Dodaj daty

Mediolanarchitektura

Nasze najbardziej polecane Mediolan architektura

Mediolan: bilet do katedry i na jej dach

1. Mediolan: bilet do katedry i na jej dach

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Z Mediolanu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem nad jezioro Como, Bellagio i Varenna

2. Z Mediolanu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem nad jezioro Como, Bellagio i Varenna

Podziwiaj oszałamiającą górską scenerię wokół jeziora Como podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Mediolanu. Podziwiaj śródziemnomorską i alpejską scenerię podczas letniego rejsu łodzią na wyspę Bellagio i Varennę lub zimą przejedź się stromą linią zębatą do położonego na zboczu góry miasta Brunate. Rozpocznij swoją podróż autobusem i podróżuj bezpośrednio z Mediolanu do Como. Dołącz do swojego przewodnika podczas pieszej wycieczki, aby odkryć katedrę w Como i inne historyczne klejnoty. Latem wskocz na prom wzdłuż jeziora i posłuchaj komentarza na żywo o najlepszych willach, ogrodach i innych miejscach. Wysiądź w Bellagio, uważanym za jedno z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych miast w regionie, i ciesz się 2 godzinami wolnego czasu. Zrelaksuj się i delektuj regionalnym posiłkiem w jednej z lokalnych restauracji. Wsiądź na kolejny prom do kolorowej Varenny. Spaceruj brukowanymi korytarzami tej malowniczej wioski i poczuj urok jej spokojnych uliczek. Na koniec wsiądź do autobusu z powrotem do Mediolanu, gdzie możesz usiąść i skorzystać z pokładowego Wi-Fi, aby podzielić się zdjęciami z niezapomnianych wspomnień z tego dnia.

Katedra w Mediolanie i tarasy – wjazd priorytetowy windą

3. Katedra w Mediolanie i tarasy – wjazd priorytetowy windą

Pomiń kolejkę do jednego z najwspanialszych zabytków w Mediolanie dzięki biletowi szybkiego wstępu do Duomo i na tarasy. Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę, dzięki czemu wejdziesz do katedry przez specjalne wejście dla grup. Skorzystaj z możliwości dostępu do wszystkich części budowli i zobacz najwspanialsze dzieła sztuki i architektury. Podziwiaj piękne ozdoby oraz witraże i zobacz kaplicę w kościele San Gottardo w Corte, należącą niegdyś do pałacu książęcego i znajdującą się w strefie archeologicznej. Posłuchaj o tym świętym zabytku podczas wizyty w fascynującym muzeum, a następnie wjedź specjalną windą na tarasy i podziwiaj niesamowite widoki. Dostaniesz „kimono”, które jest obowiązkowe, aby wejść do katedry, i 10% zniżki na wybrane produkty w sklepie z pamiątkami.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i wycieczka piesza po centrum

4. Mediolan: Ostatnia Wieczerza i wycieczka piesza po centrum

Zobacz najważniejsze pod względem historycznym zabytki Mediolanu podczas tej 3-godzinnej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Zachwyć się pięknem miasta podczas tego wyjątkowego doświadczenia, poznając jego historię, kulturę oraz tradycje w towarzystwie przewodnika. Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” autorstwa Leonarda da Vinci – najsłynniejsze arcydzieło wszech czasów. Twój przewodnik zadba o to, aby jak najpełniej wykorzystać 15-minutowy pobyt w refektarzu, w którym znajduje się fresk, opowiadając Ci o tym malowidle.  Następnie przejdź do Zamku Sforzów – średniowiecznej twierdzy otoczonej pięknym parkiem. Kontynuuj wycieczkę, udając się do teatru operowego La Scala, mediolańskiej Świątyni Muzyki, oraz do Galerii Vittorio Emanuele II. Podziwiaj z zewnątrz piękną, gotycką Duomo – cud architektury i piątą co do wielkości katedrę w Europie. Wybierz opcję z lunchem i zakończ swoją wycieczkę tradycyjnym włoskim posiłkiem w pobliskiej restauracji.

Katedra w Mediolanie: bilet na tarasy (bez kościoła)

5. Katedra w Mediolanie: bilet na tarasy (bez kościoła)

W dniu wizyty uniknij problemów związanych z zakupem biletu do katedry w Mediolanie, rezerwując go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkowym elementem katedry jest jej ogromy dach, z którego podziwiać można panoramiczne widoki na Mediolan i sam kościół z perspektywy lotu ptaka. Każdy, kto chce podziwiać fantastyczne widoki, może dostać się na dach katedry. Są dwie możliwości: wejście po schodach mających 250 stopni lub skorzystanie z wygodnej windy. Gdy już dotrzesz na dach, spójrz na miasto z wysokości ponad 45 metrów. Podziwiaj też charakterystyczne iglice katedry, które wykonane są z białego marmuru. Budowa katedry, głównego symbolu Mediolanu, rozpoczęła się już w 1386 roku, ale została zakończona dopiero w roku 1965. Została wzniesiona z białego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia. Stanowi jeden z najznamienitszych przykładów gotyckiej architektury Włoch.

