Monachium
Audioprzewodniki

Audioprzewodniki
Liczba znalezionych atrakcji: 55
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Monachium Audioprzewodniki

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (nie wliczony w cenę) i wybierz się na mały objazd przez malownicze miasteczko Oberammergau. Zdecyduj się na zakup biletów do zamku w autobusie w dniu wycieczki lub kup je z wyprzedzeniem w ramach wycieczki 1-dniowej. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, którego ukończenia doczekał Ludwik II. Zwiedzaj zamek i jego teren z przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, domu dzieciństwa Ludwika, na lunch (nie wliczony w cenę), a następnie udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na całe popołudnie.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Monachium i wyrusz w podróż wzdłuż słynnego, liczącego 350 kilometrów Szlaku Romantycznego, który wiedzie przez bawarskie perły architektury. Odkryj piękną naturę regionu i urokliwą miejscowość Rothenburg. Po wyjeździe z Monachium udaj się najpierw do Harburga, który jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych kompleksów zamkowych w Niemczech. W tym malowniczo położonym zamku i otaczającym go miasteczku poczujesz średniowieczny klimat. Pozwól się oczarować urokowi zamku i zanurz się w jego historii. Po zakończeniu zwiedzania zamku i przerwie na kawę przejedź przez niezwykły krater Nördlinger Ries. Ta gigantyczna depresja na terenie Szwabii powstała w wyniku uderzenia planetoidy. Kontynuuj podróż przez pełne wież i budowli zwieńczonych iglicą miasto Dinkelsbühl, aż dotrzesz do Rothenburga – wspaniale odrestaurowanego, średniowiecznego miasta. Wykorzystaj czas wolny na intensywne zwiedzanie. Wędruj pięknymi uliczkami i zaułkami, które są pełne uroku minionych czasów. Droga powrotna do Monachium wiedzie przez Hallertau – największy na świecie obszar uprawy chmielu. W trakcie wycieczki zobaczysz jeden z najpiękniejszych zakątków południowych Niemiec.

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Odkryj najważniejsze atrakcje Monachium podczas wycieczki autobusowej, a następnie odwiedź z przewodnikiem siedzibę europejskich gigantów piłkarskich FC Bayern München. Poznaj Allianz Arena i boisko treningowe, na którym drużyna przygotowuje się do meczów. Najpierw wybierz się na wycieczkę autobusową po Monachium, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Poznaj historię stolicy Bawarii i jej znaczenie jako kulturalnego i finansowego centrum Niemiec. Przejdź obok boisk treningowych, aby zobaczyć, gdzie obecna drużyna przygotowuje się do meczów. Następnie odwiedź Allianz Arena, świątynię piłki nożnej położoną w północnej części miasta. Podziwiaj unikalną konstrukcję jego zewnętrznej części, znaną z tego, że jest to pierwszy stadion na świecie ze zmienną powierzchnią zewnętrzną. Wybierz się na wycieczkę po tym kultowym obiekcie i dowiedz się wszystkiego o historii Bayernu Monachium, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Europie. Po zwiedzaniu stadionu udaj się do Muzeum FC Bayern. Odkryj kolekcję trofeów, strojów i pamiątek, które pokazują dumną historię rekordzistów Bundesligi i dowiedz się więcej o wielkich piłkarzach, którzy nosili koszulkę Bayernu.

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Ciesz się wygodą tego szybkiego i wygodnego transferu między Monachium a lotniskiem. Autobus Lufthansa Express kursuje co 20 minut, 7 dni w tygodniu, dwa przystanki w Monachium (główny dworzec kolejowy i Monachium Północ / Schwabing) oraz cztery przystanki na lotnisku w Monachium (terminal 2 lotniska w Monachium, terminal 1A lotniska w Monachium, Monachium Airport Center (MAC) i Terminal 1D lotniska w Monachium). Punkty przylotów i odlotów znajdują się bezpośrednio przed terminalami. Wszystkie autobusy mają klimatyzację, bezpłatne Wi-Fi i bezpłatne gazety i są otwarte dla pasażerów podróżujących dowolną linią lotniczą.

