Dodaj daty

Monachium
Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Nasze najbardziej polecane Monachium Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

1. Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (brak w zestawie) i wybierz się na małą wycieczkę po malowniczym miasteczku Oberammergau. Wybierz bilety do zamku w autobusie w ciągu dnia lub kup je z wyprzedzeniem w ramach jednodniowej wycieczki. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, który Ludwik II doczekał ukończenia. Zwiedź zamek i jego tereny ze swoim przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, rodzinnym domu Ludwiga, na lunch (nie wliczony w cenę), po czym udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na popołudnie.

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

2. Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

3. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

4. Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

5. Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

6. Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Monachium i wyrusz w podróż wzdłuż słynnego, liczącego 350 kilometrów Szlaku Romantycznego, który wiedzie przez bawarskie perły architektury. Odkryj piękną naturę regionu i urokliwą miejscowość Rothenburg. Po wyjeździe z Monachium udaj się najpierw do Harburga, który jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych kompleksów zamkowych w Niemczech. W tym malowniczo położonym zamku i otaczającym go miasteczku poczujesz średniowieczny klimat. Pozwól się oczarować urokowi zamku i zanurz się w jego historii. Po zakończeniu zwiedzania zamku i przerwie na kawę przejedź przez niezwykły krater Nördlinger Ries. Ta gigantyczna depresja na terenie Szwabii powstała w wyniku uderzenia planetoidy. Kontynuuj podróż przez pełne wież i budowli zwieńczonych iglicą miasto Dinkelsbühl, aż dotrzesz do Rothenburga – wspaniale odrestaurowanego, średniowiecznego miasta. Wykorzystaj czas wolny na intensywne zwiedzanie. Wędruj pięknymi uliczkami i zaułkami, które są pełne uroku minionych czasów. Droga powrotna do Monachium wiedzie przez Hallertau – największy na świecie obszar uprawy chmielu. W trakcie wycieczki zobaczysz jeden z najpiękniejszych zakątków południowych Niemiec.

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

7. Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Odkryj najważniejsze atrakcje Monachium podczas wycieczki autobusowej, a następnie odwiedź z przewodnikiem siedzibę europejskich gigantów piłkarskich FC Bayern München. Poznaj Allianz Arena i boisko treningowe, na którym drużyna przygotowuje się do meczów. Najpierw wybierz się na wycieczkę autobusową po Monachium, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Poznaj historię stolicy Bawarii i jej znaczenie jako kulturalnego i finansowego centrum Niemiec. Przejdź obok boisk treningowych, aby zobaczyć, gdzie obecna drużyna przygotowuje się do meczów. Następnie odwiedź Allianz Arena, świątynię piłki nożnej położoną w północnej części miasta. Podziwiaj unikalną konstrukcję jego zewnętrznej części, znaną z tego, że jest to pierwszy stadion na świecie ze zmienną powierzchnią zewnętrzną. Wybierz się na wycieczkę po tym kultowym obiekcie i dowiedz się wszystkiego o historii Bayernu Monachium, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Europie. Po zwiedzaniu stadionu udaj się do Muzeum FC Bayern. Odkryj kolekcję trofeów, strojów i pamiątek, które pokazują dumną historię rekordzistów Bundesligi i dowiedz się więcej o wielkich piłkarzach, którzy nosili koszulkę Bayernu.

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

8. Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Ciesz się wygodą tego szybkiego i wygodnego transferu między Monachium a lotniskiem. Autobus Lufthansa Express kursuje co 20 minut, 7 dni w tygodniu, dwa przystanki w Monachium (główny dworzec kolejowy i Monachium Północ / Schwabing) oraz cztery przystanki na lotnisku w Monachium (terminal 2 lotniska w Monachium, terminal 1A lotniska w Monachium, Monachium Airport Center (MAC) i Terminal 1D lotniska w Monachium). Punkty przylotów i odlotów znajdują się bezpośrednio przed terminalami. Wszystkie autobusy mają klimatyzację, bezpłatne Wi-Fi i bezpłatne gazety i są otwarte dla pasażerów podróżujących dowolną linią lotniczą.

