Atrakcje i wycieczki
Mitte

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 572
Sortuj wg::

Mitte: najczęściej polecane atrakcje

Berlin: 1-godzinna wycieczka po mieście łodzią z gwarantowanymi miejscami siedzącymi

Berlin: 1-godzinna wycieczka po mieście łodzią z gwarantowanymi miejscami siedzącymi

Podziwiaj kluczowe atrakcje Berlina podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Weź udział w relaksującym rejsie po Szprewie, by podziwiać zabytki w centrum tego tętniącego życiem miasta.   Wyrusz w rejs z Friedrichstraße lub Nikolaiviertel. Podczas godzinnej wycieczki zobaczysz Reichstag (gmach niemieckiego parlamentu), Regierungsviertel (nową dzielnicę rządową) oraz Dom Kultur Świata. Po zwróceniu się w kierunku Lutherbrücke (most Lutra), zwróć uwagę na Schloss Bellevue (Pałac Bellevue), „Beamtenschlange” (mieszkania urzędników) i Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa). Zobacz Hauptbahnhof (Dworzec Główny), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Museumsinsel (Wyspa Muzeów) i Nikolaiviertal, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną w Berlinie. Rejs zakończy się w miejscu rozpoczęcia, czyli na Friedrichstraße lub w Nikolaiviertel.

Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz, którą odwiedza 1,2 miliona osób rocznie, jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Berlinie. Właśnie ze względu na tak dużą liczbę gości warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Dzięki temu biletowi skorzystasz z opcji wstępu priorytetowego. Omiń długie kolejki i udaj się od razu na taras widokowy. Na górze tej najwyższej niemieckiej wieży czekają na Ciebie niesamowite atrakcje. Zobacz Berlin w całej okazałości. Zwróć uwagę na słynne ikony miasta, takie jak Reichstag, Brama Brandenburska czy Dworzec Centralny. Podziwiaj stadion olimpijski, słynną Wyspę Muzeów obok berlińskiej katedry i nowoczesny kompleks na placu Poczdamskim.

Berlin: Sala plenarna, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Berlin: Sala plenarna, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parlamencie i dzielnicy rządowej Berlina zapoznasz się z częścią historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż w parlamencie i dzielnicy rządowej. Przekrocz granicę sektora historycznego i uzyskaj ciekawe informacje na temat budynku Reichstagu i jego skomplikowanej lokalizacji przy Murze Berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, aby dowiedzieć się więcej o zadaniach i obowiązkach Bundestagu. Posłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, jego przekształcenia w nowoczesny obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera oraz ciekawej koncepcji ekologicznej, na której zbudowano dzieło Fostera. Zobacz Berlin z góry, podziwiaj panoramę miasta i dowiedz się więcej o historii miasta.

Berlin: Rejs statkiem po Szprewie

Berlin: Rejs statkiem po Szprewie

Odkryj centrum Berlina wzdłuż głównej drogi wodnej, Szprewy, podczas 2,5-godzinnego rejsu łodzią. Zobacz główne zabytki miasta z wody i poczuj bicie serca tętniącego życiem miasta. Rozpocznij zwiedzanie w obie strony na Friedrichstrasse i przejdź obok Kancelarii Federalnej, aby dotrzeć do Pałacu Bellevue, z widokiem na Beamtenschlange (mieszkania dla urzędników) i Kolumnę Zwycięstwa. Ciesz się pouczającym komentarzem audio, gdy zobaczysz główny dworzec kolejowy w Berlinie i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, zanim przejdziesz do Pałacu Charlottenburg. Stamtąd przepłyniesz obok Kanału Westhafen, Kanału Żeglugi Berlin-Spandau, Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Hamburger Bahnhof. Następnie popłyniesz z powrotem na Friedrichstrasse.

