Atrakcje i wycieczki
Mediolan

Ta metropolia, pełna atrakcji takich jak katedra Narodzin św. Marii, jest prawdziwym magnesem dla miłośników mody i atrakcji kulturalnych.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 rzeczy, które warto zobaczyć w Mediolanie

Mediolan posiada jedną z najbardziej zróżnicowanych kultur we Włoszech – bogata historia jego sztuki stała się fundamentem, na którym rozwinął się rynek mody i wzornictwa przemysłowego. Niezależnie od tego, czy chcesz podziwiać sztukę, dowiedzieć się co nieco o historii miasta, czy też zabrać do domu parę próbek tamtejszego stylu – oto kilka miejsc, w które warto się wybrać.

 • Santa Maria delle Grazie

  1. Santa Maria delle Grazie

  Zapewne niejednemu wydaje się, że urok tego kościoła tkwi w zmieszaniu gotyku z renesansem... ale jest on też miejscem, w którym znajduje się słynna „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci!

 • Ostatnia Wieczerza

  2. Ostatnia Wieczerza

  Ciekawostka: Leonardo da Vinci może i był geniuszem, ale brakowało mu doświadczenia w malowaniu fresków. Dzieło zaczęło niszczeć niedługo po ukończeniu – wybierz się je zobaczyć, zanim będzie za późno!

 • Teatro alla Scala

  3. Teatro alla Scala

  Mediolańska opera, znana potocznie jako „La Scala”, w ciągu ostatnich 250 lat gościła najwspanialszych śpiewaków i muzyków tego świata. Jej znakomita reputacja ma się dobrze po dziś dzień!

 • Galeria Wiktora Emmanuela

  4. Galeria Wiktora Emmanuela

  Mało historycznych atrakcji Mediolanu potrafi wyciągnąć z kieszeni turysty tyle, co Galeria Wiktora Emmanuela – jedno z najlepszych i najstarszych centrów handlowych na świecie.

 • Katedra w Mediolanie (Duomo)

  5. Katedra w Mediolanie (Duomo)

  Nad głównym placem Mediolanu wznosi się największy kościół we Włoszech – zdobi go wiele rzeźb, nad którymi góruje umieszczona na szczycie jego głównej iglicy pozłacana figura Matki Boskiej, „La Madonnina”.

 • Castello Sforzesco (Zamek Sforzów)

  6. Castello Sforzesco (Zamek Sforzów)

  Dawniej Zamek Sforzów należał do największych zamków w Europie. Dziś mieści się w nim wiele ważnych muzeów, takich jak Muzeum Sztuki Antycznej czy Muzeum Instrumentów Muzycznych.

 • Piazza del Duomo

  7. Piazza del Duomo

  Na rozciągającej się na ponad 17 000 metrach kwadratowych Piazza del Duomo znajduje się nie tylko ogromna katedra mediolańska – jest tu również wiele innych czołowych atrakcji miasta, na przykład Pałac Królewski.

 • Pinakoteka Brera

  8. Pinakoteka Brera

  W mediolańskiej Pinakotece Brera znajduje się wiele najważniejszych dzieł w historii włoskiego malarstwa, jakie wyszły spod pędzla mistrzów takich jak Rafael, Tycjan i Caravaggio.

 • Stadion Giuseppe Meazzy „San Siro”

  9. Stadion Giuseppe Meazzy „San Siro”

  Zwiedź słynny, należący do AC Milan stadion „San Siro”! Był świadkiem wielu historycznych momentów futbolu; odwiedziły go też takie sławy, jak Bob Marley czy Bob Dylan!

 • Dzielnica Navigli

  10. Dzielnica Navigli

  Historyczna dzielnica Navigli wzięła swoją nazwę od pamiętających czasy starożytności kanałów, które łączyły ze sobą poszczególne części miasta. Znajduje się w niej mnóstwo świetnych restauracji, w których możesz spróbować tradycyjnej, mediolańskiej kuchni!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy się tam wybrać?

  W Mediolanie trudno nazwać jakiś okres „sezonem turystycznym” – zwiedzający przyjeżdżają tu przez cały rok! W mieście odbywa się mnóstwo różnych wydarzeń i wystaw. Planując swoją wycieczkę, koniecznie sprawdź programy teatrów i muzeów. Jeśli interesuje Cię tydzień mody, masz do wyboru dwie możliwości – pokazy kolekcji jesiennych i zimowych odbywają się w lutym i w marcu, a kolekcje wiosenne i letnie obejrzysz we wrześniu i w październiku.

 • Ile dni tam spędzić?

  Na zobaczenie głównych atrakcji Mediolanu wystarczy parę dni, ale jeśli chcesz pobuszować po sklepach albo zrelaksować się i poświęcić trochę więcej czasu na poznanie jego kultury, warto przyjechać na długi weekend.

 • Jak się poruszać po mieście?

  Jazda samochodem po Mediolanie potrafi mrozić krew w żyłach! Na szczęście łatwo się po nim poruszać środkami komunikacji miejskiej. Bilety na metro, autobus i tramwaj trzeba kupić wcześniej i skasować przy bramce (metro) lub w czerwonym kasowniku na pokładzie pojazdu (autobus i tramwaj). Dostępny jest też system publicznych wypożyczalni rowerów – więcej informacji na stronie bikemi.com.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i lato

Mediolan: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mediolan? Kliknij tutaj.

Mediolan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 38 533 opinii

Wrażenia ze soptkania z arcydziełem Leonarda nie do opisania Jako wycieczka średnio Pół godziny stania na zewnątrz, przewodnik anglojęzyczny ( niestety nie znam angielskiego) a zaledwie 15 minut wewnątrz Mimo wszystko warto

Dużo eksponatów na ogromnej powierzchni Pogrupowane tematycznie Audioprzewodnik w języku angielskim lub włoskim Berdzo ciekawe Jeśli chcecie szczegółowo wszystko zabaczyć i osłuchać zajmie wam to przynajmniej z 3,4 godziny

Wspaniałe doświadczenie prawdziwego Maurizio jest prowadzone przez bardzo miłą osobę, która jest zawsze dostępna. Zrobię z tobą kolejną wycieczkę na pewno dziękuję dziękuję dziękuję

Unikalne doświadczenie! Wysoce rekomendowane. Audioprzewodnik jest również bardzo przydatny. Warto zaplanować kilka godzin na zwiedzenie wszystkich części katedry.

Trzeba trochę powspinać się po schodach ale widok rekompensuje ten wysiłek. Poprostu pięknie, wspaniałe zdobienia dachu katedry i niesamowity widok.