Monachium: Nocna wycieczka piesza po Starym Mieście

Monachium: Nocna wycieczka piesza po Starym Mieście

Późnym wieczorem dołącz do nocnego stróża w kostiumie podczas jego obchodów po starym mieście w Monachium. Zanurz się w uroczym i tajemniczym, dawno zapomnianym świecie i poznaj historię miasta z pierwszej ręki. Nocny stróż to znacznie więcej niż przewodnik z latarnią w dłoni. Kiedy mieszkańcy Monachium śpią, nocny stróż musi pilnować spokoju i porządku w zaułkach i zaciemnionych zakamarkach miasta. Zna wszystkie wiatry labiryntu miasta i jest zaufanym zwiastunem mrocznych historii i tajnych stowarzyszeń. Gardzi nowoczesnością, karci gości, gdy nie wiedzą o patronach miasta, ale zawsze chętnie odpowiada, gdy ktoś pyta: „Po co tu tyle kranów Monachium?" Jego odpowiedź: „Za piwo!” Nocny stróż pasie swoje stado na Marktplatz, ale tak bardzo gardzi życiem nocnym, które gromadzi się po 21:00 – praworządni obywatele są już wtedy w łóżkach. Udaj się do kościoła św. Piotra i spójrz na szczyty wież – stróż nocny wyjaśni, dlaczego stoją krzywo. Po południowej stronie zobacz stary cmentarz kościelny i posłuchaj opowieści z nagrobków: zwyczaje pogrzebowe i epitafia, rozkładające się zwłoki i brakujące ławki kościelne. W wieży Altes Rathaus przy historycznej „Salzstraße” stary Stadttor ożywa i narzeka na przebudowę w latach 70. Tutaj kwestionuje pobożność gości. Święci patronowie święci Onufry i Henryk Lew uchronią lud przed nagłą śmiercią. Przejdź obok sali tortur i więzienia do Alter Hof, zbudowanego przez Ludwika II. Dowiedz się, dlaczego ten władca był uważany za tak surowego, w jaki sposób ród Wittelsbachów przybył do Monachium i skąd wzięła się nazwa Zwingerstock. Podążaj za murami miejskimi z XII wieku i kieruj się na zachód od Wasserburga. Na Gruftgasse posłuchaj, jak Alois opowiada upiorną historię Waller w Walchensee, młodej damy i jej złotego pierścienia. A na Schäfflergasse dowiesz się, dlaczego wino, a nie piwo, było napojem wybieranym w średniowieczu. W katedrze skieruj swój wzrok wyżej na symbole miasta, dwie wieże. Posłuchaj o epitafium bogatej wdowy i niefortunnym upadku Fanny von Ickstatt z północnej wieży Frauenkirche, gdy wycieczka po śródmieściu dobiega końca. Następnie przejdź do Promenadeplatz ze starym "Salzstadel". Miń Palais Porcia i Palais Holstein, gdy nocny stróż opowiada historię suwerennego pana Karola Albrechta, który kazał zbudować pałace dla swojej kochanki. W Salvatorkirche dowiesz się o ogromnej profanacji hostii i historii miłosnej Henriette Adelaide, małżonki księcia elektora Ferdynanda Marii, w „Theatinerkreuzgang”. Po 10 latach narodził się długo poszukiwany następca tronu, w którym to momencie powstał kościół teatynów. W końcu stróż nocny wypuszcza swoje stado w noc, aby kontynuować obchód.

