Atrakcje i wycieczki
Mohammed V Square

Mohammed V Square – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Casablanca: Wycieczka po mieście z biletem wstępu do meczetu Hassana II

1. Casablanca: Wycieczka po mieście z biletem wstępu do meczetu Hassana II

Rozpocznij swoją półdniową wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Casablanki lub dowolnego miejsca zakwaterowania. Spotkaj się z wielojęzycznym szoferem i usiądź wygodnie w klimatyzowanym samochodzie lub minivanie, w zależności od wielkości grupy. Przejdź obok Starej Medyny w Casablance i Placu Narodów Zjednoczonych w drodze do Meczetu Hassana II. Spędź godzinę na odkrywaniu meczetu przed udaniem się do Rick's Café, legendarnego miejsca dzięki dwóm ikonom kina: Ingrid Bergman i Humphreyowi Bogartowi. Stamtąd udaj się na Corniche i spędź 15 minut na odkrywaniu eleganckich budynków w dzielnicach Anfa i Maarif, wielkich alei i architektury, która łączy nowoczesny i mauretański styl. Następnie zatrzymaj się na placu Mohammeda V, wypełnionym gołębiami sercu miasta, a następnie odwiedź Notre Dame de Lourdes, wspaniałą katedrę z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Zwróć uwagę na grotę, w której znajduje się posąg Maryi z kwiatami i świecami. Po podziwianiu katedry udaj się na plac Habbous w pobliżu Pałacu Królewskiego w Casablance, aby odkryć tę dzielnicę w starej części miasta, która została zbudowana w okresie kolonialnym we Francji. Na koniec zatrzymaj się na Boulevard Mohammed V, aby spotkać się z lokalnymi marokańskimi tłumami.

Wycieczka do Casablanki z biletem wstępu do meczetu Hassana II + transfery do hotelu

2. Wycieczka do Casablanki z biletem wstępu do meczetu Hassana II + transfery do hotelu

Odkryj tętniący życiem kulturowy gobelin Casablanki podczas ekscytującej wycieczki po jej kultowych zabytkach. Najpierw podziwiaj wspaniałość meczetu Hassana II, wspaniałego nowoczesnego cudu nad morzem. Jego zawiłe szczegóły i zapierający dech w piersiach projekt wprawią Cię w zdumienie. Następnie wejdź do świata klasycznych filmów w „Rick's Café”, uroczym miejscu inspirowanym słynnym filmem „Casablanca”. Delektuj się marokańskimi przysmakami i zanurz się w nostalgicznej atmosferze. Następnie wędruj po tętniących życiem wąskich uliczkach Starej Medyny, wypełnionych kolorami i tętniącymi życiem targami. Zanurz się w widokach i zapachach lokalnego życia. Poznaj historyczną dzielnicę Habous, w której harmonijnie mieszają się wpływy marokańskie i francuskie. Podziwiaj wyjątkową architekturę i tradycyjny urok tej okolicy. Odwiedź piękny kościół Notre Dame de Lourdes, symbol jedności i różnorodności religijnej w mieście. Doceń jego piękny wystrój i spokojną atmosferę. Poświęć chwilę na relaks w spokojnym Parku Ligi Arabskiej, zielonej oazie w sercu miasta. Ciesz się spokojem. Zobacz tętniącą życiem atmosferę na Mohammed V Square, tętniącym życiem centrum, które odzwierciedla dynamicznego ducha miasta. Obserwuj mieszkańców i chłoń energię tego miejsca. Wreszcie, przyjmij międzynarodowy charakter Placu Narodów Zjednoczonych, tygla kultur i powiązań.

