Miśnia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Miśnia: piesza wycieczka z przewodnikiem - miśnieńska kolebka Saksonii

1. Miśnia: piesza wycieczka z przewodnikiem - miśnieńska kolebka Saksonii

Przeżyj wycieczkę po pięknie odrestaurowanym starym mieście Miśni. Mijając wspaniałe renesansowe kamienice i stare dziedzińce kanoników trasa prowadzi na wzgórze Burgberg z widocznym już z daleka zespołem zamku Albrechtsburg i katedrą. Historia i historie są opowiadane osobiście, a Ty poznajesz wiele ukrytych uliczek i zakamarków. Wszystkie wycieczki z przewodnikiem odbywają się również przy złej pogodzie. Należy nosić odpowiednią odzież.

Bilety do fabryki porcelany w Miśni

2. Bilety do fabryki porcelany w Miśni

Odkryj fascynujący świat słynnej fabryki porcelany w Miśni i dowiedz się, jak się ją produkuje. Od wieków głównym narzędziem w fabryce porcelany są ludzkie ręce. Warsztaty pokazowe pozwolą Ci zobaczyć na własne oczy, jak słynna miśnieńska porcelana nabiera kształtów. Zobacz z bliska, jak powstają filiżanki i z ilu pojedynczych elementów tworzone są figurki. Obserwuj główne etapy produkcji: formowanie, toczenie, tworzenie figurek oraz zdobienie podszkliwne i naszkliwne. Wycieczka z warsztatami pokazowymi obejmuje też możliwość skorzystania z audioprzewodnika. Muzeum MEISSEN Art oferuje wspaniałą podróż przez 300-letnią historię porcelany. Eksponaty pochodzące z okresu od 1710 roku do czasów obecnych, pozyskane z obszernych zasobów fabryki, są prezentowane chronologicznie, aby ukazać zmianę trendów na przestrzeni wieków. Nie znajdziesz takiego miejsca nigdzie indziej. Wystawa „Miśnieńskie wariacje” pokazuje wszystkie wyroby, od nocników po serwisy do herbaty. Od marca 2017 r. na niedawno wyremontowanym 2. piętrze można zapoznać się z tematyczną literaturą, modą, muzyką i teatrem. Odnowiona wystawa traktuje o dawnej i obecnej historii porcelany. Możesz też odwiedzić „MEISSEN artCAMPUS”, gdzie prezentowane są współczesne dzieła z miśnieńskiej porcelany. W ramach projektu „MEISSEN artCAMPUS” wielu znanych międzynarodowych malarzy i rzeźbiarzy współpracuje z rzemieślnikami z Miśni, tworząc współczesne dzieła sztuki. Pod koniec wycieczki masz możliwość odwiedzenia butiku i outletu MEISSEN oraz sklepu muzealnego. Możesz też wstąpić do kawiarni lub restauracji na wykwintne przekąski.

Drezno: rejs Łabą do Miśni

3. Drezno: rejs Łabą do Miśni

Odkryj malowniczy Saksoński Szlak Wina podczas rejsu z Drezna do Miśni i z powrotem. Na pokładzie łodzi możesz poznać interesujące fakty o mieście katedralnym, przytulnych tawernach oraz wsiach produkujących regionalne wino. Wyrusz rano parowcem z napędem łopatkowym i dotrzyj w południe do Miśni, gdzie spędzisz 3 godziny. Nawet z daleka możesz przyjrzeć się sylwetce miasta z charakterystycznym wzgórzem zamkowym i w otoczeniu wzgórz doliny Łaby. W samym mieście możesz odwiedzić Albrechtsburg z katedrą. Idąc od strony przystani skręć w prawo pod most i po 10-minutowym spacerze dotrzesz do zamku (możesz też skorzystać z windy). Przespaceruj się po mieście o zabytkowych murach i odwiedź muzeum miejskie lub fabrykę porcelany. Kościół Marii Panny w Miśni również jest warty odwiedzenia. Świątynia ta, zbudowana w XV wieku, znajduje się w centrum miasta, kilka minut spacerem od Albrechtsburg.Wsiądź ponownie na parowiec z napędem łopatkowym i powróć do Drezna wieczorem.

Miśnia: degustacja wina z przewodnikiem z J.F. Böttgerem plus menu

4. Miśnia: degustacja wina z przewodnikiem z J.F. Böttgerem plus menu

Rozpocznij swoją wycieczkę w Ratskeller Meißen, niedaleko Altstadtbrücke. Miśnia słynie z tego, że jest pierwszym miejscem w Europie, gdzie produkowano porcelanę. Któż więc lepiej oprowadzi Cię po okolicy niż człowiek, który wynalazł europejską twardą porcelanę, alchemik J.F. Böttger. Spaceruj ze swoim prestiżowym przewodnikiem po Miśni, mieście o bogatej 1000-letniej historii. Spaceruj romantycznymi uliczkami. Wejdź na szczyt katedry. Ciesz się fenomenalnymi widokami na miasto, popijając pyszne lokalne wino. Podczas zwiedzania miasta zatrzymasz się, aby skosztować 2 różnych win. Wróć na Stare Miasto w Miśni i usiądź na 2-daniowym posiłku w restauracji Ratskeller. Gdy lubisz rozmawiać o jedzeniu z „J.F. Böttger” i zadaj mu wszelkie pytania dotyczące Miśni lub jego wspaniałej porcelany.