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Podróżuj pociągiem i podziwiaj po drodze piękne krajobrazy. Przenieś się do przeszłości podczas odkrywania miejsca pamięci w towarzystwie przewodnika. Obóz koncentracyjny Dachau był pierwszym tego typu obiektem w Niemczech i został otwarty w okolicach Monachium w 1933 roku. Od 1965 roku obiekt służy jako miejsce pamięci i edukacji. Udaj się z Monachium na 5-godzinną wycieczkę po miejscu pamięci. Przewodnik wyjaśni Ci znaczenie obozu koncentracyjnego w Dachau w czasach narodowego socjalizmu. Zobacz dawne komory gazowe, cele i baraki.  Odwiedź wystawę w Muzeum Pamięci Dachau. Zobacz zdjęcia oraz raporty opisujące codzienne życie więźniów w obozie od początków jego istnienia, aż do jego wyzwolenia przez aliantów w 1945 roku.

Najważniejsze atrakcje

Monachium

Monachium

Nasze najbardziej polecane Monachium Audioprzewodniki

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (nie wliczony w cenę) i wybierz się na mały objazd przez malownicze miasteczko Oberammergau. Zdecyduj się na zakup biletów do zamku w autobusie w dniu wycieczki lub kup je z wyprzedzeniem w ramach wycieczki 1-dniowej. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, którego ukończenia doczekał Ludwik II. Zwiedzaj zamek i jego teren z przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, domu dzieciństwa Ludwika, na lunch (nie wliczony w cenę), a następnie udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na całe popołudnie.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Z Monachium: Jednodniowa wycieczka autobusem do Rothenburga i Nördlinger Ries

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Monachium i wyrusz w podróż wzdłuż słynnego, liczącego 350 kilometrów Szlaku Romantycznego, który wiedzie przez bawarskie perły architektury. Odkryj piękną naturę regionu i urokliwą miejscowość Rothenburg. Po wyjeździe z Monachium udaj się najpierw do Harburga, który jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych kompleksów zamkowych w Niemczech. W tym malowniczo położonym zamku i otaczającym go miasteczku poczujesz średniowieczny klimat. Pozwól się oczarować urokowi zamku i zanurz się w jego historii. Po zakończeniu zwiedzania zamku i przerwie na kawę przejedź przez niezwykły krater Nördlinger Ries. Ta gigantyczna depresja na terenie Szwabii powstała w wyniku uderzenia planetoidy. Kontynuuj podróż przez pełne wież i budowli zwieńczonych iglicą miasto Dinkelsbühl, aż dotrzesz do Rothenburga – wspaniale odrestaurowanego, średniowiecznego miasta. Wykorzystaj czas wolny na intensywne zwiedzanie. Wędruj pięknymi uliczkami i zaułkami, które są pełne uroku minionych czasów. Droga powrotna do Monachium wiedzie przez Hallertau – największy na świecie obszar uprawy chmielu. W trakcie wycieczki zobaczysz jeden z najpiękniejszych zakątków południowych Niemiec.

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Monachium: Wycieczka po mieście autobusem i FC Bayern Monachium Allianz Arena Tour

Odkryj najważniejsze atrakcje Monachium podczas wycieczki autobusowej, a następnie odwiedź z przewodnikiem siedzibę europejskich gigantów piłkarskich FC Bayern München. Poznaj Allianz Arena i boisko treningowe, na którym drużyna przygotowuje się do meczów. Najpierw wybierz się na wycieczkę autobusową po Monachium, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Poznaj historię stolicy Bawarii i jej znaczenie jako kulturalnego i finansowego centrum Niemiec. Przejdź obok boisk treningowych, aby zobaczyć, gdzie obecna drużyna przygotowuje się do meczów. Następnie odwiedź Allianz Arena, świątynię piłki nożnej położoną w północnej części miasta. Podziwiaj unikalną konstrukcję jego zewnętrznej części, znaną z tego, że jest to pierwszy stadion na świecie ze zmienną powierzchnią zewnętrzną. Wybierz się na wycieczkę po tym kultowym obiekcie i dowiedz się wszystkiego o historii Bayernu Monachium, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Europie. Po zwiedzaniu stadionu udaj się do Muzeum FC Bayern. Odkryj kolekcję trofeów, strojów i pamiątek, które pokazują dumną historię rekordzistów Bundesligi i dowiedz się więcej o wielkich piłkarzach, którzy nosili koszulkę Bayernu.

