Atrakcje i wycieczki
Miejscowość Naksos

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 73
Sortuj wg::

Miejscowość Naksos: najczęściej polecane atrakcje

Naxos: Wycieczka autobusowa Highlights z czasem wolnym na lunch i pływanie

Naxos: Wycieczka autobusowa Highlights z czasem wolnym na lunch i pływanie

Odkryj cuda wyspy Naxos w tym autobusie z przewodnikiem. Odwiedź dolinę Gyroula i kamieniołomy marmuru Apollonas. Po drodze zatrzymaj się w wioskach Chalki, Apiranthos i Damalas. Zacznij od odbioru z różnych lokalizacji na Naxos i najpierw udaj się do zielonej doliny Gyroula. Odwiedzisz marmurową świątynię bogini Demeter, jeden z najważniejszych starożytnych zabytków na wyspie. Następnym przystankiem będzie malutka wioska Damalas. Dowiedz się wszystkiego o dawnych procedurach produkcji oliwy z oliwek w odrestaurowanym muzeum tłoczni oliwek. Następnie odwiedź tradycyjny warsztat garncarza trzeciego pokolenia i poznaj tajniki jego sztuki sięgającej starożytnej Grecji. Jedź dalej do Chalki, starożytnego centrum handlowego i miejsca o pięknej weneckiej architekturze. Będziesz miał około 50 minut wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie. Nie przegap najstarszej destylarni na wyspie – destylarni Vallindras – zlokalizowanej w samym środku wioski, wyrafinowanych galerii sztuki ceramicznej i przytulnych sklepów z pamiątkami i lokalnymi produktami. Następnie zrób długi postój (ok. 1,5 godz.) w słynnej wiosce Apiranthos położonej u podnóża góry Fanari. Podziwiaj piękne widoki na wieże weneckie, marmurowe uliczki, przytulne tawerny, werandy i tradycyjne sklepy. Tutaj będziesz miał czas wolny na lunch – gorąco polecamy skosztować lokalnych przepisów na „rosto” i „kalogiros”. Przejeżdżając obok wioski Koronos i słynnych kopalni szmergli, dotrzesz do Apollonas. Skorzystaj z wolnego czasu w malowniczej wiosce rybackiej, aby popływać i napić się kawy lub deseru nad morzem. Zakończ swoją wycieczkę wizytą w niesławnym „Kouros”, niedokończonym marmurowym posągu o długości 11 metrów, leżącym w tym samym miejscu przez ponad 2500 lat! Jedź wzdłuż zachodniego wybrzeża, jedną z najpiękniejszych tras na wyspie z niesamowitym widokiem na ocean i wróć do punktu odbioru.

Naxos: półdniowa lekcja gotowania w rodzinnej tawernie Basiliko

Naxos: półdniowa lekcja gotowania w rodzinnej tawernie Basiliko

Poznaj tradycyjną kuchnię Naxos, greckie jedzenie lub zaspokój swoją pasję do gotowania podczas tradycyjnego kursu gotowania w wiejskiej wiosce. Wszystkie potrawy przygotowywane są z lokalnych i świeżych składników oraz z czystych produktów ekologicznych. Poznaj wszystkie sekrety ziół i roślin aromatycznych. Na koniec lekcja gotowania zamienia się w ucztę, podczas której delektujesz się przygotowanymi przez siebie potrawami, lokalnym winem i tradycyjną muzyką. Zajęcia będą odbywać się w małych lub dużych grupach, w parach i rodzinach, po uzgodnieniu, w wybranych przez Państwa godzinach i dniach. Jeśli zdecydujesz się na spacer wzdłuż rzeki, poznaj niektóre z uroków wioski. Wykorzystaj w pełni coś więcej niż tylko prostą lekcję gotowania, ale bogate doświadczenie, wycinając warzywa i owoce z ogrodu, a nawet robiąc ser razem z mieszkańcami wioski!

