Atrakcje i wycieczki
Mérida, Meksyk

Rozpocznij swoją przygodę na Jukatanie w tym niezwykłym miejscu otoczonym studniami cenote i graniczącym z Chichén Itzá.

Wszystkie atrakcje

Mérida, Meksyk: najczęściej polecane atrakcje

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Meridy: Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i wycieczka do cenoty

Z Meridy: Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i wycieczka do cenoty

Spędź dzień pełen kultury, historii i kuchni podczas wielostopniowej wycieczki z przewodnikiem z Méridy do Izamal, Valladolid, Cenote Chichikan i Chichén Itzá, jednego z 7 cudów świata. Odkryj tradycyjną kuchnię podczas pokazu na żywo. Ciesz się śniadaniem, lunchem w formie bufetu i biletami wstępu. Po spotkaniu z przewodnikiem w Méridzie udaj się do stanowiska archeologicznego Chichén Itzá. Przejdź przez centrum tego tysiącletniego miejsca i zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak Świątynia Wojowników. Później przenieś swoje zmysły do korzeni regionalnej kuchni, jednego z największych dziedzictw kultury Majów, podczas pokazu wyjątkowej gastronomii regionu. Poznaj tradycję i innowacje w wykorzystaniu roślin, warzyw i dzikiej fauny. Zjedz lunch w formie bufetu z lokalnych produktów, a następnie daj się oczarować historii i bogactwu kulturowemu dwóch magicznych miast Jukatanu podczas kolejnych przystanków. Odkryj Valladolid, znane z naturalnego piękna, brukowanych uliczek, kawiarni, restauracji i pysznego jedzenia. Zatrzymaj się na głównym placu, aby spędzić trochę wolnego czasu, a następnie udaj się do Izamal. Dowiedz się, dlaczego wszystkie domy w mieście są pomalowane na żółto i zakochaj się w jego kolonialnej architekturze z XVI wieku. Spędź czas przy głównym punkcie orientacyjnym: klasztorze San Antonio de Padua. Pomiędzy przystankami w Valladolid i Izamal skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w chłodnych wodach Chichikan Cenote.

Merida: Panoramiczna wycieczka krajoznawcza - bilet autobusowy na 2 trasy

Merida: Panoramiczna wycieczka krajoznawcza - bilet autobusowy na 2 trasy

Odkryj Meridę w elastyczny i relaksujący sposób dzięki biletowi na autobus wycieczkowy. Korzystaj z 2 tras prowadzących do głównych alei miasta, jego katedry, zabytkowego centrum, pięknych parków i wielu innych miejsc, z możliwością wsiadania i wysiadania z autobusu, kiedy tylko chcesz. Wsiądź do jednego z charakterystycznych czerwonych piętrowych autobusów, aby odkryć dziedzictwo Majów i kolonializmu miasta. Chłoń klimat miejsca, w którym kolonialne rezydencje i piękna architektura zderzają się z klimatem i ruchem nowoczesnego miasta. Wejdź na górny pokład i podziwiaj wspaniałe widoki podczas całej podróży. Dowiedz się o starożytnej przeszłości miasta, jego tradycjach i trwającym wpływie Majów na teraźniejszość z audioprzewodnika. Wejdź na pokład North Circuit, aby zobaczyć zabytki, takie jak katedra, teatr Peon Contreras, park Santa Ana, pałac G. Canton, pomnik flagi, kościół Itzimna, park Las Americas i Plaza Paseo 60. Alternatywnie, wskocz na pokład Barrios Circuit, aby zobaczyć katedrę, dzielnicę San Juan, Ermitę, San Sebastian, zoo Merida, dzielnicę Santiago, aleję Paseo Montejo i pomnik flagi.

Z Meridy: Chichén Itzá, Cenote Ik Kil i wycieczka do Izamal

Z Meridy: Chichén Itzá, Cenote Ik Kil i wycieczka do Izamal

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w jednym z wyznaczonych punktów startowych w Méridzie, a następnie wejdź na pokład furgonetki, aby rozpocząć podróż. Zrób pierwszy przystanek tego dnia w strefie archeologicznej Chichén Itzá. Wejdź do wielkiego miasta Majów, aby zobaczyć El Castillo, zbudowany na cześć boga Kukulcána. Zanurz się w kulturze Majów podczas wycieczki z przewodnikiem i ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie starożytnych budynków. Następnie udaj się do dziewiczej cenoty. Podziwiaj Ik Kil, po majańsku "Miejsce Wiatrów", park otoczony egzotycznymi roślinami i starymi dużymi drzewami. Wpatruj się w różnorodne ptaki, takie jak tukany, papugi, przedrzeźniacze, kardynały i lokalne gatunki "tho". Zanurz się we wspaniałej cenocie w centrum parku, aby odświeżyć się przed dalszą podróżą. Na koniec dotrzyj do magicznego miasta Izamal na spacer z przewodnikiem. Zauważ, że wszystkie domy i budynki są pomalowane na żółto i zrób niesamowite zdjęcia tego malowniczego miejsca. Skosztuj pysznego posiłku w formie bufetu przed powrotem do Meridy.

