Meksyk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

1. Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

Wykorzystaj w pełni swoją następną podróż do Mexico City dzięki trzem meksykańskim meksykańskim zabytkom, które trzeba zobaczyć. Mexican Root to święto cywilizacji i kultur, które uczyniły Meksyk tym, czym jest dzisiaj. Odwiedź legendarne sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Tlatelolco i piramidy w Teotihuacan podczas tej całodniowej wycieczki z Meksyku. Twoim pierwszym przystankiem będzie Tlatelolco, najważniejsze stanowisko archeologiczne w Meksyku. Oprócz świątyń poświęconych meksykańskim bóstwom poznaj bardziej makabryczną stronę ich historii, w tym składanie ofiar z ludzi, masowe groby i tak zwanych Kochanków z Tlatelolco  Kontynuuj do Sanktuarium Guadalupe, znajdującego się w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. W tej XVIII-wiecznej świątyni zobaczysz płaszcz z wizerunkiem Guadalupe, gdy dowiesz się o jej znaczeniu dla kultury i mieszkańców współczesnego Meksyku. Miejsce, w którym podobno Matka Boża z Guadalupe objawiła się tubylcowi z Meksyku. Następnie czas na lunch i naładowanie energii. Udaj się do jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc w Meksyku, wielkich piramid Teotihuacan, aby zwiedzić to mistyczne miejsce z przewodnikiem. Zobacz Piramidę Słońca o wysokości ponad 200 stóp, największą w Mezoameryce. Wraz z wycieczką Aleją Umarłych poznaj pochodzenie tego religijnego miasta i zobacz Świątynie Quetzalpapalotla, Świątynię Pierzastych Muszli i Piramidę Księżyca Ciesz się wycieczką pełną przygód, historii i niektórych z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Meksyku.

Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

2. Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

Ciesz się całodniową wycieczką z przewodnikiem po najbardziej urokliwych dzielnicach Meksyku. Płyń wzdłuż kanałów Xochimilco z czasów Azteków, zwiedzaj dzielnicę kolonialną i podziwiaj malowidła ścienne w UNAM. Wyjeżdżając z centrum Meksyku, kieruj się na południe, mijając najważniejsze miejsca współczesnego miasta. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie spółdzielczym, który pomaga meksykańskim lokalnym rzemieślnikom. Następnym przystankiem jest University City, gdzie można podziwiać liczne malowidła ścienne w Rektoracie i spacerować po Bibliotece Centralnej głównego kampusu. Kampus obejmuje również imponujący stadion olimpijski w kształcie wulkanu na 63 000 miejsc. Udaj się do przyciągającego wzrok Xochimilco i wsiądź do trajinera – kolorowej łodzi przypominającej gondolę – i wybierz się na przejażdżkę po słynnych kanałach w okolicy. Gdy będziesz delektować się lokalnymi smakołykami i spróbować swoich sił w handlu wymiennym, Twój przewodnik opowie Ci o niesamowitych szczegółach tego, co sprawia, że ten obszar jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedź kolonialną dzielnicę Coyoacan i podziwiaj rozległe XVI-wieczne domy przy ulicy Francisco Sosa. Wędrując po wysadzanych drzewami ulicach, dowiesz się, jak to miasto odegrało rolę w historycznych imperiach, takich jak Aztekowie i Hiszpanie, stając się kulturalną stolicą i domem Octavio Paza, Leona Trockiego, Diego Rivery i Fridy Kahlo. W Casa Azul, domu Kahlo, a obecnie muzeum, zanurzymy się w pionierskim życiu jednego z najbardziej oryginalnych meksykańskich artystów. Meksyk jest znany na całym świecie ze swojej żywej historii i zapierającej dech w piersiach sztuki znanych artystów, takich jak Frida Kahlo, której wpływ jest nadal odczuwalny. Odwiedź Muzeum Fridy Kahlo o nazwie „La Casa Azul”. Mieszczący się w uderzająco kobaltowoniebieskim domu, w którym się urodziła i do którego wracała przez ostatnie lata swojego życia, Casa Azul. Zobacz duży asortyment przedhiszpańskich artefaktów, meksykańskiej sztuki ludowej i rodzimej biżuterii z jej osobistej kolekcji. Ciesz się dniem pełnym historii Azteków, meksykańskiej sztuki i pysznych smaków, które łączą niektóre z obowiązkowych atrakcji Meksyku podczas jednej wycieczki.

Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco vanem – cały dzień

3. Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco vanem – cały dzień

Weź udział w tej całodniowej wycieczce i zobacz trzy najważniejsze pod względem kulturowym i historycznym miejsca w Meksyku. Rozpocznij wycieczkę od wizyty na stanowisku archeologicznym Teotihuacan, aby zachwycić się tam jednymi z najbardziej imponujących piramid świata. Zobacz Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca, świątynię Quetzalcoatla i Aleję Zmarłych. Następnie udaj się do najważniejszego celu katolickich pielgrzymek w Meksyku: Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Świątynię wzniesiono, aby upamiętnić domniemane objawienie się Dziewicy Maryi azteckiemu mieszkańcowi pobliskiej wsi, Juanowi Diego. Na koniec zobacz trzeci i ostatni punkt wycieczki: Tlatelolco, o którym mówi się, że tutaj spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Meksyku. Plaza de las Tres Culturas została tak nazwana na cześć 3 okresów w historii Meksyku, które symbolizują budowle z czasów prekolumbijskich, hiszpańskiej kolonii i niepodległego narodu Metysów.

Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

4. Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

Odkryj dolinę Teotihuacán z lotu ptaka podczas niezapomnianego 30-50-minutowego lotu balonem. Podziwiaj niektóre z najcenniejszych na świecie cudów archeologicznych, szybując nad głową. Następnie zdobądź szansę na zbadanie ruin na ziemi. Po odbiorze z hotelu w Mexico City skorzystaj ze wspólnego transferu do Teotihuacán (opcjonalnie). Przyjedź do portu balonowego Volare i delektuj się pyszną kawą. Następnie wybierz się w niezapomniany lot balonem nad jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Podróżuj z oficjalnie certyfikowanymi pilotami w najnowocześniejszej flocie balonów w Meksyku. Po locie wróć do portu, wznieś toast i odbierz certyfikat lotu przed pysznym śniadaniem w formie bufetu. Następnie skorzystaj z opcjonalnego przejazdu do Strefy Archeologicznej Teotihuacán, aby zbadać ruiny z ziemi. Spędź tam 3 godziny, aby poznać piramidy słońca i księżyca oraz świątynię Quetzalcoatla. Uwaga: koszt wycieczki nie obejmuje wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán (możliwość zakupu za 85 MXN za osobę). Na koniec skorzystaj z opcjonalnego wspólnego transferu powrotnego do Mexico City, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu na zakończenie wycieczki.

Meksyk: całodniowa wycieczka autobusowa Hop-on / Hop-off

5. Meksyk: całodniowa wycieczka autobusowa Hop-on / Hop-off

Odkryj najlepszą opcję, aby odwiedzić Meksyk w jeden dzień we własnym tempie i bez stresu, mając możliwość wsiadania i wysiadania o dowolnej porze z tym samym biletem przez cały dzień. Możesz wybierać spośród 4 różnych tras, takich jak Trasa Historycznego Centrum, która ma 19 przystanków. Dzięki tej trasie możesz odkryć historię, architekturę, kulturę i oczywiście autentyczną kuchnię meksykańską. Z kolei Trasa Polanco na 7 przystankach jest idealna, aby cieszyć się zakupami i najbardziej awangardową architekturą w mieście. Trasa Południowa ma w sumie 18 przystanków i zabierze Cię do najbardziej artystycznych dzielnic miasta, wraz z odrobiną architektury i archeologii. Na ostatniej Trasie Bazyliki podczas wycieczki napotkasz 5 przystanków, a ta trasa oferuje religijną doskonałość. Każda trasa, trwająca 3 godziny, pozwoli Ci odbyć podróż przez czasy przedhiszpańskie, kolonialne i współczesne w wielkiej stolicy Meksyku.

Miasto Meksyk: Bilet do muzeum Fridy Kahlo i Anahuacalli

6. Miasto Meksyk: Bilet do muzeum Fridy Kahlo i Anahuacalli

Odwiedź charakterystyczne Muzeum Fridy Kahlo ze standardowym biletem wstępu lub biletem pierwszego dostępu. Odwiedzając Mexico City, nie możesz przegapić kultowego domu Fridy Kahlo. Dowiedz się o codziennym życiu tej artystycznej pary i ciesz się spokojem ogrodów. Muzeum Fridy Kahlo jest również znane jako La Casa Azul (Błękitny Dom) dzięki swoim niebieskim ścianom. Ten zabytkowy dom, w którym mieszkali Frida Kahlo i Diego Rivera, jest obecnie muzeum sztuki poświęconym życiu i twórczości meksykańskiej artystki Fridy Kahlo. Ciesz się wejściem ze standardowym biletem wstępu lub wybierz opcję pierwszego biletu wstępu, aby uniknąć tłumów, będąc pierwszą grupą dnia wchodzącą do muzeum.

