Atrakcje i wycieczki
Meksyk

Meksyk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Riviera Maya: Wycieczka do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

1. Riviera Maya: Wycieczka do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie, zwiedzając archeologiczne ruiny Majów w Chichén Itzá podczas wycieczki z przewodnikiem. Połącz się z naturą, pływając w lazurowych wodach Cenote. Zjedz przepyszny lunch w formie bufetu i wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Valladolid. Skorzystaj z odbioru z hotelu lub pobliskiego miejsca spotkania, a następnie udaj się do jednego z najważniejszych zabytków na półwyspie Jukatan. Po przybyciu do Chichén Itzá spójrz na piramidę schodkową Kukulcan, znaną z gry świateł podczas równonocy, która rzuca cienie na każdym stopniu, tworząc obraz schodzącego węża. Udaj się do świętej Cenote i poznaj jedną z zapadlisk, które stanowią część sieci podziemnych rzek świętych dla ludu Majów. Zjedz pyszny posiłek w formie bufetu i wybierz się na spacer po kolonialnym mieście Valladolid, aby dopełnić swoje wrażenia.

Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

2. Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

3. Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

Wykorzystaj w pełni swoją następną podróż do Mexico City dzięki trzem meksykańskim meksykańskim zabytkom, które trzeba zobaczyć. Mexican Root to święto cywilizacji i kultur, które uczyniły Meksyk tym, czym jest dzisiaj. Odwiedź legendarne sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Tlatelolco i piramidy w Teotihuacan podczas tej całodniowej wycieczki z Meksyku. Twoim pierwszym przystankiem będzie Tlatelolco, najważniejsze stanowisko archeologiczne w Meksyku. Oprócz świątyń poświęconych meksykańskim bóstwom poznaj bardziej makabryczną stronę ich historii, w tym składanie ofiar z ludzi, masowe groby i tak zwanych Kochanków z Tlatelolco  Kontynuuj do Sanktuarium Guadalupe, znajdującego się w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. W tej XVIII-wiecznej świątyni zobaczysz płaszcz z wizerunkiem Guadalupe, gdy dowiesz się o jej znaczeniu dla kultury i mieszkańców współczesnego Meksyku. Miejsce, w którym podobno Matka Boża z Guadalupe objawiła się tubylcowi z Meksyku. Następnie czas na lunch i naładowanie energii. Udaj się do jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc w Meksyku, wielkich piramid Teotihuacan, aby zwiedzić to mistyczne miejsce z przewodnikiem. Zobacz Piramidę Słońca o wysokości ponad 200 stóp, największą w Mezoameryce. Wraz z wycieczką Aleją Umarłych poznaj pochodzenie tego religijnego miasta i zobacz Świątynie Quetzalpapalotla, Świątynię Pierzastych Muszli i Piramidę Księżyca Ciesz się wycieczką pełną przygód, historii i niektórych z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Meksyku.

Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

4. Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

Odkryj dolinę Teotihuacán z lotu ptaka podczas niezapomnianego 30-50-minutowego lotu balonem. Podziwiaj niektóre z najcenniejszych na świecie cudów archeologicznych, szybując nad głową. Następnie zdobądź szansę na zbadanie ruin na ziemi. Po odbiorze z hotelu w Mexico City skorzystaj ze wspólnego transferu do Teotihuacán (opcjonalnie). Przyjedź do portu balonowego Volare i delektuj się pyszną kawą. Następnie wybierz się w niezapomniany lot balonem nad jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Podróżuj z oficjalnie certyfikowanymi pilotami w najnowocześniejszej flocie balonów w Meksyku. Po locie wróć do portu, wznieś toast i odbierz certyfikat lotu przed pysznym śniadaniem w formie bufetu. Następnie skorzystaj z opcjonalnego przejazdu do Strefy Archeologicznej Teotihuacán, aby zbadać ruiny z ziemi. Spędź tam 3 godziny, aby poznać piramidy słońca i księżyca oraz świątynię Quetzalcoatla. Uwaga: koszt wycieczki nie obejmuje wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán (możliwość zakupu za 85 MXN za osobę). Na koniec skorzystaj z opcjonalnego wspólnego transferu powrotnego do Mexico City, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu na zakończenie wycieczki.