Naxos: Najważniejsze atrakcje całodniowej wycieczki autobusowej

Naxos: Najważniejsze atrakcje całodniowej wycieczki autobusowej

Pierwszym przystankiem jest świątynia Demeter, spektakularna, niedawno odrestaurowana starożytna świątynia z 530 rpne. Oprócz imponującego pomnika, będziesz miał okazję odwiedzić muzeum archeologiczne znajdujące się w tym samym obszarze i sprawdzić niektóre znaleziska z tego miejsca. Kontynuuj wycieczkę do Damalas, uroczej małej wioski w sercu doliny Tragea, gdzie będziesz cieszyć się demonstracją jedynego zachowanego tradycyjnego warsztatu garncarskiego i tradycyjnej odrestaurowanej prasy do oliwek. Następnie przejedź do Chalkio, neoklasycystycznej wioski, w której możesz spacerować malowniczymi uliczkami, odwiedzić tradycyjną destylarnię / muzeum cytronów i napić się espresso, podziwiając klasyczną atmosferę. Następnie udaj się do słynnej wioski Naxos, Apiranthos, "marmurowej wioski", i przejdź się marmurowymi brukowanymi uliczkami i zrób mnóstwo zdjęć. Jedź w kierunku północnej części wyspy Naxos, aby zakończyć na północno-wschodnim krańcu w Apollonas, małej typowej cykladzkiej wiosce. Popływaj lub po prostu zrelaksuj się w jednej z kawiarni nad morzem. W drodze powrotnej zatrzymaj się przy imponującym Kouros, kolosalnym niedokończonym posągu z VI wieku p.n.e., a następnie wróć do Chora, podziwiając po drodze wspaniałe widoki. W poniedziałki / środy / czwartki / piątki i niedziele przerwa na lunch odbywa się w Apiranthos, więc jest 90' przystanek w Apiranthos i 45' przerwa w Apollonas, podczas gdy w soboty jest odwrotnie, ponieważ przerwa na lunch odbywa się w Apollonas (90' przerwa) i 45' przerwa w Apiranthos.

Naxos: Rejs katamaranem i nurkowanie z rurką z lunchem i napojami

Naxos: Rejs katamaranem i nurkowanie z rurką z lunchem i napojami

Wyrusz w całodniową wycieczkę katamaranem, zaczynając od portu Naksos. Zjedz lunch z napojami na pokładzie i odwiedź najważniejsze atrakcje Morza Egejskiego. Pływaj i nurkuj na plaży na wyspie lub zrelaksuj się na dziewiczych brzegach. Spotkaj się z naszą przyjazną załogą w porcie Naxos i wejdź na swój katamaran na cały dzień. Rejs wyrusza w rejs o 8:30 i kieruje się do pierwszego przystanku dnia. Szybując po wodzie, podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Naxos i ciesz się bezpłatnym gorącym lub zimnym napojem oraz przekąską. Po 2 godzinach żeglugi dotrzyj do pierwszego przystanku, który jest jednym z najbardziej znanych punktów orientacyjnych wyspy Naksos. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie, a następnie ochłodź się przed upałem w krystalicznie czystych wodach zacisznej plaży. Możesz też nurkować z rurką w poszukiwaniu kolorowego życia morskiego lub zrelaksować się w cieniu. Udaj się na następny przystanek dnia, gdzie możesz pływać, nurkować i rozkoszować się niesamowitymi widokami. Dokładna lokalizacja zależy od pogody w ciągu dnia i preferencji pasażerów. Podczas 30-minutowego rejsu na wyspę opalaj się na pokładzie i popijaj orzeźwiające piwo lub wino, aby się ochłodzić. Po nabraniu apetytu zjedz pyszny, świeżo przygotowany grecki lunch. Poświęć trochę wolnego czasu na relaks po obiedzie, a następnie odwiedź ostateczne miejsce dnia, aby uzyskać więcej sportów wodnych. Pod koniec niezapomnianej przygody delektuj się owocami i kawą na pokładzie, podziwiając ostatni widok na wybrzeże, płynąc z powrotem do portu Naxos.

Z Naksos: całodniowa wycieczka łodzią na Delos i Mykonos

Z Naksos: całodniowa wycieczka łodzią na Delos i Mykonos

Przepłyń przez Morze Egejskie z Naksos i odwiedź niezamieszkaną wyspę Delos, aby odkryć najświętszą ze wszystkich greckich wysp z czasów starożytnych. Zyskaj 3 godziny wolnego czasu na spacer po ruinach i obejrzenie wydobytych artefaktów w małym muzeum. Zatrudnij prywatnego profesjonalnego przewodnika po przyjeździe, jeśli chcesz ulepszyć swoje wrażenia, lub dołącz do jednej z grup przewodników utworzonych na miejsce po wylądowaniu. Następnie udaj się w rejs na wyspę Mykonos, aby spędzić kolejne 3 godziny wolnego czasu. Wykorzystaj czas na zwiedzanie miasta Mykonos i spacer pięknymi uliczkami romantycznej dzielnicy Little Venice. Wejdź na wzgórze, aby zobaczyć z bliska słynne wiatraki i podziwiać spektakularne widoki na okolicę. Popłyń z powrotem na Naksos wczesnym wieczorem pod koniec niesamowitego dnia wolnego.

