Meksyk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka all inclusive do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

1. Wycieczka all inclusive do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie, zwiedzając archeologiczne ruiny Majów w Chichén Itzá podczas wycieczki z przewodnikiem. Połącz się z naturą, pływając w lazurowych wodach Cenote. Zjedz przepyszny lunch w formie bufetu i wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Valladolid. Skorzystaj z odbioru z hotelu lub pobliskiego miejsca spotkania, a następnie udaj się do jednego z najważniejszych zabytków na półwyspie Jukatan. Po przybyciu do Chichén Itzá spójrz na piramidę schodkową Kukulcan, znaną z gry świateł podczas równonocy, która rzuca cienie na każdym stopniu, tworząc obraz schodzącego węża. Udaj się do świętej Cenote i poznaj jedną z zapadlisk, które stanowią część sieci podziemnych rzek świętych dla ludu Majów. Zjedz pyszny posiłek w formie bufetu i wybierz się na spacer po kolonialnym mieście Valladolid, aby dopełnić swoje wrażenia.

Cancún: Chichén Itzá, Cenote, Valladolid, lunch i tequila

2. Cancún: Chichén Itzá, Cenote, Valladolid, lunch i tequila

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

3. Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

Wykorzystaj w pełni swoją następną podróż do Mexico City dzięki trzem meksykańskim meksykańskim zabytkom, które trzeba zobaczyć. Mexican Root to święto cywilizacji i kultur, które uczyniły Meksyk tym, czym jest dzisiaj. Odwiedź legendarne sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Tlatelolco i piramidy w Teotihuacan podczas tej całodniowej wycieczki z Meksyku. Twoim pierwszym przystankiem będzie Tlatelolco, najważniejsze stanowisko archeologiczne w Meksyku. Oprócz świątyń poświęconych meksykańskim bóstwom poznaj bardziej makabryczną stronę ich historii, w tym składanie ofiar z ludzi, masowe groby i tak zwanych Kochanków z Tlatelolco  Kontynuuj do Sanktuarium Guadalupe, znajdującego się w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. W tej XVIII-wiecznej świątyni zobaczysz płaszcz z wizerunkiem Guadalupe, gdy dowiesz się o jej znaczeniu dla kultury i mieszkańców współczesnego Meksyku. Miejsce, w którym podobno Matka Boża z Guadalupe objawiła się tubylcowi z Meksyku. Następnie czas na lunch i naładowanie energii. Udaj się do jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc w Meksyku, wielkich piramid Teotihuacan, aby zwiedzić to mistyczne miejsce z przewodnikiem. Zobacz Piramidę Słońca o wysokości ponad 200 stóp, największą w Mezoameryce. Wraz z wycieczką Aleją Umarłych poznaj pochodzenie tego religijnego miasta i zobacz Świątynie Quetzalpapalotla, Świątynię Pierzastych Muszli i Piramidę Księżyca Ciesz się wycieczką pełną przygód, historii i niektórych z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Meksyku.

Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

4. Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

Ciesz się całodniową wycieczką z przewodnikiem po najbardziej urokliwych dzielnicach Meksyku. Płyń wzdłuż kanałów Xochimilco z czasów Azteków, zwiedzaj dzielnicę kolonialną i podziwiaj malowidła ścienne w UNAM. Wyjeżdżając z centrum Meksyku, kieruj się na południe, mijając najważniejsze miejsca współczesnego miasta. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie spółdzielczym, który pomaga meksykańskim lokalnym rzemieślnikom. Następnym przystankiem jest University City, gdzie można podziwiać liczne malowidła ścienne w Rektoracie i spacerować po Bibliotece Centralnej głównego kampusu. Kampus obejmuje również imponujący stadion olimpijski w kształcie wulkanu na 63 000 miejsc. Udaj się do przyciągającego wzrok Xochimilco i wsiądź do trajinera – kolorowej łodzi przypominającej gondolę – i wybierz się na przejażdżkę po słynnych kanałach w okolicy. Gdy będziesz delektować się lokalnymi smakołykami i spróbować swoich sił w handlu wymiennym, Twój przewodnik opowie Ci o niesamowitych szczegółach tego, co sprawia, że ten obszar jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedź kolonialną dzielnicę Coyoacan i podziwiaj rozległe XVI-wieczne domy przy ulicy Francisco Sosa. Wędrując po wysadzanych drzewami ulicach, dowiesz się, jak to miasto odegrało rolę w historycznych imperiach, takich jak Aztekowie i Hiszpanie, stając się kulturalną stolicą i domem Octavio Paza, Leona Trockiego, Diego Rivery i Fridy Kahlo. W Casa Azul, domu Kahlo, a obecnie muzeum, zanurzymy się w pionierskim życiu jednego z najbardziej oryginalnych meksykańskich artystów. Meksyk jest znany na całym świecie ze swojej żywej historii i zapierającej dech w piersiach sztuki znanych artystów, takich jak Frida Kahlo, której wpływ jest nadal odczuwalny. Odwiedź Muzeum Fridy Kahlo o nazwie „La Casa Azul”. Mieszczący się w uderzająco kobaltowoniebieskim domu, w którym się urodziła i do którego wracała przez ostatnie lata swojego życia, Casa Azul. Zobacz duży asortyment przedhiszpańskich artefaktów, meksykańskiej sztuki ludowej i rodzimej biżuterii z jej osobistej kolekcji. Ciesz się dniem pełnym historii Azteków, meksykańskiej sztuki i pysznych smaków, które łączą niektóre z obowiązkowych atrakcji Meksyku podczas jednej wycieczki.

Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco vanem – cały dzień

5. Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco vanem – cały dzień

Weź udział w tej całodniowej wycieczce i zobacz trzy najważniejsze pod względem kulturowym i historycznym miejsca w Meksyku. Rozpocznij wycieczkę od wizyty na stanowisku archeologicznym Teotihuacan, aby zachwycić się tam jednymi z najbardziej imponujących piramid świata. Zobacz Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca, świątynię Quetzalcoatla i Aleję Zmarłych. Następnie udaj się do najważniejszego celu katolickich pielgrzymek w Meksyku: Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Świątynię wzniesiono, aby upamiętnić domniemane objawienie się Dziewicy Maryi azteckiemu mieszkańcowi pobliskiej wsi, Juanowi Diego. Na koniec zobacz trzeci i ostatni punkt wycieczki: Tlatelolco, o którym mówi się, że tutaj spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Meksyku. Plaza de las Tres Culturas została tak nazwana na cześć 3 okresów w historii Meksyku, które symbolizują budowle z czasów prekolumbijskich, hiszpańskiej kolonii i niepodległego narodu Metysów.

Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

6. Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

Odkryj dolinę Teotihuacán z lotu ptaka podczas niezapomnianego 30-50-minutowego lotu balonem. Podziwiaj niektóre z najcenniejszych na świecie cudów archeologicznych, szybując nad głową. Następnie zdobądź szansę na zbadanie ruin na ziemi. Po odbiorze z hotelu w Mexico City skorzystaj ze wspólnego transferu do Teotihuacán (opcjonalnie). Przyjedź do portu balonowego Volare i delektuj się pyszną kawą. Następnie wybierz się w niezapomniany lot balonem nad jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Podróżuj z oficjalnie certyfikowanymi pilotami w najnowocześniejszej flocie balonów w Meksyku. Po locie wróć do portu, wznieś toast i odbierz certyfikat lotu przed pysznym śniadaniem w formie bufetu. Następnie skorzystaj z opcjonalnego przejazdu do Strefy Archeologicznej Teotihuacán, aby zbadać ruiny z ziemi. Spędź tam 3 godziny, aby poznać piramidy słońca i księżyca oraz świątynię Quetzalcoatla. Uwaga: koszt wycieczki nie obejmuje wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán (możliwość zakupu za 85 MXN za osobę). Na koniec skorzystaj z opcjonalnego wspólnego transferu powrotnego do Mexico City, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu na zakończenie wycieczki.

Isla Mujeres: Wycieczka katamaranem z otwartym barem i opcjonalnym lunchem

7. Isla Mujeres: Wycieczka katamaranem z otwartym barem i opcjonalnym lunchem

Ucieknij do tropikalnego raju Isla Mujeres na pokładzie luksusowego katamaranu podczas tej całodniowej przygody z Cancun. Jest to obowiązkowa wycieczka dla każdego, kto szuka relaksującego, ale ekscytującego dnia na Karaibach. Rozpocznij dzień od malowniczego rejsu wzdłuż oszałamiającego wybrzeża Cancun, podziwiając panoramiczne widoki na turkusowe Morze Karaibskie. Płynąc w kierunku Isla Mujeres, wygrzewaj się w ciepłym słońcu i popijaj orzeźwiające drinki z otwartego baru na pokładzie łodzi. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie snorkelingu w jednym z najpiękniejszych parków raf koralowych na Karaibach. Wskocz do krystalicznie czystej wody i odkryj kolorowy świat tropikalnych ryb, koralowców i innych fascynujących stworzeń morskich. Twój przewodnik zapewni Ci sprzęt do snorkelingu i posypie wodę pokarmem dla ryb, aby przyciągnąć jeszcze więcej egzotycznych ryb do tego obszaru. Po snorkelingu udaj się do malowniczej Playa del Norte na Isla Mujeres i ciesz się wolnym czasem według własnego uznania. Zrelaksuj się w cieniu palmy, zanurkuj w czystych wodach morza lub wybierz się na zakupy, aby kupić pamiątki i nie zapomnieć tego dnia! Następnie udaj się do południowej części wyspy i uzyskaj dostęp do prywatnego klubu plażowego. Tutaj możesz cieszyć się otwartym barem z napojami i (w zależności od wybranej opcji) lunchem w formie bufetu z lokalnymi smakami. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę na Isla Mujeres i skorzystaj z usług oferowanych w tym prywatnym klubie Po przybyciu do Cancun delektuj się napojami bezalkoholowymi na pokładzie i podziwiaj po raz ostatni zadziwiający krajobraz Isla Mujeres! * Możesz wybierać spośród różnych opcji i cieszyć się doświadczeniem dostosowanym do Twoich potrzeb. Ulepsz swoją wycieczkę, aby uwzględnić transfery hotelowe dla maksymalnej wygody. Zarezerwuj teraz i doświadcz tego, co najlepsze w Isla Mujeres podczas wycieczki katamaranem w Cancun.