Berlin: Bilet wstępu do bunkra Berlin Story

Berlin: Bilet wstępu do bunkra Berlin Story

Odwiedź prawdziwy bunkier z czasów II wojny światowej i zanurz się w burzliwej historii Berlina, słuchając wyjaśnień z audioprzewodnika na temat przeszłości, od czasów cesarskich po upadek muru berlińskiego. Cofnij się w czasie do okresu narodowego socjalizmu i odkryj fragment historii najnowszej. Dowiedz się wszystkiego o dojściu Hitlera do władzy oraz jego rządach terroru. Odwiedź wielokrotnie nagradzane muzeum Berlin Story w ogromnym bunkrze Berlin Story, w pobliżu Anhalter Bahnhof i placu Poczdamskiego. Dowiedz się więcej o bogatej historii Berlina dzięki 50 stacjom z dużymi instalacjami, zdjęciami informacyjnymi i krótkimi filmami.

Berlin: Trzecia Rzesza i zimna wojna - wycieczka piesza

Berlin: Trzecia Rzesza i zimna wojna - wycieczka piesza

Zdobądź dogłębny wgląd we współczesną historię Berlina podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkach. Wybierz wycieczkę grupową lub prywatną i odkryj godne uwagi zabytki, takie jak Izba Parlamentu Niemieckiego, Pomnik Wojny Radzieckiej w Tiergarten i Checkpoint Charlie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Bramą Brandenburską, miejscem wielu zmian w XX-wiecznym Berlinie. Poznaj chaotyczne dni drugiej wojny światowej i posłuchaj, jak brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec po 1989 roku. Posłuchaj historii ciekawego pożaru Reichstagu w 1933 r., mijając Izbę niemieckiego parlamentu. Zagłęb się w wydarzenia, które miały miejsce po mianowaniu Hitlera na kanclerza Niemiec w 1933 r. i co stało się z budynkiem od upadku muru w 1989 r. Kontynuuj swoją wycieczkę, udając się do Pomnika Wojny Radzieckiej w Tiergarten, gdzie będziesz miał okazję obejrzeć kilka przykładów radzieckiego sprzętu wojskowego. Przejdź się do Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, który jest wzruszającym poświęceniem żydowskim ofiarom Holokaustu. Zobacz teren bunkra Hitlera, a następnie udaj się do ogromnego budynku Ministerstwa Lotnictwa Hermanna Göringa w Detlev-Rohwedder-Haus, miejscu, w którym w 1949 r. powstała NRD (Niemcy Wschodnie). Następnie zobacz dawną siedzibę główną osławione SS i Gestapo. Kontempluj życie po obu stronach muru berlińskiego, gromadząc się wokół 200-metrowego odcinka dawnej bariery. Mimo upadku muru 30 lat temu, stojąc tutaj, można chłonąć wciąż namacalną historię miasta. Zakończ spacer postojem w Checkpoint Charlie, gdzie Twój przewodnik zakończy wycieczkę anegdotami na temat niesławnego starcia czołgów amerykańskich z radzieckimi oraz ostatnich godzin przed upadkiem muru, który doprowadził do zjednoczenia Niemiec.

Berlin: bilet wstępu do Iluseum Berlin

Berlin: bilet wstępu do Iluseum Berlin

Oderwij się od prawdziwego świata i wejdź do Iluseum Berlin. Zlokalizowane w centrum Berlina Illuseum to miejsce, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje, i gdzie skupia się na zabawie, rozrywce i interaktywności dla gości w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy jest to łupkowa przestrzeń, czy nieskończona przestrzeń, zaskakujące hologramy czy imponujący tunel, każdy może na chwilę zanurzyć się w świecie pełnym iluzji, pozwalając sobie na czar swoich zmysłów. Przeżyj jedyne w swoim rodzaju muzeum, w którym przeciwstawisz się grawitacji, stracisz grunt pod stopami, zobaczysz, jak rośniesz i kurczysz się, i zainspirujesz się złudzeniami optycznymi. Jako specjalną gratkę, sprawdź sprytne place zabaw wykonane z ekologicznych drewnianych zabawek z wieloma imponującymi łamigłówkami i zagadkami 3D, które nie tylko są zabawne, ale także ćwiczą twoje umiejętności logiczne. Łatwo zmarnować dzień w tym trudnym dla mózgu centrum fitness.

Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z komentarzem na żywo

Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z komentarzem na żywo

Odkryj najważniejsze zabytki Berlina dzięki wygodnemu biletowi na autobus hop-on hop-off. Posłuchaj fascynujących historii o mieście z komentarzem na żywo. Możesz swobodnie wsiadać i wysiadać przez cały okres ważności biletu. Odwiedź najważniejsze obszary, takie jak Tiergarten, Gendarmenmarkt i Potsdamer. Jednym z przystanków jest historycznie ważny Potsdamer Platz. W latach trzydziestych XX wieku był to jeden z najbardziej publicznych placów w Berlinie. Po II wojnie światowej była to ziemia niczyja, gdzie mur berliński podzielił miasto. Dziś, widząc tętniące życie i nowo wzniesione wieże przypominające nowojorskie kaniony miejskie, trudno uwierzyć, że przez lata nie było tu nic poza murem berlińskim, działami sprężynowymi i żołnierzami NRD. Na Potsdamer Platz znajduje się również Legoland Discovery Center. Stamtąd udaj się do innych ważnych historycznych miejsc w Berlinie. Na Niederkirchner Straße znajdziesz parlament miejski, Martin-Gropius-Bau, muzeum ze zmieniającymi się wystawami, Topografię Terroru, która przedstawia historię nazistów i cierpienia Żydów pod rządami nazistów, a także Ministerstwo Finansów, które kiedyś było nazistowskim Ministerstwem Lotnictwa. Po Gendarmenmarkt udaj się na Alexanderplatz i wieżę telewizyjną. Przystankiem dla tych zabytków jest Fontanna Neptuna. Kiedyś był to Pałac Miejski w Berlinie. Tutaj będziesz mieć również okazję na zakupy. Następnym przystankiem jest Karl-Liebknecht-Straße, przed hotelem Radisson. Stąd możesz przesiąść się na łódź, jeśli chcesz zwiedzić Berlin zarówno łodzią, jak i autobusem. Stąd możesz również podziwiać złotą kopułę Nowej Synagogi na Oranienburger Straße. Hackeschen Höfe" znajduje się zaledwie kilka minut od hotelu. Następnie przejdziesz przez efektowną ulicę Unter den Linden do Wyspy Muzeów, Bebelplatz, Uniwersytetu Humboldta i do przystanków Unter den Linden 36 (Friedrichstrasse) przy ZDF Capital City Studios i Unter den Linden 74, gdzie znajduje się jedna z najważniejszych atrakcji Berlina: Madame Tussauds Berlin. Stąd przejażdżka kontynuowana jest do Bramy Brandenburskiej. Po drodze zobaczysz ambasady Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i USA, a następnie Pomnik Holokaustu. Zatrzymaj się na Platz des 18. März. Dalej droga prowadzi obok Reichstagu i dzielnicy rządowej. Wkrótce dotrzesz do nowego dworca Hauptbahnhof. Stąd roztacza się słynny na całym świecie widok na Niemiecką Kancelarię, Reichstag i - jako specjalna niespodzianka - berlińską "Fujiyamę". Na koniec przejdziesz przez "zielone płuca" Berlina, Tiergarten. Park ten jest większy niż nowojorski Central Park. Następnie trasa poprowadzi Cię obok Sali Kongresowej do przystanku w Pałacu Bellevue, oficjalnej rezydencji prezydenta Niemiec. Stąd możesz również zobaczyć Siegessäule ze złotym posągiem Wiktorii na szczycie.