Naxos: Rejs żaglowy z lunchem i napojami

Naxos: Rejs żaglowy z lunchem i napojami

Rozpocznij żeglarską przygodę z portu Naxos i odkryj cuda Morza Egejskiego. Usiądź przy wyśmienitym obiedzie pełnym autentycznych greckich smaków. Zatrzymaj się, aby popływać w turkusowych wodach. Zrelaksuj się ze świeżymi owocami, przekąskami i napojami. Spotkaj się ze swoją załogą w porcie Naksos i rano wejdź na jacht. Podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Naxos i ciesz się bezpłatnym gorącym lub zimnym napojem oraz przekąską po drodze. Zatrzymaj się w zapierającym dech w piersiach nadmorskim raju i poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzanie lub wskocz do wody i nurkuj wśród ławic srebrnych ryb. Opalaj się na pokładzie lub popijaj piwo lub wino w drodze na małą idylliczną wyspę, gdzie możesz pływać, nurkować i rozkoszować się nadmorskimi widokami. Gdy nabierzesz trochę apetytu, zjedz pyszny, świeżo przygotowany grecki lunch. Poświęć trochę wolnego czasu na relaks po obiedzie, zanim odwiedzisz ostatni przystanek dnia, aby spędzić więcej czasu na słońcu. Miej owoce i kawę na pokładzie, podziwiając widoki w drodze powrotnej do portu Naksos.

Z Naksos: jednodniowa wycieczka na wyspę Mykonos

Z Naksos: jednodniowa wycieczka na wyspę Mykonos

Wyrusz rano z portu Naksos i po około 2 godzinach żeglugi dotrzyj na wyspę Mykonos, jedno z najważniejszych miejsc na świecie, które musisz zobaczyć. Po przyjeździe ciesz się 6 godzinami wolnego czasu na kosmopolitycznej wyspie. W mieście Mykonos możesz rozpocząć zwiedzanie od malowniczego starego portu, wspaniałej okolicy z wieloma restauracjami i kawiarniami tuż nad brzegiem morza. Kontynuuj krętymi uliczkami miasta i rób zdjęcia bielonych domów z niebieskimi oknami i kolorowymi bugenwillami. Spacer do dzielnicy Matogiannia, domu eleganckich sklepów i barów. Odkryj wspaniałą biżuterię, galanterię skórzaną, dzieła sztuki i najsłynniejsze designerskie metki na rynku. Nie przegap muzeum archeologicznego, jednego z najbardziej fotograficznych kultowych budynków na wyspie i oczywiście nie wychodź bez koktajlu, podziwiając wspaniały widok z Małej Wenecji. Możesz także wypożyczyć pojazd lub skorzystać z lokalnego autobusu, aby odwiedzić jedną z plaż na wyspie, słynącą ze złotego piasku i krystalicznie czystej wody. Możesz także udać się bezpośrednio do barów na plaży, takich jak Super Paradise, i dołączyć do niekończącej się imprezy. W obu przypadkach nie zapomnij pilnować czasu i upewnij się, że jesteś z powrotem na łodzi 15 minut przed wypłynięciem.

Naxos: Półdniowa wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem po historii i kulturze

Naxos: Półdniowa wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem po historii i kulturze

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze transferu autobusowego Naxos, tuż obok portu w Naxos i jedź bezpośrednio do pierwszego przystanku, Świątyni Demeter. Podziwiaj imponujące odrestaurowane sanktuarium, rób niesamowite zdjęcia i odwiedź małe muzeum na miejscu. Następnym przystankiem będzie wioska Chalki, stara stolica i centrum handlowe Naxos. Znajdź czas wolny (ok. 40 minut) na zwiedzanie kolorowych uliczek, kupowanie wyjątkowych pamiątek, wizytę w destylarni „Vallindras” lub po prostu napij się kawy w jednej z przytulnych kawiarni. Kontynuuj jazdę przez stare gaje oliwne i dotrzyj do Panagia Drosiani, kościoła o unikalnym stylu architektonicznym poświęconym Najświętszej Marii Pannie, uważanej za jedną z najstarszych na Bałkanach! Tutaj zrobisz krótki przystanek, aby zrobić zdjęcia, a jeśli kościół jest otwarty, złóż także krótką wizytę, aby podziwiać jego unikalne freski. Poza wioską Kinidaros zatrzymasz się na chwilę przy drodze, aby zrobić sesję zdjęciową współczesnym kamieniołomom marmuru, zanim dotrzesz do doliny Flerio. Przejdź się po bujnych ogrodach i spotkaj posąg Kouros, jeden z najbardziej uderzających przykładów marmurowej sztuki Naxian. Odrestaurowane muzeum tłoczni oliwek w Eggares to najlepszy sposób na zakończenie wycieczki! Poznasz wielowiekowy proces produkcji oliwy z oliwek, a także spróbujesz specjałów ze składników oliwek. *We wtorki i 1 maja Świątynia Demeter jest zamknięta i zamiast tego odwiedzisz wioskę Filoti. Przejdź się do centralnego kościoła i poznaj wzruszającą historię jego budowy, a następnie wybierz się na krótką wizytę do sąsiedniego muzeum folkloru.