CDMX: Wycieczka do Teotihuacan z transportem, bazyliką i Tlatelolco

5. CDMX: Wycieczka do Teotihuacan z transportem, bazyliką i Tlatelolco

Wycieczka z przewodnikiem z wliczonym transportem i biletem wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán, placu trzech kultur, bazyliki Guadalupe i domu rzemiosła. Na każdym przystanku masz czas wolny, około godziny 14:00 zatrzymujemy się w restauracji na lunch (cena jedzenia nie jest wliczona w cenę). Odbierzemy Cię z hotelu lub miejsca zbiórki, a po powrocie odwieziemy Cię do Pałacu Sztuk Pięknych. 9:00: Rozpoczynamy wycieczkę, odwiedzając plac trzech kultur i wprowadzając Cię w historię naszego Meksyku. 10:00: Przybywamy do Teotihuacan i odwiedzamy Dom Rzemiosła, w którym znajduje się wystawa na temat zastosowań rośliny maguey, ekstrakcji pierwszego papieru, nici, igły przez kulturę Teotihuacan, repliki masek obsydianowych Teotihuacan, a także degustacja typowych meksykańskich napojów. 11:00: Wchodzimy do strefy archeologicznej Teotihuacan (cena biletu jest wliczona w cenę), odwiedzamy najważniejsze zabytki, takie jak piramida słońca, grobla zmarłych, plac księżyca, mural jaguara, piramida księżyca, wraz z wyjaśnieniem historii i kultury ludu Teotihuacan, na koniec dajemy Ci wolny czas na zwiedzanie miejsca według własnego uznania i robienie zdjęć. 2:00pm: Zjemy posiłek w typowej meksykańskiej restauracji z panoramicznym widokiem na piramidę księżyca, gdzie twoje podniebienia będą zachwycone najlepszymi daniami kuchni Teotihuacan i jej wykwintnymi egzotycznymi potrawami (cena jedzenia nie jest wliczona w cenę). 16:30: Wracamy do miasta Meksyk i odwiedzimy bazylikę Guadalupe i wzgórze Tepeyac. 6:00pm: Kończymy wycieczkę. Zostawiamy Cię w Palacio de bellas artes, który jest punktem pośrednim większości hoteli, a także punktów zainteresowania turystycznego, abyś mógł dalej cieszyć się pięknym miastem Meksyk.

Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

6. Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

Ciesz się całodniową wycieczką z przewodnikiem po najbardziej urokliwych dzielnicach Meksyku. Płyń wzdłuż kanałów Xochimilco z czasów Azteków, zwiedzaj dzielnicę kolonialną i podziwiaj malowidła ścienne w UNAM. Wyjeżdżając z centrum Meksyku, kieruj się na południe, mijając najważniejsze miejsca współczesnego miasta. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie spółdzielczym, który pomaga meksykańskim lokalnym rzemieślnikom. Następnym przystankiem jest University City, gdzie można podziwiać liczne malowidła ścienne w Rektoracie i spacerować po Bibliotece Centralnej głównego kampusu. Kampus obejmuje również imponujący stadion olimpijski w kształcie wulkanu na 63 000 miejsc. Udaj się do przyciągającego wzrok Xochimilco i wsiądź do trajinera – kolorowej łodzi przypominającej gondolę – i wybierz się na przejażdżkę po słynnych kanałach w okolicy. Gdy będziesz delektować się lokalnymi smakołykami i spróbować swoich sił w handlu wymiennym, Twój przewodnik opowie Ci o niesamowitych szczegółach tego, co sprawia, że ten obszar jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedź kolonialną dzielnicę Coyoacan i podziwiaj rozległe XVI-wieczne domy przy ulicy Francisco Sosa. Wędrując po wysadzanych drzewami ulicach, dowiesz się, jak to miasto odegrało rolę w historycznych imperiach, takich jak Aztekowie i Hiszpanie, stając się kulturalną stolicą i domem Octavio Paza, Leona Trockiego, Diego Rivery i Fridy Kahlo. W Casa Azul, domu Kahlo, a obecnie muzeum, zanurzymy się w pionierskim życiu jednego z najbardziej oryginalnych meksykańskich artystów. Meksyk jest znany na całym świecie ze swojej żywej historii i zapierającej dech w piersiach sztuki znanych artystów, takich jak Frida Kahlo, której wpływ jest nadal odczuwalny. Odwiedź Muzeum Fridy Kahlo o nazwie „La Casa Azul”. Mieszczący się w uderzająco kobaltowoniebieskim domu, w którym się urodziła i do którego wracała przez ostatnie lata swojego życia, Casa Azul. Zobacz duży asortyment przedhiszpańskich artefaktów, meksykańskiej sztuki ludowej i rodzimej biżuterii z jej osobistej kolekcji. Ciesz się dniem pełnym historii Azteków, meksykańskiej sztuki i pysznych smaków, które łączą niektóre z obowiązkowych atrakcji Meksyku podczas jednej wycieczki.

