Mohammed V Square – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Casablanca: wycieczka z przewodnikiem po mieście z transferami hotelowymi

1. Casablanca: wycieczka z przewodnikiem po mieście z transferami hotelowymi

Rozpocznij swoją półdniową wycieczkę od odbioru z hoteli w centrum Casablanki o 8:30 lub dowolnego zakwaterowania. Spotkaj się ze swoim wielojęzycznym szoferem, usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym samochodzie lub minivanie, w zależności od wielkości grupy. Przejdź obok Starej Medyny w Casablance i Placu Narodów Zjednoczonych w drodze do meczetu Hassana II. Poświęć godzinę na odkrywanie meczetu, a następnie udaj się do Rick's Café, legendarnego miejsca dzięki dwóm ikonom kina: Ingrid Bergman i Humphreyowi Bogartowi. Stamtąd udaj się na Corniche i spędź 15 minut na zwiedzaniu eleganckich budynków w dzielnicach Anfa i Maarif, wielkich alejach i architekturze łączącej styl nowoczesny i mauretański. Następnie zatrzymaj się na Placu Mohammeda V, wypełnionym gołębiami sercu miasta, przed wizytą w Notre Dame de Lourdes, wspaniałej katedrze z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Zwróć uwagę na grotę, w której znajduje się figura Maryi z kwiatami i świecami. Po podziwianiu katedry udaj się na plac Habbous w pobliżu Pałacu Królewskiego w Casablance, aby odkryć tę dzielnicę w starej dzielnicy miasta, która została zbudowana w okresie kolonialnym Francji. Na koniec zatrzymaj się na Boulevard Mohammed V, aby spotkać się z lokalnymi tłumami marokańskimi.

Wycieczka z przewodnikiem po Casablance

2. Wycieczka z przewodnikiem po Casablance

Witamy w czarującym mieście Casablance! Wybierz się na wciągającą wycieczkę z przewodnikiem, która poprowadzi Cię przez tętniące życiem ulice i kultowe zabytki tego marokańskiego klejnotu. Odkryj połączenie nowoczesności i tradycji, odkrywając kosmopolityczne centrum Casablanki z doświadczonym lokalnym przewodnikiem po twojej stronie. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty we wspaniałym meczecie Hassana II, jednym z największych meczetów na świecie i arcydziele architektury islamu. Podziwiaj jego misterne detale, od oszałamiającego minaretu górującego nad Oceanem Atlantyckim po misterne kafelki i wykwintne rzemiosło w całym meczecie. Następnie zanurz się w tętniącej życiem atmosferze serca miasta, tętniącego życiem Placu Mohammeda V. Podziwiaj imponującą architekturę okolicznych budynków, takich jak inspirowany Francją budynek sądu, imponująca wieża zegarowa i ozdobna centralna fontanna. Poczuj energię Casablanki, gdy mieszkańcy i goście spotykają się w tej tętniącej życiem przestrzeni publicznej. Kontynuując podróż, odkryjesz uroczą dzielnicę Habous, znaną jako „Nowa Medyna”. Wędruj wąskimi uliczkami wypełnionymi tętniącymi życiem targowiskami, tradycyjnymi sklepami i straganami z pachnącymi przyprawami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze, napotykając widoki, dźwięki i zapachy codziennego życia w Maroku. Żadna wizyta w Casablance nie jest kompletna bez doświadczenia jej nadmorskiego uroku. Udaj się na oszałamiającą promenadę Corniche, piękną nadmorską promenadę otoczoną palmami i ozdobioną stylowymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, wdychaj świeżą morską bryzę i podziwiaj malownicze widoki na Ocean Atlantycki. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni fascynujący wgląd w historię, kulturę i lokalne zwyczaje Casablanki. Odpowiedzą na Twoje pytania, podzielą się intrygującymi historiami i zapewnią niezapomniane i wzbogacające wrażenia. Dołącz do nas podczas wycieczki z przewodnikiem po Casablance i odkryj ukryte klejnoty i kultowe zabytki, dzięki którym to miasto jest tak urzekające. Pozwól, by ogarnął Cię duch Casablanki, odkrywając tętniące życiem ulice, poznając różnorodność kulturową i tworząc niezapomniane wspomnienia.