Casablanca: Wycieczka z przesiadką i lotniskowym transferem w obie strony

3. Casablanca: Wycieczka z przesiadką i lotniskowym transferem w obie strony

Spotkaj się z kierowcą przed lotniskiem podczas przerwy w podróży. Następnie wskocz do klimatyzowanego samochodu lub furgonetki, aby rozpocząć zwiedzanie najlepszych zabytków Casablanki. Najpierw udaj się do Meczetu Hassana II, słynącego z oszałamiających kafelków. Wejdź do środka na wycieczkę z przewodnikiem, jeśli chcesz, lub zrób zdjęcia na zewnątrz. Zdecyduj, gdzie jeszcze chcesz, aby zabrał Cię kierowca. Udaj się do Starej Medyny, aby zobaczyć białe domy z drewnianymi drzwiami. Targuj się z mieszkańcami, aby kupić pamiątki na rynkach i odwiedź kilka restauracji, aby kupić lunch. Rozkoszuj się słońcem w La Corniche i zrelaksuj się w restauracji przy plaży. Udaj się na Place Mohammed V i do katedry Sacre Coeur, jeśli chcesz zobaczyć zabytkowe budynki. Podziwiaj Pałac Królewski w Casablance, główną rezydencję króla. Spotkaj się z mieszkańcami na lokalnym targu żywności, jeśli chcesz, lub poproś kierowcę, aby zabrał Cię w inne miejsce. Odwiedź Ain Diab Corniche lub Rick's Café, znaną z muzyki fortepianowej na żywo i eleganckiego wystroju. Po zakończeniu zwiedzania wróć na lotnisko, aby złapać dalszy lot.

Zwiedzanie Casablanki z przewodnikiem i bilet wstępu do meczetu

4. Zwiedzanie Casablanki z przewodnikiem i bilet wstępu do meczetu

Witamy w czarującym mieście Casablance! Wybierz się na wciągającą wycieczkę z przewodnikiem, która poprowadzi Cię przez tętniące życiem ulice i kultowe zabytki tego marokańskiego klejnotu. Odkryj połączenie nowoczesności i tradycji, odkrywając kosmopolityczne centrum Casablanki z doświadczonym lokalnym przewodnikiem po twojej stronie. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty we wspaniałym meczecie Hassana II, jednym z największych meczetów na świecie i arcydziele architektury islamu. Podziwiaj jego misterne detale, od oszałamiającego minaretu górującego nad Oceanem Atlantyckim po misterne kafelki i wykwintne rzemiosło w całym meczecie. Następnie zanurz się w tętniącej życiem atmosferze serca miasta, tętniącego życiem Placu Mohammeda V. Podziwiaj imponującą architekturę okolicznych budynków, takich jak inspirowany Francją budynek sądu, imponująca wieża zegarowa i ozdobna centralna fontanna. Poczuj energię Casablanki, gdy mieszkańcy i goście spotykają się w tej tętniącej życiem przestrzeni publicznej. Kontynuując podróż, odkryjesz uroczą dzielnicę Habous, znaną jako „Nowa Medyna”. Wędruj wąskimi uliczkami wypełnionymi tętniącymi życiem targowiskami, tradycyjnymi sklepami i straganami z pachnącymi przyprawami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze, napotykając widoki, dźwięki i zapachy codziennego życia w Maroku. Żadna wizyta w Casablance nie jest kompletna bez doświadczenia jej nadmorskiego uroku. Udaj się na oszałamiającą promenadę Corniche, piękną nadmorską promenadę otoczoną palmami i ozdobioną stylowymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, wdychaj świeżą morską bryzę i podziwiaj malownicze widoki na Ocean Atlantycki. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni fascynujący wgląd w historię, kulturę i lokalne zwyczaje Casablanki. Odpowiedzą na Twoje pytania, podzielą się intrygującymi historiami i zapewnią niezapomniane i wzbogacające wrażenia. Dołącz do nas podczas wycieczki z przewodnikiem po Casablance i odkryj ukryte klejnoty i kultowe zabytki, dzięki którym to miasto jest tak urzekające. Pozwól, by ogarnął Cię duch Casablanki, odkrywając tętniące życiem ulice, poznając różnorodność kulturową i tworząc niezapomniane wspomnienia.

Półdniowa wycieczka po mieście Casablanca z opłatami Hassan II

5. Półdniowa wycieczka po mieście Casablanca z opłatami Hassan II

Odkryj jedno z najważniejszych miejsc w Casablance, Meczet Hassana II, największy meczet w Afryce i trzeci co do wielkości na świecie. Jego minaret jest drugim najwyższym na świecie i ma 688 stóp. Ukończony w 1993 roku, został zaprojektowany przez Michela Pinseau i zbudowany przez Bouygues. Wyposażony w 18-milowy laser skierowany w stronę Mekki, okazały meczet powstał w odpowiedzi na królewską wolę zapewnienia metropolii Casablanki wielkiego duchowego pomnika, aby zwiększyć obecność wiary, pobożności i tolerancji w miejskim centrum finansowym Maroka. Położony częściowo nad morzem, na powierzchni dziewięciu hektarów, Meczet Hassana II jest jednym z najpiękniejszych budynków sakralnych na świecie, prawdziwym arcydziełem architektury arabsko-muzułmańskiej. Spaceruj po masywnym budynku w towarzystwie eksperta, lokalnego przewodnika, odbierając po drodze spostrzeżenia na temat historycznego i religijnego znaczenia meczetu.