Isla Mujeres: Katamaran z otwartym barem, snorkelingiem i lunchem

7. Isla Mujeres: Katamaran z otwartym barem, snorkelingiem i lunchem

Ucieknij do tropikalnego raju Isla Mujeres na pokładzie wygodnego katamaranu podczas tej całodniowej przygody z Cancun. To obowiązkowa wycieczka dla każdego, kto szuka relaksującego, ale ekscytującego dnia na meksykańskich Karaibach! Rozpocznij dzień od malowniczego rejsu wzdłuż oszałamiającego wybrzeża Cancun, podziwiając panoramiczne widoki na turkusowe wody Morza Karaibskiego. Płynąc w kierunku Isla Mujeres, wygrzewaj się w ciepłym słońcu, popijając orzeźwiające drinki z narodowego otwartego baru na pokładzie. Zanim dotrzesz do Isla Mujeres, przygotuj się na krótkie doświadczenie snorkelingu na jednej z karaibskich raf. Po prostu wyposaż się w dostarczony sprzęt i wskocz do krystalicznie czystej wody, aby podziwiać piękny morski krajobraz. Następnie udaj się katamaranem na wyspę Isla Mujeres, a po dotarciu na miejsce skorzystaj z dostępu do klubu plażowego. Tutaj możesz delektować się napojami i (w zależności od wybranej opcji) lunchem w formie bufetu. Na koniec ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie wyspy według własnego uznania. Wybierz się na spacer po najsłynniejszych ulicach wyspy lub idź na zakupy, aby kupić pamiątki i nie zapomnieć tego dnia! Po przybyciu do Cancun, ciesz się ostatnimi minutami tej wycieczki na pokładzie katamaranu, podziwiając po raz ostatni zadziwiający krajobraz Isla Mujeres! * Możesz wybierać spośród różnych opcji i cieszyć się doświadczeniem dostosowanym do Twoich potrzeb. Ulepsz swoją wycieczkę, aby uwzględnić transfery hotelowe dla maksymalnej wygody.

Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco - jednodniowa wycieczka vanem

8. Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco - jednodniowa wycieczka vanem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce i zobacz trzy najważniejsze pod względem kulturowym i historycznym miejsca w Meksyku. Rozpocznij wycieczkę od wizyty na stanowisku archeologicznym Teotihuacan, aby zachwycić się tam jednymi z najbardziej imponujących piramid świata. Zobacz Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca, świątynię Quetzalcoatla i Aleję Zmarłych. Następnie udaj się do najważniejszego celu katolickich pielgrzymek w Meksyku: Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Świątynię wzniesiono, aby upamiętnić domniemane objawienie się Dziewicy Maryi azteckiemu mieszkańcowi pobliskiej wsi, Juanowi Diego. Na koniec zobacz trzeci i ostatni punkt wycieczki: Tlatelolco, o którym mówi się, że tutaj spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Meksyku. Plaza de las Tres Culturas została tak nazwana na cześć 3 okresów w historii Meksyku, które symbolizują budowle z czasów prekolumbijskich, hiszpańskiej kolonii i niepodległego narodu Metysów.

