Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Mediolan

Ta metropolia, pełna atrakcji takich jak katedra Narodzin św. Marii, jest prawdziwym magnesem dla miłośników mody i atrakcji kulturalnych.

Mediolan – nasze najbardziej polecane atrakcje

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

1. Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

2. Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

Skorzystaj z wygodnego bezpośredniego transportu w jedną stronę pomiędzy lotniskiem Bergamo-Orio al Serio a Mediolanem. Podróżuj bezpiecznie klimatyzowanym autobusem bez dodatkowych opłat za bagaż. Po wylądowaniu na lotnisku Bergamo po prostu znajdź autobus stojący tuż przy wyjściu z hali przylotów. Wysiądź w centrum Mediolanu, w pobliżu postoju taksówek, metra i przystanków komunikacji publicznej. Wyjeżdżając z centrum Mediolanu, wsiądź do autobusu przy wyjściu ze stacji kolejowej „Piazza Luigi di Savoia”. Oszczędź sobie kłopotów związanych z korzystaniem z komunikacji publicznej. Miej pewność, że wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane zgodnie z najwyższymi standardami higieny i jakości.

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

3. Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Podziwiaj z bliska arcydzieło, jakim jest „Ostatnia Wieczerza”. Usłysz jego fascynującą historię z ust licencjonowanego przewodnika. Kościół Santa Maria delle Grazie i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza”, zostały wpisane na listę UNESCO w 1980 roku. Były one częścią wielkiego kompleksu klasztornego dominikanów. Zobacz „Ostatnią Wieczerzę”, a ponadto dowiedz się wszystkiego o najwspanialszych malowidłach ściennych epoki renesansu. Licencjonowany lokalny przewodnik zaprezentuje Ci arcydzieło Leonarda da Vinci, a także przedstawi ciekawe fakty dotyczące perspektywy, kompozycji oraz użytej przez artystę techniki. Poznasz także historię odwiedzanego miejsca.

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

4. Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się podczas dwóch prywatnych rejsów po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Odkryj neoklasycystyczną Villa Olmo z uroczym włoskim ogrodem. Następnie udaj się nad jezioro na dwa spokojne prywatne rejsy. Podziwiaj rozległe widoki na okolicę z ekskluzywnej prywatnej łodzi.

Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

5. Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

Uniknij kłopotów z zakupem biletu wstępu do mediolańskiej katedry Duomo w dniu zwiedzania, odbierając go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkową cechą katedry są jej rozległe tarasy, zapewniające panoramiczny widok na Mediolan i perspektywę z lotu ptaka na sam kościół. Dzięki możliwości pokonania 250 schodów na tarasy lub przejażdżki wygodną windą, tarasy są dostępne dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten kultowy widok. Gdy znajdziesz się na tarasie, spójrz na miasto z wysokości ponad 150 stóp (około 46 metrów) nad poziomem ulicy, podziwiając charakterystyczne rzędy białych marmurowych iglic. Katedra, będąca trwałym symbolem Mediolanu, rozpoczęła budowę w 1386 roku, a zakończyła w 1965 roku. Zbudowana z oszałamiającego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia, istnieje niewiele lepszych przykładów włoskiej architektury gotyckiej.

Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

6. Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

Odwiedź atrakcyjne miejsce historyczne w Mediolanie i podróżuj przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W krużgankach renesansowego klasztoru odkryj jedno z najważniejszych muzeów nauki i techniki w Europie. Zobacz dzieła sztuki, fragment księżyca, pociągi parowe i łódź podwodną. Nie przegap Nowych Galerii, największej stałej wystawy na świecie poświęconej Leonardo da Vinci. Spektakularna kolekcja 170 historycznych modeli, dzieł sztuki, starożytnych tomów i wciągających instalacji przedstawia całe życie i dzieła Da Vinci, inżyniera i humanisty. Odkryj niezwykłe obiekty, takie jak pociągi parowe, katamaran Luna Rossa AC72, brygantynowy szkuner Ebe, transatlantycki Conte Biancamano i okręt podwodny Enrico Toti. Zbadaj przestrzeń kosmiczną i zobacz jedyny fragment księżyca widoczny we Włoszech, a także kosmiczną wyrzutnię Vega. Miej oko na tymczasowe pokazy i wystawy dotyczące energii, materiałów, komunikacji, transportu i fizyki cząstek.

Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

7. Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

Skorzystaj z płynnego wstępu do katedry w Mediolanie – międzynarodowego symbolu tego miasta i jednej z największych katedr gotyckich we Włoszech i Europie. Odwiedź ten klejnot architektury oraz sztuki sakralnej i poznaj jego osobliwości, wśród których znajdują się zachwycające witraże i przyprawiające o zawrót głowy kolumny. Odkryj historię pięknych posągów, między innymi najsłynniejszego z nich przedstawiającego obdartego ze skóry św. Bartłomieja. Zobacz sarkofagi, wspaniałe ołtarze i oszałamiające organy.