Z Marrakeszu: Wycieczka krajoznawcza do Casablanki

6. Z Marrakeszu: Wycieczka krajoznawcza do Casablanki

Po odebraniu z hotelu w Marakeszu pojedziemy do ekonomicznej stolicy Maroka. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty we wspaniałym meczecie Hassana II, jednym z największych meczetów na świecie i arcydziele architektury islamu. Podziwiaj jego misterne detale, od oszałamiającego minaretu górującego nad Oceanem Atlantyckim po misterne kafelki i wykwintne rzemiosło w całym meczecie. Następnie zanurz się w tętniącej życiem atmosferze serca miasta, tętniącego życiem Placu Mohammeda V. Podziwiaj imponującą architekturę okolicznych budynków, takich jak inspirowany Francją budynek sądu, imponująca wieża zegarowa i ozdobna centralna fontanna. Poczuj energię Casablanki, gdy mieszkańcy i goście spotykają się w tej tętniącej życiem przestrzeni publicznej. Kontynuując podróż, odkryjesz uroczą dzielnicę Habous, znaną jako „Nowa Medyna”. Wędruj wąskimi uliczkami wypełnionymi tętniącymi życiem targowiskami, tradycyjnymi sklepami i straganami z pachnącymi przyprawami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze, napotykając widoki, dźwięki i zapachy codziennego życia w Maroku. Żadna wizyta w Casablance nie jest kompletna bez doświadczenia jej nadmorskiego uroku. Udaj się na oszałamiającą promenadę Corniche, piękną nadmorską promenadę otoczoną palmami i ozdobioną stylowymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, wdychaj świeżą morską bryzę i podziwiaj malownicze widoki na Ocean Atlantycki. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni fascynujący wgląd w historię, kulturę i lokalne zwyczaje Casablanki. Odpowiedzą na Twoje pytania, podzielą się intrygującymi historiami i zapewnią niezapomniane i wzbogacające wrażenia. Po zakończeniu wycieczki po Casablace zabierzemy Cię w drogę powrotną do Marrakeszu.

Rabat wycieczka 1-dniowa z Casablanki z przewodnikiem

7. Rabat wycieczka 1-dniowa z Casablanki z przewodnikiem

Wybierz się z Casablanki na 1-dniową wycieczkę do Rabatu, stolicy Maroka. Wycieczka po mieście rozpoczyna się w Dar El Makhzen, Pałacu Królewskim, z przystankiem na podziwianie jego zewnętrznej części. W pałacu znajduje się biuro premiera, Imperial College, meczet Ahl Fas, mały tor wyścigowy i koszary Czarnej Gwardii. Zobacz Uniwersytet Mohameda V i przejdź obok Wieży Hassana. Odwiedź Mauzoleum Mohameda V i podziwiaj płytki zdobiące ściany komory grobowej. Kontynuuj podróż do Kasbah. Przejdź się wzdłuż Rue des Consuls, najciekawszej architektonicznie ulicy. Zajrzyj do sklepów przy Souika Street, najbardziej ruchliwej ulicy handlowej w medynie Rabatu.