Meksyk: Rejs wycieczkowy Xochimilco z posiłkiem i napojami

9. Meksyk: Rejs wycieczkowy Xochimilco z posiłkiem i napojami

Zwiedzaj kanały Xochimilco na pokładzie typowej kolorowej łodzi gondolowej. Odkryj piękno tego miejsca, słuchając komentarzy przewodnika i skosztuj najbardziej typowych meksykańskich cukierków rzemieślniczych lub chipsów i pij dużo wody butelkowanej, tequili, piwa, margarity, mezcalu i meksykańskiego pulque (sfermentowany napój z agawy), a my damy Ci ceramiczny kieliszek w prezencie. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję przepłynąć przez pływający targ, port mariachi, pływające ogrody, sztuczne wyspy, szklarnie i piękne domy ozdobione kwiatami. Baw się po drodze z meksykańską grą Loteria bingo, będziesz miał okazję wygrać wiele nagród. Odwiedzimy sztuczną wyspę, aby zjeść meksykańskie tacos w typowej restauracji, a także rozprostujemy nogi i pójdziemy do łazienki. Po zakończeniu wizyty na wyspie wsiądziemy na łódź, aby popłynąć z powrotem do portu i nauczyć się, jak zrobić meksykański koktajl michelada. Prawdziwe doświadczenie polega na żeglowaniu typową kolorową łodzią prowadzoną przez wioślarza i jego wiosło, nigdy nie napędzaną silnikiem, ponieważ zanieczyszcza to ekosystem uznany przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe ludzkości. Na koniec wrócimy do punktu wyjścia, aby zakończyć Twoją wycieczkę.

Isla Mujeres: Katamaran z nurkowaniem, otwartym barem i transferem

10. Isla Mujeres: Katamaran z nurkowaniem, otwartym barem i transferem

Wskocz na pokład katamaranu płynącego na Isla Mujeres, malowniczą wyspę u wybrzeży Cancun, znaną ze wspaniałych plaż i nurkowania z rurką. Po wypłynięciu z portu zatrzymaj się, aby nurkować przy bogatej rafie koralowej. Twoi przewodnicy na pokładzie wyposażą Cię we cały niezbędny sprzęt i pokażą najlepsze miejsca na rafie. Wypłyń jeszcze raz na Isla Mujeres, aby cieszyć się miękkim białym piaskiem plaży Playa Norte, otoczonej palmami i obmywanej błękitnym, turkusowym morzem. Po relaksie na słońcu udaj się do tradycyjnego śródmieścia Isla Mujeres, ulubionego miejsca wśród mieszkańców. Przechadzaj się malowniczymi i przyjaznymi uliczkami, wypożycz samochód golfowy lub kup zabawną pamiątkę, aby pamiętać swoją podróż do raju.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 880
Sortuj wg::

Meksyk: Ciekawe miejsca

Meksyk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Riviera Maya: Wycieczka do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Riviera Maya: Wycieczka do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie, zwiedzając archeologiczne ruiny Majów w Chichén Itzá podczas wycieczki z przewodnikiem. Połącz się z naturą, pływając w lazurowych wodach Cenote. Zjedz przepyszny lunch w formie bufetu i wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Valladolid. Skorzystaj z odbioru z hotelu lub pobliskiego miejsca spotkania, a następnie udaj się do jednego z najważniejszych zabytków na półwyspie Jukatan. Po przybyciu do Chichén Itzá spójrz na piramidę schodkową Kukulcan, znaną z gry świateł podczas równonocy, która rzuca cienie na każdym stopniu, tworząc obraz schodzącego węża. Udaj się do świętej Cenote i poznaj jedną z zapadlisk, które stanowią część sieci podziemnych rzek świętych dla ludu Majów. Zjedz pyszny posiłek w formie bufetu i wybierz się na spacer po kolonialnym mieście Valladolid, aby dopełnić swoje wrażenia.

Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

Meksyk: Teotihuacan, Sanktuarium Guadalupe i wycieczka do Tlatelolco

Wykorzystaj w pełni swoją następną podróż do Mexico City dzięki trzem meksykańskim meksykańskim zabytkom, które trzeba zobaczyć. Mexican Root to święto cywilizacji i kultur, które uczyniły Meksyk tym, czym jest dzisiaj. Odwiedź legendarne sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Tlatelolco i piramidy w Teotihuacan podczas tej całodniowej wycieczki z Meksyku. Twoim pierwszym przystankiem będzie Tlatelolco, najważniejsze stanowisko archeologiczne w Meksyku. Oprócz świątyń poświęconych meksykańskim bóstwom poznaj bardziej makabryczną stronę ich historii, w tym składanie ofiar z ludzi, masowe groby i tak zwanych Kochanków z Tlatelolco  Kontynuuj do Sanktuarium Guadalupe, znajdującego się w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. W tej XVIII-wiecznej świątyni zobaczysz płaszcz z wizerunkiem Guadalupe, gdy dowiesz się o jej znaczeniu dla kultury i mieszkańców współczesnego Meksyku. Miejsce, w którym podobno Matka Boża z Guadalupe objawiła się tubylcowi z Meksyku. Następnie czas na lunch i naładowanie energii. Udaj się do jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc w Meksyku, wielkich piramid Teotihuacan, aby zwiedzić to mistyczne miejsce z przewodnikiem. Zobacz Piramidę Słońca o wysokości ponad 200 stóp, największą w Mezoameryce. Wraz z wycieczką Aleją Umarłych poznaj pochodzenie tego religijnego miasta i zobacz Świątynie Quetzalpapalotla, Świątynię Pierzastych Muszli i Piramidę Księżyca Ciesz się wycieczką pełną przygód, historii i niektórych z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Meksyku.

Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

Z Mexico City: Lot balonem do Teotihuacan i śniadanie

Odkryj dolinę Teotihuacán z lotu ptaka podczas niezapomnianego 30-50-minutowego lotu balonem. Podziwiaj niektóre z najcenniejszych na świecie cudów archeologicznych, szybując nad głową. Następnie zdobądź szansę na zbadanie ruin na ziemi. Po odbiorze z hotelu w Mexico City skorzystaj ze wspólnego transferu do Teotihuacán (opcjonalnie). Przyjedź do portu balonowego Volare i delektuj się pyszną kawą. Następnie wybierz się w niezapomniany lot balonem nad jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Podróżuj z oficjalnie certyfikowanymi pilotami w najnowocześniejszej flocie balonów w Meksyku. Po locie wróć do portu, wznieś toast i odbierz certyfikat lotu przed pysznym śniadaniem w formie bufetu. Następnie skorzystaj z opcjonalnego przejazdu do Strefy Archeologicznej Teotihuacán, aby zbadać ruiny z ziemi. Spędź tam 3 godziny, aby poznać piramidy słońca i księżyca oraz świątynię Quetzalcoatla. Uwaga: koszt wycieczki nie obejmuje wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán (możliwość zakupu za 85 MXN za osobę). Na koniec skorzystaj z opcjonalnego wspólnego transferu powrotnego do Mexico City, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu na zakończenie wycieczki.