Meksyk: całodniowa wycieczka autobusowa Hop-on / Hop-off

8. Meksyk: całodniowa wycieczka autobusowa Hop-on / Hop-off

Odkryj najlepszą opcję, aby odwiedzić Meksyk w jeden dzień we własnym tempie i bez stresu, mając możliwość wsiadania i wysiadania o dowolnej porze z tym samym biletem przez cały dzień. Możesz wybierać spośród 4 różnych tras, takich jak Trasa Historycznego Centrum, która ma 19 przystanków. Dzięki tej trasie możesz odkryć historię, architekturę, kulturę i oczywiście autentyczną kuchnię meksykańską. Z kolei Trasa Polanco na 7 przystankach jest idealna, aby cieszyć się zakupami i najbardziej awangardową architekturą w mieście. Trasa Południowa ma w sumie 18 przystanków i zabierze Cię do najbardziej artystycznych dzielnic miasta, wraz z odrobiną architektury i archeologii. Na ostatniej Trasie Bazyliki podczas wycieczki napotkasz 5 przystanków, a ta trasa oferuje religijną doskonałość. Każda trasa, trwająca 3 godziny, pozwoli Ci odbyć podróż przez czasy przedhiszpańskie, kolonialne i współczesne w wielkiej stolicy Meksyku.

Z Cancun: Rejs katamaranem na Isla Mujeres z Open Barem

9. Z Cancun: Rejs katamaranem na Isla Mujeres z Open Barem

Poznaj kolory morza podczas rejsu katamaranem z otwartym barem z Cancun na Isla Mujeres z opcjonalnym odbiorem i dowozem do hotelu. Przeżyj niezapomniane wrażenia w otoczeniu kolorowych ryb podczas nurkowania z rurką w Morzu Karaibskim i zatrzymaj się na plaży na opcjonalny lunch w formie bufetu. Zanurz się w plażowym klimacie Isla Mujeres, zwiedzając we własnym tempie podczas wolnego czasu na wyspie. Skosztuj lokalnych smaków w klubie plażowym, jeśli wybierzesz opcję obejmującą lunch w formie bufetu. Jeśli chcesz cieszyć się zachodem słońca, wybierz popołudniową wycieczkę.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

10. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Meksyk

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 876
Sortuj wg::

Meksyk: Ciekawe miejsca

Meksyk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meksyk? Kliknij tutaj.

Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 23 211 opinii

Jedna z najtańszych wycieczek do Chichen Itza. Odbiór był na czas i wysłali czas odbioru dzień wcześniej pocztą elektroniczną. Chociaż językiem podanym podczas wycieczki jest hiszpański, mówią również po angielsku. Edwin był naprawdę dobry. Nie zatrzymali autobusu w Valladolid. To tylko panoramiczny widok na miasto z autobusem. Lunch w formie bufetu był serwowany o godzinie 9:30. To jedyna wada wycieczki, a jedzenie nie było tak dobre. Ogólnie dobrze. Najlepsza cena za 12-godzinną wycieczkę

Mieliśmy lekkie problemy z odbiorem spod naszego adresu ale na szczęście firma zorganizowała bardzo szybko zastępczy pojazd dla nas. Thor i Manuel byli bardzo weseli i uśmiechnięci co podczas tak długiej wycieczki jest bardzo ważne. Wycieczka sama w sobie bardzo przyjemna. Najbardziej podobało mi się w Cenote Thor jest wspaniałym przewodnikiem chętnie odpowiada na wszystkie pytania

Bardzo fajna wycieczka. Przewodnik dużo wyjaśnił i mówił bardzo jasno i wyraźnie. Chociaż wycieczka trwa cały dzień, jest warta swojej ceny. Zapakowałbym tyle, żeby się napić, ale można też kupić na śniadanie lub w Chichén Itzá. Wycieczka do cenote na koniec była przyjemnym ochłodzeniem. Chciałbym zarezerwować ponownie natychmiast.

It was a great trip. Frenando was our guide and it's right man in right place. Highly recommend.

Our guide Frank is the best. Perfect balance between jokes and knowledge.