Z Méridy: Wycieczka do Chichén Itzá i Cenote z lunchem w formie bufetu

Z Méridy: Wycieczka do Chichén Itzá i Cenote z lunchem w formie bufetu

Doświadcz mistycyzmu historycznego miasta Chichen Itzá, odwiedzając jego stanowisko archeologiczne, nazwane jednym z nowych 7 cudów świata. Wybierz objazd podczas podróży do Jukatanu i dołącz do wycieczki z Mérida, aby poznać historię, popływać w świętej cenocie i skosztować autentycznego jedzenia. Udaj się bezpośrednio do Chichén Itzá autobusem z Mérida. Wykorzystaj maksymalnie czas podróży, słuchając o cywilizacji Majów i jej historii od swojego eksperta. Dotrzyj do Chichén Itzá, gdy jest jeszcze wcześnie, zanim przybędą tłumy i nadejdzie upał. Podziwiaj doskonałość El Castillo, uznanego za arcydzieło kompleksu. Odwiedź stare pole, na którym rozgrywano przedhiszpańską grę w piłkę, obserwatorium astronomiczne Majów znane jako El Caracol i Świątynię Wojowników. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie skosztuj pysznego meksykańskiego lunchu w formie bufetu z opcjami wegetariańskimi i naładuj energię przed udaniem się na następny przystanek. Odkryj piękną cenote, naturalny basen ze słodką wodą, w którym możesz pływać w jego chłodnych wodach, poświęconych Majom. Wskocz z powrotem do autobusu i wróć bezpiecznie do Meridy.

Meksyk: Plan danych eSIM w roamingu mobilnym

Meksyk: Plan danych eSIM w roamingu mobilnym

Wybierz plan transmisji danych i okres ważności, który odpowiada Twoim potrzebom w podróży, a następnie dokonaj zakupu. Pobierz kod QR i wydrukuj go lub zeskanuj na inne urządzenie. Następnie połącz się z Internetem na smartfonie za pośrednictwem Wi-Fi lub mobilnej transmisji danych i zeskanuj kod QR, aby zainstalować pakiet eSIM na swoim urządzeniu. Następnie połącz się z lokalną siecią danych w Meksyku i zacznij korzystać z ulubionych aplikacji. Przeglądaj strony internetowe, aktualizuj media społecznościowe i nie tylko. Kup inny plan, jeśli wykorzystasz wszystkie dane i będziesz potrzebować doładowania. Postępuj zgodnie z przewodnikiem rozwiązywania problemów, jeśli masz jakiekolwiek problemy z korzystaniem z urządzenia.

Mérida: 3-godzinna piesza wycieczka kulinarna

Mérida: 3-godzinna piesza wycieczka kulinarna

Rozpocznij wycieczkę od spotkania na Plaza Grande, sercu miasta Mérida. Ciesz się wycieczką w małej grupie liczącej nie więcej niż dziesięć osób z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Odkryj tradycyjną kuchnię miasta z dala od głównych atrakcji turystycznych. Zacznij od delektowania się tradycyjnymi orzeźwiającymi napojami do pierwszego dania dnia, gorditas. Następnie spróbuj grillowanego poc chuc, dania z grillowanych mięs przygotowanych w cytrusowej marynacie. Następnie odwiedź jeden z głównych rynków spożywczych w mieście. Skosztuj salbutes, tamales, a także spróbuj lokalnych owoców. Zakończ wycieczkę, próbując tacos al pastor i carnitas.

