Atrakcje i wycieczki
Meksyk

Wielka meksykańska metropolia – dom Fridy Khalo, tacos al pastor i wielu zabytków z listy UNESCO.

Meksyk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

1. Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

Wykorzystaj w pełni swoją następną podróż do Mexico City dzięki trzem meksykańskim meksykańskim zabytkom, które trzeba zobaczyć. Mexican Root to święto cywilizacji i kultur, które uczyniły Meksyk tym, czym jest dzisiaj. Odwiedź legendarne sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Tlatelolco i piramidy w Teotihuacan podczas tej całodniowej wycieczki z Meksyku. Twoim pierwszym przystankiem będzie Tlatelolco, najważniejsze stanowisko archeologiczne w Meksyku. Oprócz świątyń poświęconych meksykańskim bóstwom poznaj bardziej makabryczną stronę ich historii, w tym składanie ofiar z ludzi, masowe groby i tak zwanych Kochanków z Tlatelolco  Kontynuuj do Sanktuarium Guadalupe, znajdującego się w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. W tej XVIII-wiecznej świątyni zobaczysz płaszcz z wizerunkiem Guadalupe, gdy dowiesz się o jej znaczeniu dla kultury i mieszkańców współczesnego Meksyku. Miejsce, w którym podobno Matka Boża z Guadalupe objawiła się tubylcowi z Meksyku. Następnie czas na lunch i naładowanie energii. Udaj się do jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc w Meksyku, wielkich piramid Teotihuacan, aby zwiedzić to mistyczne miejsce z przewodnikiem. Zobacz Piramidę Słońca o wysokości ponad 200 stóp, największą w Mezoameryce. Wraz z wycieczką Aleją Umarłych poznaj pochodzenie tego religijnego miasta i zobacz Świątynie Quetzalpapalotla, Świątynię Pierzastych Muszli i Piramidę Księżyca Ciesz się wycieczką pełną przygód, historii i niektórych z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Meksyku.

Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

2. Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

Odkryj dolinę Teotihuacán z lotu ptaka podczas niezapomnianego 30-50-minutowego lotu balonem. Podziwiaj niektóre z najcenniejszych na świecie cudów archeologicznych, szybując nad głową. Następnie zdobądź szansę na zbadanie ruin na ziemi. Po odbiorze z hotelu w Mexico City skorzystaj ze wspólnego transferu do Teotihuacán (opcjonalnie). Przyjedź do portu balonowego Volare i delektuj się pyszną kawą. Następnie wybierz się w niezapomniany lot balonem nad jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Podróżuj z oficjalnie certyfikowanymi pilotami w najnowocześniejszej flocie balonów w Meksyku. Po locie wróć do portu, wznieś toast i odbierz certyfikat lotu przed pysznym śniadaniem w formie bufetu. Następnie skorzystaj z opcjonalnego przejazdu do Strefy Archeologicznej Teotihuacán, aby zbadać ruiny z ziemi. Spędź tam 3 godziny, aby poznać piramidy słońca i księżyca oraz świątynię Quetzalcoatla. Uwaga: koszt wycieczki nie obejmuje wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán (możliwość zakupu za 85 MXN za osobę). Na koniec skorzystaj z opcjonalnego wspólnego transferu powrotnego do Mexico City, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu na zakończenie wycieczki.

CDMX: Wycieczka do Teotihuacan z transportem, bazyliką i Tlatelolco

3. CDMX: Wycieczka do Teotihuacan z transportem, bazyliką i Tlatelolco

Wycieczka z przewodnikiem z wliczonym transportem i biletem wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán, placu trzech kultur, bazyliki Guadalupe i domu rzemiosła. Na każdym przystanku masz czas wolny, około godziny 14:00 zatrzymujemy się w restauracji na lunch (cena jedzenia nie jest wliczona w cenę). Odbierzemy Cię z hotelu lub miejsca zbiórki, a po powrocie odwieziemy Cię do Pałacu Sztuk Pięknych. 9:00: Rozpoczynamy wycieczkę, odwiedzając plac trzech kultur i wprowadzając Cię w historię naszego Meksyku. 10:00: Przybywamy do Teotihuacan i odwiedzamy Dom Rzemiosła, w którym znajduje się wystawa na temat zastosowań rośliny maguey, ekstrakcji pierwszego papieru, nici, igły przez kulturę Teotihuacan, repliki masek obsydianowych Teotihuacan, a także degustacja typowych meksykańskich napojów. 11:00: Wchodzimy do strefy archeologicznej Teotihuacan (cena biletu jest wliczona w cenę), odwiedzamy najważniejsze zabytki, takie jak piramida słońca, grobla zmarłych, plac księżyca, mural jaguara, piramida księżyca, wraz z wyjaśnieniem historii i kultury ludu Teotihuacan, na koniec dajemy Ci wolny czas na zwiedzanie miejsca według własnego uznania i robienie zdjęć. 2:00pm: Zjemy posiłek w typowej meksykańskiej restauracji z panoramicznym widokiem na piramidę księżyca, gdzie twoje podniebienia będą zachwycone najlepszymi daniami kuchni Teotihuacan i jej wykwintnymi egzotycznymi potrawami (cena jedzenia nie jest wliczona w cenę). 16:30: Wracamy do miasta Meksyk i odwiedzimy bazylikę Guadalupe i wzgórze Tepeyac. 6:00pm: Kończymy wycieczkę. Zostawiamy Cię w Palacio de bellas artes, który jest punktem pośrednim większości hoteli, a także punktów zainteresowania turystycznego, abyś mógł dalej cieszyć się pięknym miastem Meksyk.

Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

4. Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

Ciesz się całodniową wycieczką z przewodnikiem po najbardziej urokliwych dzielnicach Meksyku. Płyń wzdłuż kanałów Xochimilco z czasów Azteków, zwiedzaj dzielnicę kolonialną i podziwiaj malowidła ścienne w UNAM. Wyjeżdżając z centrum Meksyku, kieruj się na południe, mijając najważniejsze miejsca współczesnego miasta. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie spółdzielczym, który pomaga meksykańskim lokalnym rzemieślnikom. Następnym przystankiem jest University City, gdzie można podziwiać liczne malowidła ścienne w Rektoracie i spacerować po Bibliotece Centralnej głównego kampusu. Kampus obejmuje również imponujący stadion olimpijski w kształcie wulkanu na 63 000 miejsc. Udaj się do przyciągającego wzrok Xochimilco i wsiądź do trajinera – kolorowej łodzi przypominającej gondolę – i wybierz się na przejażdżkę po słynnych kanałach w okolicy. Gdy będziesz delektować się lokalnymi smakołykami i spróbować swoich sił w handlu wymiennym, Twój przewodnik opowie Ci o niesamowitych szczegółach tego, co sprawia, że ten obszar jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedź kolonialną dzielnicę Coyoacan i podziwiaj rozległe XVI-wieczne domy przy ulicy Francisco Sosa. Wędrując po wysadzanych drzewami ulicach, dowiesz się, jak to miasto odegrało rolę w historycznych imperiach, takich jak Aztekowie i Hiszpanie, stając się kulturalną stolicą i domem Octavio Paza, Leona Trockiego, Diego Rivery i Fridy Kahlo. W Casa Azul, domu Kahlo, a obecnie muzeum, zanurzymy się w pionierskim życiu jednego z najbardziej oryginalnych meksykańskich artystów. Meksyk jest znany na całym świecie ze swojej żywej historii i zapierającej dech w piersiach sztuki znanych artystów, takich jak Frida Kahlo, której wpływ jest nadal odczuwalny. Odwiedź Muzeum Fridy Kahlo o nazwie „La Casa Azul”. Mieszczący się w uderzająco kobaltowoniebieskim domu, w którym się urodziła i do którego wracała przez ostatnie lata swojego życia, Casa Azul. Zobacz duży asortyment przedhiszpańskich artefaktów, meksykańskiej sztuki ludowej i rodzimej biżuterii z jej osobistej kolekcji. Ciesz się dniem pełnym historii Azteków, meksykańskiej sztuki i pysznych smaków, które łączą niektóre z obowiązkowych atrakcji Meksyku podczas jednej wycieczki.

Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco - jednodniowa wycieczka vanem

5. Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco - jednodniowa wycieczka vanem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce i zobacz trzy najważniejsze pod względem kulturowym i historycznym miejsca w Meksyku. Rozpocznij wycieczkę od wizyty na stanowisku archeologicznym Teotihuacan, aby zachwycić się tam jednymi z najbardziej imponujących piramid świata. Zobacz Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca, świątynię Quetzalcoatla i Aleję Zmarłych. Następnie udaj się do najważniejszego celu katolickich pielgrzymek w Meksyku: Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Świątynię wzniesiono, aby upamiętnić domniemane objawienie się Dziewicy Maryi azteckiemu mieszkańcowi pobliskiej wsi, Juanowi Diego. Na koniec zobacz trzeci i ostatni punkt wycieczki: Tlatelolco, o którym mówi się, że tutaj spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Meksyku. Plaza de las Tres Culturas została tak nazwana na cześć 3 okresów w historii Meksyku, które symbolizują budowle z czasów prekolumbijskich, hiszpańskiej kolonii i niepodległego narodu Metysów.