Drezno: rejs statkiem z degustacją wina i przekąskami

5. Drezno: rejs statkiem z degustacją wina i przekąskami

Wybierz się w rejs tradycyjnym parowcem z Drezna do Diesbar-Seußlitz. Podziwiaj widoki na wspaniałe stare zamki i saksońskie winnice podczas 3-godzinnego rejsu. Imponujący Albrechtsburg z katedrą w Miśni widać już z daleka, gdy udajesz się do malowniczych wiosek winiarskich nad brzegiem Łaby. Po przyjeździe wybierz się na wędrówkę po winnicach i odkryj jeden z najmniejszych regionów winiarskich w Niemczech z jego charakterystycznymi winami. Ciesz się przekąskami podczas degustacji wina w sercu winnic i skosztuj 5 różnych win z regionu. Niektóre lokalne odmiany winorośli można znaleźć tylko w Saksonii. Ich rzadkość sprawiła, że stały się poszukiwanym produktem. Zakończ wycieczkę w rustykalnym domu winiarza, a następnie wróć do Drezna.

Z Drezna: całodzienny rejs parowcem po Saksońskim Szlaku Wina

6. Z Drezna: całodzienny rejs parowcem po Saksońskim Szlaku Wina

Odkryj saksoński szlak winny podczas rejsu parowcem. Rozpocznij wycieczkę na starym mieście w Dreźnie i podróżuj przez serce słynnego saksońskiego regionu winiarskiego nad Łabą. Przejedź obok Radebeul i Miśni i zobacz słynną katedrę w Miśni oraz wspaniały zamek Albrechtsburg. Około południa dotrzesz do uroczych wiosek winiarskich Diesbar i Seusslitz. Po krótkim postoju w każdej wiosce parowiec powróci do Drezna.

Z Miśni: wycieczka parowcem do Drezna

7. Z Miśni: wycieczka parowcem do Drezna

Po całym dniu spędzonym w Miśni odkryj winnice Saksonii od strony wody. Wybierz się na słynny Saksoński Szlak Winny, płynąc łodzią wiosłową do Drezna, zatrzymując się w Radebeul, mieście znanym z uprawy winorośli. Wybierz się na wycieczkę w jedną stronę, która pozwoli Ci odkryć więcej Saksonii podczas wakacji. Po zwiedzaniu Miśni udaj się na molo, aby wejść na pokład parowca. Zanurz się w relaksującej wycieczce wzdłuż Łaby. Podróżuj Saksońskim Szlakiem Wina, odkrywając winnice, w których uprawia się winogrona do słynnych saksońskich win. Słuchaj komentarza audio na pokładzie podczas żeglugi, aby w pełni wykorzystać swoją podróż. Zatrzymaj się w Radebeul, gdzie możesz podziwiać piękne winnice i domy z muru pruskiego. Wejdź z powrotem na pokład, aby kontynuować podróż do Drezna. Zbliżając się do miasta, podziwiaj wyjątkową sylwetkę w wieczornym blasku i słynny widok na Canaletto. Po przybyciu na miejsce wysiądź, aby zwiedzić Stare Miasto.

Medieval Meissen: wycieczka audio z przewodnikiem

8. Medieval Meissen: wycieczka audio z przewodnikiem

Odkryj Miśnię, małe saksońskie miasteczko, które prawie się nie zmieniło w ciągu ostatnich 500 lat. Podczas tej pieszej wycieczki zobaczysz Stare Miasto, które zostało założone przez Niemców w 929 roku, i wiele jego zabytków, w tym zamek Albrechtsburg, gotycką katedrę w Miśni i Torhaus (Brama Zamkowa). Rozpoczniesz tę wycieczkę na Marktplatz, renesansowym Rynku. Spacerując wąskimi uliczkami i uliczkami, poczujesz, jak wyglądało życie na przestrzeni wieków. Do zamku jest trochę wspinaczki, ale widok na Łabę i otaczającą ją dolinę jest wart każdego kroku! Po obejrzeniu wspaniałej katedry i zamku zejdziesz w dół Afrastufen (Schody Afra) i Frauenstufen (Schody Kobiet) i wrócisz do Historische Altstadt (historyczne Stare Miasto). Tam pokażę Wam XVI-wieczny klasztor Franciszkanów, dziś Stadtmuseum Meissein (Muzeum Miejskie). Opowiem też o porcelanie miśnieńskiej, dlaczego jest tak słynna i dlaczego jest tak droga. Po drodze będziesz miał okazję: • Wspinaj się po wzgórzach miasta po 1000-letnich schodach • Posłuchaj historii o tym, jak pijani listonosze doprowadzili do wynalezienia słynnego miśnieńskiego ciasta Fummel i dowiedz się, gdzie na Fummelplatz (plac Fummel) możesz go spróbować! • Dowiedz się, jak Niemcy rozszerzyli swoje terytorium, przekraczając Łabę właśnie tutaj na początku X wieku • Przejdź przez Schloßbrücke, kamienny most, który jest nawet starszy niż słynny Praski Most Karola • Odkryj najlepsze miejsca do robienia świetnych zdjęć (i jednoczesnego picia mrożonej kawy) • Zwiedź pierwszy bajkowy zamek w Niemczech • Ślizgaj się po zamkowych salach w filcowych pantoflach • Zobacz, gdzie i jak żyli rycerze w średniowieczu • Wgryź się w lokalną kuchnię w jednej z najstarszych restauracji w Niemczech, XV-wiecznej Ratskeller Pod koniec tej 60-minutowej wycieczki po Miśni poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie i będziesz mieć mnóstwo zdjęć do zapamiętania tego doświadczenia.

