Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Miejscowość Naksos

Miejscowość Naksos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Naxos: Wycieczka autobusowa Highlights z czasem wolnym na lunch i pływanie

1. Naxos: Wycieczka autobusowa Highlights z czasem wolnym na lunch i pływanie

Odkryj cuda wyspy Naxos w tym autobusie z przewodnikiem. Odwiedź dolinę Gyroula i kamieniołomy marmuru Apollonas. Po drodze zatrzymaj się w wioskach Chalki, Apiranthos i Damalas. Zacznij od odbioru z różnych lokalizacji na Naxos i najpierw udaj się do zielonej doliny Gyroula. Odwiedzisz marmurową świątynię bogini Demeter, jeden z najważniejszych starożytnych zabytków na wyspie. Następnym przystankiem będzie malutka wioska Damalas. Dowiedz się wszystkiego o dawnych procedurach produkcji oliwy z oliwek w odrestaurowanym muzeum tłoczni oliwek. Następnie odwiedź tradycyjny warsztat garncarza trzeciego pokolenia i poznaj tajniki jego sztuki sięgającej starożytnej Grecji. Jedź dalej do Chalki, starożytnego centrum handlowego i miejsca o pięknej weneckiej architekturze. Będziesz miał około 50 minut wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie. Nie przegap najstarszej destylarni na wyspie – destylarni Vallindras – zlokalizowanej w samym środku wioski, wyrafinowanych galerii sztuki ceramicznej i przytulnych sklepów z pamiątkami i lokalnymi produktami. Następnie zrób długi postój (ok. 1,5 godz.) w słynnej wiosce Apiranthos położonej u podnóża góry Fanari. Podziwiaj piękne widoki na wieże weneckie, marmurowe uliczki, przytulne tawerny, werandy i tradycyjne sklepy. Tutaj będziesz miał czas wolny na lunch – gorąco polecamy skosztować lokalnych przepisów na „rosto” i „kalogiros”. Przejeżdżając obok wioski Koronos i słynnych kopalni szmergli, dotrzesz do Apollonas. Skorzystaj z wolnego czasu w malowniczej wiosce rybackiej, aby popływać i napić się kawy lub deseru nad morzem. Zakończ swoją wycieczkę wizytą w niesławnym „Kouros”, niedokończonym marmurowym posągu o długości 11 metrów, leżącym w tym samym miejscu przez ponad 2500 lat! Jedź wzdłuż zachodniego wybrzeża, jedną z najpiękniejszych tras na wyspie z niesamowitym widokiem na ocean i wróć do punktu odbioru.

Naxos: Rejs katamaranem i nurkowanie z rurką z lunchem i napojami

2. Naxos: Rejs katamaranem i nurkowanie z rurką z lunchem i napojami

Wyrusz w całodniową wycieczkę katamaranem, zaczynając od portu Naksos. Zjedz lunch z napojami na pokładzie i odwiedź najważniejsze atrakcje Morza Egejskiego. Pływaj i nurkuj na plaży na wyspie lub zrelaksuj się na dziewiczych brzegach. Spotkaj się z naszą przyjazną załogą w porcie Naxos i wejdź na swój katamaran na cały dzień. Rejs wyrusza w rejs o 8:30 i kieruje się do pierwszego przystanku dnia. Szybując po wodzie, podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Naxos i ciesz się bezpłatnym gorącym lub zimnym napojem oraz przekąską. Po 2 godzinach żeglugi dotrzyj do pierwszego przystanku, który jest jednym z najbardziej znanych punktów orientacyjnych wyspy Naksos. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie, a następnie ochłodź się przed upałem w krystalicznie czystych wodach zacisznej plaży. Możesz też nurkować z rurką w poszukiwaniu kolorowego życia morskiego lub zrelaksować się w cieniu. Udaj się na następny przystanek dnia, gdzie możesz pływać, nurkować i rozkoszować się niesamowitymi widokami. Dokładna lokalizacja zależy od pogody w ciągu dnia i preferencji pasażerów. Podczas 30-minutowego rejsu na wyspę opalaj się na pokładzie i popijaj orzeźwiające piwo lub wino, aby się ochłodzić. Po nabraniu apetytu zjedz pyszny, świeżo przygotowany grecki lunch. Poświęć trochę wolnego czasu na relaks po obiedzie, a następnie odwiedź ostateczne miejsce dnia, aby uzyskać więcej sportów wodnych. Pod koniec niezapomnianej przygody delektuj się owocami i kawą na pokładzie, podziwiając ostatni widok na wybrzeże, płynąc z powrotem do portu Naxos.