Casablanca: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i ukrytych klejnotach

3. Casablanca: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i ukrytych klejnotach

Odkryj tętniący życiem kulturowy gobelin Casablanki podczas ekscytującej wycieczki po jej kultowych zabytkach. Najpierw podziwiaj wspaniałość meczetu Hassana II, wspaniałego nowoczesnego cudu nad morzem. Jego zawiłe szczegóły i zapierający dech w piersiach projekt wprawią Cię w zdumienie. Następnie wejdź do świata klasycznych filmów w „Rick's Café”, uroczym miejscu inspirowanym słynnym filmem „Casablanca”. Delektuj się marokańskimi przysmakami i zanurz się w nostalgicznej atmosferze. Następnie wędruj po tętniących życiem wąskich uliczkach Starej Medyny, wypełnionych kolorami i tętniącymi życiem targami. Zanurz się w widokach i zapachach lokalnego życia. Poznaj historyczną dzielnicę Habous, w której harmonijnie mieszają się wpływy marokańskie i francuskie. Podziwiaj wyjątkową architekturę i tradycyjny urok tej okolicy. Odwiedź piękny kościół Notre Dame de Lourdes, symbol jedności i różnorodności religijnej w mieście. Doceń jego piękny wystrój i spokojną atmosferę. Poświęć chwilę na relaks w spokojnym Parku Ligi Arabskiej, zielonej oazie w sercu miasta. Ciesz się spokojem. Zobacz tętniącą życiem atmosferę na Mohammed V Square, tętniącym życiem centrum, które odzwierciedla dynamicznego ducha miasta. Obserwuj mieszkańców i chłoń energię tego miejsca. Wreszcie, przyjmij międzynarodowy charakter Placu Narodów Zjednoczonych, tygla kultur i powiązań.

Całodniowa wycieczka po Casablance i Rabacie, w tym lunch

4. Całodniowa wycieczka po Casablance i Rabacie, w tym lunch

Jest to typowa trasa dla tego produktu Przechodzić obok: Stara Medyna w Casablance, Place Marszałek Północno-zachodni róg Place des Nations Unies, Casablanca 20200 Maroko Zatrzymaj się w: Meczet Hassana Ila, Blvd Sidi Mohammed Ben Abdallah, Casablanca 20450 Maroko Meczet Hassana Ila położony na jednym z wybrzeży Casablanca i największy w Maroku i Afryce i najwyższy na świecie Czas trwania: I godz Zatrzymaj się w: Rick's Café, Place du Jardin Public, 248 Bd Sour Idid, Casablanca 20250, Maroko "Rex Cafe" Miejsce stało się legendą dzięki do kina, a zwłaszcza do tego kinowego Bergmanna i Humphreya Bogarta. 36 % Czas trwania: 10 minut Zatrzymaj się na: The Corniche, Boulevard de la Corniche, Casablanca 20000 Maroko Ain Diab Corniche, w którym będziesz cieszyć się swoim w cenie lunch z panoramicznym widokiem na Atlantyk ocean. Czas trwania: I godz Przechodzi: Ain Diab, Casablanca Maroko Możliwość korzystania z głównej plaży publicznej jako punkt wypoczynkowy 6,5 miliona Casablanki populacja. Zatrzymaj się na: Plac Mohammeda V, Casablanca 20000 Maroko Mohamed V otacza wiele gołębi, przyciągając wielu gości z całego świata, aby odkryć miasto Casablanca miejsce Mohameda V. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Notre Dame de Lourdes, Rond-Point d'Europe, Casablanca 20500 Maroko To nie było nic takiego, czego można się spodziewać. Niesamowity katedra o nowoczesnej architekturze z witraże wokół kościoła. Tam jest grota, w której znajdował się posąg Maryi kwiaty i świece. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Quartier Habous, Casablanca 20490 Maroko Plac Habbousa w pobliżu Pałacu Królewskiego Casablanca, ta dzielnica starej dzielnicy miasto, które zostało zbudowane podczas francuskiego kolonializmu, otaczało go wiele gołębi, przyciągających wielu turystów z całego świata, aby odkryć miasto Casablanca miejsce Mohameda V. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Notre Dame de Lourdes, Rond-Point d'Europe, Casablanca 20500 Maroko To nie było nic takiego, czego można się spodziewać. Niesamowity katedra o nowoczesnej architekturze z witraże wokół kościoła. Tam jest grota, w której znajdował się posąg Maryi kwiaty i świece. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Quartier Habous, Casablanca 20490 Maroko Plac Habbousa w pobliżu Pałacu Królewskiego Casablanca, ta dzielnica starej dzielnicy miasto, które zostało zbudowane podczas francuskiego okresu kolonialnego. Czas trwania: 30 minut Zatrzymaj się w: Marche Central Casablanca, Boulevard Stacja tramwajowa Mohamed V Marche Central, Casablanca 20200 Maroko To zawsze przyciąga wszystkich odwiedzających Casablankę zatłoczone i bardzo odpowiednie dla tych, którzy chcą mieszaj się z lokalnym marokańskim stylem życia. . . Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Mauzoleum Mohammada V, Boulevard Abi Regreg, Rabat 10030 Maroko Mauzoleum króla Mohammeda VI i król Hassan są uważani za turystów wdzięki kobiece Czas trwania: 15 minut Przejazd przez: Pałac Królewski w Rabacie, Rabat Maroko

