Dodaj daty

Merton College

Merton College – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

1. Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

Wejdź do Uniwersytetu Oksfordzkiego i poznaj jego historyczne tereny podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj kultową architekturę, poznaj codzienne życie uniwersyteckie i odwiedź miejsce z filmu o Harrym Potterze. Odwiedź jedno z najstarszych kolegiów uniwersyteckich i prestiżową bibliotekę Bodleian Library. Poznaj historię kolegiów uniwersyteckich, w tym All Souls College, Trinity College, Oriel College, Hertford College i Merton College, Radcliffe Camera i kościoła uniwersyteckiego St. Mary. Poznaj równie dogłębną historię miasta, słuchając opowieści o ceremoniach w Oksfordzie, słynnych absolwentach, przygodach Alicji w Krainie Czarów, a także o tym, jak najpotężniejszy arcybiskup Canterbury został spalony na stosie w Oksfordzie.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

2. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Oxford: Zwiedzanie miejsc związanych z filmem o Harrym Potterze w Christ Church

3. Oxford: Zwiedzanie miejsc związanych z filmem o Harrym Potterze w Christ Church

Weź udział w wycieczce pieszej po miejscach w Oksfordzie, gdzie kręcono sceny do filmów o Harrym Potterze. Skorzystaj z biletu do kolegium Christ Church i zwiedź to miejsce z audioprzewodnikiem. Dowiedz się więcej o serii o Harrym Potterze i legendarnych postaciach stworzonych przez Lewisa Carrolla, takich jak Alicja i Szalony Kapelusznik.  Na początek podziwiaj widoki na ogród Christ Church Meadow. Zobacz piękną scenerię na granicy rzek Cherwell i Isis. Obserwuj pasące się bydło oraz senne wieże Merton College i Corpus Christi. Później zobacz Bibliotekę Bodlejańską – jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Podziwiaj krużganki i schody w Christ Church, które były inspiracją dla Wielkiej Sali Hogwartu. Skorzystaj też ze wstępu do Divinity School lub New College.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

4. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oksfordzkie legendy i zabytki literackie” Wycieczka z przewodnikiem

5. Oksfordzkie legendy i zabytki literackie” Wycieczka z przewodnikiem

Od Opowieści z Narnii i Alicji w Krainie Czarów po Władcę Pierścieni i jego mroczne materiały, co takiego jest w Oksfordzie, że zainspirowało kilka klasyków fantasy? Podczas tej pieszej wycieczki słyszy historie o tym, jak sam Oksford pielęgnował umysły tych gigantów literatury fantasy. Zobacz, gdzie żyli, pracowali i bawili się słynni twórcy tych tytułów, a także poznaj ich ulubione miejsca. Będziesz zdumiony ogromem talentów i wyobraźni skupionych w jednym mieście. Zaczynając przed Carfax Tower, będziesz wędrować przez centrum miasta i wzdłuż Board Walk, po drodze usłyszysz o Alicji Liddell, prawdziwej inspiracji Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla . Pokażę ci miejsca, w których kręcono Harry'ego Pottera JK Rowling, z Uniwersytetem Oksfordzkim zaadaptowanym na Hogwart. Wkroczymy do świata His Dark Materials Philipa Pullmana, gdzie pójdziesz śladami Willa i Lyry i udasz się przez Radcliffe Square do Bodleian Library. Po wędrówce po różnych częściach uniwersytetu Twoja wycieczka dobiegnie końca przed pubem Eagle and Child, popularnym miejscem spotkań Inklingów, nieformalnego klubu literackiego na początku do połowy XX wieku. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem fantastyki, literatury klasycznej, nowicjuszem w Oksfordzie, czy po prostu ciekawskim, ta wycieczka oferuje fascynujące spojrzenie na inny świat - świat wyobraźni!

Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

6. Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

Odkryj magię Harry'ego Pottera podczas wycieczki z przewodnikiem po Oksfordzie. Odwiedź miejsca, w których kręcono filmy, w tym Bodleian Library, New College i Christ Church. Rozpocznij wycieczkę w Bibliotece Bodlejańskiej, która była używana jako skrzydło szpitalne Hogwartu. Zobacz, gdzie kręcono kluczowe sceny, takie jak powrót Harry'ego do zdrowia w "Kamieniu filozoficznym" i lekcja tańca w "Czarze ognia". Poznaj historię biblioteki jako najstarszego budynku uniwersyteckiego w Oksfordzie, używanego do dyskusji teologicznych od XV wieku. Następnie udaj się do New College, który był scenerią dla korytarzy Hogwartu, gdzie Harry jest wyśmiewany odznakami z napisem "Potter jest do bani" w "Czarze Ognia". Wewnątrz New College zobacz 200-letni dąb, pod którym Malfoy zostaje przemieniony w fretkę przez Moody'ego. Na koniec odwiedź Christ Church, gdzie schody zostały użyte w powitaniu Harry'ego, Rona i Hermiony przez McGonagall. Chociaż Wielka Sala Hogwartu została zainspirowana jadalnią Christ Church, nie została tam sfilmowana. Zobacz jadalnię, która jest nadal używana przez uczniów, którzy jedzą tam codziennie.