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Monachium: Transfer lotniskowy autobusem

Ciesz się wygodą tego szybkiego i wygodnego transferu między Monachium a lotniskiem. Autobus Lufthansa Express kursuje co 20 minut, 7 dni w tygodniu, dwa przystanki w Monachium (główny dworzec kolejowy i Monachium Północ / Schwabing) oraz cztery przystanki na lotnisku w Monachium (terminal 2 lotniska w Monachium, terminal 1A lotniska w Monachium, Monachium Airport Center (MAC) i Terminal 1D lotniska w Monachium). Punkty przylotów i odlotów znajdują się bezpośrednio przed terminalami. Wszystkie autobusy mają klimatyzację, bezpłatne Wi-Fi i bezpłatne gazety i są otwarte dla pasażerów podróżujących dowolną linią lotniczą.

Monachium: Nocna wycieczka piesza po Starym Mieście

Monachium: Nocna wycieczka piesza po Starym Mieście

Późnym wieczorem dołącz do nocnego stróża w kostiumie podczas jego obchodów po starym mieście w Monachium. Zanurz się w uroczym i tajemniczym, dawno zapomnianym świecie i poznaj historię miasta z pierwszej ręki. Nocny stróż to znacznie więcej niż przewodnik z latarnią w dłoni. Kiedy mieszkańcy Monachium śpią, nocny stróż musi pilnować spokoju i porządku w zaułkach i zaciemnionych zakamarkach miasta. Zna wszystkie wiatry labiryntu miasta i jest zaufanym zwiastunem mrocznych historii i tajnych stowarzyszeń. Gardzi nowoczesnością, karci gości, gdy nie wiedzą o patronach miasta, ale zawsze chętnie odpowiada, gdy ktoś pyta: „Po co tu tyle kranów Monachium?" Jego odpowiedź: „Za piwo!” Nocny stróż pasie swoje stado na Marktplatz, ale tak bardzo gardzi życiem nocnym, które gromadzi się po 21:00 – praworządni obywatele są już wtedy w łóżkach. Udaj się do kościoła św. Piotra i spójrz na szczyty wież – stróż nocny wyjaśni, dlaczego stoją krzywo. Po południowej stronie zobacz stary cmentarz kościelny i posłuchaj opowieści z nagrobków: zwyczaje pogrzebowe i epitafia, rozkładające się zwłoki i brakujące ławki kościelne. W wieży Altes Rathaus przy historycznej „Salzstraße” stary Stadttor ożywa i narzeka na przebudowę w latach 70. Tutaj kwestionuje pobożność gości. Święci patronowie święci Onufry i Henryk Lew uchronią lud przed nagłą śmiercią. Przejdź obok sali tortur i więzienia do Alter Hof, zbudowanego przez Ludwika II. Dowiedz się, dlaczego ten władca był uważany za tak surowego, w jaki sposób ród Wittelsbachów przybył do Monachium i skąd wzięła się nazwa Zwingerstock. Podążaj za murami miejskimi z XII wieku i kieruj się na zachód od Wasserburga. Na Gruftgasse posłuchaj, jak Alois opowiada upiorną historię Waller w Walchensee, młodej damy i jej złotego pierścienia. A na Schäfflergasse dowiesz się, dlaczego wino, a nie piwo, było napojem wybieranym w średniowieczu. W katedrze skieruj swój wzrok wyżej na symbole miasta, dwie wieże. Posłuchaj o epitafium bogatej wdowy i niefortunnym upadku Fanny von Ickstatt z północnej wieży Frauenkirche, gdy wycieczka po śródmieściu dobiega końca. Następnie przejdź do Promenadeplatz ze starym "Salzstadel". Miń Palais Porcia i Palais Holstein, gdy nocny stróż opowiada historię suwerennego pana Karola Albrechta, który kazał zbudować pałace dla swojej kochanki. W Salvatorkirche dowiesz się o ogromnej profanacji hostii i historii miłosnej Henriette Adelaide, małżonki księcia elektora Ferdynanda Marii, w „Theatinerkreuzgang”. Po 10 latach narodził się długo poszukiwany następca tronu, w którym to momencie powstał kościół teatynów. W końcu stróż nocny wypuszcza swoje stado w noc, aby kontynuować obchód.

