1. Włochy
 2. Lombardia
 3. Mediolan
 4. Katedra w Mediolanie

Mediolan: wycieczka i „Ostatnia wieczerza” bez kolejki

Numer identyfikacyjny produktu: 55898
Zobacz galerię
Z powodu pandemii COVID-19 wycieczki i atrakcje w tym miejscu mogą być tymczasowo niedostępne. Sprawdź naszą stronę z aktualizacjami dotyczącymi podróży. Dowiedz się więcej.
Wybierz się na wycieczkę do największych atrakcji Mediolanu i skorzystaj z wstępu bez kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę”. Na 3-godzinnej wycieczce pieszej z przewodnikiem zobacz słynne na cały świat zabytki Mediolanu oraz jego ukryte perełki.
Informacje
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Czas trwania 3 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Wybierz liczbę uczestników i datę:

Trwa ładowanie strony...

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Omiń kolejkę, aby zobaczyć fresk „Ostatnia wieczerza”, zachwycające arcydzieło Leonardo da Vinci.
 • Poznaj historię gmachu opery w Mediolanie, czyli słynnej La Scali, i podziwiaj imponującą fasadę tej budowli podczas wycieczki pieszej po Mediolanie
 • Zwiedź Duomo w Mediolanie i przyjrzyj się z bliska temu arcydziełu architektury
Pełny opis
Ta 3-godzinna wycieczka rozpoczyna się przy kościele Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych dzieł sztuki na świecie, „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci.

Organizator wycieczki zapewnia wcześniej zarezerwowane bilety wstępu bez kolejki. Będziesz zwiedzać kościół jedynie z przewodnikiem, swoją grupą oraz inną, mniej liczną grupą, w pełni korzystając z możliwości podziwiania tego arcydzieła w kameralnym gronie.

Następnie udaj się na zwiedzanie miasta pieszo. Poznaj historię gmachu opery w Mediolanie, słynnej La Scali i podziwiaj wyjątkową fasadę tej budowli.

Wycieczka kończy się przy wyjątkowym zabytku Mediolanu: niesamowitej Katedrze Narodzin św. Marii, znanej szerzej jako Duomo. Wejdź do wnętrza Duomo wraz z grupą i udaj się do podziemnego „battistero” katedry. To arcydzieło architektury gotyckiej od wieków fascynuje zwiedzających.

Zobacz Mediolan oczami anglojęzycznego przewodnika-eksperta, będącego prawdziwym pasjonatem i znawcą historii miasta. Bilety obejmują wszystkie atrakcje, więc nie musisz się martwić o dodatkowe ukryte koszty lub inne komplikacje. Możesz skupić się na odkrywaniu uroków tego przepięknego i tętniącego życiem miasta, których większość odwiedzających nie ma szansy dostrzec.
Wliczone w cenę
 • Bilet uprawniający do obejrzenia fresku „Ostatnia wieczerza” bez czekania w kolejce
 • Podziwianie „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci wraz z przewodnikiem
 • Wycieczka piesza po Mediolanie
 • Doświadczony anglojęzyczny przewodnik
 • Bilety do Baptysterium San Giovanni alle Fonti w podziemiach katedry
 • Wejście bez kolejki do katedry
Niewliczone w cenę
 • Odbiór z hotelu / transport powrotny
 • Kopuła katedry
 • Napiwki (opcjonalnie)

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki wycieczki znajduje się na placu Santa Maria delle Grazie, na rogu budowli po prawej stronie (stojąc naprzeciwko przedniej fasady kościoła). Jak dojechać na miejsce: Plac Santa Maria delle Grazie znajduje się tuz przy ulicy Corso Magenta, gdzie przecina Via Bernardino Zenale. Via Fratelli Ruffini również prowadzi bezpośrednio na plac i kończy się tuż przed katedrą. 3 najbliższe stacje metra do katedry Santa Maria delle Grazie: Conciliazione, Cadorna FN i Sant'Ambrogio. Wszystkie z 3 najbliższych stacji metra znajdują się w odległości 10 minut spacerem od katedry.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje
Co trzeba wiedzieć
• Wycieczka jest przystosowana dla osób na wózkach inwalidzkich, chociaż wiąże się to z pewnymi niedogodnościami.
• Fresk „Ostatnia wieczerza” mieści się wewnątrz nadal funkcjonującego klasztoru, dlatego zwiedzający powinni mieć na sobie ubrania zakrywające ramiona i kolana.
• Bądź w miejscu zbiórki co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Osoby spóźnione oraz te, które nie pojawią się w miejscu zbiórki, nie otrzymają zwrotu poniesionych kosztów ani nie będą miały możliwości zmiany terminu rezerwacji.
• Dla dzieci (w wieku powyżej 36 miesięcy) należy wykupić bilet dziecięcy.

Od 353,54 zł za osobę

Opinie klientów
Ogólna ocena
4,7 / 5
na podstawie 206 opinii
Podsumowanie opinii
Jakość usług
4,7/5
Organizacja
4,7/5
Jakość/cena
4,3/5
Bezpieczeństwo
4,8/5

Organizator:

Walks of Italy

Numer identyfikacyjny produktu: 55898