Naxos: Najważniejsze atrakcje całodniowej wycieczki autobusowej

3. Naxos: Najważniejsze atrakcje całodniowej wycieczki autobusowej

Pierwszym przystankiem jest świątynia Demeter, spektakularna, niedawno odrestaurowana starożytna świątynia z 530 rpne. Oprócz imponującego pomnika, będziesz miał okazję odwiedzić muzeum archeologiczne znajdujące się w tym samym obszarze i sprawdzić niektóre znaleziska z tego miejsca. Kontynuuj wycieczkę do Damalas, uroczej małej wioski w sercu doliny Tragea, gdzie będziesz cieszyć się demonstracją w jedynym zachowanym tradycyjnym warsztacie garncarskim i tradycyjnej odrestaurowanej prasie do oliwek. Następnie przejedź do Chalkio, neoklasycystycznej wioski, w której możesz spacerować malowniczymi uliczkami, odwiedzić tradycyjną destylarnię / muzeum cytronów i napić się espresso, podziwiając klasyczną atmosferę. Następnie udaj się do słynnej wioski Naxos, Apiranthos, "marmurowej wioski", i przejdź się marmurowymi brukowanymi uliczkami i zrób mnóstwo zdjęć. Jedź w kierunku północnej części wyspy Naxos, aby zakończyć na północno-wschodnim krańcu w Apollonas, małej typowej cykladzkiej wiosce. Popływaj lub po prostu zrelaksuj się w jednej z kawiarni nad morzem. W drodze powrotnej zatrzymaj się przy imponującym Kouros, kolosalnym niedokończonym posągu z VI wieku p.n.e., a następnie wróć do Chora, podziwiając po drodze wspaniałe widoki.

Naxos: półdniowa lekcja gotowania w rodzinnej tawernie Basiliko

4. Naxos: półdniowa lekcja gotowania w rodzinnej tawernie Basiliko

Poznaj tradycyjną kuchnię Naxos, greckie jedzenie lub zaspokój swoją pasję do gotowania podczas tradycyjnego kursu gotowania w wiejskiej wiosce. Wszystkie potrawy przygotowywane są z lokalnych i świeżych składników oraz z czystych produktów ekologicznych. Poznaj wszystkie sekrety ziół i roślin aromatycznych. Na koniec lekcja gotowania zamienia się w ucztę, podczas której delektujesz się przygotowanymi przez siebie potrawami, lokalnym winem i tradycyjną muzyką. Zajęcia będą odbywać się w małych lub dużych grupach, w parach i rodzinach, po uzgodnieniu, w wybranych przez Państwa godzinach i dniach. Jeśli zdecydujesz się na spacer wzdłuż rzeki, poznaj niektóre z uroków wioski. Wykorzystaj w pełni coś więcej niż tylko prostą lekcję gotowania, ale bogate doświadczenie, wycinając warzywa i owoce z ogrodu, a nawet robiąc ser razem z mieszkańcami wioski!