Prywatna półdniowa wycieczka z przewodnikiem po Casablance

5. Prywatna półdniowa wycieczka z przewodnikiem po Casablance

Poznaj kulturalne, historyczne i gospodarcze centrum Maroka podczas tej wycieczki po Casablance. Ten 4-godzinny poranek lub popołudnie pomoże Ci zobaczyć najważniejsze zabytki Casablanki, nazwa nadana ze względu na białe domy zwrócone w stronę oceanu w dzielnicy Anfa przez hiszpańskich i portugalskich żeglarzy, którzy zatrzymali się tam przed zbudowaniem miasta. Dziś to nowoczesne miasto z bulwarami i nowoczesną infrastrukturą. Spaceruj po dzielnicy Habbous z jej małymi placykami i wąskimi arkadowymi uliczkami, doskonałym przykładem udanej adaptacji nowoczesnej urbanistyki w stylu tradycyjnej medyny. Zobaczysz Plac Narodów Zjednoczonych, Plac Mohammeda V, Rynek Centralny, okolice Pałacu Królewskiego, Dzielnicę Habbous, Mehkama (Trybunał), Katedrę Notre Dame de Lourdes, dzielnicę mieszkalną Anfa, wizytę w słynnym Hassan II Meczet i nowo wybudowane Morocco Mall obok promenady (nad morzem).

Jednodniowe wycieczki z Marrakeszu do Casablanki nad morzem

6. Jednodniowe wycieczki z Marrakeszu do Casablanki nad morzem

Po odebraniu z hotelu w Marakeszu pojedziemy do ekonomicznej stolicy Maroka. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty we wspaniałym meczecie Hassana II, jednym z największych meczetów na świecie i arcydziele architektury islamu. Podziwiaj jego misterne detale, od oszałamiającego minaretu górującego nad Oceanem Atlantyckim po misterne kafelki i wykwintne rzemiosło w całym meczecie. Następnie zanurz się w tętniącej życiem atmosferze serca miasta, tętniącego życiem Placu Mohammeda V. Podziwiaj imponującą architekturę okolicznych budynków, takich jak inspirowany Francją budynek sądu, imponująca wieża zegarowa i ozdobna centralna fontanna. Poczuj energię Casablanki, gdy mieszkańcy i goście spotykają się w tej tętniącej życiem przestrzeni publicznej. Kontynuując podróż, odkryjesz uroczą dzielnicę Habous, znaną jako „Nowa Medyna”. Wędruj wąskimi uliczkami wypełnionymi tętniącymi życiem targowiskami, tradycyjnymi sklepami i straganami z pachnącymi przyprawami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze, napotykając widoki, dźwięki i zapachy codziennego życia w Maroku. Żadna wizyta w Casablance nie jest kompletna bez doświadczenia jej nadmorskiego uroku. Udaj się na oszałamiającą promenadę Corniche, piękną nadmorską promenadę otoczoną palmami i ozdobioną stylowymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, wdychaj świeżą morską bryzę i podziwiaj malownicze widoki na Ocean Atlantycki. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni fascynujący wgląd w historię, kulturę i lokalne zwyczaje Casablanki. Odpowiedzą na Twoje pytania, podzielą się intrygującymi historiami i zapewnią niezapomniane i wzbogacające wrażenia. Po zakończeniu wycieczki po Casablace zabierzemy Cię w drogę powrotną do Marrakeszu.

Wycieczka po mieście Casablanca, w tym meczet Hassana II

7. Wycieczka po mieście Casablanca, w tym meczet Hassana II

Odbierz z portu lub wybranego adresu w Casablance i wyrusz na zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Odwiedź meczet Hassana II (wstęp wliczony w cenę) i zobacz inne zabytki, w tym promenadę Corniche i centralny rynek. Trasę można również dostosować do własnych zainteresowań.