Casablanca i Rabat - prywatna jednodniowa wycieczka

8. Casablanca i Rabat - prywatna jednodniowa wycieczka

Wycieczka do Casablanki i Rabatu Około godziny 8:30 odbierzemy Cię z wybranego miejsca zbiórki i stamtąd rozpoczniemy naszą prywatną wycieczkę po dwóch najbardziej znanych miejscach w Maroku. Najpierw zatrzymamy się w najbardziej filmowym zakątku Casablanki - Rick's Café. Ten klimatyczny bar został wykorzystany na planie nagrodzonego Oscarem filmu "Casablanca" z Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman w rolach głównych. Tam poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie do II wojny światowej. Następnie odwiedzimy zadziwiający meczet Hasana II, największy w Maroku, którego minaret jest najwyższy na świecie. Przejdziemy również nadmorską promenadą, która poprowadzi nas przez eleganckie dzielnice Anfa i Maarif, których wielkie aleje i budynki doskonale łączą klasyczny i nowoczesny styl. Następnym przystankiem będzie kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, znany również jako katedra w Casablance, który jest rzymskokatolickim zabytkiem w samym sercu Casablanki. Nasza wycieczka po tej metropolii kończy się przejściem przez dzielnicę żydowską i przed pałacem królewskim. Następnie wyruszamy do stolicy Maroka - Rabatu. Po dotarciu na miejsce będziesz mieć czas na podziwianie kultowych miejsc, takich jak dzielnica Mechouar, która otacza Pałac Królewski i której ogrody są prawdziwym cudem. Zobaczysz także grobowce Marinidów, które zostały wpisane na listę obiektów z listy UNESCO. Oczywiście nie możesz też przegapić Mauzoleum Mohammeda V, Wieży Hassana, rzeki Bou Regreg lub zgubić się w bielonych domach Kasbah Udayas. Niestety, wszystko, co dobre, się kończy i ponownie wrócimy do Casablanki, opuszczając Rabat około 17:30.

Wycieczka po mieście Casablanca, w tym meczet Hassana II

9. Wycieczka po mieście Casablanca, w tym meczet Hassana II

Odbierz z portu lub wybranego adresu w Casablance i wyrusz na zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Odwiedź meczet Hassana II (wstęp wliczony w cenę) i zobacz inne zabytki, w tym promenadę Corniche i centralny rynek. Trasę można również dostosować do własnych zainteresowań.

Przeżyj nocną wycieczkę po Casablance i autentyczną marokańską kolację

10. Przeżyj nocną wycieczkę po Casablance i autentyczną marokańską kolację

Wyrusz w urzekającą podróż z naszą nocną wycieczką po Casablance, obejmującą pyszną kolację (nie wliczoną w cenę) i doświadczenia kulturalne, które sprawią, że Twój wieczór będzie naprawdę niezapomniany. Nasza przygoda rozpocznie się od wizyty w kultowym Meczecie Hassana II, architektonicznym cudzie, który pozostawia niezatarte wrażenie. Podczas zwiedzania jego zewnętrznej części będziesz oczarowany zapierającymi dech w piersiach widokami i spokojną atmosferą stworzoną przez oświetloną księżycem plażę. W nocy zanurz się w bogatej marokańskiej kulturze, odwiedzając Dar Alkaid. Tutaj czeka na Ciebie wystawna tradycyjna kolacja, której towarzyszyć będzie fascynujący pokaz tańca orientalnego. Zanurz swoje zmysły w doskonałej mieszance kulinarnych przysmaków i hipnotyzującej rozrywki, tworząc atmosferę czystej rozkoszy. Kontynuuj podróż przez wąskie uliczki i tętniące życiem rynki starej Medyny, oferując wgląd w historyczny urok miasta. Nasz spacer prowadzi nas do kultowego placu Mohammeda V, centrum architektonicznego piękna, gdzie możesz uchwycić ponadczasowe chwile za pomocą aparatu. Przechodząc do nowoczesnej strony Casablanki, jedziemy do obszaru promenady, tętniącej życiem przestrzeni, która odzwierciedla współczesnego ducha miasta. Nocne powietrze jest wypełnione poczuciem ekscytacji, gdy spacerujesz wzdłuż promenady, chłonąc dynamiczną energię otoczenia. Jako zwieńczenie tego niezwykłego wieczoru, zakończymy go wizytą w marokańskiej restauracji, gdzie czeka na Ciebie pyszna kolacja. Zanurz się w smakach Maroka, delektując się każdym kęsem, delektując się bogactwem kulturowym, które przenika każde danie. Atmosfera restauracji uzupełnia doznania kulinarne, zapewniając, że Twoja noc w Casablance jest nie tylko wypełniona niesamowitymi widokami, ale także wspaniałymi smakami kuchni marokańskiej. Zarezerwuj już teraz, aby zapewnić sobie miejsce na tej czarującej nocnej wycieczce z kolacją w Casablance i pozwól nam poprowadzić Cię przez magiczny wieczór, który pokaże Ci to, co najlepsze w tym tętniącym życiem mieście. Doświadcz połączenia tradycji i nowoczesności, artyzmu i smaku, tworząc wspomnienia, które pozostaną na długo po zakończeniu nocy.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg::

