Dodaj daty

Mediolan
Wycieczki z przewodnikiem

Wycieczki z przewodnikiem
Liczba znalezionych atrakcji: 346
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Mediolan Wycieczki z przewodnikiem

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

1. Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Bergamo: Transfer autobusem AC do Mediolanu - Bez stresu i bezpłatnego bagażu

2. Bergamo: Transfer autobusem AC do Mediolanu - Bez stresu i bezpłatnego bagażu

Skorzystaj z wygodnego bezpośredniego transportu w jedną stronę pomiędzy lotniskiem Bergamo-Orio al Serio a Mediolanem. Podróżuj bezpiecznie klimatyzowanym autobusem bez dodatkowych opłat za bagaż. Po wylądowaniu na lotnisku Bergamo po prostu znajdź autobus stojący tuż przy wyjściu z hali przylotów. Wysiądź w centrum Mediolanu, w pobliżu postoju taksówek, metra i przystanków komunikacji publicznej. Wyjeżdżając z centrum Mediolanu, wsiądź do autobusu przy wyjściu ze stacji kolejowej „Piazza Luigi di Savoia”. Oszczędź sobie kłopotów związanych z korzystaniem z komunikacji publicznej. Miej pewność, że wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane zgodnie z najwyższymi standardami higieny i jakości.

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

3. Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Podziwiaj z bliska arcydzieło, jakim jest „Ostatnia Wieczerza”. Usłysz jego fascynującą historię z ust licencjonowanego przewodnika. Kościół Santa Maria delle Grazie i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza”, zostały wpisane na listę UNESCO w 1980 roku. Były one częścią wielkiego kompleksu klasztornego dominikanów. Zobacz „Ostatnią Wieczerzę”, a ponadto dowiedz się wszystkiego o najwspanialszych malowidłach ściennych epoki renesansu. Licencjonowany lokalny przewodnik zaprezentuje Ci arcydzieło Leonarda da Vinci, a także przedstawi ciekawe fakty dotyczące perspektywy, kompozycji oraz użytej przez artystę techniki. Poznasz także historię odwiedzanego miejsca.

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

4. Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się na prywatnej wycieczce po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Poznaj uroczy włoski ogród Villa Olmo. Następnie udaj się na spokojny, prywatny rejs po jeziorze. Zanurz się w rozległych widokach okolicy na ekskluzywnej prywatnej łodzi, która zabierze Cię do zaczarowanej wioski Bellagio. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta, a następnie wróć prywatną łodzią.

Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

5. Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

Odwiedź atrakcyjne miejsce historyczne w Mediolanie i podróżuj przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W krużgankach renesansowego klasztoru odkryj jedno z najważniejszych muzeów nauki i techniki w Europie. Zobacz dzieła sztuki, fragment księżyca, pociągi parowe i łódź podwodną. Nie przegap Nowych Galerii, największej stałej wystawy na świecie poświęconej Leonardo da Vinci. Spektakularna kolekcja 170 historycznych modeli, dzieł sztuki, starożytnych tomów i wciągających instalacji przedstawia całe życie i dzieła Da Vinci, inżyniera i humanisty. Odkryj niezwykłe obiekty, takie jak pociągi parowe, katamaran Luna Rossa AC72, brygantynowy szkuner Ebe, transatlantycki Conte Biancamano i okręt podwodny Enrico Toti. Zbadaj przestrzeń kosmiczną i zobacz jedyny fragment księżyca widoczny we Włoszech, a także kosmiczną wyrzutnię Vega. Miej oko na tymczasowe pokazy i wystawy dotyczące energii, materiałów, komunikacji, transportu i fizyki cząstek.

Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

6. Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

Skorzystaj z płynnego wstępu do katedry w Mediolanie – międzynarodowego symbolu tego miasta i jednej z największych katedr gotyckich we Włoszech i Europie. Odwiedź ten klejnot architektury oraz sztuki sakralnej i poznaj jego osobliwości, wśród których znajdują się zachwycające witraże i przyprawiające o zawrót głowy kolumny. Odkryj historię pięknych posągów, między innymi najsłynniejszego z nich przedstawiającego obdartego ze skóry św. Bartłomieja. Zobacz sarkofagi, wspaniałe ołtarze i oszałamiające organy.

Mediolan: Serravalle Designer Outlet Transfer autobusowy w obie strony

7. Mediolan: Serravalle Designer Outlet Transfer autobusowy w obie strony

Serravalle Outlets, największe centrum handlowe marek projektantów w Europie, znajduje się zaledwie godzinę drogi od Mediolanu. Podczas tej wycieczki możesz robić zakupy do upadłego, korzystając ze zniżek w wysokości 30-70 procent. Znajdziesz tu dziesiątki sklepów oferujących szeroką gamę najbardziej znanych światowych marek. Ceny są znacznie niższe od tych, które można znaleźć w sklepach detalicznych. W rzeczywistości istnieje ponad 170 sklepów do wyboru, w których znajdują się czołowe nazwiska włoskich projektantów mody, w tym Gucci, Versace, Zegna, Dolce & Gabbana, Armani i Prada. Znajdziesz tu również najlepsze marki sportowe, takie jak Nike, Adidas i The North Face. Outlety mieszczą się w budynkach nawiązujących do stylu liguryjsko-piemonckiego i są połączone wysadzanymi drzewami chodnikami dla pieszych. Znajdziesz miejsca, w których możesz usiąść, zrelaksować się i być może napić się latte, zanim udasz się do następnego outletu, aby znaleźć kolejną świetną okazję!