Nowość: Oxford Costumed Ghost Tour In-Character

7. Nowość: Oxford Costumed Ghost Tour In-Character

Przygotuj się na nieoczekiwane i zachowaj rozsądek, podejmując się jednego z najbardziej rozrywkowych doświadczeń w Oksfordzie. Oksford, miejsce jednych z najbardziej brutalnych morderstw w długiej historii Anglii, jest wyjątkowo znany jako epicentrum niespokojnych dusz, mrocznej energii i mięsożernych bestii. Przemierzaj ciemne alejki i nawiedzone place miasta, ciesząc się tajemniczymi opowieściami o duchach, horrorze i złowieszczych wydarzeniach. Poznaj przerażającą historię Oksfordu dzięki połączeniu opowieści i dramatycznych występów doświadczonych aktorów, którzy odegrają najbardziej barbarzyńskie i brutalne kary wymierzane w średniowieczu i podczas wojny domowej w Oksfordzie. Przygotuj się na niespodziewane pojawienie się wielu dzikich bestii! Po ekscytującej i zabawnej wędrówce po mieście, zakończ w jednym ze słynnych pubów w Oksfordzie.

Oksford: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem po absolwentach uniwersytetu

8. Oksford: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem po absolwentach uniwersytetu

Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz na rodzinne wakacje, czy na jednodniową wycieczkę z przyjaciółmi, Oksford jest idealnym historycznym miejscem. Jeśli wiesz, gdzie szukać, znajdziesz miejsca, w których kręcono Harry'ego Pottera; alma maters najsłynniejszych światowych postaci literackich, polityków i filozofów; pub, w którym rozdawano pierwsze egzemplarze „Hobbita” i „Lwa, czarownicy i starej szafy”; i dużo dużo więcej. Ale jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym magicznym mieście? Prywatna wycieczka to świetny sposób, aby uzyskać intymny i dopasowany wgląd w Oksford i piękny uniwersytet. Możesz całkowicie dostosować doświadczenie: od punktów spotkań i punktów początkowych po dowolne konkretne tematy, które chcesz omówić (prosimy o wcześniejsze przesłanie e-maila do lokalnego dostawcy z wszelkimi prośbami). Porozmawiaj ze swoim przewodnikiem, jeśli chcesz odwiedzić płatne strony. Można to omówić i zorganizować. W zależności od tego, co chcesz zobaczyć, mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za wstęp, ale Twoi przewodnicy mogą omówić wszystkie dostępne opcje na początku wycieczki. Twoi przewodnicy mają świetny wgląd w Oksford i są zaangażowani w zapewnianie ciekawych i przyjemnych wycieczek po tym pięknym mieście, a nie wycieczek, które usypiają ludzi. Większość Twoich przewodników sama studiowała na Uniwersytecie Oksfordzkim i może udzielić Ci szczegółowych informacji na temat tego, jak naprawdę działa ta instytucja. Omów najważniejsze atrakcje Oksfordu, aby mieć pewność, że zobaczysz to, co miasto ma do zaoferowania. Typowa trasa obejmuje: • Kolegium Balliola • Kolegium Świętej Trójcy • Teatr Sheldonian • Szkoła Boskości • Most Westchnień • Biblioteka Bodlejańska • Aparat Radcliffe'a • Uniwersytecki Kościół Najświętszej Marii Panny • Kolegium Kościoła Chrystusowego • Kolegium Zaduszne • Kolegium Oriela • Kolegium Mertona