Meissen: samodzielna piesza wycieczka po poszukiwacza skarbów

9. Meissen: samodzielna piesza wycieczka po poszukiwacza skarbów

Pudełko gry miejskiej zawiera 11 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert z zagadkami do rozwiązania. Kierując się jasnymi wskazówkami, udaj się pieszo przez porcelanowe miasto Miśnia. Rozwiąż zagadki i pozwól wskazówkom poprowadzić Cię do następnego celu. Każda rozwiązana zagadka da numer, który powie ci, którą kopertę otworzyć jako następną. Nie dowiesz się z góry, w jakiej kolejności należy otwierać koperty miasta poszukiwaczy śmieci. Koperty będą również zawierać szczegółowe informacje o każdej atrakcji - jej historię, obecne wykorzystanie i wiele więcej. Zdecyduj sam, kiedy rozpocząć wycieczkę po mieście Scavenger Hunt i ile czasu spędzić w każdej lokalizacji. Wyrusz w enigmatyczną i niezwykłą wycieczkę i zrób sobie przerwę od gry miejskiej, kiedy tylko masz na to ochotę, a nawet kontynuuj polowanie innego dnia — wszystko zależy od Ciebie. Gra zabierze Cię najpierw na romantyczne Stare Miasto w Miśni z wieloma pięknie odrestaurowanymi budynkami. Z Heinrichsplatz z dawnym kościołem franciszkanów przejdź na rynek. Głównymi atrakcjami będą tu ratusz w Miśni, Bennohaus i browar Bahrmann. Wejdź na szczyt wieży Miśni Frauenkirche, skąd będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na Miśnię i dolinę Łaby. Podczas wycieczki po Miśni odkryjesz także Burgberg (Wzgórze Zamkowe) z katedrą i zamkiem Albrechtsburg. Jeśli masz trochę wolnego czasu, te zabytki zdecydowanie warto odwiedzić w środku. Podczas wycieczki po Miśni nie można pominąć Miśnieńskiej Manufaktury Porcelany, w której do dziś produkowana jest słynna porcelana. Zwiedzanie manufaktury jest bardzo zalecane. Będzie tu również możliwość zakupu porcelany. Nie musisz planować wycieczki po mieście Scavenger Hunt na określoną datę, po prostu zamów City Game Box z dostawą do domu lub umów się na odbiór w Dreźnie w godzinach otwarcia i gotowe.

Z Drezna: Wycieczka do Miśni i Moritzburga

10. Z Drezna: Wycieczka do Miśni i Moritzburga

Zanurz się w fascynującym świecie porcelany i dowiedz się wszystkiego o produkcji tego białego złota w manufakturze porcelany w Miśni. W drodze z Drezna do Miśni zobacz niesamowitą gotycką katedrę i Albrechtsburg, ikonę Miśni. Spaceruj po malowniczej starówce do słynnej na całym świecie fabryki porcelany. Wybierz się na wycieczkę po fabryce i odwiedź muzeum, a następnie delektuj się prawdziwą filiżanką kawy z porcelany miśnieńskiej i być może kup kawałek lub 2 dla siebie. Po krótkiej przerwie w południe zwiedź domek myśliwski Moritzburg z wystawną skórzaną tapetą, niesamowitą kolekcją poroża i okazałym wystrojem, zanim wrócisz do Drezna.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Miśnia

Miśnia
Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Miśnia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Miśnia

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Miśnia?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Miśnia na deszczowe dni?

Miśnia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Miśnia? Kliknij tutaj.

Miśnia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 709 opinii

Opis miejsca spotkania jest fatalny, ponieważ nigdzie nie wspomniano, że statek cumuje przy OSTATNIM molo, więc nie ma prawie czasu, jeśli się trochę spóźnisz. Niemożliwy!!!! Podróż tam iz powrotem jest BARDZO czasochłonna, przystanki pośrednie NIE są wymienione z nazwy. Mieszkaliśmy w Radebeul i mogliśmy wejść na pokład dużo później niż w Dreźnie. Średnia personelu na statku.

Jak podróżować to tylko z kartą Regio 1, 2 lub 3 dni - bez stresu, biegania za biletami szukania drobnych itp. po prostu wsiadasz w autobus, tramwaj czy pociąg i jedziesz zwiedzać, oglądać miasto i okolice.