CDMX: Wycieczka do Teotihuacan z transportem, bazyliką i Tlatelolco

CDMX: Wycieczka do Teotihuacan z transportem, bazyliką i Tlatelolco

Wycieczka z przewodnikiem z wliczonym transportem i biletem wstępu do strefy archeologicznej Teotihuacán, placu trzech kultur, bazyliki Guadalupe i domu rzemiosła. Na każdym przystanku masz czas wolny, około godziny 14:00 zatrzymujemy się w restauracji na lunch (cena jedzenia nie jest wliczona w cenę). Odbierzemy Cię z hotelu lub miejsca zbiórki, a po powrocie odwieziemy Cię do Pałacu Sztuk Pięknych. 9:00: Rozpoczynamy wycieczkę, odwiedzając plac trzech kultur i wprowadzając Cię w historię naszego Meksyku. 10:00: Przybywamy do Teotihuacan i odwiedzamy Dom Rzemiosła, w którym znajduje się wystawa na temat zastosowań rośliny maguey, ekstrakcji pierwszego papieru, nici, igły przez kulturę Teotihuacan, repliki masek obsydianowych Teotihuacan, a także degustacja typowych meksykańskich napojów. 11:00: Wchodzimy do strefy archeologicznej Teotihuacan (cena biletu jest wliczona w cenę), odwiedzamy najważniejsze zabytki, takie jak piramida słońca, grobla zmarłych, plac księżyca, mural jaguara, piramida księżyca, wraz z wyjaśnieniem historii i kultury ludu Teotihuacan, na koniec dajemy Ci wolny czas na zwiedzanie miejsca według własnego uznania i robienie zdjęć. 2:00pm: Zjemy posiłek w typowej meksykańskiej restauracji z panoramicznym widokiem na piramidę księżyca, gdzie twoje podniebienia będą zachwycone najlepszymi daniami kuchni Teotihuacan i jej wykwintnymi egzotycznymi potrawami (cena jedzenia nie jest wliczona w cenę). 16:30: Wracamy do miasta Meksyk i odwiedzimy bazylikę Guadalupe i wzgórze Tepeyac. 6:00pm: Kończymy wycieczkę. Zostawiamy Cię w Palacio de bellas artes, który jest punktem pośrednim większości hoteli, a także punktów zainteresowania turystycznego, abyś mógł dalej cieszyć się pięknym miastem Meksyk.

Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

Miasto Meksyk: Xochimilco, Coyoacan, Frida Kahlo i UNAM

Ciesz się całodniową wycieczką z przewodnikiem po najbardziej urokliwych dzielnicach Meksyku. Płyń wzdłuż kanałów Xochimilco z czasów Azteków, zwiedzaj dzielnicę kolonialną i podziwiaj malowidła ścienne w UNAM. Wyjeżdżając z centrum Meksyku, kieruj się na południe, mijając najważniejsze miejsca współczesnego miasta. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie spółdzielczym, który pomaga meksykańskim lokalnym rzemieślnikom. Następnym przystankiem jest University City, gdzie można podziwiać liczne malowidła ścienne w Rektoracie i spacerować po Bibliotece Centralnej głównego kampusu. Kampus obejmuje również imponujący stadion olimpijski w kształcie wulkanu na 63 000 miejsc. Udaj się do przyciągającego wzrok Xochimilco i wsiądź do trajinera – kolorowej łodzi przypominającej gondolę – i wybierz się na przejażdżkę po słynnych kanałach w okolicy. Gdy będziesz delektować się lokalnymi smakołykami i spróbować swoich sił w handlu wymiennym, Twój przewodnik opowie Ci o niesamowitych szczegółach tego, co sprawia, że ten obszar jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedź kolonialną dzielnicę Coyoacan i podziwiaj rozległe XVI-wieczne domy przy ulicy Francisco Sosa. Wędrując po wysadzanych drzewami ulicach, dowiesz się, jak to miasto odegrało rolę w historycznych imperiach, takich jak Aztekowie i Hiszpanie, stając się kulturalną stolicą i domem Octavio Paza, Leona Trockiego, Diego Rivery i Fridy Kahlo. W Casa Azul, domu Kahlo, a obecnie muzeum, zanurzymy się w pionierskim życiu jednego z najbardziej oryginalnych meksykańskich artystów. Meksyk jest znany na całym świecie ze swojej żywej historii i zapierającej dech w piersiach sztuki znanych artystów, takich jak Frida Kahlo, której wpływ jest nadal odczuwalny. Odwiedź Muzeum Fridy Kahlo o nazwie „La Casa Azul”. Mieszczący się w uderzająco kobaltowoniebieskim domu, w którym się urodziła i do którego wracała przez ostatnie lata swojego życia, Casa Azul. Zobacz duży asortyment przedhiszpańskich artefaktów, meksykańskiej sztuki ludowej i rodzimej biżuterii z jej osobistej kolekcji. Ciesz się dniem pełnym historii Azteków, meksykańskiej sztuki i pysznych smaków, które łączą niektóre z obowiązkowych atrakcji Meksyku podczas jednej wycieczki.