Mediolan: Wycieczka historyczna i „Ostatnia Wieczerza”

6. Mediolan: Wycieczka historyczna i „Ostatnia Wieczerza”

Zobacz główne atrakcje Mediolanu podczas 3-godzinnej wycieczki historycznej obejmującej bilet wstępu bez kolejki na obejrzenie „Ostatniej Wieczerzy” da Vinciego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z biletu szybkiego wstępu i podziwiaj najsłynniejsze na świecie malowidło ścienne. Czas na studiowanie detali obrazu Leonarda da Vinci jest ograniczony do 15 minut. Następnie przespaceruj się do zamku Castello Sforzesco i otaczającego go parku. Zamek ten powstał w XIV wieku na polecenie najważniejszych rodzin Mediolanu. Dzisiaj znajdują się w nim liczne kolekcje sztuki oraz muzea. Skieruj się ulicą Via Dante na średniowieczny rynek Piazza dei Mercanti. Następnie udaj się do okazałego teatru operowego La Scala wybudowanego w 1776 roku przy Piazza della Scala. Wejdź do galerii Wiktora Emanuela II i obejrzyj XIX-wieczny cud inżynierii ze szklanym dachem. Zakończ wycieczkę przed katedrą w Mediolanie i obejrzyj fasadę najpopularniejszego budynku w mieście.

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

7. Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Weź udział w 1,5-godzinnej wycieczce po kompleksie katedralnym w Mediolanie, która obejmuje tarasy i stanowisko archeologiczne pod katedrą. Poznaj historię słynnego zabytku w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Skorzystaj z możliwości wizyty w muzeum katedralnym oraz w kościele św. Gotarda. Co najlepsze, możesz zdecydować się na ogólnodostępną wycieczkę w małej grupie lub wycieczkę prywatną, w zależności od swoich preferencji.  Omiń kolejkę po bilety i wejdź do katedry. Podziwiaj wspaniały przykład architektury gotyckiej i dzieła sztuki, które zdobią wnętrza. Wjedź windą na tarasy na dachu, aby zobaczyć zapierające dech w piersi widoki na miasto. Następnie zwiedź strefę archeologiczną w podziemiach katedry. Znajdują się tam pozostałości baptysterium San Giovanni alle Fonti. Po wycieczce z przewodnikiem możesz na własną rękę odwiedzić muzeum katedralne i kościół św. Gotarda.

Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

8. Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

Skorzystaj z płynnego wstępu do katedry w Mediolanie – międzynarodowego symbolu tego miasta i jednej z największych katedr gotyckich we Włoszech i Europie. Odwiedź ten klejnot architektury oraz sztuki sakralnej i poznaj jego osobliwości, wśród których znajdują się zachwycające witraże i przyprawiające o zawrót głowy kolumny. Odkryj historię pięknych posągów, między innymi najsłynniejszego z nich przedstawiającego obdartego ze skóry św. Bartłomieja. Zobacz sarkofagi, wspaniałe ołtarze i oszałamiające organy.

Mediolan: dzielnica Brera i Pinacoteca z przewodnikiem

9. Mediolan: dzielnica Brera i Pinacoteca z przewodnikiem

Rozpocznij dzień pełen przygód w słynnej Pinacoteca, najważniejszej mediolańskiej galerii sztuki, w której znajdują się jedne z najważniejszych dzieł sztuki klasycznej na świecie. Dzięki tej wycieczce przeżyjesz 2-godzinne zwiedzanie galerii z jednojęzycznym przewodnikiem. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby odwiedzić Pinakotekę i dać się zahipnotyzować najsłynniejszej kolekcji obrazów Mediolanu. Galeria posiada w swojej ofercie dzieła takich mistrzów jak Raffaello, Caravaggio, Hayez i wielu innych. Wzbogać swoje wrażenia spacerując wśród tych relikwii dzięki przyjaznemu i pouczającemu przewodnikowi, który może nauczyć Cię o dziełach i samych artystach. Po zwiedzaniu galerii sztuki wybierz się na spacer urokliwą ulicą Brera i zanurz się w magicznej atmosferze. Twój przewodnik z pewnością pokaże Ci obfitość małych rzemieślników i lokalnych sklepów z płótnem, perfumami i tak dalej, dzięki czemu to miejsce jest tak urzekające.