Mediolan: Serravalle Designer Outlet Transfer autobusowy w obie strony

8. Mediolan: Serravalle Designer Outlet Transfer autobusowy w obie strony

Serravalle Outlets, największe centrum handlowe marek projektantów w Europie, znajduje się zaledwie godzinę drogi od Mediolanu. Podczas tej wycieczki możesz robić zakupy do upadłego, korzystając ze zniżek w wysokości 30-70 procent. Znajdziesz tu dziesiątki sklepów oferujących szeroką gamę najbardziej znanych światowych marek. Ceny są znacznie niższe od tych, które można znaleźć w sklepach detalicznych. W rzeczywistości istnieje ponad 170 sklepów do wyboru, w których znajdują się czołowe nazwiska włoskich projektantów mody, w tym Gucci, Versace, Zegna, Dolce & Gabbana, Armani i Prada. Znajdziesz tu również najlepsze marki sportowe, takie jak Nike, Adidas i The North Face. Outlety mieszczą się w budynkach nawiązujących do stylu liguryjsko-piemonckiego i są połączone wysadzanymi drzewami chodnikami dla pieszych. Znajdziesz miejsca, w których możesz usiąść, zrelaksować się i być może napić się latte, zanim udasz się do następnego outletu, aby znaleźć kolejną świetną okazję!

Mediolan: Zwiedzanie stadionu i muzeum San Siro

9. Mediolan: Zwiedzanie stadionu i muzeum San Siro

Poczuj się jak piłkarz i zajrzyj za kulisy jednego z najsłynniejszych stadionów na świecie. Wejdź poza linię autu i na trybuny, na których co weekend gromadzą się tysiące kibiców. Odwiedź szatnie i strefę mieszaną. Przejdź przez tunel mistrzów i wejdź na murawę stadionu nazywanego La Scala del Calcio. Weź udział w ekscytującej wycieczce po legendarnym stadionie San Siro i poznaj mnóstwo ciekawych informacji dzięki przewodnikom. Pierwszym punktem wycieczki będzie muzeum San Siro, które usytuowane jest w specjalnie wydzielonym obszarze i obejmuje koszulki noszone przez niektórych z czołowych piłkarzy mediolańskich drużyn i wiele innych przedmiotów. Następnie zajrzyj za kulisy stadionu i podążaj śladami mistrzów. Wejdź do szatni klubów A.C. Milan i Inter, przejdź przez strefę mieszaną i tunel zawodników i przygotuj się na zobaczenie wspaniałego boiska stadionu San Siro – wyjątkowe doświadczenie dla każdego fana piłki nożnej. Podziwiaj stadion z perspektywy swoich bohaterów i zwiedzaj w grupach prowadzonych przez przewodników, dzięki którym poznasz anegdoty i ciekawostki. Udaj się do miejsc, z których zrobisz najlepsze zdjęcia boiska, linii bocznej i ławek rezerwowych. Następnie skierujesz się na trybuny, gdzie będziesz mieć chwilę na odpoczynek. Podziwiaj widok na stadion i poznaj jego ciekawą historię. Na koniec tej wycieczki po stadionie odwiedź wystawę „Italia 110 & Lode”, w całości poświęconą reprezentacji Włoch w piłce nożnej. Sprawdź oryginalne pamiątki, w tym pierwszą koszulkę z meczu przeciwko Francji w 1910 roku, proporczyk z finału Mistrzostw Świata 1938 pomiędzy Włochami i Węgrami, stroje z finału Mistrzostw Świata 1968 pomiędzy Włochami i Jugosławią, koszulki reprezentacji z mundialu z 1970 roku, a także trofea i koszulki z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy we Włoszech.

Mediolan: Transfer Lotnisko Bergamo

10. Mediolan: Transfer Lotnisko Bergamo

Podróżowanie samolotem może być stresujące, więc ułatw sobie zadanie, rezerwując transport autokarowy pomiędzy centrum Mediolanu (dworzec Milano Centrale) a lotniskiem Bergamo. Autobus jest klimatyzowany i wyposażony w WIFI, dzięki czemu podróż nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Możesz skorzystać z transferu także w przypadku wylotu wczesnym rankiem. Autobusy kursują od rana, znajdziesz więc godzinę, która będzie Ci odpowiadać. Transport zajmuje zwykle około godziny, ale wcześnie rano, kiedy natężenie ruchu jest niewielkie, podróż trwa znacznie krócej.

Najciekawsze atrakcje

Mediolan: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 686
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Mediolan

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Mediolan

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Mediolan to:

Jezioro Como

Mediolan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mediolan? Kliknij tutaj.

Mediolan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 66 199 opinii

Świetna cena za wejście do katedry i spacer po tarasie. Wpis był łatwy do znalezienia i można było poświęcić trochę czasu na spacer we własnym tempie. Proszę, nie jest tam kilka stopni w górę, więc jeśli masz z tym problem, warto o tym wcześniej wspomnieć. Widoki z góry są niesamowite, a katedra w środku jest oszałamiająca. Zdecydowanie polecam zakup biletu, jeśli jesteś w Mediolanie. To trzeba odwiedzić.

Łatwy dostęp na tarasie katedry, weszliśmy około 4:30, nawet jeśli nasze bilety były na 5:30. Właściwie nie było wtedy żadnej kolejki! Jednakże zdecydowanie polecam odwiedzić katedrę około zachodu słońca, ponieważ kolory na niebie i widok są spektakularne! Cieszyć się!

Zalecane 100 × 100, aby uzyskać dostęp do katedry bez czekania. Przewodnik okazał się bardzo udanym sukcesem, wszystkie wyjaśnienia są łatwe, przystępne i łatwe w użyciu, możesz wybrać, czego chcesz słuchać, czy jesteś w środku, czy na dachu.

Widoki z dachu katedry są spektakularne. Wchodzenie po schodach jest bardzo przystępne. A katedra jest bardzo piękna. Jedyną wadą jest to, że nie podchodzi się zbyt blisko ołtarza i nie widać z bliska wielkiego witrażu za ołtarzem.

Tarasy są spektakularne, a katedra w środku bardzo mnie zaskoczyła