Mediolan: Bezpośredni transfer między lotniskiem Malpensa a centrum miasta

8. Mediolan: Bezpośredni transfer między lotniskiem Malpensa a centrum miasta

Zaoszczędź, rezerwując z wyprzedzeniem szybki i wygodny transfer lotniskowy. Ciesz się specjalną ceną bez opłaty za rezerwację, która obejmuje transport bagażu. Zajmij wygodne miejsce i odpręż się na pokładzie komfortowego oraz klimatyzowanego autobusu. Podróżuj z portu lotniczego Mediolan-Malpensa do znajdującego się w centrum miasta dworca kolejowego Milano Centrale lub w przeciwnym kierunku. Ze zlokalizowanego w centrum miasta przystanku autobusowego z łatwością dotrzesz do swojego hotelu pieszo, autobusem bądź metrem. Jeżeli wybierasz się na lotnisko, zalecamy podróż autobusem, który dotrze do celu na co najmniej 2 godziny przed planowanym odlotem, aby zdążyć na odprawę.

Mediolan: Zwiedzanie stadionu i muzeum San Siro

9. Mediolan: Zwiedzanie stadionu i muzeum San Siro

Poczuj się jak piłkarz i zajrzyj za kulisy jednego z najsłynniejszych stadionów na świecie. Wejdź poza linię autu i na trybuny, na których co weekend gromadzą się tysiące kibiców. Odwiedź szatnie i strefę mieszaną. Przejdź przez tunel mistrzów i wejdź na murawę stadionu nazywanego La Scala del Calcio. Weź udział w ekscytującej wycieczce po legendarnym stadionie San Siro i poznaj mnóstwo ciekawych informacji dzięki przewodnikom. Pierwszym punktem wycieczki będzie muzeum San Siro, które usytuowane jest w specjalnie wydzielonym obszarze i obejmuje koszulki noszone przez niektórych z czołowych piłkarzy mediolańskich drużyn i wiele innych przedmiotów. Następnie zajrzyj za kulisy stadionu i podążaj śladami mistrzów. Wejdź do szatni klubów A.C. Milan i Inter, przejdź przez strefę mieszaną i tunel zawodników i przygotuj się na zobaczenie wspaniałego boiska stadionu San Siro – wyjątkowe doświadczenie dla każdego fana piłki nożnej. Podziwiaj stadion z perspektywy swoich bohaterów i zwiedzaj w grupach prowadzonych przez przewodników, dzięki którym poznasz anegdoty i ciekawostki. Udaj się do miejsc, z których zrobisz najlepsze zdjęcia boiska, linii bocznej i ławek rezerwowych. Następnie skierujesz się na trybuny, gdzie będziesz mieć chwilę na odpoczynek. Podziwiaj widok na stadion i poznaj jego ciekawą historię. Na koniec tej wycieczki po stadionie odwiedź wystawę „Italia 110 & Lode”, w całości poświęconą reprezentacji Włoch w piłce nożnej. Sprawdź oryginalne pamiątki, w tym pierwszą koszulkę z meczu przeciwko Francji w 1910 roku, proporczyk z finału Mistrzostw Świata 1938 pomiędzy Włochami i Węgrami, stroje z finału Mistrzostw Świata 1968 pomiędzy Włochami i Jugosławią, koszulki reprezentacji z mundialu z 1970 roku, a także trofea i koszulki z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy we Włoszech.

Mediolan: Transfer Lotnisko Bergamo

10. Mediolan: Transfer Lotnisko Bergamo

Podróżowanie samolotem może być stresujące, więc ułatw sobie zadanie, rezerwując transport autokarowy pomiędzy centrum Mediolanu (dworzec Milano Centrale) a lotniskiem Bergamo. Autobus jest klimatyzowany i wyposażony w WIFI, dzięki czemu podróż nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Możesz skorzystać z transferu także w przypadku wylotu wczesnym rankiem. Autobusy kursują od rana, znajdziesz więc godzinę, która będzie Ci odpowiadać. Transport zajmuje zwykle około godziny, ale wcześnie rano, kiedy natężenie ruchu jest niewielkie, podróż trwa znacznie krócej.

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Mediolan

Mediolan

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Mediolan

Oprócz atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Mediolan?

W: Mediolan są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Mediolan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mediolan? Kliknij tutaj.

Mediolan: Co mówią inni?

Niekoniecznie była to wycieczka z przewodnikiem w tym sensie, że w każdej sekcji nie było pracownika udzielającego ustnego przewodnika, ale był tam, aby krótko zapoznać się z obiektem i był tam, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Przez tę część dnia było wiele do zobaczenia zarówno w muzeum, jak i na stadionie. Myślę, że świetny stosunek jakości do ceny i gorąco polecam wszystkim fanom piłki nożnej/stadionów. na szczęście dla mojej grupy większość oznaczeń była w języku włoskim lub angielskim, jednak jeśli nie jesteś w stanie przeczytać w żadnym z tych języków, poruszanie się po niektórych obszarach może być trudne, jeśli wyjaśniają to obszary

Dobra, ciekawa wycieczka dla miłośników piłki nożnej. Była to mała grupa, niezbyt zajęta w ciągu tygodnia, wcześnie rano. Miejsce spotkania wyraźnie oznakowane. Miły, młody przewodnik, który prowadził wycieczkę w dwóch językach. Wiele się nauczyłeś i miałeś wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić muzeum, pomieszczenia drużyny i stadion. Zadawane pytania zostały z radością udzielone. Fajna wycieczka, polecam.

Świetnie! Zwiedzanie stadionu było idealne. Może pod koniec wizyty zaoferuj odwiedzającym małą pamiątkę po ich ulubionej drużynie. To by nas uszczęśliwiło. I 5 gwiazdek dla młodego przewodnika, który bardzo dobrze wykonał swoją pracę.

Partner mojej wycieczki był szczególnie zachwycony, bardzo na plus możliwośc do wejścia szatni ac Milan i intermediolanu

Bardzo dobra organizacja, przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał.