierz się na wycieczkę po tym kultowym miejscu i poznaj historię Bayernu Monachium, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Europie. Następnie udaj się na teren treningowy, aby zobaczyć, gdzie obecny skład przygotowuje się do meczów. Po zwiedzeniu stadionu udaj się do Muzeum FC Bayern. Odkryj kolekcję trofeów, strojów i pamiątek, które ukazują dumną historię rekordzistów Bundesligi i dowiedz się więcej o wielkich piłkarzach, którzy nosili koszulki Bayernu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu II wojna światowa w: Monachium

Oprócz atrakcji typu II wojna światowa jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Monachium?

W: Monachium są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Monachium? Kliknij tutaj.

Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 813 opinii

Uwielbialiśmy tę wycieczkę, jest ona tutaj obowiązkowa, zwłaszcza gdy pobliski Wiedeń jest mniej chętny do otwarcia się na tę historię. Tak wiele się nauczyliśmy – nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Monachium było tak ważne dla powstania tego okropnego ruchu. Jesteśmy wdzięczni naszemu przewodnikowi. Świetna wartość, którą trzymał z nami przez 3 godziny, kiedy powiedział 2,5.

Byłem członkiem grupy koncertowej Floriana w czwartek zeszłego tygodnia. To był wspaniały poranek. Florian był żywy, zabawny, interesujący i, co najważniejsze, dobrze poinformowany - a także był zainteresowany wysłuchaniem opinii i pytań od nas wszystkich. Gorąco polecam tę wycieczkę. Jean Keltie (zarezerwowany przez Adama)

Wizyta w Dachau, jeśli jesteś w Monachium, to doświadczenie, które trzeba zrobić. Miejsce to jest Miejscem Pamięci i jeśli osadzisz się w historycznej rzeczywistości, to bolesne jest zrozumienie, co mężczyźni są w stanie zrobić innym bez usprawiedliwienia i siłą. Bardzo emocjonująca wizyta.