Dodaj daty

Molo w Sopocie

Molo w Sopocie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sopot: Rejs jachtem o zachodzie słońca z Prosecco

1. Sopot: Rejs jachtem o zachodzie słońca z Prosecco

W zależności od kierunku wiatru popłyniemy do Gdańska lub Gdyni. Dla chętnych istnieje możliwość pokierowania jachtem i aktywnego udziału w prowadzeniu jednostki. Rejs do Zachodu Słońca to wyjątkowe przeżycie i wspomnienia dla każdego odwiedzającego Trójmiasto. Zaplanuj rejs już dziś! Spotkanie na wodzie to także doskonała okazja do niezapomnianej sesji zdjęciowej! Uczestnicy zostaną zabrani wygodnym jachtem żaglowym z przystani na końcu molo w Sopocie na wyjątkowy rejs o zachodzie słońca. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety. Wejście na Molo w Sopocie jest płatne w sezonie letnim.

Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

2. Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

Formalnie nazywane Trójmiastem przez Kartę Trójmiasta z 2007 roku, 3 nadbałtyckie miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot już nieformalnie były określane mianem Trójmiasta znacznie dłużej. Wśród najładniejszych miast Zatoki Gdańskiej stanowią one wspaniałe tło dla tej 8-godzinnej wycieczki krajoznawczej do niektórych z ich najważniejszych atrakcji. Podczas pierwszej części tej wycieczki odwiedź Stare Miasto w Gdańsku. Urok Starego Miasta Gdańska co roku przyciąga miliony turystów. Zacznij od spaceru ulicą Długą, która jest jednym z najpiękniejszych rynków europejskich, otoczonym olśniewającą selekcją renesansowych budynków. Wychodzi ze Złotej Bramy i mija Ratusz, fontannę Neptuna, Dwór Artura i kończy się Zieloną Bramą z widokiem na Motławę. Po drodze zwiedzanie Muzeum Dworu Artusa i Bursztynowej Komnaty z pokazem szlifowania bursztynu i krótkim wykładem o bursztynie. Zatrzymaj się przy Starym Żurawiu, który jest jednym z najpopularniejszych symboli miasta i do kościoła Mariackiego, największego gotyckiego kościoła ceglanego w Europie. Odwiedź piękne przedmieście Oliwy. Wybierz się do XVI-wiecznej gdańskiej Katedry Oliwskiej, najdłuższego kościoła cysterskiego na świecie, słynącego z organów i niezapomnianego koncertu organowego. Poświęcona w 1594 r. trójnawowa bazylika jest pomysłową mieszanką baroku, rokoka i renesansu. Posłuchaj pięknego recitalu organowego w kościele przed wyjazdem do portu w Gdyni. Zamień religijne nabożeństwa na cuda morskie na dobrym statku Dar Pomorza, imponującej fregatie żaglowej z 1909 roku. Teraz zachowany jako statek-muzeum, służył jako żaglowiec szkolny przed zdobyciem trofeum Cutty Sark w 1980 roku. na pokładzie i zwiedzaj Twin Deck, na którym mieszkali studenci podczas rejsów szkoleniowych. Zobacz zdjęcia i mapy przedstawiające historię Dar Pomorza oraz obiekty z jej żeglarskiej przeszłości. Jedź dalej do uzdrowiska i nadmorskiego kurortu Sopot, gdzie będziesz spacerować promenadą i najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zbudowany w 1827 roku, rozciąga się na ponad 1600 stóp (500 metrów) do Zatoki Gdańskiej i nagrodzi Cię pięknymi widokami na sopockie budynki wyłożone terakotą. Ciesz się najważniejszymi miejscami w Trójmieście i okolicy i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Molo w Sopocie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Molo w Sopocie? Kliknij tutaj.

Molo w Sopocie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 10 opinii

Z Markiem, naszym przewodnikiem, można było poczuć entuzjazm, z jakim opowiadał o swoim mieście i osobistych historiach. Po zwiedzeniu centrum miasta popłynęliśmy łodzią na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie pojechaliśmy do Olivy, gdzie w klasztorze cystersów mogliśmy posłuchać niezrównanego koncertu organowego. Warto zobaczyć cały park i potężny zespół klasztorny! W końcu pojechaliśmy do Zopotu i popatrzyliśmy na wyrafinowaną nadmorską promenadę. Warty obejrzenia był także dom Klausa Kinskiego i „krzywy dom”.