Z Meridy: Uxmal, Kabah i Cenote - wycieczka z przewodnikiem

Z Meridy: Uxmal, Kabah i Cenote - wycieczka z przewodnikiem

Rano odbierzemy cię, pojedziemy do Uxmal, dowiesz się o tym magicznym mieście Majów, podczas gdy będziesz cieszyć się, robić zdjęcia i zwiedzać z wolnym czasem. Następnie odwiedzimy Kabah. Chociaż strefa archeologiczna Kabah nie jest tak wspaniała ani rozległa jak Uxmal, ma kilka unikalnych cech, które sprawiają, że warto ją odwiedzić, ponieważ Kabah jest szczególnie ważne, ponieważ jest uważane za ostatnie wielkie miasto Majów. Na naszym ostatnim przystanku udamy się do cenoty Peba, gdzie będziesz mógł cieszyć się, pływać i zrelaksować się w tej małej cenocie z krystalicznymi wodami. Po powrocie zabierzemy Cię do Santa Lucia's Park, jednego z najbardziej kultowych i centralnych miejsc w mieście, gdzie znajdziesz restauracje, bary i sklepy lub możemy zawieźć Cię w to samo miejsce, z którego Cię odbierzemy.

Z Meridy: Wycieczka do miejsc archeologicznych Uxmal i Kabah

Z Meridy: Wycieczka do miejsc archeologicznych Uxmal i Kabah

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Meridy na Paseo Montejo i wskocz na pokład furgonetki, aby rozpocząć wycieczkę. Wyrusz w urzekającą podróż przez serce Jukatanu i zanurz się w bogatym gobelinie jego cudów natury i starożytnej historii. Przyjedź do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Uxmal, kup bilety i odkryj fascynujące ruiny z przewodnikiem. Przenieś się do Kabah, kolejnej kultowej starożytnej osady Majów, aby jeszcze bardziej zagłębić się w tę interesującą cywilizację. Na koniec rozpocznij podróż powrotną do Meridy i zrelaksuj się w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów półwyspu Jukatan.

Lekcja gotowania w Meridzie, smak Jukatanu

Lekcja gotowania w Meridzie, smak Jukatanu

Swoją aktywność zaczynasz od spaceru po Śródmieściu Meridy. Twój przewodnik udzieli krótkiej informacji na temat najważniejszych budynków z widokiem na Rynek Główny, a następnie poprowadzi Cię do jednego z głównych rynków Meridy, Lucas de Galvez. Twój przewodnik dogłębnie omówi regionalne owoce i warzywa, a także recados, achiote, ogólnie paprykę, a zwłaszcza chile habanero i xcatic. Wszystko to podczas zakupów wszystkiego, czego potrzebujesz na tradycyjny rodzinny obiad. Gdy już masz wszystko, wsiądź do publicznego autobusu ze swoim przewodnikiem do domu lokalnej gospodyni na lekcje gotowania. Kuchnia Yucatecan ma jeden z najbardziej różnorodnych zestawów pysznych dań spośród 32 stanów Meksyku. Niektóre z nich są unikalne dla Jukatanu i bardzo trudne do znalezienia poza półwyspem, podczas gdy inne są spożywane w całym kraju. W kuchni szczególnie widoczne są wpływy starożytnych Majów, Hiszpanów, Francuzów i Libańczyków. Podczas gdy ty gotujesz, siekasz, smażysz i przygotowujesz potrawy, gospodyni i przewodnik wyjaśnią niektóre z lokalnych tradycji, wpływ innych kultur na Jukatanie oraz różnice między Yucatecos a ludźmi z innych części Meksyku. Przy okazji degustacji przygotowanych przez Ciebie pysznych dań nauczysz się również hiszpańskiego i Majów! Będziesz cieszyć się trzydaniowym posiłkiem, w tym przystawką, daniem głównym i deserem. W cenę wliczone jest piwo i napoje bezalkoholowe, takie jak herbata z kwiatu hibiskusa lub woda chaja. Prosimy o poinformowanie z wyprzedzeniem, jeśli jesteś weganinem lub wegetarianinem, ponieważ jest wiele dań, które ci się spodobają! Twoje doświadczenia z kuchnią Yucatecan dobiegają końca po długiej rozmowie z gospodarzem i nadszedł czas, aby pożegnać się z nowymi przyjaciółmi. Twój przewodnik zabierze Cię taksówką z powrotem do centrum miasta.

Często zadawane pytania dotyczące: Mérida, Meksyk

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Mérida, Meksyk

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Mérida, Meksyk to:

Mérida, Meksyk – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Mérida, Meksyk: Najciekawsze atrakcje

Mérida, Meksyk: Wycieczki i bilety

Meksyk: Ciekawe miejsca

Mérida, Meksyk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mérida, Meksyk? Kliknij tutaj.

Mérida, Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(260 recenzji)