Meksyk: całodniowa wycieczka po Teotihuacan i Bazylice Guadalupe

7. Meksyk: całodniowa wycieczka po Teotihuacan i Bazylice Guadalupe

Ucieknij z Meksyku i odkryj kultury, które je założyły. Wybierz najbliższe miejsce odbioru i poznaj stan Meksyk. Poznaj niesamowite fakty na temat miast i świętych miejsc, które kwitły przed wpływami hiszpańskimi. Twoje doświadczenie zaczyna się od spaceru po Plaza de las Tres Culturas. Odwiedź kościół Santiago de Tlatelolco, kontempluj ruiny przedhiszpańskiego miasta i zobacz pomnik ku czci ruchu studenckiego z 1968 roku. Kontynuuj swoje wrażenia w kompleksie Bazyliki Guadalupe i wejdź na święte wzgórze Tepeyac, miejsce, w którym Matka Boska ukazała się Indianinowi Juanowi Diego. Udaj się do Kaplicy Róż i podziwiaj wspaniały widok na Meksyk. Podczas wizyty w kompleksie religijnym podziwiaj Kaplicę Indian, Kaplicę Pocito i nowoczesną bazylikę, w której przechowywany jest święty koc Juana Diego. Aby zakończyć swoje wrażenia, udaj się do stanu Meksyk i odkryj kompleks archeologiczny Teotihuacan. Poznaj strefę archeologiczną i poznaj ważną historię tego znaczącego przedhiszpańskiego miasta. W Teotihuacan będziesz miał czas na lunch w tradycyjnej restauracji, gdzie możesz skosztować różnorodnych typowych dań regionu (koszty nie są wliczone). Ta aktywność obejmuje również wizytę w centrum rękodzieła, gdzie można opcjonalnie skosztować regionalnych trunków (kaktus i opuncja) oraz spróbować tradycyjnego napoju znanego jako pulque.

Meksyk: wycieczka łodzią Xochimilco z lunchem i napojami

8. Meksyk: wycieczka łodzią Xochimilco z lunchem i napojami

Zwiedzaj kanały Xochimilco na pokładzie tradycyjnej łodzi. Słuchaj komentarzy przewodnika i pij tequilę, margaritę lub napoje bezalkoholowe. Baw się dobrze, grając w meksykańskie gry planszowe. Zjedz posiłek w lokalnej restauracji na pływającej wyspie, a następnie naucz się przygotowywać koktajl michelada. Przybądź na miejsce spotkania i wejdź na pokład łodzi Trajinera. Następnie zacznij odkrywać kanały Xochimilco, podczas gdy dwujęzyczny przewodnik podzieli się historią okolicy. Napij się margarity, tequili, wody i napojów bezalkoholowych. Zjedz kilka meksykańskich cukierków. Podczas wycieczki zagraj w meksykańskie gry planszowe, takie jak Loteria (meksykańskie bingo) i ruletka pirinola. Miej szansę wygrać nagrody. Następnie zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji na pływającej wyspie Chinampa. Spotkaj się z mieszkańcami, a następnie wróć na łódź, aby wziąć udział w warsztatach. Dowiedz się, jak zrobić koktajl michelada i wypij kilka drinków. Na koniec wróć do punktu wyjścia, aby zakończyć wycieczkę.