Casablanca Layover Tour z transferem lotniskowym w obie strony

8. Casablanca Layover Tour z transferem lotniskowym w obie strony

Jest to typowa trasa dla tego produktu Zatrzymaj się na: CMN, 9C98+X6R, Rte de Nouasseur, Kasablanka, Maroko Odbiór z lotniska po spotkaniu z kierowcą znak powitalny z twoim imieniem i początkiem Twoja wycieczka po Casablance Czas trwania: 1 godzina 30 minut Przełęcz: Stara Medyna w Casablance, Place Marishal Północno-zachodni róg Place des Nations Unies, Casablanca 20200 Maroko Najstarsza część miasta Casablanca otoczony murem i rynkiem Zatrzymaj się w: Meczet Hassana Ila, Blvd Sidi Mohammed Ben Abdallah, Casablanca 20450 Maroko Meczet Hassana Ila, położony na jednym z wybrzeży Casablanki i największy w Maroku i Afryce oraz najwyższy na świecie Czas trwania: I godz Zatrzymaj się w: Rick's Café, Place du Jardin Public, 248 Bd Sour Idid, Casablanca 20250, Maroko "Rick's Cafe" Miejsce to stało się legendą dzięki kinie, a zwłaszcza temu cel kinematograficzny, wspólny dla dwóch osób ikony: Ingrid Bergmann i Humphrey Bogart. Czas trwania: 10 minut Zatrzymaj się na: The Corniche, Boulevard de la Corniche, Casablanca 20000 Maroko Corniche Ain Diab, odkrycie elegancji budynki dzielnicy Anfa i Maarif, tzw duże aleje i mieszanie architektury styl nowoczesny i mauretański Możliwość korzystania z głównej plaży publicznej jako nadmorski kurort dla 6,5 mln mieszkańców Casablanka Zatrzymaj się na: Plac Mohammeda V, Casablanca 20000 Maroko Miejsce Mohameda V, które jest sercem miasta jest pełen gołębi, przyciągający wielu gości ze wszystkich na całym świecie, aby odkryć miasto Casablanca, Plac Mohameda V. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Notre Dame de Lourdes, Rond-Point d'Europe, Casablanca 20500 Maroko Tego n nie można się było spodziewać. Niesamowity katedra z nowoczesną architekturą w kolorze szklane ściany wokół kościoła. Jest grota świec. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Quartier Habous, Casablanca 20490 Maroko Umieść Habbousa w pobliżu Pałacu Królewskiego Casablanca, ta część starego miasta, która była zbudowany w okresie kolonialnym Francji. Czas trwania: 30 minut Zatrzymaj się na: Central Marketplace, Bd Mohammed V, Casablanca 20250, Maroko To zawsze przyciąga wszystkich odwiedzających Casablankę zatłoczone i jest idealne dla tych, którzy chcą mieszaj się z lokalnym marokańskim stylem życia. . . . Czas trwania: 15 minut Przepustki: CMN, 9C98+X6R, Rte de Nouasseur, Kasablanka, Maroko Pod koniec wycieczki kierowca cię podwiezie na lotnisku lub w hotelu w Casablance.

Casablanca i Rabat - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

9. Casablanca i Rabat - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

To jest typowy plan podróży dla tego produktu Przejdź przez: Stara Medyna w Casablance, Place Marishal, północno-zachodni róg Place des Nations Unies, Casablanca 20200 Maroko . Zatrzymaj się przy: Meczet Hassana II, Blvd Sidi Mohammed Ben Abdallah, Casablanca 20450 Maroko Meczet Hassana II znajduje się na jednym z wybrzeży Casablanki i jest największym meczetem w Maroku i Afryce oraz najwyższym na świecie. Czas trwania: 1 godz. Zatrzymaj się przy: Rick's Café, Place du jardin public, 248 Bd Sour Jdid, Casablanca 20250, Maroko "Rick's Cafe" Miejsce to stało się legendarne dzięki kinu, a zwłaszcza dzięki tej filmowej destynacji, którą dzielą dwie ikony: Ingrid Bergmann i Humphrey Bogart. Czas trwania: 10 minut Zatrzymaj się przy: The Corniche, Boulevard de la Corniche, Casablanca 20000 Maroko Ain Diab Corniche, gdzie zjesz wliczony w cenę lunch z panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki. Czas trwania: 1 godz. Przejdź przez: Ain Diab, Casablanca Maroko Możliwość korzystania z głównej plaży publicznej jako kurortu dla 6,5 miliona mieszkańców Casablanki. Zatrzymaj się przy: Plac Mohammeda V, Casablanca 20000 Maroko Plac Mohameda V, który jest sercem miasta z wieloma gołębiami dookoła, przyciąga wielu turystów z całego świata do odkrywania miasta Casablanca. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się przy: Notre Dame de Lourdes, Rond-Point d'Europe, Casablanca 20500 Maroko To nie było to, czego się spodziewałem. Niesamowita katedra o nowoczesnej architekturze z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Jest tam grota, w której znajduje się posąg Maryi z kwiatami i świecami. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się przy: Quartier Habous, Casablanca 20490 Maroko Plac Habbous w pobliżu Pałacu Królewskiego w Casablance, to dzielnica starej części miasta, która została zbudowana podczas francuskiego okresu kolonialnego. Czas trwania: 30 minut Zatrzymaj się przy: Marche Central Casablanca, Boulevard Mohamed V Station Tramway Marche Central, Casablanca 20200 Maroko To przyciąga wszystkich odwiedzających Casablankę, jest zawsze zatłoczone i bardzo odpowiednie dla tych, którzy chcą mieszać się z lokalnym marokańskim stylem życia..... Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się przy: Mauzoleum Mohammada V, Boulevard Abi Regreg, Rabat 10030 Maroko Mauzoleum króla Mohammeda VI i króla Hassana są uważane za atrakcje turystyczne Czas trwania: 15 minut Przejdź obok: Pałac Królewski w Rabacie, Rabat Maroko Kasbah of oudaya Twierdze Chellah.