Berlin: Autobus hop-on hop-off Sightseeing Bus z opcją rejsu łodzią

Berlin: Autobus hop-on hop-off Sightseeing Bus z opcją rejsu łodzią

Wyrusz w niezapomnianą podróż po Berlinie dzięki elastycznej wycieczce autobusowej Hop On - Hop Off. Zanurz się w sercu miasta w wolnym czasie w naszych panoramicznych autobusach widokowych, odkrywając skarby berlińskich zabytków, takich jak Wyspa Muzeów i Pałac Berliński, kultowy Ku'Damm i zobacz historyczne pozostałości podzielonego miasta w Checkpoint Charlie. Te kompleksowe trasy autobusowe obejmują całe miasto, oferując Ci możliwość odwiedzenia zabytków, takich jak majestatyczna Brama Brandenburska lub Reichstag z oszałamiającą szklaną kopułą. Zanurz się głębiej w tajemnice i kulturę miasta dzięki opcjom Essential i Explore, które obejmują pyszną CurryWurst (kiełbasę z sosem curry) i niezrównaną 1,5-godzinną wycieczkę pieszą poświęconą Trzeciej Rzeszy. Bilety Explore obejmują również niesamowitą wieczorną wycieczkę, która prowadzi przez pozostałości muru berlińskiego i pokazuje tętniące życiem dzielnice Prenzlauer Berg i Kreuzberg. Możesz także uzupełnić swoją przygodę, wybierając opcje z 1-godzinną wycieczką łodzią wzdłuż rzeki Szprewy. Przystanki wycieczek autobusowych to: Linia czerwona (autobus) - Alexanderplatz - Rotes Rathaus - Wyspa Muzeów - Friedrichstrasse - Brandenburger Tor - Reichstag - Hauptbahnhof - Haus der Kulturen der Welt - Pałac Bellevue - Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) - Kurfürstendamm - KaDeWe - Lützowplatz - Kulturforum - Potsdamer Platz - Mauerreste - Checkpoint Charlie - Gendarmenmarkt Niebieska linia (autobus) - Alexanderplatz - Frankfurter Allee - Galeria East Side - Ostbahnhof

Berlin: Wycieczka łodzią z przewodnikiem

Berlin: Wycieczka łodzią z przewodnikiem

Wyrusz w godzinny rejs po Berlinie i dzielnicy rządowej łodzią zoptymalizowaną pod kątem panoramicznych widoków na miasto. Dowiedz się o Berlinie od profesjonalnych przewodników i operatorów łodzi i zwiedzaj miasto z wyjątkowego punktu widokowego na wodę. Wskocz na pokład jednego z dwóch szklanych statków panoramicznych w MS Carola i MS Franziska i posłuchaj, jak Twój przewodnik przedstawia godzinny rejs łodzią. Posłuchaj na żywo wyjaśnień i opowieści o ekscytującym krajobrazie Berlina. Wybierz się na codzienną wycieczkę od marca do grudnia i podziwiaj panoramę miasta przy piwie, filiżance kawy lub long drinku. Dzięki dużym powierzchniom okien każdy ma zapewniony optymalny widok, gdy przewodnicy objaśniają najważniejsze atrakcje Berlina, takie jak katedra berlińska czy Reichstag. W cieplejszych miesiącach powierzchnia okna będzie całkowicie otwarta, jednakże w przypadku mrozu lub niesprzyjających warunków atmosferycznych okna mogą się zamknąć; zapewniając komfort podczas całej podróży.

Często zadawane pytania dotyczące: Mitte

Mitte: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Mitte: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mitte? Kliknij tutaj.

Mitte: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(54 667 recenzji)

Bardzo dobrze, możliwość zwiedzania kolekcji muzeów i spaceru w czasie i historii to luksus. A odrębny rozdział, ze względu na swój niezwykły charakter, stanowi „Panorama Pergamo” – wspaniałe przeżycie

Bardzo wygodne 2 1/4 godziny na statku z dużą ilością krótkich wyjaśnień. Podczas mojej podróży było dużo miejsca. Szybka obsługa również w restauracji.

Świetnie. Wszystkie atrakcje zobaczysz podczas jednej wycieczki. Możesz wchodzić i wychodzić gdziekolwiek chcesz.

Przewodnik był świetny, zabawny, świetne informacje, dobrze zorganizowany i niezawodny

było bardzo dobrze zorganizowane, a przewodnik Andy był naprawdę dobry