Meksyk: Rejs wycieczkowy Xochimilco z posiłkiem i napojami

6. Meksyk: Rejs wycieczkowy Xochimilco z posiłkiem i napojami

Zwiedzaj kanały Xochimilco na pokładzie typowej kolorowej łodzi gondolowej. Odkryj piękno tego miejsca, słuchając komentarzy przewodnika i skosztuj najbardziej typowych meksykańskich cukierków rzemieślniczych lub chipsów i pij dużo wody butelkowanej, tequili, piwa, margarity, mezcalu i meksykańskiego pulque (sfermentowany napój z agawy), a my damy Ci ceramiczny kieliszek w prezencie. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję przepłynąć przez pływający targ, port mariachi, pływające ogrody, sztuczne wyspy, szklarnie i piękne domy ozdobione kwiatami. Baw się po drodze z meksykańską grą Loteria bingo, będziesz miał okazję wygrać wiele nagród. Odwiedzimy sztuczną wyspę, aby zjeść meksykańskie tacos w typowej restauracji, a także rozprostujemy nogi i pójdziemy do łazienki. Po zakończeniu wizyty na wyspie wsiądziemy na łódź, aby popłynąć z powrotem do portu i nauczyć się, jak zrobić meksykański koktajl michelada. Prawdziwe doświadczenie polega na żeglowaniu typową kolorową łodzią prowadzoną przez wioślarza i jego wiosło, nigdy nie napędzaną silnikiem, ponieważ zanieczyszcza to ekosystem uznany przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe ludzkości. Na koniec wrócimy do punktu wyjścia, aby zakończyć Twoją wycieczkę.

Meksyk: całodniowa wycieczka autobusowa Hop-on / Hop-off

7. Meksyk: całodniowa wycieczka autobusowa Hop-on / Hop-off

Odkryj najlepszą opcję, aby odwiedzić Meksyk w jeden dzień we własnym tempie i bez stresu, mając możliwość wsiadania i wysiadania o dowolnej porze z tym samym biletem przez cały dzień. Możesz wybierać spośród 4 różnych tras, takich jak Trasa Historycznego Centrum, która ma 19 przystanków. Dzięki tej trasie możesz odkryć historię, architekturę, kulturę i oczywiście autentyczną kuchnię meksykańską. Z kolei Trasa Polanco na 7 przystankach jest idealna, aby cieszyć się zakupami i najbardziej awangardową architekturą w mieście. Trasa Południowa ma w sumie 18 przystanków i zabierze Cię do najbardziej artystycznych dzielnic miasta, wraz z odrobiną architektury i archeologii. Na ostatniej Trasie Bazyliki podczas wycieczki napotkasz 5 przystanków, a ta trasa oferuje religijną doskonałość. Każda trasa, trwająca 3 godziny, pozwoli Ci odbyć podróż przez czasy przedhiszpańskie, kolonialne i współczesne w wielkiej stolicy Meksyku.

Wczesna i ekspresowa wycieczka - piramidy Teotihuacan

8. Wczesna i ekspresowa wycieczka - piramidy Teotihuacan

Wyrusz z Mexico City i odkryj piramidy Teotihuacan z przewodnikiem. Poznaj okolicę i dowiedz się więcej o jej historii przed powrotem do miejsca zakwaterowania. Zacznij od wczesnego porannego odbioru z miejsca zakwaterowania i udaj się do piramid Teotihuacan. Podziwiaj starożytną architekturę i zrób wspaniałe zdjęcia. Twój przewodnik opowie Ci wszystko o fascynującej historii piramid i tej mezoamerykańskiej osady podczas zwiedzania okolicy. Następnie wróć do miejsca zakwaterowania. Ważne informacje: - W przypadku odbioru w historycznym centrum, zostaniesz wysadzony w pobliżu Palacio de Bellas Artes, ponieważ przejazd przez Centro Historico w południe jest skomplikowany z powodu zablokowanych dróg, ruchu ulicznego i:lub protestów publicznych. - Odbiory odbywają się zwykle w godzinach 6:30-7:00 rano, abyśmy mogli dotrzeć do piramid o 8:00 rano, co pomoże nam ominąć większość korków w Mexico City. - Odbiory są zaplanowane w oparciu o wydajność logistyczną, aby spełnić naszą obietnicę dotarcia na czas do piramid. - W przypadku wycieczek MIDDAY ustalimy 2 miejsca odbioru i transportu powrotnego w pobliżu Roma i/lub Centro Historico. Odbiory nie są uwzględnione, ponieważ jest to godzina największego natężenia ruchu.