Całodniowa wycieczka do Casablanki, Mohamedii i Rabatu

10. Całodniowa wycieczka do Casablanki, Mohamedii i Rabatu

Casablanca: gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją - Meczet Hassana II: Nasza podróż rozpoczyna się od wizyty w zapierającym dech w piersiach Meczecie Hassana II, arcydziele architektury położonym nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Wysoki minaret i wspaniałe położenie nad brzegiem morza sprawiają, że jest to miejsce, które trzeba zobaczyć. - Corniche: Wybierzemy się na spokojny spacer wzdłuż tętniącej życiem Corniche, gdzie można cieszyć się orzeźwiającą morską bryzą i chłonąć nowoczesną atmosferę nabrzeża Casablanki. - Okolica Anfa: poznaj modną dzielnicę Anfa, znaną z ekskluzywnych kawiarni, sklepów i stylowych ulic, oferującą wgląd w współczesny styl życia miasta. - Plac Mohameda V: Odwiedź plac Mohameda V, główne centrum aktywności i wizytówkę miejskiej witalności Casablanki. - Katedra Najświętszego Serca: wejdź do Katedry Najświętszego Serca, pięknego przykładu architektury neogotyckiej, kontrastującego z nowoczesną panoramą miasta. Mohammedia: spokojny wypoczynek na wybrzeżu - Coastal Drive: Zabierzemy Cię na malowniczą nadmorską przejażdżkę do Mohammedia, gdzie będziesz miał okazję docenić spokojne piękno marokańskiego wybrzeża. - Wizyta w kościele: poznaj zabytkowy kościół w Mohammedia, uroczy symbol wielokulturowego dziedzictwa miasta. - Medina Drive: Podróżuj przez tętniącą życiem medynę, gdzie ożywają lokalne smaki i kolory, zanim udasz się na plażę. - Lunch na plaży: zjedz wyśmienity lunch na plaży w malowniczym otoczeniu, delektując się kuchnią marokańską i szumem oceanu. Rabat: stolica królewska i skarb historyczny - Medina: Kontynuujemy naszą eksplorację w medynie w Rabacie, wpisanej na listę UNESCO, gdzie będziesz poruszać się po labiryncie wąskich uliczek, odkrywając esencję marokańskiej kultury i dziedzictwa. - Kasbah of Udayas: Przespaceruj się po urzekającej Kasbah of Udayas, historycznej twierdzy ze wspaniałym widokiem na rzekę Bou Regreg i Ocean Atlantycki. - Mauzoleum Mohammeda V: Złóżcie hołd w Mauzoleum Mohammeda V, wspaniałym pomniku poświęconym jednemu z najbardziej ukochanych przywódców Maroka. - Wieża Hassana: odwiedź słynną Wieżę Hassana, imponującą budowlę z intrygującą historią, położoną w pobliżu Mauzoleum. - Pałac Królewski: Podziwiaj majestat Pałacu Królewskiego, symbolu marokańskiej rodziny królewskiej i doceń jego wspaniałą architekturę. Twój dzień będzie wypełniony niezapomnianymi przeżyciami, od nowoczesnego uroku Casablanki po nadmorski spokój Mohammedia i historyczne bogactwa Rabatu. Dołącz do nas podczas tej wciągającej całodniowej wycieczki po Casablance, Mohamedii i Rabacie, aby poznać różnorodne aspekty miejskiego krajobrazu i dziedzictwa kulturowego Maroka.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Mohammed V Square

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Mohammed V Square: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Mohammed V Square: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mohammed V Square? Kliknij tutaj.