Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Medvednica

Medvednica – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ekskluzywna wycieczka piesza po starym Zagrzebiu

1. Ekskluzywna wycieczka piesza po starym Zagrzebiu

Spotkamy się na placu Króla Tomisława w godzinach wieczornych, przejdziemy na plac Nikola Zrinjskiego i dalej na główny plac Ban Jelačić. Dowiesz się wszystkiego o lokalnej historii, sztuce, kulturze i architekturze. Odwiedzimy Zagreb Chatedral i stary Kaptol w Zagrzebiu, który jest organem Archidiecezji Zagrzebskiej. Poznacie piękne plenery Dolac i Opatovina, z których przejdziemy do Gradec, starej części miasta Zagrzeb na zboczu Medvednicy, z której wraz z Kaptolem wywodzi się dzisiejszy Zagrzeb. Zobaczysz Kamenita Vrata, port i jeden z najlepiej zachowanych zabytków starego Zagrzebia. Jest to budynek w kształcie prostokątnej wieży, z której dotrzemy do Starego Miasta w Zagrzebiu. Oprócz Rady Miejskiej, Parlamentu i muzeum zerwanych związków zobaczysz zadziwiające pomniki, kościoły i historyczne budowle, które znajdują się na placu św. Marka. Kolejnym celem jest punkt widokowy Gradec, a następnie spacer Strossmayer do punktu widokowego w Zagrzebiu pod starożytną wieżą Lotršćak, gdzie można zrobić ekskluzywne zdjęcia Zagrzebia nocą. Podążając linią kolejki linowej w Zagrzebiu, dotrzemy do najdłuższej ulicy w Zagrzebiu, ulicy Ilica, Zagreb Octogone i na końcu Placu Kwiatowego, gdzie zagrzebska młodzież spędza noc w pubach. Jestem otwarty na wszystkie Twoje pytania, a razem przeżyjemy piękny Zagrzeb.

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka po mieście i góra Medvednica

2. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka po mieście i góra Medvednica

Zagrzeb to tętniące życiem, kolorowe miasto pełne kultury, historii i dziedzictwa, nad którym góruje wspaniała góra Medvednica. Będziesz chciał doświadczyć lokalnego życia z pierwszej ręki, ponieważ w momencie, gdy wyjdziesz na ulice, zostaniesz wciągnięty. Wycieczka po mieście da Ci dokładnie to – wgląd w styl życia w Zagrzebiu. Odkryj centrum miasta, po którym wycieczka prowadzi dalej na górę Medvednica, wjeżdżając kolejką linową na sam szczyt. Tutaj będziesz miał okazję spróbować lokalnych potraw i napojów, podziwiać wspaniałe widoki i po prostu odpocząć. PLAN PODRÓŻY: 10.00 – miejsce spotkania w hostelu Swanky Mint – ILICA 50 10:15 – 12:30 – prywatna wycieczka piesza po Zagrzebiu 12.30 – przejazd komunikacją miejską na wzgórze Medvednica 13.00 – Kolejka linowa Sljeme (wjazd na górę) 14.00 – degustacja lokalnych potraw i napojów 15.30 – powrót kolejką linową i tramwajem do centrum miasta 17:00 – centrum Zagrzebia

Wędrówka i degustacja w Zagrzebiu: Miasto, park przyrody, zamek, lokalne potrawy

3. Wędrówka i degustacja w Zagrzebiu: Miasto, park przyrody, zamek, lokalne potrawy

Zacznij od głównego placu, wybierz się na malowniczą przejażdżkę kolejką linową i wejdź na wieżę telewizyjną na szczycie Sljeme, odwiedź średniowieczną fortecę w środku lasu, wybierz się na wędrówkę po parku przyrody Medvednica i skosztuj lokalnych potraw podczas tej przygody na żywo. Dawno temu nasza wyspa dzieliła taniec z morzem, wykwintny rytm, który grał przez ponad 9 milionów lat. Fale szeptały opowieści do brzegów, aż zapadła cisza, odsłaniając transformację wyspy w majestatyczną górę Medvednica. Dziś, gdy stoimy u podnóża tej starożytnej góry, wspomnienia z przeszłości przeplatają się w naszych myślach, a Zagrzeb wyłania się, świadcząc o trwałych wątkach historii. Zaczarowany las, niegdyś żyjący śmiechem wróżek i zapachem warzonych eliksirów, stał się spokojnym parkiem przyrody. Średniowieczny zamek, milczący strażnik upływu czasu, teraz otwiera swoje podwoje jako centrum dla zwiedzających Medvedgrad, strażnik odwiecznych tajemnic. Przemierz tę nostalgiczną podróż z głównego placu Zagrzebia, gdzie echa przeszłości rozbrzmiewają w lasach Medvednicy - opowieść misternie utkana z wątków życia miasta, spokoju natury, szeptów historii i bogatych smaków lokalnych potraw. Rozpoczniesz tę epicką wyprawę od Rynku Głównego w Zagrzebiu, gdzie przewodnik przedstawi Ci krótkie wprowadzenie i wskoczysz do tramwaju do stacji kolejki linowej. Po wspinaczce na szczyt góry, z wieży telewizyjnej zobaczysz 360-stopniowy widok. Ze szczytu góry rozpoczyna się ośmiokilometrowa wędrówka w dół, która jest umiarkowana, a dla niektórych nawet wymagająca. Wędrówka po parku przyrody podzielona jest na dwie części, z których pierwsza prowadzi do średniowiecznego zamku i trwa około dwóch godzin. W zamku poznasz historię góry i zrelaksujesz się przed drugą częścią wędrówki. Druga część będzie trwała około godziny i wyprowadzi Cię z lasu Parku Przyrody do miasta. Wędrówka zakończy się w tradycyjnej restauracji, gdzie skosztujesz lokalnych potraw w trzydaniowym posiłku i poczujesz urok dawno minionych czasów. Po skosztowaniu tradycyjnych potraw z Zagrzebia przewodnik zabierze Cię do autobusu górskiego i tramwaju, który zawiezie Cię z powrotem na Rynek Główny.

Medvednica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Medvednica? Kliknij tutaj.