Z Naksos: całodniowa wycieczka łodzią na Delos i Mykonos

5. Z Naksos: całodniowa wycieczka łodzią na Delos i Mykonos

Przepłyń przez Morze Egejskie z Naksos i odwiedź niezamieszkaną wyspę Delos, aby odkryć najświętszą ze wszystkich greckich wysp z czasów starożytnych. Zyskaj 3 godziny wolnego czasu na spacer po ruinach i obejrzenie wydobytych artefaktów w małym muzeum. Zatrudnij prywatnego profesjonalnego przewodnika po przyjeździe, jeśli chcesz ulepszyć swoje wrażenia, lub dołącz do jednej z grup przewodników utworzonych na miejsce po wylądowaniu. Następnie udaj się w rejs na wyspę Mykonos, aby spędzić kolejne 3 godziny wolnego czasu. Wykorzystaj czas na zwiedzanie miasta Mykonos i spacer pięknymi uliczkami romantycznej dzielnicy Little Venice. Wejdź na wzgórze, aby zobaczyć z bliska słynne wiatraki i podziwiać spektakularne widoki na okolicę. Popłyń z powrotem na Naksos wczesnym wieczorem pod koniec niesamowitego dnia wolnego.

Naxos: Rejs żaglowy z lunchem i napojami

6. Naxos: Rejs żaglowy z lunchem i napojami

Rozpocznij żeglarską przygodę z portu Naxos i odkryj cuda Morza Egejskiego. Usiądź przy wyśmienitym obiedzie pełnym autentycznych greckich smaków. Zatrzymaj się, aby popływać w turkusowych wodach. Zrelaksuj się ze świeżymi owocami, przekąskami i napojami. Spotkaj się ze swoją załogą w porcie Naksos i rano wejdź na jacht. Podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Naxos i ciesz się bezpłatnym gorącym lub zimnym napojem oraz przekąską po drodze. Zatrzymaj się w zapierającym dech w piersiach nadmorskim raju i poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzanie lub wskocz do wody i nurkuj wśród ławic srebrnych ryb. Opalaj się na pokładzie lub popijaj piwo lub wino w drodze na małą idylliczną wyspę, gdzie możesz pływać, nurkować i rozkoszować się nadmorskimi widokami. Gdy nabierzesz trochę apetytu, zjedz pyszny, świeżo przygotowany grecki lunch. Poświęć trochę wolnego czasu na relaks po obiedzie, zanim odwiedzisz ostatni przystanek dnia, aby spędzić więcej czasu na słońcu. Miej owoce i kawę na pokładzie, podziwiając widoki w drodze powrotnej do portu Naksos.

Z Naksos: jednodniowa wycieczka na wyspę Mykonos

7. Z Naksos: jednodniowa wycieczka na wyspę Mykonos

Wyrusz rano z portu Naksos i po około 2 godzinach żeglugi dotrzyj na wyspę Mykonos, jedno z najważniejszych miejsc na świecie, które musisz zobaczyć. Po przyjeździe ciesz się 6 godzinami wolnego czasu na kosmopolitycznej wyspie. W mieście Mykonos możesz rozpocząć zwiedzanie od malowniczego starego portu, wspaniałej okolicy z wieloma restauracjami i kawiarniami tuż nad brzegiem morza. Kontynuuj krętymi uliczkami miasta i rób zdjęcia bielonych domów z niebieskimi oknami i kolorowymi bugenwillami. Spacer do dzielnicy Matogiannia, domu eleganckich sklepów i barów. Odkryj wspaniałą biżuterię, galanterię skórzaną, dzieła sztuki i najsłynniejsze designerskie metki na rynku. Nie przegap muzeum archeologicznego, jednego z najbardziej fotograficznych kultowych budynków na wyspie i oczywiście nie wychodź bez koktajlu, podziwiając wspaniały widok z Małej Wenecji. Możesz także wypożyczyć pojazd lub skorzystać z lokalnego autobusu, aby odwiedzić jedną z plaż na wyspie, słynącą ze złotego piasku i krystalicznie czystej wody. Możesz także udać się bezpośrednio do barów na plaży, takich jak Super Paradise, i dołączyć do niekończącej się imprezy. W obu przypadkach nie zapomnij pilnować czasu i upewnij się, że jesteś z powrotem na łodzi 15 minut przed wypłynięciem.

