Atrakcje i wycieczki

Meksyk

Wielka meksykańska metropolia – dom Fridy Khalo, tacos al pastor i wielu zabytków z listy UNESCO.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Główne atrakcje Meksyku

Meksyk, znany również jako D.F. (Distrito Federal), to najludniejsze miasto na świecie. Łączy w sobie rdzenną kulturę południowoamerykańską i latynoską oraz w całości znajduje się pod ochroną UNESCO. Oto kilka miejsc wartych szczególnej uwagi:

 • Piramidy Teotihuacan

  1. Piramidy Teotihuacan

  Niesamowite Miasto Bogów, w którym mieszkali kiedyś Toltekowie, powstawało przez 300 lat od 100 roku p.n.e. Ogromne piramidy zrobią na Tobie wrażenie.

 • Muzeum Fridy Kahlo

  2. Muzeum Fridy Kahlo

  Muzeum poświęcone tej słynnej meksykańskiej malarce znajduje się w domu, w którym się urodziła i zmarła. Jego błękitne ściany i spokojne dziedzińce są naprawdę cudowne.

 • Lucha Libre

  3. Lucha Libre

  Zapomnij o walkach WWE! Lucha Libre to popularna w krajach latynoskich forma zapasów, której cechą charakterystyczną są kolorowe maski zawodników. Dostatek wrażeń gwarantowany.

 • Puebla

  4. Puebla

  Puebla to jedno z najstarszych zamieszkanych miejsc w całym kraju. Kościół Santa Maria Tonantzintla i piramida w Choluli otoczone górami Sierra Norte są wprost niesamowite.

 • Kaplica Guadalupe

  5. Kaplica Guadalupe

  Bazylikę tę wybudowano w XVII wieku w miejscu, w którym ponoć Matka Boża z Guadalupe objawiła się św. Janowi Dydakowi. W latach 70. XX wieku wybudowano obok nową bazylikę.

 • Zona Rosa

  6. Zona Rosa

  W „Różowej Strefie” Meksyku mieszkają społeczności gejowskie i koreańskie, a także wiele innych. Spacerując po jej ekstrawaganckich ulicach, zobaczysz najbardziej europejską architekturę w Meksyku.

Zaplanuj pobyt

 • Na ile dni przyjechać do Meksyku?

  Na zwiedzenie tego niesamowitego miasta wystarczy 10-14 dni.

 • Czy po Meksyku można komfortowo poruszać się pieszo?

  Meksyk jest ogromny, więc będziesz polegać głównie na komunikacji publicznej. Odradzamy nocne spacery po niektórych nieturystycznych dzielnicach.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Meksyk?

  Meksyk rozkwita latem, ale jeśli nie lubisz upałów, radzimy przyjechać w listopadzie albo później.

 • O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

  W Meksyku powszechne jest dawanie napiwków w dość nietypowych miejscach, przykładowo na stacjach benzynowych i w supermarketach. W razie wątpliwości przypatrz się miejscowym.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  Peso meksykańskie (MXN)
 • Strefa czasowa
  UTC (-06:00)
 • Kod kraju
  +52
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Przez cały rok

Meksyk: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meksyk? Kliknij tutaj.

Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 4557 opinii

Bardzo ciekawa wycieczka. Mnóstwo szczegółów archeologicznych, które nie są przekazywane na innych wycieczkach. Przewodnik posiada znajomość najnowszych ustaleń w dziedzinie archeologii tego regionu (co jest niebagatelne - wiedza o historii tego obszaru wciąż się buduje i dane sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu lat, stają się nieaktualne). Świetna robota!

I totally loved the trip. Sergio was a great tour guide, very knowledgeable and was answering all our questions (his English was good as well!). Although we couldn’t see the basilica (bank holiday in MX City), the tour was great! I’d recommend it to anyone

We had trip with quide Rafael and driver Ramon. The trip was very well organised and safety. Rafael uses english language fluent and his knowledge about visited places is also satisfied. We totaly recommend them.

Wszystko super, przewodnik świetnie opowiada, jest profesjonalny i z poczuciem humoru, jedyna wada to taka że nie można było mieć odbioru z hotelu i potem nie mógł nas też tam zawieźć

Very nice trip. Guide was knowledgable about the places as well as made sure we are having fun.