Mexico City: Bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Fridy Kahlo

9. Mexico City: Bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Fridy Kahlo

Zacznij od udania się do Muzeum Fridy Kahlo w Mexico City. Podziwiaj dom z zewnątrz, podziwiając jego słynne kobaltowo-niebieskie ściany. Omiń długie kolejki dzięki biletowi wstępu bez kolejki. Wejdź do środka i rozpocznij zwiedzanie. Podczas wędrówki przez czarujące pokoje muzeum. Przeczytaj informacje o fascynujących historiach kryjących się za każdym z arcydzieł Fridy Kahlo, od fascynujących autoportretów po hipnotyzujące przedstawienia rodziny, przyjaciół i zwierząt. Poczuj, jak wyglądał dom, gdy mieszkała w nim Frida. Zobacz dom zaśmiecony pamiątkami i rzeczami osobistymi, które przywołują długi związek artystki z mężem Diego Riverą. Zobacz narzędzia kuchenne, biżuterię, zdjęcia i inne przedmioty z codziennego życia artystki. Uchwyć esencję świata Fridy dzięki możliwościom fotografowania na każdym kroku. Podziel się swoim wyjątkowym doświadczeniem ze światem i pozwól, aby żywe kolory wszechświata Fridy ożyły w Twoich mediach społecznościowych.

Meksyk: Całodniowa wycieczka do Teotihuacan i Bazyliki Guadalupe

10. Meksyk: Całodniowa wycieczka do Teotihuacan i Bazyliki Guadalupe

Ucieknij z Meksyku i odkryj kultury, które je założyły. Wybierz najbliższe miejsce odbioru i poznaj stan Meksyk. Poznaj niesamowite fakty na temat miast i świętych miejsc, które kwitły przed wpływami hiszpańskimi. Twoje doświadczenie zaczyna się od spaceru po Plaza de las Tres Culturas. Odwiedź kościół Santiago de Tlatelolco, kontempluj ruiny przedhiszpańskiego miasta i zobacz pomnik ku czci ruchu studenckiego z 1968 roku. Kontynuuj swoje wrażenia w kompleksie Bazyliki Guadalupe i wejdź na święte wzgórze Tepeyac, miejsce, w którym Matka Boska ukazała się Indianinowi Juanowi Diego. Udaj się do Kaplicy Róż i podziwiaj wspaniały widok na Meksyk. Podczas wizyty w kompleksie religijnym podziwiaj Kaplicę Indian, Kaplicę Pocito i nowoczesną bazylikę, w której przechowywany jest święty koc Juana Diego. Aby zakończyć swoje wrażenia, udaj się do stanu Meksyk i odkryj kompleks archeologiczny Teotihuacan. Poznaj strefę archeologiczną i poznaj ważną historię tego znaczącego przedhiszpańskiego miasta. W Teotihuacan będziesz miał czas na lunch w tradycyjnej restauracji, gdzie możesz skosztować różnorodnych typowych dań regionu (koszty nie są wliczone). Ta aktywność obejmuje również wizytę w centrum rękodzieła, gdzie można opcjonalnie skosztować regionalnych trunków (kaktus i opuncja) oraz spróbować tradycyjnego napoju znanego jako pulque.

Najciekawsze atrakcje

Meksyk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 518
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Meksyk

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Meksyk

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Meksyk to:

Teotihuacán

Przeglądaj Meksyk

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Meksyk lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(9910 recenzji)

Wycieczka była świetna. Mimo, że do Mexico City było daleko, warto było jechać! Polecam w 100%. Miejsce było bardzo miłe. Nawet jadąc w styczniu mogliśmy pływać i cieszyć się! Bardzo wdzięczni, że przewodnik przypomniał nam o zakupie odpowiedniego obuwia na przystanku, bo bez niego nie moglibyśmy cieszyć się nim tak samo. Woda była bardzo bogata i choć trochę wiało, wytrzymała bardzo dobrze! Poszedłem z moją 7-letnią córką i przyjacielem i oboje uwielbiali to tak samo! !

We wszystkich trzech miejscach bawiliśmy się wspaniale. Wycieczka była dobrze przeprowadzona, a przewodnik dostosowany do życzeń naszej grupy. Informacje, które nam przekazała, były bardzo interesujące, dokładne i dobrze przedstawione. Nawiązała także kontakt z członkami grupy i pewnie przewodziła grupie. Zdecydowanie polecam!

Bardzo informujące. Dowiedziałem się wiele o regionie oraz historii lokalnej i Meksyku. Łatwo znaleźć miejsce odbioru. Widziałem różnorodne rzeczy na jednodniową wycieczkę. Przewodnik był bardzo kompetentny i przystępny.

Deana, nasz przewodnik i Rodger, nasz kierowca, byli wspaniali. Fantastyczne przeżycie!

jedna z najlepszych wycieczek, absolutna konieczność. przekroczyło moje oczekiwania