Prywatna wycieczka Windsor Oxford Cotswold z biletami wstępu

9. Prywatna wycieczka Windsor Oxford Cotswold z biletami wstępu

Zamek Windsor to najstarszy i największy zajęty zamek na świecie, a król Karol III uwielbia spędzać weekendy w tej wspaniałej fortecy. Zbudowany w XI wieku przez Wilhelma Zdobywcę zamek nadal jest ulubioną rezydencją rodziny królewskiej. Ten rozległy, okazały dom zajmuje powierzchnię 13 akrów i wychodzi na urocze miasteczko Windsor – odwiedź zamek i dowiedz się, dlaczego nasi członkowie rodziny królewskiej mieszkają tu od wieków. Apartamenty Państwowe. Zajrzyj do serca działającego pałacu Dom Lalek Królowej Marii. Zbudowany specjalnie dla królowej Marii. Dom Lalek Królowej Marii to magiczna miniaturowa rezydencja z niezwykłą dbałością o szczegóły. Kaplica św. Jerzego. Kaplica św. Jerzego to imponująca gotycka budowla i miejsce spoczynku wielu brytyjskich monarchów. Należą do nich Królowa Maria i Królowa Elżbieta oraz Królowa Matka. Wycieczki piesze po Oksfordzie prowadzone są w taki sposób, aby nie zasnąć! Nienawidzimy suchych i nudnych tras, które nie angażują publiczności. Historia nie musi być nudna, a biorąc pod uwagę, że z Oksfordem jest związanych tak wiele znanych nazwisk i wydarzeń (a także Uniwersytet ma tak wiele dziwacznych tradycji i zabawnych historii), nie widzimy powodu, dla którego nie mielibyśmy cieszyć się każdym minutę swojej wycieczki. Odkryj Oksford podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki. Będziesz odwiedzać Christ Church College, All Souls College, Trinity College, Oriel College, Hertford College, Merton College, Biblioteka Bodleiana, Kamera Radcliffe, Alicja w Krainie Czarów, Kościół Uniwersytecki Mariacki, Wiele innych obiektów uniwersyteckich, Historia miasta, Życie studenckie w Oksfordzie, ceremonie uniwersyteckie, sławni absolwenci i ich mało znane historie. Odkryj Cotswold, uznany za obszar o wyjątkowym pięknie naturalnym. Cotswolds obejmuje wiele malowniczych wiosek w hrabstwach Gloucestershire, Oxfordshire i kilku innych. Przejeżdżając przez jeden z najpiękniejszych regionów Anglii, będziesz podziwiać niezapomniane widoki na średniowieczne wioski i tętniące życiem miasteczka targowe (w tym urocze Burford i Stow-on-the-Wold), pagórkowate wzgórza i zapierającą dech w piersiach okolicę. Będzie także szybki, godzinny przystanek w uroczym Bourton-on-the-Water, znanym jako Wenecja Cotswolds. Wielokrotnie uznawana za jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii, można śmiało powiedzieć, że na ten przystanek będziesz chciał mieć aparaty w pogotowiu.

Oksford: 3-godzinna prywatna wycieczka z przewodnikiem dla studentów

10. Oksford: 3-godzinna prywatna wycieczka z przewodnikiem dla studentów

Wyrusz na przedłużoną 3-godzinną wycieczkę po najlepszych Oksfordzie z lokalnym przewodnikiem dla studentów. Przejdź za zamkniętymi drzwiami z energicznym i kompetentnym przewodnikiem dla studentów, który pomoże ci odkryć złożone warstwy i tajemniczość tej znanej na całym świecie instytucji. Najpierw odwiedź jedną z najstarszych uczelni na Uniwersytecie Oksfordzkim, aby zajrzeć do tego ograniczonego świata akademickiego. Spaceruj po ogrodach, odkryj osobliwe tradycje Oksfordu i zobacz z perspektywy prawdziwego studenta, jak działa ta elitarna instytucja edukacyjna. Następnie udaj się do Biblioteki Bodlejańskiej — ogromnej witryny, w której znajduje się ponad 13 milionów książek. Wejdź do pierwszej specjalnie wybudowanej sali wykładowej w Oksfordzie, gdzie możesz podziwiać jedne z najbardziej ozdobnych średniowiecznych elementów architektury w Europie. Posłuchaj, jak twój przewodnik wyjaśnia wczesne rytuały i testy, którym przeszli uczniowie, jak odbywał się parlament brytyjski w budynku króla Karola I, a później króla Karola II. Odkryj rolę biblioteki w najważniejszej ceremonii w Oksfordzie i zobacz miejsca, w których kręcono wiele scen filmów o Harrym Potterze. Wraz z tymi punktami centralnymi obejmują również najsłynniejsze zabytki w Oksfordzie i na Uniwersytecie Oksfordzkim. Twoja prywatna wycieczka może być dostosowana do konkretnych miejsc lub tematów, które chcesz omówić. Po prostu skontaktuj się z operatorem z wyprzedzeniem, jeśli masz coś konkretnego na myśli, a oni dołożą wszelkich starań, aby uwzględnić wszystko, co jest dostępne publicznie w danym dniu (w przypadku takich wniosków mogą być wymagane dodatkowe opłaty za wstęp).

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Merton College: najlepsze atrakcje w pobliżu

Merton College: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Merton College? Kliknij tutaj.

Merton College: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1565 recenzji)

Przewodnik, Sir Tiym (jeśli się nie mylę), był bardzo pouczający, a jego sposób przedstawiania historii i zabawnych faktów był bardzo wciągający. Świetnie się bawiłem, ucząc się i oglądając piękną architekturę historycznych budynków Oksfordu. Spacer nie był zbyt długi, ale wycieczka odbywała się na stojąco, więc osoby z problemami z nogami mogą mieć pewien problem.

Nasz przewodnik Richard bardzo dobrze poradził sobie z oprowadzaniem nas po Oksfordzie, unikając jednocześnie półmaratonu, który blokował zwykłą trasę. Jego znajomość historii Oksfordu i uniwersytetu była doskonała, dodał humoru i zainteresowania także młodszym członkom grupy, a mojej córce podobała się wycieczka tak samo jak mnie.

Wycieczka była bardzo udana. Spacerując w kameralnym gronie udało mi się spojrzeć na Oxford inaczej, niż gdybym odbył tę trasę sam.

Naszym przewodnikiem był Max i był znakomity! Gorąco polecam go na przyszłe wycieczki.

Przewodnik Richard był doskonały, jasny i pouczający.