Isla Mujeres: Katamaran z otwartym barem, snorkelingiem i lunchem

Isla Mujeres: Katamaran z otwartym barem, snorkelingiem i lunchem

Ucieknij do tropikalnego raju Isla Mujeres na pokładzie wygodnego katamaranu podczas tej całodniowej przygody z Cancun. To obowiązkowa wycieczka dla każdego, kto szuka relaksującego, ale ekscytującego dnia na meksykańskich Karaibach! Rozpocznij dzień od malowniczego rejsu wzdłuż oszałamiającego wybrzeża Cancun, podziwiając panoramiczne widoki na turkusowe wody Morza Karaibskiego. Płynąc w kierunku Isla Mujeres, wygrzewaj się w ciepłym słońcu, popijając orzeźwiające drinki z narodowego otwartego baru na pokładzie. Zanim dotrzesz do Isla Mujeres, przygotuj się na krótkie doświadczenie snorkelingu na jednej z karaibskich raf. Po prostu wyposaż się w dostarczony sprzęt i wskocz do krystalicznie czystej wody, aby podziwiać piękny morski krajobraz. Następnie udaj się katamaranem na wyspę Isla Mujeres, a po dotarciu na miejsce skorzystaj z dostępu do klubu plażowego. Tutaj możesz delektować się napojami i (w zależności od wybranej opcji) lunchem w formie bufetu. Na koniec ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie wyspy według własnego uznania. Wybierz się na spacer po najsłynniejszych ulicach wyspy lub idź na zakupy, aby kupić pamiątki i nie zapomnieć tego dnia! Po przybyciu do Cancun, ciesz się ostatnimi minutami tej wycieczki na pokładzie katamaranu, podziwiając po raz ostatni zadziwiający krajobraz Isla Mujeres! * Możesz wybierać spośród różnych opcji i cieszyć się doświadczeniem dostosowanym do Twoich potrzeb. Ulepsz swoją wycieczkę, aby uwzględnić transfery hotelowe dla maksymalnej wygody.

Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco - jednodniowa wycieczka vanem

Meksyk: Teotihuacan i Tlatelolco - jednodniowa wycieczka vanem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce i zobacz trzy najważniejsze pod względem kulturowym i historycznym miejsca w Meksyku. Rozpocznij wycieczkę od wizyty na stanowisku archeologicznym Teotihuacan, aby zachwycić się tam jednymi z najbardziej imponujących piramid świata. Zobacz Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca, świątynię Quetzalcoatla i Aleję Zmarłych. Następnie udaj się do najważniejszego celu katolickich pielgrzymek w Meksyku: Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Świątynię wzniesiono, aby upamiętnić domniemane objawienie się Dziewicy Maryi azteckiemu mieszkańcowi pobliskiej wsi, Juanowi Diego. Na koniec zobacz trzeci i ostatni punkt wycieczki: Tlatelolco, o którym mówi się, że tutaj spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Meksyku. Plaza de las Tres Culturas została tak nazwana na cześć 3 okresów w historii Meksyku, które symbolizują budowle z czasów prekolumbijskich, hiszpańskiej kolonii i niepodległego narodu Metysów.

