Dodaj daty

Miasto Dawida

Miasto Dawida

Miasto Dawida – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Jerozolima: Miasto Dawida, podziemna wycieczka po Jerozolimie

1. Jerozolima: Miasto Dawida, podziemna wycieczka po Jerozolimie

Odkryj najważniejsze zabytki Jerozolimy podczas tej całodniowej wycieczki. Zacznij od zapierającego dech w piersiach widoku Jerozolimy z obszaru Wzgórza Świątynnego, po czym jedziesz wzdłuż Doliny Cedron w kierunku Bramy Syjonu. Uzyskaj wspaniałe widoki z Góry Oliwnej i cmentarza żydowskiego. U jego podstawy znajdują się starożytne grobowce Yad Avshalom, Beni Hazir i prawdopodobnie Zachariasza. Obok znajduje się Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Na Górze Syjon zatrzymaj się przy niesamowitym Grobie Dawida. Wejdź do Starego Miasta przez Bramę Syjonu w drodze do Cardo i zatrzymaj się przy czterech pięknie odrestaurowanych synagogach sefardyjskich z XVII i XVIII wieku. Przejdź do odkopanego półtora tysiąca bizantyjskiego Cardo. Wędrując po dzielnicy żydowskiej, podziwiaj odkopane i odsłonięte fundamenty 2700-letniego muru biblijnej Jerozolimy zbudowanego przez króla Ezechiasza. Zejdź kilka metrów i znajdź się w dwutysięcznym kompleksie domów z oryginalną mozaiką podłogową i mykwą. Krótki postój przy Ścianie Płaczu (Kotel) pozwala umieścić notatkę między jej kamieniami. Opuść Stare Miasto przez bramę Dung i odwiedź niezwykłe wykopaliska trzytysięcznego Miasta Dawida.

Jerozolima: półdniowa biblijna wycieczka po Betlejem

2. Jerozolima: półdniowa biblijna wycieczka po Betlejem

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania opuścisz Jerozolimę i udasz się na południe do pobliskiego Betlejem, Miasta Dawida. Było to rodzinne miasto ojca króla Dawida i miejsce narodzin Chrystusa dla Marii i Józefa. Przejdziesz przez Manger Square otoczony meczetem Omara, Palestyńskim Centrum Pokoju i być może najstarszym działającym kościołem na świecie, Bazyliką Narodzenia Pańskiego. Kościół bizantyjski został pierwotnie zbudowany w IV wieku, a później rozbudowany w VI wieku. Nadal można zobaczyć część oryginalnej mozaiki podłogowej przez otwór w obecnej podłodze bazyliki. Wejdziesz do Bazyliki Narodzenia przez niskie drzwi, „Drzwi Pokory”. Na ścianach znajdują się wyblakłe złote mozaiki, a 30 z 44 różowych wapiennych kolumn w nawie kościoła zdobią dekoracje z okresu krzyżowców. Pod kościołem znajduje się Grota Narodzenia, w której według wierzeń urodził się Jezus. Srebrna gwiazda w grocie jest wygrawerowana łacińską frazą „Tutaj Jezus Chrystus narodził się z Maryi Dziewicy”. W kościele znajduje się także Kaplica Żłóbka i Ołtarz Pokłonu Trzech Mędrców. Opuścisz bazylikę, mijając Ormiańską Kaplicę Królów i udasz się do sąsiedniego kościoła św. Katarzyny. Z kościoła św. Katarzyny zejdziesz do grot, które są połączone z grotami pod kościołem Narodzenia Pańskiego. W tych starożytnych jaskiniach znajduje się kilka grobowców i kaplic, w tym Kaplica Niewiniątek (poświęcona dzieciom zabitym za czasów Heroda (Mat. 2:16)); Kaplica Józefa i Grób Hieronima. Jest też grota, w której Hieronim przez wiele lat tłumaczył Biblię hebrajską na łacinę. Twoim ostatnim przystankiem jest zobaczenie Shepherds Field. Biblia mówi tutaj, że anioł ukazał się pasterzom pasącym nocą owce i anioł powiedział im, że w pobliskim Betlejem narodził się zbawiciel. Dziś stoi tu kaplica w kształcie namiotu, zaprojektowana przez znanego architekta Antonio Berluzziego i ozdobiona scenami z życia Chrystusa.

Z Tel Awiwu: City of David i Underground Jerusalem Tour

3. Z Tel Awiwu: City of David i Underground Jerusalem Tour

Odwiedź najważniejsze zabytki Jerozolimy podczas tej całodniowej wycieczki. Zacznij od zapierającego dech w piersiach widoku Jerozolimy z okolic Wzgórza Świątynnego, po czym jedziesz wzdłuż Doliny Cedronu w kierunku Bramy Syjonu, skąd będziesz miał wspaniałe widoki na Górę Oliwną i cmentarz żydowski. U jego podstawy znajdują się starożytne grobowce Yad Avshalom, Beni Hazir i być może Zachariasza. Obok znajduje się Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Na Górze Syjon zatrzymaj się przy niesamowitym Grobie Dawida. Wejdź do Starego Miasta przez Bramę Syjonu w drodze do Cardo i zatrzymaj się przy czterech pięknie odrestaurowanych synagogach sefardyjskich z XVII i początku XVIII wieku, w których trzymano zwierzęta przez dziewiętnaście lat, gdy Stare Miasto znajdowało się pod panowaniem Jordanii. Kontynuuj do wykopanej 1500-letniej głównej ulicy bizantyjskiej Cardo. Kontynuując zwiedzanie dzielnicy żydowskiej, podziwiaj odkopane i odsłonięte fundamenty 2700-letniego muru biblijnej Jerozolimy, zbudowanego przez króla Ezechiasza. Zejdź kilka metrów i znajdź się w dwutysięcznym kompleksie domów z oryginalnymi mozaikowymi podłogami i mykwą. Krótki postój przy Ścianie Płaczu (Kotel) pozwala umieścić notatkę między jej kamieniami. Opuść Stare Miasto przez Bramę Gnoju i odwiedź niezwykłe wykopaliska trzytysięcznego Miasta Dawida.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Miasto Dawida: najlepsze atrakcje w pobliżu

Miasto Dawida: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Miasto Dawida? Kliknij tutaj.