Dodaj daty

Mediolan
Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Nasze najbardziej polecane Mediolan Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Mediolan: bilet do katedry i na jej dach

1. Mediolan: bilet do katedry i na jej dach

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Z Mediolanu: prywatny rejs po jeziorze Como i Bellagio

2. Z Mediolanu: prywatny rejs po jeziorze Como i Bellagio

Dołącz do całodniowej wycieczki autobusem z Mediolanu do obowiązkowego odwiedzenia obszaru Jeziora Como, słynącego ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como podczas wycieczki z przewodnikiem i zrelaksuj się podczas dwóch prywatnych rejsów po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyrusz z Mediolanu, przylot do Como i rozpocznij swoją wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Poznaj neoklasyczną willę Olmo z uroczym włoskim ogrodem. Następnie udaj się nad jezioro na dwa spokojne rejsy. Zanurz się w przepięknych widokach na okolicę na swojej ekskluzywnej prywatnej łodzi.

Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

3. Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

Skorzystaj z wygodnego bezpośredniego transportu w jedną stronę pomiędzy lotniskiem Bergamo-Orio al Serio a Mediolanem. Podróżuj bezpiecznie klimatyzowanym autobusem bez dodatkowych opłat za bagaż. Po wylądowaniu na lotnisku Bergamo po prostu znajdź autobus stojący tuż przy wyjściu z hali przylotów. Wysiądź w centrum Mediolanu, w pobliżu postoju taksówek, metra i przystanków komunikacji publicznej. Wyjeżdżając z centrum Mediolanu, wsiądź do autobusu przy wyjściu ze stacji kolejowej „Piazza Luigi di Savoia”. Oszczędź sobie kłopotów związanych z korzystaniem z komunikacji publicznej. Miej pewność, że wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane zgodnie z najwyższymi standardami higieny i jakości.

Katedra w Mediolanie: bilet na tarasy (bez kościoła)

4. Katedra w Mediolanie: bilet na tarasy (bez kościoła)

W dniu wizyty uniknij problemów związanych z zakupem biletu do katedry w Mediolanie, rezerwując go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkowym elementem katedry jest jej ogromy dach, z którego podziwiać można panoramiczne widoki na Mediolan i sam kościół z perspektywy lotu ptaka. Każdy, kto chce podziwiać fantastyczne widoki, może dostać się na dach katedry. Są dwie możliwości: wejście po schodach mających 250 stopni lub skorzystanie z wygodnej windy. Gdy już dotrzesz na dach, spójrz na miasto z wysokości ponad 45 metrów. Podziwiaj też charakterystyczne iglice katedry, które wykonane są z białego marmuru. Budowa katedry, głównego symbolu Mediolanu, rozpoczęła się już w 1386 roku, ale została zakończona dopiero w roku 1965. Została wzniesiona z białego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia. Stanowi jeden z najznamienitszych przykładów gotyckiej architektury Włoch.

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

5. Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Podziwiaj z bliska arcydzieło, jakim jest „Ostatnia Wieczerza”. Usłysz jego fascynującą historię z ust licencjonowanego przewodnika. Kościół Santa Maria delle Grazie i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza”, zostały wpisane na listę UNESCO w 1980 roku. Były one częścią wielkiego kompleksu klasztornego dominikanów. Zobacz „Ostatnią Wieczerzę”, a ponadto dowiedz się wszystkiego o najwspanialszych malowidłach ściennych epoki renesansu. Licencjonowany lokalny przewodnik zaprezentuje Ci arcydzieło Leonarda da Vinci, a także przedstawi ciekawe fakty dotyczące perspektywy, kompozycji oraz użytej przez artystę techniki. Poznasz także historię odwiedzanego miejsca.

Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

6. Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

Odwiedź atrakcyjne miejsce historyczne w Mediolanie i podróżuj przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W krużgankach renesansowego klasztoru odkryj jedno z najważniejszych muzeów nauki i techniki w Europie. Zobacz dzieła sztuki, fragment księżyca, pociągi parowe i łódź podwodną. Nie przegap Nowych Galerii, największej stałej wystawy na świecie poświęconej Leonardo da Vinci. Spektakularna kolekcja 170 historycznych modeli, dzieł sztuki, starożytnych tomów i wciągających instalacji przedstawia całe życie i dzieła Da Vinci, inżyniera i humanisty. Odkryj niezwykłe obiekty, takie jak pociągi parowe, katamaran Luna Rossa AC72, brygantynowy szkuner Ebe, transatlantycki Conte Biancamano i okręt podwodny Enrico Toti. Zbadaj przestrzeń kosmiczną i zobacz jedyny fragment księżyca widoczny we Włoszech, a także kosmiczną wyrzutnię Vega. Miej oko na tymczasowe pokazy i wystawy dotyczące energii, materiałów, komunikacji, transportu i fizyki cząstek.

Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

7. Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

Skorzystaj z płynnego wstępu do katedry w Mediolanie – międzynarodowego symbolu tego miasta i jednej z największych katedr gotyckich we Włoszech i Europie. Odwiedź ten klejnot architektury oraz sztuki sakralnej i poznaj jego osobliwości, wśród których znajdują się zachwycające witraże i przyprawiające o zawrót głowy kolumny. Odkryj historię pięknych posągów, między innymi najsłynniejszego z nich przedstawiającego obdartego ze skóry św. Bartłomieja. Zobacz sarkofagi, wspaniałe ołtarze i oszałamiające organy.

Mediolan: Transfer autobusem w obie strony Serravalle Designer Outlet

8. Mediolan: Transfer autobusem w obie strony Serravalle Designer Outlet

Serravalle Outlets, największe centrum handlowe marek projektantów w Europie, znajduje się zaledwie godzinę drogi od Mediolanu. Podczas tej wycieczki możesz robić zakupy do upadłego, korzystając ze zniżek w wysokości 30-70 procent. Znajdziesz tu dziesiątki sklepów oferujących szeroką gamę najbardziej znanych światowych marek. Ceny są znacznie niższe od tych, które można znaleźć w sklepach detalicznych. W rzeczywistości istnieje ponad 170 sklepów do wyboru, w których znajdują się czołowe nazwiska włoskich projektantów mody, w tym Gucci, Versace, Zegna, Dolce & Gabbana, Armani i Prada. Znajdziesz tu również najlepsze marki sportowe, takie jak Nike, Adidas i The North Face. Outlety mieszczą się w budynkach nawiązujących do stylu liguryjsko-piemonckiego i są połączone wysadzanymi drzewami chodnikami dla pieszych. Znajdziesz miejsca, w których możesz usiąść, zrelaksować się i być może napić się latte, zanim udasz się do następnego outletu, aby znaleźć kolejną świetną okazję!

Bilet Fast Track na tarasy katedry i opcjonalne wejście do katedry

9. Bilet Fast Track na tarasy katedry i opcjonalne wejście do katedry

Pomiń kolejkę do jednego z najwspanialszych zabytków w Mediolanie dzięki biletowi szybkiego wstępu do Duomo i na tarasy. Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę, dzięki czemu wejdziesz do katedry przez specjalne wejście dla grup. Skorzystaj z możliwości dostępu do wszystkich części budowli i zobacz najwspanialsze dzieła sztuki i architektury. Podziwiaj piękne ozdoby oraz witraże i zobacz kaplicę w kościele San Gottardo w Corte, należącą niegdyś do pałacu książęcego i znajdującą się w strefie archeologicznej. Posłuchaj o tym świętym zabytku podczas wizyty w fascynującym muzeum, a następnie wjedź specjalną windą na tarasy i podziwiaj niesamowite widoki. Dostaniesz „kimono”, które jest obowiązkowe, aby wejść do katedry, i 10% zniżki na wybrane produkty w sklepie z pamiątkami.

Mediolan: transport na lotnisko Bergamo

10. Mediolan: transport na lotnisko Bergamo

Podróżowanie samolotem może być stresujące, więc ułatw sobie zadanie, rezerwując transport autokarowy pomiędzy centrum Mediolanu (dworzec Milano Centrale) a lotniskiem Bergamo. Autobus jest klimatyzowany i wyposażony w WIFI, dzięki czemu podróż nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Możesz skorzystać z transferu także w przypadku wylotu wczesnym rankiem. Autobusy kursują od rana, znajdziesz więc godzinę, która będzie Ci odpowiadać. Transport zajmuje zwykle około godziny, ale wcześnie rano, kiedy natężenie ruchu jest niewielkie, podróż trwa znacznie krócej.

Liczba znalezionych atrakcji: 160
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Mediolan

Mediolan

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich w: Mediolan

Oprócz atrakcji typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Mediolan?

W: Mediolan są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich w: Mediolan obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Mediolan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mediolan? Kliknij tutaj.

Mediolan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8379 opinii

Wycieczka była dość łatwa do zarezerwowania i było wszystkim, na co liczyliśmy. Musieliśmy tylko być na miejscu spotkania 10 minut przed planowaną wycieczką. Przewodnik trzymał tablicę rejestracyjną, więc łatwo było go rozpoznać. Dostaliśmy jednorazowe słuchawki i odbiornik audioprzewodnika. Nasz przewodnik Marco był bardzo kompetentny i profesjonalny. Sprawił, że wycieczka była zabawna i pouczająca. Trasa była płynna i zorganizowana. Dodatkowy atut tej wycieczki, dzięki któremu można było pominąć kolejkę, był tego wart! Zdecydowanie gorąco polecam tę wycieczkę!

We had a great spent time. Marcella as a guide is very competent and nice person.

Wszystko super zorganizowane, przewodnik dokładnie wszystko opisał. Polecam

Great experience, very nice guide, highly recommend!

Warte swojej ceny. Można zobaczyć m.in. Złota Piłke.