Mohammed V Square – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Casablanca: Wycieczka po mieście z biletem wstępu do meczetu Hassana II

Casablanca: Wycieczka po mieście z biletem wstępu do meczetu Hassana II

Rozpocznij swoją półdniową wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Casablanki lub dowolnego miejsca zakwaterowania. Spotkaj się z wielojęzycznym szoferem i usiądź wygodnie w klimatyzowanym samochodzie lub minivanie, w zależności od wielkości grupy. Przejdź obok Starej Medyny w Casablance i Placu Narodów Zjednoczonych w drodze do Meczetu Hassana II. Spędź godzinę na odkrywaniu meczetu przed udaniem się do Rick's Café, legendarnego miejsca dzięki dwóm ikonom kina: Ingrid Bergman i Humphreyowi Bogartowi. Stamtąd udaj się na Corniche i spędź 15 minut na odkrywaniu eleganckich budynków w dzielnicach Anfa i Maarif, wielkich alei i architektury, która łączy nowoczesny i mauretański styl. Następnie zatrzymaj się na placu Mohammeda V, wypełnionym gołębiami sercu miasta, a następnie odwiedź Notre Dame de Lourdes, wspaniałą katedrę z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Zwróć uwagę na grotę, w której znajduje się posąg Maryi z kwiatami i świecami. Po podziwianiu katedry udaj się na plac Habbous w pobliżu Pałacu Królewskiego w Casablance, aby odkryć tę dzielnicę w starej części miasta, która została zbudowana w okresie kolonialnym we Francji. Na koniec zatrzymaj się na Boulevard Mohammed V, aby spotkać się z lokalnymi marokańskimi tłumami.

Wycieczka do Casablanki z biletem wstępu do meczetu Hassana II + transfery do hotelu

Wycieczka do Casablanki z biletem wstępu do meczetu Hassana II + transfery do hotelu

Odkryj tętniący życiem kulturowy gobelin Casablanki podczas ekscytującej wycieczki po jej kultowych zabytkach. Najpierw podziwiaj wspaniałość meczetu Hassana II, wspaniałego nowoczesnego cudu nad morzem. Jego zawiłe szczegóły i zapierający dech w piersiach projekt wprawią Cię w zdumienie. Następnie wejdź do świata klasycznych filmów w „Rick's Café”, uroczym miejscu inspirowanym słynnym filmem „Casablanca”. Delektuj się marokańskimi przysmakami i zanurz się w nostalgicznej atmosferze. Następnie wędruj po tętniących życiem wąskich uliczkach Starej Medyny, wypełnionych kolorami i tętniącymi życiem targami. Zanurz się w widokach i zapachach lokalnego życia. Poznaj historyczną dzielnicę Habous, w której harmonijnie mieszają się wpływy marokańskie i francuskie. Podziwiaj wyjątkową architekturę i tradycyjny urok tej okolicy. Odwiedź piękny kościół Notre Dame de Lourdes, symbol jedności i różnorodności religijnej w mieście. Doceń jego piękny wystrój i spokojną atmosferę. Poświęć chwilę na relaks w spokojnym Parku Ligi Arabskiej, zielonej oazie w sercu miasta. Ciesz się spokojem. Zobacz tętniącą życiem atmosferę na Mohammed V Square, tętniącym życiem centrum, które odzwierciedla dynamicznego ducha miasta. Obserwuj mieszkańców i chłoń energię tego miejsca. Wreszcie, przyjmij międzynarodowy charakter Placu Narodów Zjednoczonych, tygla kultur i powiązań.