Meksyk: Rejs wycieczkowy Xochimilco z posiłkiem i napojami

Meksyk: Rejs wycieczkowy Xochimilco z posiłkiem i napojami

Zwiedzaj kanały Xochimilco na pokładzie typowej kolorowej łodzi gondolowej. Odkryj piękno tego miejsca, słuchając komentarzy przewodnika i skosztuj najbardziej typowych meksykańskich cukierków rzemieślniczych lub chipsów i pij dużo wody butelkowanej, tequili, piwa, margarity, mezcalu i meksykańskiego pulque (sfermentowany napój z agawy), a my damy Ci ceramiczny kieliszek w prezencie. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję przepłynąć przez pływający targ, port mariachi, pływające ogrody, sztuczne wyspy, szklarnie i piękne domy ozdobione kwiatami. Baw się po drodze z meksykańską grą Loteria bingo, będziesz miał okazję wygrać wiele nagród. Odwiedzimy sztuczną wyspę, aby zjeść meksykańskie tacos w typowej restauracji, a także rozprostujemy nogi i pójdziemy do łazienki. Po zakończeniu wizyty na wyspie wsiądziemy na łódź, aby popłynąć z powrotem do portu i nauczyć się, jak zrobić meksykański koktajl michelada. Prawdziwe doświadczenie polega na żeglowaniu typową kolorową łodzią prowadzoną przez wioślarza i jego wiosło, nigdy nie napędzaną silnikiem, ponieważ zanieczyszcza to ekosystem uznany przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe ludzkości. Na koniec wrócimy do punktu wyjścia, aby zakończyć Twoją wycieczkę.

Isla Mujeres: Katamaran z nurkowaniem, otwartym barem i transferem

Isla Mujeres: Katamaran z nurkowaniem, otwartym barem i transferem

Wskocz na pokład katamaranu płynącego na Isla Mujeres, malowniczą wyspę u wybrzeży Cancun, znaną ze wspaniałych plaż i nurkowania z rurką. Po wypłynięciu z portu zatrzymaj się, aby nurkować przy bogatej rafie koralowej. Twoi przewodnicy na pokładzie wyposażą Cię we cały niezbędny sprzęt i pokażą najlepsze miejsca na rafie. Wypłyń jeszcze raz na Isla Mujeres, aby cieszyć się miękkim białym piaskiem plaży Playa Norte, otoczonej palmami i obmywanej błękitnym, turkusowym morzem. Po relaksie na słońcu udaj się do tradycyjnego śródmieścia Isla Mujeres, ulubionego miejsca wśród mieszkańców. Przechadzaj się malowniczymi i przyjaznymi uliczkami, wypożycz samochód golfowy lub kup zabawną pamiątkę, aby pamiętać swoją podróż do raju.

Meksyk: Najciekawsze atrakcje

Meksyk: Ciekawe miejsca

Regiony w Meksyk

Meksyk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meksyk? Kliknij tutaj.

Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(23 211 recenzji)

Świetna wycieczka! Frank, sam pochodzenia Majów, przedstawił bardzo ekscytujący wgląd w swoją kulturę i sprawił, że wycieczka była naprawdę wyjątkowa! Gorąco polecam tę wycieczkę; zwłaszcza jeśli nie masz dużo czasu, a mimo to chcesz coś zobaczyć i doświadczyć, tak jak to było w przypadku nas.

Izaak i Omar byli bardzo pouczający i wciągający przez cały dzień! Przepraszamy, Omar, że przespaliśmy twoją godzinną rozmowę w autobusie, ale jesteśmy ci wdzięczni. Izaaku, uwielbiamy twoją koszulę!

Piękna przewodniczka Marcela, każdy byłby szczęśliwy, gdyby miała ją na swojej wycieczce wypełnioną świetnymi informacjami i wspaniałą osobowością!

Bardzo nam się podobało pomimo tego, że za napoje i kamizelki ratunkowe musieliśmy zapłacić

Świetna podróz! Abraham, pastor i cuc byli świetnymi przewodnikami: -)