Mediolan: Wprowadzenie do ostatniej wieczerzy i bilet wstępu bez kolejki

10. Mediolan: Wprowadzenie do ostatniej wieczerzy i bilet wstępu bez kolejki

Podziwiaj jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Ponadczasowe arcydzieło Leonarda Da Vinci, Ostatnia Wieczerza. Zbadaj sam wewnętrzną część Ostatniej Wieczerzy i skorzystaj z pomocy gospodarza, który przedstawi wprowadzenie z zewnątrz Ostatniej Wieczerzy. Nasz uroczy i profesjonalny gospodarz spotka się z Państwem na Piazza Santa Maria delle Grazie i dostarczy Państwu bilety wraz z krótkim objaśnieniem Ostatniej Wieczerzy z zewnątrz. Następnie sam odkryjesz to arcydzieło, poznając wiele zaskakujących faktów na temat kompozycji, perspektywy i zastosowanej techniki, a także historii tego miejsca. Obraz zamówiono w 1495 r., a ukończono w 1497 r. na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie Leonarda da Vinci przedstawiało moment bezpośrednio po tym, jak Chrystus powiedział: „Jeden z was mnie zdradzi”. Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany temperą i olejem na preparacie kredowym, odmiennym od ówczesnej techniki. Kościół Santa Maria delle Grazie znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od Piazza Duomo. Ostatnia wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym z arcydzieł malarstwa światowego. Jego wyjątkowa wartość, która na przestrzeni wieków wywierała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z zespołem architektonicznym, w którym powstała. Dzieło to wywarło ogromny wpływ nie tylko na rozwój jednego tematu ikonograficznego, ale także na cały rozwój malarstwa. Heydenreich pisał o „nadwymiarowości” swoich malowanych brył w stosunku do przestrzeni. Jest to jeden z pierwszych klasycznych obrazów, który skupia się na precyzyjnym i bardzo krótkim momencie czasu, zamiast na długim. Po pięciu wiekach Ostatnia Wieczerza jest jednym z najczęściej reprodukowanych i kopiowanych obrazów. Pomimo zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie II wojny światowej, zespół zachował zarówno pierwotną bryłę architektoniczną, jak i wewnętrzne powiązania między jego elementami, w tym słynny fresk. Witryna została poważnie uszkodzona przez bombardowanie w 1943 roku, ale później została całkowicie odrestaurowana i odnowiona. Ostatnia Wieczerza, która cudem przetrwała alianckie bombardowania, cierpi z powodu innych problemów konserwatorskich, które wynikają przede wszystkim z eksperymentalnej techniki Leonarda i które od dawna są oczywiste. Jednym z najważniejszych i najtrudniejszych aspektów konserwacji fresku jest zanieczyszczenie powodowane przez dużą liczbę zwiedzających. Prowadzony jest stały monitoring, aby zapewnić optymalne warunki atmosferyczne wewnątrz refektarza, a tym samym uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zanieczyszczeniem powietrza i zwiększoną liczbą odwiedzających. Zaawansowane urządzenie monitorujące dba o to, aby skład powietrza oraz poziomy światła i wilgotności pozostawały w ustalonych granicach. Jednorazowo przyjmowana jest ograniczona liczba zwiedzających. Światowe dziedzictwo UNESCO od 1980 r.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 182
Sortuj wg:
Strona 1 z 12

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu architektura w: Mediolan

Oprócz atrakcji typu architektura jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Mediolan?

W: Mediolan są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Mediolan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mediolan? Kliknij tutaj.

Mediolan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 5603 opinii

Wycieczka była dość łatwa do zarezerwowania i było wszystkim, na co liczyliśmy. Musieliśmy tylko być na miejscu spotkania 10 minut przed planowaną wycieczką. Przewodnik trzymał tablicę rejestracyjną, więc łatwo było go rozpoznać. Dostaliśmy jednorazowe słuchawki i odbiornik audioprzewodnika. Nasz przewodnik Marco był bardzo kompetentny i profesjonalny. Sprawił, że wycieczka była zabawna i pouczająca. Trasa była płynna i zorganizowana. Dodatkowy atut tej wycieczki, dzięki któremu można było pominąć kolejkę, był tego wart! Zdecydowanie gorąco polecam tę wycieczkę!

Very nice trip, we are going quickly on elrvator, the guide told the story very exhaustively, I recommend this trip

Wszystko super zorganizowane, przewodnik dokładnie wszystko opisał. Polecam

Szybki wstęp. Obowiązkowy punkt programu.zdecydowanie warto!

Great experience, very nice guide, highly recommend!