Casablanca: Wycieczka z przesiadką i lotniskowym transferem w obie strony

Casablanca: Wycieczka z przesiadką i lotniskowym transferem w obie strony

Spotkaj się z kierowcą przed lotniskiem podczas przerwy w podróży. Następnie wskocz do klimatyzowanego samochodu lub furgonetki, aby rozpocząć zwiedzanie najlepszych zabytków Casablanki. Najpierw udaj się do Meczetu Hassana II, słynącego z oszałamiających kafelków. Wejdź do środka na wycieczkę z przewodnikiem, jeśli chcesz, lub zrób zdjęcia na zewnątrz. Zdecyduj, gdzie jeszcze chcesz, aby zabrał Cię kierowca. Udaj się do Starej Medyny, aby zobaczyć białe domy z drewnianymi drzwiami. Targuj się z mieszkańcami, aby kupić pamiątki na rynkach i odwiedź kilka restauracji, aby kupić lunch. Rozkoszuj się słońcem w La Corniche i zrelaksuj się w restauracji przy plaży. Udaj się na Place Mohammed V i do katedry Sacre Coeur, jeśli chcesz zobaczyć zabytkowe budynki. Podziwiaj Pałac Królewski w Casablance, główną rezydencję króla. Spotkaj się z mieszkańcami na lokalnym targu żywności, jeśli chcesz, lub poproś kierowcę, aby zabrał Cię w inne miejsce. Odwiedź Ain Diab Corniche lub Rick's Café, znaną z muzyki fortepianowej na żywo i eleganckiego wystroju. Po zakończeniu zwiedzania wróć na lotnisko, aby złapać dalszy lot.

Zwiedzanie Casablanki z przewodnikiem i bilet wstępu do meczetu

Zwiedzanie Casablanki z przewodnikiem i bilet wstępu do meczetu

Witamy w czarującym mieście Casablance! Wybierz się na wciągającą wycieczkę z przewodnikiem, która poprowadzi Cię przez tętniące życiem ulice i kultowe zabytki tego marokańskiego klejnotu. Odkryj połączenie nowoczesności i tradycji, odkrywając kosmopolityczne centrum Casablanki z doświadczonym lokalnym przewodnikiem po twojej stronie. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty we wspaniałym meczecie Hassana II, jednym z największych meczetów na świecie i arcydziele architektury islamu. Podziwiaj jego misterne detale, od oszałamiającego minaretu górującego nad Oceanem Atlantyckim po misterne kafelki i wykwintne rzemiosło w całym meczecie. Następnie zanurz się w tętniącej życiem atmosferze serca miasta, tętniącego życiem Placu Mohammeda V. Podziwiaj imponującą architekturę okolicznych budynków, takich jak inspirowany Francją budynek sądu, imponująca wieża zegarowa i ozdobna centralna fontanna. Poczuj energię Casablanki, gdy mieszkańcy i goście spotykają się w tej tętniącej życiem przestrzeni publicznej. Kontynuując podróż, odkryjesz uroczą dzielnicę Habous, znaną jako „Nowa Medyna”. Wędruj wąskimi uliczkami wypełnionymi tętniącymi życiem targowiskami, tradycyjnymi sklepami i straganami z pachnącymi przyprawami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze, napotykając widoki, dźwięki i zapachy codziennego życia w Maroku. Żadna wizyta w Casablance nie jest kompletna bez doświadczenia jej nadmorskiego uroku. Udaj się na oszałamiającą promenadę Corniche, piękną nadmorską promenadę otoczoną palmami i ozdobioną stylowymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, wdychaj świeżą morską bryzę i podziwiaj malownicze widoki na Ocean Atlantycki. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni fascynujący wgląd w historię, kulturę i lokalne zwyczaje Casablanki. Odpowiedzą na Twoje pytania, podzielą się intrygującymi historiami i zapewnią niezapomniane i wzbogacające wrażenia. Dołącz do nas podczas wycieczki z przewodnikiem po Casablance i odkryj ukryte klejnoty i kultowe zabytki, dzięki którym to miasto jest tak urzekające. Pozwól, by ogarnął Cię duch Casablanki, odkrywając tętniące życiem ulice, poznając różnorodność kulturową i tworząc niezapomniane wspomnienia.

Półdniowa wycieczka po mieście Casablanca z opłatami Hassan II

Półdniowa wycieczka po mieście Casablanca z opłatami Hassan II

Odkryj jedno z najważniejszych miejsc w Casablance, Meczet Hassana II, największy meczet w Afryce i trzeci co do wielkości na świecie. Jego minaret jest drugim najwyższym na świecie i ma 688 stóp. Ukończony w 1993 roku, został zaprojektowany przez Michela Pinseau i zbudowany przez Bouygues. Wyposażony w 18-milowy laser skierowany w stronę Mekki, okazały meczet powstał w odpowiedzi na królewską wolę zapewnienia metropolii Casablanki wielkiego duchowego pomnika, aby zwiększyć obecność wiary, pobożności i tolerancji w miejskim centrum finansowym Maroka. Położony częściowo nad morzem, na powierzchni dziewięciu hektarów, Meczet Hassana II jest jednym z najpiękniejszych budynków sakralnych na świecie, prawdziwym arcydziełem architektury arabsko-muzułmańskiej. Spaceruj po masywnym budynku w towarzystwie eksperta, lokalnego przewodnika, odbierając po drodze spostrzeżenia na temat historycznego i religijnego znaczenia meczetu.