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

9. Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Podróżuj pociągiem i podziwiaj po drodze piękne krajobrazy. Przenieś się do przeszłości podczas odkrywania miejsca pamięci w towarzystwie przewodnika. Obóz koncentracyjny Dachau był pierwszym tego typu obiektem w Niemczech i został otwarty w okolicach Monachium w 1933 roku. Od 1965 roku obiekt służy jako miejsce pamięci i edukacji. Udaj się z Monachium na 5-godzinną wycieczkę po miejscu pamięci. Przewodnik wyjaśni Ci znaczenie obozu koncentracyjnego w Dachau w czasach narodowego socjalizmu. Zobacz dawne komory gazowe, cele i baraki.  Odwiedź wystawę w Muzeum Pamięci Dachau. Zobacz zdjęcia oraz raporty opisujące codzienne życie więźniów w obozie od początków jego istnienia, aż do jego wyzwolenia przez aliantów w 1945 roku.

CityTourCard Monachium: Transport publiczny i zniżki

10. CityTourCard Monachium: Transport publiczny i zniżki

Odwiedzając przepiękną stolicę Bawarii z karnetem CityTourCard Monachium, możesz udać się, dokąd tylko chcesz. Wymień kupon na CityTourCard w centrum obsługi klienta S-Bahn na lotnisku lub dworcu głównym. Po skasowaniu karnetu będziesz mieć 24 lub 48 godzin albo 3, 4, 5 lub 6 dni na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do komunikacji publicznej. Środki transportu obejmują metro, tramwaje, pociągi regionalne i autobusy na terenie miasta Monachium (Strefa M) lub całą sieć MVV, włącznie z lotniskiem (Strefa M-6). Karta CityTourCard Munich umożliwia również zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji miasta. Uzyskaj zniżki w wielu monachijskich muzeach, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, kawiarniach i restauracjach. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście. Grupa może liczyć maksymalnie 5 osób dorosłych, a dwoje dzieci w wieku od 6 do 14 lat liczą się jako jedna osoba dorosła. Monachium czeka na Ciebie! Zajrzyj do ulotki, w której znajdziesz szczegółowe informacje, w tym kod QR do wyszczególnionych zniżek.

Liczba znalezionych atrakcji: 108
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Monachium

Monachium

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich w: Monachium

Oprócz atrakcji typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Monachium?

W: Monachium są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Monachium? Kliknij tutaj.

Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4978 opinii

Josh jest bardzo wykwalifikowanym przewodnikiem i nauczycielem / pedagogiem, szczególnie jeśli chodzi o tę tematykę. Podkreślił niektórych bohaterów i podkreślił okropności (które ryzykujemy powtórzeniem, jeśli pozwolimy, aby sprawy się potoczyły lub nie przyjmiemy naszych demokratycznych obowiązków), które wydarzyły się w Monachium i poza nim. Dodał powagi tematowi. Josh jest skutecznym, edukacyjnym i interaktywnym gawędziarzem i jedną z niewielu osób, które potrafią opowiedzieć tę historię z taką powagą podczas pieszej wycieczki.

Świetny sposób na poznanie miasta, ponieważ nigdy wcześniej nie odwiedziliśmy Monachium. Kupiliśmy bilet 2-dniowy, który był doskonałej jakości, umożliwiając nam dostęp do wszystkich trzech dostępnych tras. Komentarz się przydał, zaostrzając apetyt na dalsze przygody! Piękne i ciekawe miejsce oraz bardzo niezawodna obsługa.

Bardzo go polubiliśmy, tylko jeden bardzo wściekły facet przy kasie, który nie mówi po angielsku i bardzo złe traktowanie, przesiedliśmy się z inną dziewczyną, żeby wymienić bilety, tego typu ludzie nie powinni pokazywać twarzy firmy, ponieważ przyćmiewają całe dobro, które kryje się za nimi

Była bardzo interesująca i wnikliwa. Straciłabym grupę tylko wtedy, gdy musiałam udać się do toalety w Hofbräuhaus, gdyby mój mąż po mnie nie wrócił. Wolałbym poczekać 2 minuty. Bardzo się pospieszyłem i powiadomiłem ich.

Podobał mi się mój dzień w autobusie HOHO, wszystkie 3 trasy były doskonałe, mimo że w dniu, w którym odwiedziłem, padał deszcz, nadal mogliśmy usiąść na najwyższym poziomie i zachować suchość.