Meksyk: Taras widokowy Torre Latino

9. Meksyk: Taras widokowy Torre Latino

Ciesz się 360-stopniową panoramą Meksyku dzięki temu biletowi do atrakcji. Na głównym pokładzie Mirador Torre Latino zobacz stolicę Meksyku w innym świetle. Dowiedz się więcej o historii miasta i wieży dzięki biletowi wstępu do Museo de la Ciudad y de la Torre. Omiń kolejki dzięki biletowi w trybie przyspieszonym i idź bezpośrednio do kasy ze swoją bransoletką. Wybierz się na wycieczkę na szczyt tego 182-metrowego wieżowca pokrytego szkłem i aluminium, z tarasem na 44. piętrze. Idź rano i obserwuj wschód słońca lub wejdź po południu, aby zobaczyć zachód słońca nad jednym z największych miast na Ziemi. Po zawrotnych wysokościach wieży widokowej ciesz się dostępem do Museo de la Ciudad y de la Torre na 38. piętrze. Poznaj historię miejsca, w którym znajduje się wieża, symbol miasta Meksyk w kulturze popularnej. Zobacz, jak zmieniały się zabytki miasta Meksyk na przestrzeni czasu.

Miasto Meksyk: Hop-on Hop-off City Tour by Turibus

10. Miasto Meksyk: Hop-on Hop-off City Tour by Turibus

Wsiądź do piętrowego autobusu i ciesz się panoramicznym widokiem na Meksyk dzięki temu biletowi. Uzyskaj dostęp do 4 różnych tras miejskich, w tym historycznych, Coyoacan, bazyliki i Polanco. Podróżuj swobodnie, wsiadając i wysiadając na dowolnym przystanku tyle razy, ile chcesz. Poznaj jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast na świecie. Zobacz różnorodne muzea rozsiane po całym mieście, takie jak Muzeum Templo Mayor, Muzeum Antropologii i Historii, Muzeum Rufino Tamayo, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Soumaya, Muzeum Fridy Khalo i nie tylko. Odkryj modne dzielnice, takie jak Historyczne Centrum, Polanco, Xochimilco lub Coyoacán, gdzie możesz poznać jedzenie, zwyczaje i tradycje Meksyku. Odwiedź ekskluzywne centra handlowe, bary, restauracje, pomniki i parki. Zobacz festiwale i programy rozrywkowe w zależności od pory roku. Obwód BazylikiOdkryj duchową stronę Meksyku. Podziwiaj wszystko wokół siebie i zwiedzaj sale jednego z najbardziej cenionych ośrodków kultu w całym Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Zamknięte: 10-12 grudnia. Polanco CircuitPrzyjrzyj się najbardziej popularnej dzielnicy miasta. Przyjdź i zobacz jedną z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Meksyku. Wybierz się na zakupy do najbardziej prestiżowych lokali i dodaj niepowtarzalnego smaku, degustując ich wyśmienitą kuchnię. Historic Center CircuitCiesz się sercem Meksyku. Daj się zaskoczyć całej wycieczce, która oferuje zwiedzanie tego, co najlepsze w Meksyku, od jego architektury, pomników i muzeów po wyjątkowe smaki. Obwód Coyoacan (południowy)Dołącz do wycieczki, której potrzebuje każdy turysta. Zanurz się w kulturze w najbardziej artystycznych dzielnicach Meksyku. Połącz się z ich hipsterskim stylem życia i zwiedzaj niesamowite miejsca pełne magii, smaku i zabawy.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Meksyk
Wielka meksykańska metropolia – dom Fridy Khalo, tacos al pastor i wielu zabytków z listy UNESCO.

Najciekawsze atrakcje

Meksyk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 279
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Meksyk: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Meksyk

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Meksyk

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Meksyk to:

Teotihuacán

Meksyk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meksyk? Kliknij tutaj.

Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 9910 opinii

Fantastyczna wycieczka i świetni przewodnicy! Bardzo dużo czasu na zwiedzanie, bez pośpiechu! W Puebla było wystarczająco dużo czasu aby obejść dużą część Centro Historico, zjeść pyszny obiad, zwiedzić muzeum miasta, wejść do kilku kościołów i na dodatek zrobić zakupy na targu! Dla mnie 10/10 :)

Puebla to kolejne magiczne miasto, które trzeba poznać, ma 365 kościołów (katedr) do odwiedzenia (czy jesteś religijny, czy nie, warto do nich wejść, poznałam tylko 4 :) ). W centrum Puebla jest bardzo tętniące życiem i wszędzie pełno rękodzieła. Z tarasów roztacza się widok na centrum miasta.

Fantastyczny trekking, piękne widoki, przemiły przewodnik, fajni ludzie... Jednym słowem bardzo udany dzień :)

It was a great trip. Frenando was our guide and it's right man in right place. Highly recommend.

Poznaliśmy najpiękniejsze świątynie, jakie widzieliśmy. Gorąco polecam tę wycieczkę?