Miami

Miami: największe atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Miami

Dzięki wspaniałym plażom i kubańskiej pasji do zabawy ta florydzka metropolia jest pełnym pastelowych barw rajem, w którym poznasz ciekawych ludzi, a także zwierzęta! Oto najciekawsze atrakcje Miami:

 • Fisher Island

  1. Fisher Island

  Dzięki wspaniałym plażom i kubańskiej pasji do zabawy ta florydzka metropolia jest pełnym pastelowych barw rajem, w którym poznasz ciekawych ludzi, a także zwierzęta! Oto najciekawsze atrakcje Miami:

 • Miami Seaquarium

  2. Miami Seaquarium

  Położone na wyspie Virginia Key Miami Seaquarium to najstarsze oceanarium w USA. Nakręcono tam „Flippera”, ale atrakcja ta jest domem nie tylko zwierząt-aktorów.

 • Gator Park

  3. Gator Park

  Jeśli chcesz zobaczyć aligatory, Gator Park to odpowiednie miejsce. Wyrusz łodzią typu airboat na Everglades, a spotkasz też węże, żółwie i egzotyczne ptaki.

 • 4. Miami Museum of Science

  W 2015 roku odbyło się ponowne otwarcie najpopularniejszego muzeum nauki w Miami, a ponieważ jest to Miami, w muzeum tym nie mogło też zabraknąć zwierząt. Szczególnie polecamy centrum ptaków drapieżnych.

 • South Beach

  5. South Beach

  South Beach to najstarsza i najbardziej charakterystyczna część Miami oraz jedna z najlepszych plaż w mieście. Znajduje się tam również słynna ulica Ocean Drive.

 • Muzeum i ogrody Vizcaya

  6. Muzeum i ogrody Vizcaya

  Ten majątek ziemski nosił kiedyś nazwę Villa Vizcaya. Dzisiaj każdy może go zwiedzać, marząc o wygranej na loterii i przeprowadzce do tego wspaniałego miejsca.

 • Muzeum dla dzieci Miami Children's Museum

  7. Muzeum dla dzieci Miami Children's Museum

  Eksponaty tego muzeum zgromadzono z myślą o najmłodszych (i młodych duchem). To doskonałe miejsce na rodzinną wyprawę, zwłaszcza jeśli Twoje dzieci mają awersję do zwykłych muzeów.

 • Zoo Miami

  8. Zoo Miami

  Dzięki swojemu klimatowi Miami jest idealnym miejscem na jedyne tropikalne zoo w USA. Za niewielką opłatą możesz nawet nakarmić żyrafy!

 • Miami Beach Architectural District

  9. Miami Beach Architectural District

  Tę zabytkową dzielnicę Miami nazywa się czasami dzielnicą art deco. Domyślasz się, jaki styl architektoniczny dominuje na jej malowniczych ulicach?

 • Muzeum Sztuki Bass

  10. Muzeum Sztuki Bass

  Ta wiodąca galeria Miami znajduje się w starym budynku biblioteki miejskiej. W swoich zbiorach posiada dzieła sztuki z okresu od renesansu do współczesności.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Miami?

  Miami znajduje się na Florydzie, w strefie klimatu tropikalnego monsunowego, a to oznacza, że zawsze jest tam gorąco. Latem możesz spodziewać się burz, a sezon huraganów trwa od czerwca do listopada. Za to zima to idealny czas na opalanie!

 • Na ile dni przyjechać do Miami?

  Najciekawsze atrakcje Miami Beach można zwiedzić w 3 lub 4 dni, ale jeśli chcesz lepiej poznać to miasto i/lub odwiedzić Everglades, zarezerwuj przynajmniej tygodniowy pobyt.

 • Jak bezpieczne jest Miami?

  Wbrew temu, co można zobaczyć w filmach, Miami jest dość bezpieczne. Podobnie jak inne miasta posiada jednak dzielnice o wysokiej przestępczości, których turyści powinni unikać – należą do nich: Biscayne Boulevard, Liberty City, Opa-Locka i Overtown. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych dzielnic śródmieście Miami jest naprawdę godne zainteresowania, ale i tam należy zachować czujność, zwłaszcza po zmroku.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna

Other Sightseeing Options in Miami

Want to discover all there is to do in Miami? Click here for a full list.

Miami: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 11 888 opinii

The bus driver turned the air condition to freeze and was dressed in winter coat despite it was very hot outside at least-23 degrees C .When asked to turn it down a little bit he said it was impossible.It was freezing cold inside the bus all the way through.The Everglades park experience excellent, both the app.40 minutes boat ride and the crocodile show.

Najpiekniejsze miejsce na swiecie, wycieczka super zorganizowana, po drodze wszystkiego sie mozba dowiedziec, super przrwodnik, kierowca, wszyscy baaardzo mili, cudowny czas

We enjoyed the tour a lot. The "boat driver" was very communicative and funny. Nice way to see Everglades NP. We also enjoyed the show of aligators after the boattrip.

wszystko bylo super tylko internet nie dzialal w autobusie a napisane bylo ze bedzie cala reszta super kierowca fajnie opowiadal przez cala droge polecam

rewelacja!!!! organizacja super, o nic nie trzeba sie martwic, wszystko dopięte na ostatni guzik, polecam kazdemu, wrazenia niesamowite