Z Marrakeszu: Wycieczka krajoznawcza do Casablanki

Z Marrakeszu: Wycieczka krajoznawcza do Casablanki

Po odebraniu z hotelu w Marakeszu pojedziemy do ekonomicznej stolicy Maroka. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty we wspaniałym meczecie Hassana II, jednym z największych meczetów na świecie i arcydziele architektury islamu. Podziwiaj jego misterne detale, od oszałamiającego minaretu górującego nad Oceanem Atlantyckim po misterne kafelki i wykwintne rzemiosło w całym meczecie. Następnie zanurz się w tętniącej życiem atmosferze serca miasta, tętniącego życiem Placu Mohammeda V. Podziwiaj imponującą architekturę okolicznych budynków, takich jak inspirowany Francją budynek sądu, imponująca wieża zegarowa i ozdobna centralna fontanna. Poczuj energię Casablanki, gdy mieszkańcy i goście spotykają się w tej tętniącej życiem przestrzeni publicznej. Kontynuując podróż, odkryjesz uroczą dzielnicę Habous, znaną jako „Nowa Medyna”. Wędruj wąskimi uliczkami wypełnionymi tętniącymi życiem targowiskami, tradycyjnymi sklepami i straganami z pachnącymi przyprawami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze, napotykając widoki, dźwięki i zapachy codziennego życia w Maroku. Żadna wizyta w Casablance nie jest kompletna bez doświadczenia jej nadmorskiego uroku. Udaj się na oszałamiającą promenadę Corniche, piękną nadmorską promenadę otoczoną palmami i ozdobioną stylowymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, wdychaj świeżą morską bryzę i podziwiaj malownicze widoki na Ocean Atlantycki. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni fascynujący wgląd w historię, kulturę i lokalne zwyczaje Casablanki. Odpowiedzą na Twoje pytania, podzielą się intrygującymi historiami i zapewnią niezapomniane i wzbogacające wrażenia. Po zakończeniu wycieczki po Casablace zabierzemy Cię w drogę powrotną do Marrakeszu.

Rabat wycieczka 1-dniowa z Casablanki z przewodnikiem

Rabat wycieczka 1-dniowa z Casablanki z przewodnikiem

Wybierz się z Casablanki na 1-dniową wycieczkę do Rabatu, stolicy Maroka. Wycieczka po mieście rozpoczyna się w Dar El Makhzen, Pałacu Królewskim, z przystankiem na podziwianie jego zewnętrznej części. W pałacu znajduje się biuro premiera, Imperial College, meczet Ahl Fas, mały tor wyścigowy i koszary Czarnej Gwardii. Zobacz Uniwersytet Mohameda V i przejdź obok Wieży Hassana. Odwiedź Mauzoleum Mohameda V i podziwiaj płytki zdobiące ściany komory grobowej. Kontynuuj podróż do Kasbah. Przejdź się wzdłuż Rue des Consuls, najciekawszej architektonicznie ulicy. Zajrzyj do sklepów przy Souika Street, najbardziej ruchliwej ulicy handlowej w medynie Rabatu.