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Podróżuj pociągiem i podziwiaj po drodze piękne krajobrazy. Przenieś się do przeszłości podczas odkrywania miejsca pamięci w towarzystwie przewodnika. Obóz koncentracyjny Dachau był pierwszym tego typu obiektem w Niemczech i został otwarty w okolicach Monachium w 1933 roku. Od 1965 roku obiekt służy jako miejsce pamięci i edukacji. Udaj się z Monachium na 5-godzinną wycieczkę po miejscu pamięci. Przewodnik wyjaśni Ci znaczenie obozu koncentracyjnego w Dachau w czasach narodowego socjalizmu. Zobacz dawne komory gazowe, cele i baraki.  Odwiedź wystawę w Muzeum Pamięci Dachau. Zobacz zdjęcia oraz raporty opisujące codzienne życie więźniów w obozie od początków jego istnienia, aż do jego wyzwolenia przez aliantów w 1945 roku.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Audioprzewodniki w: Monachium

Oprócz atrakcji typu Audioprzewodniki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Monachium?

W: Monachium są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Monachium: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Monachium? Kliknij tutaj.

Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(3257 recenzji)

Początkowo byłem bardzo sceptyczny co do tej wycieczki, zarówno dlatego, że wydawała się zatłoczona i długa, jak i dlatego, że była stosunkowo droga. Jednakże wszystkie moje obawy były bezpodstawne; Było warte każdego grosza. Nasza przewodniczka, Courtney, była niesamowita — była bardzo miła, przyjazna i niezwykle pomocna. Wycieczka była wspaniale zorganizowana – wszystko działało jak w zegarku, co pozwoliło nam ukończyć całą trasę zgodnie z planem. Zaczęliśmy od Pałacu Linderhof, następnie zwiedziliśmy miasteczko Oberammergau, a na koniec zamek Neuschwanstein. Szczerze mówiąc, byłbym wdzięczny za dodatkowe pół godziny lub godzinę w Oberammergau, aby rozluźnić harmonogram i trochę więcej zwiedzać miasto. Ale rozumiem, że innym wydawało się to wystarczające. Autobus był również bardzo wygodny, czysty i dobrze utrzymany. Krótko mówiąc, bardzo polecam tę wycieczkę — wielkie dzięki i wielkie uznanie dla Courtney.

Wczoraj mieliśmy niesamowite wrażenia podczas naszej wycieczki po Linderhof i zamku Neuschwanstein! Cała wycieczka była świetnie zorganizowana! Nasz przewodnik Alberto i kierowca autobusu Freddie byli po prostu niesamowici. Ich wiedza, entuzjazm i życzliwość sprawiły, że było to niezapomniane przeżycie. Oba zamki były oszałamiające! Poczułam się jak w bajce. Gorąco polecam tę wycieczkę każdemu, kto chce poznać te wspaniałe zamki.

Obszar jest znakomity. Bardzo ładne miejsca. Autobus wygodny, kierowca bardzo dobry. Zamówiłem wersję niemiecką, a przewodnik podczas podróży mówił tylko po angielsku. Za mało czasu na poszczególne miejsca. Po wycieczce było bardzo mało czasu, aby wrócić na czas do autobusu. Nie musiałeś tak późno oglądać nieruchomości ani poświęcać jej kilku minut więcej, aby uniknąć ciągłego stresu i gorączki

Wycieczka była niesamowita i dała nam czas na zwiedzenie atrakcji w każdym miejscu.

To jedno z najpiękniejszych miejsc jakie znam, zdecydowanie piękne.