Naxos: Południowe wybrzeże Naxos z lunchem BBQ

Naxos: Południowe wybrzeże Naxos z lunchem BBQ

Wypłynięcie o 09:45 z portu Agia Anna Popłyniemy wzdłuż zachodniego wybrzeża Naxos i po około 1,5 godziny dotrzemy do Ag Sozon. Tam popływamy i odwiedzimy kaplicę Ag Sozon, kaplicę falistą dosłownie zbudowaną na skraju klifu z ciekawą historią: Pewnej nocy kilka lat temu statek kupiecki został rozbity na obszarze morskim u wybrzeży na południe od Naxos. Towar, który miał na łodzi, to oliwa i wino. Walcząc z falami, powiedział Bogu, że jeśli zostanie uratowany, zbuduje w okolicy kaplicę z oliwą i winem. Rzeczywiście, przygoda miała szczęśliwe zakończenie i udało mu się zejść na ląd w skalistym miejscu na wybrzeżu. Tak więc, jak mówi historia, zbudował kaplicę i nadał jej nazwę Agios Sozon. Następnym przystankiem jest jaskinia Rina, w której możesz pływać w jaskini, nurkować z góry, jeśli masz dość przygód, wejść na pobliską kamienistą plażę, na której znajduje się wyjątkowe źródło wody. To wspaniałe miejsce, do którego można dotrzeć tylko drogą morską! Ostatnim, ale nie mniej ważnym przystankiem będzie Panermos lub Panormos to złota piaszczysta plaża znajdująca się w południowo-wschodniej części wyspy w odległości 54 km od miasta Naxos. Jest to prawdopodobnie najspokojniejsza plaża Naxos, otoczona zatoką przypominającą mały port z pięknymi palmami. Zatoka ma ochronne ramiona i jest prawdziwą rozkoszą ze spokojnymi, ciepłymi, krystalicznie czystymi i płytkimi wodami, idealnymi do pływania i snorkelingu. Tam będziemy mieli wspaniałą przerwę na lunch z grillem z różnorodnymi przysmakami, domowymi produktami z lokalnych produktów naxyjskich i wieloma opcjami dla wegetarian / wegan, w towarzystwie lokalnego wina, wody i napojów bezalkoholowych.

Z Naksos: całodniowa wycieczka łodzią na Santorini

Z Naksos: całodniowa wycieczka łodzią na Santorini

Wypłyń z małego portu w mieście Naxos i przepłyń przez piękne, błękitne wody Morza Egejskiego. Rejs na romantyczną wyspę Santorini, znaną ze swoich charakterystycznych niebiesko-białych domów i niesamowitego wulkanicznego krajobrazu. Podziwiaj wspaniałe widoki na klify kaldery, płynąc do portu Athinios. Po przyjeździe wsiądź do autobusu i wybierz się na wycieczkę po najpiękniejszych zabytkach wyspy. Udaj się do kolorowej wioski Oia, wiszącej na zboczach kaldery na północnym krańcu wyspy. Poświęć trochę czasu na spacer brukowanymi uliczkami wioski i podziwiaj jej uroczą architekturę. Jedź dalej do Firy i zyskaj trochę wolnego czasu w stolicy wyspy, aby przejechać się kolejką linową lub odkryć największy rynek złota w Grecji na ulicy Ypapantis. Odwiedź muzeum lub po prostu zjedz posiłek lub kieliszek wina z Santorini w jednej z wielu restauracji i kawiarni. Po południu wróć do portu Athinios na rejs powrotny na Naksos.

Często zadawane pytania dotyczące: Miejscowość Naksos

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Miejscowość Naksos?

Najlepsze atrakcje to:

Miejscowość Naksos: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Miejscowość Naksos

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Miejscowość Naksos to:

Miejscowość Naksos – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Miejscowość Naksos: Najciekawsze atrakcje

Miejscowość Naksos: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Miejscowość Naksos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Miejscowość Naksos? Kliknij tutaj.

Miejscowość Naksos: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1470 recenzji)