Casablanca i Rabat - prywatna jednodniowa wycieczka

Casablanca i Rabat - prywatna jednodniowa wycieczka

Wycieczka do Casablanki i Rabatu Około godziny 8:30 odbierzemy Cię z wybranego miejsca zbiórki i stamtąd rozpoczniemy naszą prywatną wycieczkę po dwóch najbardziej znanych miejscach w Maroku. Najpierw zatrzymamy się w najbardziej filmowym zakątku Casablanki - Rick's Café. Ten klimatyczny bar został wykorzystany na planie nagrodzonego Oscarem filmu "Casablanca" z Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman w rolach głównych. Tam poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie do II wojny światowej. Następnie odwiedzimy zadziwiający meczet Hasana II, największy w Maroku, którego minaret jest najwyższy na świecie. Przejdziemy również nadmorską promenadą, która poprowadzi nas przez eleganckie dzielnice Anfa i Maarif, których wielkie aleje i budynki doskonale łączą klasyczny i nowoczesny styl. Następnym przystankiem będzie kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, znany również jako katedra w Casablance, który jest rzymskokatolickim zabytkiem w samym sercu Casablanki. Nasza wycieczka po tej metropolii kończy się przejściem przez dzielnicę żydowską i przed pałacem królewskim. Następnie wyruszamy do stolicy Maroka - Rabatu. Po dotarciu na miejsce będziesz mieć czas na podziwianie kultowych miejsc, takich jak dzielnica Mechouar, która otacza Pałac Królewski i której ogrody są prawdziwym cudem. Zobaczysz także grobowce Marinidów, które zostały wpisane na listę obiektów z listy UNESCO. Oczywiście nie możesz też przegapić Mauzoleum Mohammeda V, Wieży Hassana, rzeki Bou Regreg lub zgubić się w bielonych domach Kasbah Udayas. Niestety, wszystko, co dobre, się kończy i ponownie wrócimy do Casablanki, opuszczając Rabat około 17:30.

Wycieczka po mieście Casablanca, w tym meczet Hassana II

Wycieczka po mieście Casablanca, w tym meczet Hassana II

Odbierz z portu lub wybranego adresu w Casablance i wyrusz na zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Odwiedź meczet Hassana II (wstęp wliczony w cenę) i zobacz inne zabytki, w tym promenadę Corniche i centralny rynek. Trasę można również dostosować do własnych zainteresowań.

Przeżyj nocną wycieczkę po Casablance i autentyczną marokańską kolację

Przeżyj nocną wycieczkę po Casablance i autentyczną marokańską kolację

Wyrusz w urzekającą podróż z naszą nocną wycieczką po Casablance, obejmującą pyszną kolację (nie wliczoną w cenę) i doświadczenia kulturalne, które sprawią, że Twój wieczór będzie naprawdę niezapomniany. Nasza przygoda rozpocznie się od wizyty w kultowym Meczecie Hassana II, architektonicznym cudzie, który pozostawia niezatarte wrażenie. Podczas zwiedzania jego zewnętrznej części będziesz oczarowany zapierającymi dech w piersiach widokami i spokojną atmosferą stworzoną przez oświetloną księżycem plażę. W nocy zanurz się w bogatej marokańskiej kulturze, odwiedzając Dar Alkaid. Tutaj czeka na Ciebie wystawna tradycyjna kolacja, której towarzyszyć będzie fascynujący pokaz tańca orientalnego. Zanurz swoje zmysły w doskonałej mieszance kulinarnych przysmaków i hipnotyzującej rozrywki, tworząc atmosferę czystej rozkoszy. Kontynuuj podróż przez wąskie uliczki i tętniące życiem rynki starej Medyny, oferując wgląd w historyczny urok miasta. Nasz spacer prowadzi nas do kultowego placu Mohammeda V, centrum architektonicznego piękna, gdzie możesz uchwycić ponadczasowe chwile za pomocą aparatu. Przechodząc do nowoczesnej strony Casablanki, jedziemy do obszaru promenady, tętniącej życiem przestrzeni, która odzwierciedla współczesnego ducha miasta. Nocne powietrze jest wypełnione poczuciem ekscytacji, gdy spacerujesz wzdłuż promenady, chłonąc dynamiczną energię otoczenia. Jako zwieńczenie tego niezwykłego wieczoru, zakończymy go wizytą w marokańskiej restauracji, gdzie czeka na Ciebie pyszna kolacja. Zanurz się w smakach Maroka, delektując się każdym kęsem, delektując się bogactwem kulturowym, które przenika każde danie. Atmosfera restauracji uzupełnia doznania kulinarne, zapewniając, że Twoja noc w Casablance jest nie tylko wypełniona niesamowitymi widokami, ale także wspaniałymi smakami kuchni marokańskiej. Zarezerwuj już teraz, aby zapewnić sobie miejsce na tej czarującej nocnej wycieczce z kolacją w Casablance i pozwól nam poprowadzić Cię przez magiczny wieczór, który pokaże Ci to, co najlepsze w tym tętniącym życiem mieście. Doświadcz połączenia tradycji i nowoczesności, artyzmu i smaku, tworząc wspomnienia, które pozostaną na długo po zakończeniu nocy.

Casablanca: Najciekawsze atrakcje

Mohammed V Square: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Mohammed V Square: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mohammed V Square? Kliknij tutaj.

Mohammed V Square: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(101 recenzji)