Naxos: całodniowy rejs po małych Cykladach

8. Naxos: całodniowy rejs po małych Cykladach

Po spotkaniu z przewodnikiem i łodzią rano w marinie wypłyń na Małe Cyklady o 8:30. Udaj się do ściśle tajnej lokalizacji, aby nie skończyć z innymi łodziami wokół siebie podczas pływania. Dokładny cel podróży zostanie wybrany podczas rejsu na południowe wybrzeże Naxos i zostanie określony na podstawie warunków pogodowych. Tak czy inaczej, możesz spodziewać się zacisznych plaż, turkusowej płytkiej wody i dużo zabawy. Zrób trzy przystanki w ciągu dnia na nurkowanie z rurką i zwiedzanie okolicy, a także trochę czasu na posiłek. Każde miejsce może pochwalić się określoną cechą, niezależnie od tego, czy jest to kolor wody, spokój, czy obfitość życia morskiego. Przygotuj się na pływanie, żeglowanie, relaks i utratę poczucia czasu w ten piękny dzień na morzu. Późnym wieczorem możesz spodziewać się powrotu do głównego portu Naxos około 18:00-18:30.

Naxos: Wycieczka kulinarna po mieście Naxos z degustacjami i winem

9. Naxos: Wycieczka kulinarna po mieście Naxos z degustacjami i winem

Zanurz się w kulturze Naxos dzięki jego kuchni podczas tej wycieczki kulinarnej z przewodnikiem. Spaceruj po uroczych, starych alejkach i aromatycznych targach, delektując się lokalnymi przysmakami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed ratuszem, aby rozpocząć wycieczkę. Przejdź wąskimi uliczkami weneckiego Starego Miasta w drodze na lokalne targi spożywcze. Mijaj kolorowe stoiska z owocami i podziwiaj gwar targu. Złap zapach ziół i przypraw unoszący się ze straganów z jedzeniem. Zatrzymaj się i skosztuj lokalnych przysmaków. Delektuj się serem Naxian z kieliszkiem wina. Spróbuj tradycyjnego dania ziemniaczanego i różnych wypieków filo. Dowiedz się o lokalnej kuchni, kulturze i historii od swojego przewodnika. Zakończ wycieczkę u podnóża Świątyni Apolla, gdzie czeka na Ciebie oszałamiający zachód słońca na Morzu Egejskim.

Naxos: Rejs katamaranem Santa Maria z jedzeniem i napojami

10. Naxos: Rejs katamaranem Santa Maria z jedzeniem i napojami

Poznaj luksus wyspy Naksos Naxos, perła cykladzkich wysp, położona w centrum Morza Egejskiego, to idealne miejsce, aby rozpocząć podróż naszym luksusowym i przestronnym katamaranem Lagoon 450F. Ciesz się ekskluzywną i dobrze znaną wycieczką po piaszczystych plażach wyspy lub przeżyj przygodę i odkryj ukryte jaskinie. Możemy również zapewnić wrażenia VIP pośród kosmopolitycznego szumu wśród niesamowitych wybrzeży wyspy Naxos lub Paros. Wzbogać swoje luksusowe rejsy dzięki naszej ofercie. Odkryj ukryty podwodny raj podczas nurkowania z rurką lub ciesz się słońcem na pokładzie, popijając piwo, wino lub zimne napoje. Nie dopuścimy do tego, byście zgłodnieli, bo nie zabraknie przekąsek czy tradycyjnych dań greckich. Wróć do portu Naxos przed południem i ciesz się niezapomnianym dniem swojego życia.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 65
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Miejscowość Naksos

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Miejscowość Naksos?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Miejscowość Naksos

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Miejscowość Naksos to:

Mykonos

Miejscowość Naksos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Miejscowość Naksos? Kliknij tutaj.