Atrakcje i wycieczki
Mediolan

Full of attractions like the Milan Cathedral, this metropolis is a magnet for fashion and culture buffs alike.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Mediolan

Na jakich wycieczkach w: Mediolan obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

10 rzeczy, które warto zobaczyć w Mediolanie

Mediolan posiada jedną z najbardziej zróżnicowanych kultur we Włoszech – bogata historia jego sztuki stała się fundamentem, na którym rozwinął się rynek mody i wzornictwa przemysłowego. Niezależnie od tego, czy chcesz podziwiać sztukę, dowiedzieć się co nieco o historii miasta, czy też zabrać do domu parę próbek tamtejszego stylu – oto kilka miejsc, w które warto się wybrać.

 • Santa Maria delle Grazie

  1. Santa Maria delle Grazie

  Zapewne niejednemu wydaje się, że urok tego kościoła tkwi w zmieszaniu gotyku z renesansem... ale jest on też miejscem, w którym znajduje się słynna „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci!

 • Ostatnia Wieczerza

  2. Ostatnia Wieczerza

  Ciekawostka: Leonardo da Vinci może i był geniuszem, ale brakowało mu doświadczenia w malowaniu fresków. Dzieło zaczęło niszczeć niedługo po ukończeniu – wybierz się je zobaczyć, zanim będzie za późno!

 • Teatro alla Scala

  3. Teatro alla Scala

  Mediolańska opera, znana potocznie jako „La Scala”, w ciągu ostatnich 250 lat gościła najwspanialszych śpiewaków i muzyków tego świata. Jej znakomita reputacja ma się dobrze po dziś dzień!

 • Galeria Wiktora Emmanuela

  4. Galeria Wiktora Emmanuela

  Mało historycznych atrakcji Mediolanu potrafi wyciągnąć z kieszeni turysty tyle, co Galeria Wiktora Emmanuela – jedno z najlepszych i najstarszych centrów handlowych na świecie.

 • Katedra w Mediolanie (Duomo)

  5. Katedra w Mediolanie (Duomo)

  Nad głównym placem Mediolanu wznosi się największy kościół we Włoszech – zdobi go wiele rzeźb, nad którymi góruje umieszczona na szczycie jego głównej iglicy pozłacana figura Matki Boskiej, „La Madonnina”.

 • Castello Sforzesco (Zamek Sforzów)

  6. Castello Sforzesco (Zamek Sforzów)

  Dawniej Zamek Sforzów należał do największych zamków w Europie. Dziś mieści się w nim wiele ważnych muzeów, takich jak Muzeum Sztuki Antycznej czy Muzeum Instrumentów Muzycznych.

 • Piazza del Duomo

  7. Piazza del Duomo

  Na rozciągającej się na ponad 17 000 metrach kwadratowych Piazza del Duomo znajduje się nie tylko ogromna katedra mediolańska – jest tu również wiele innych czołowych atrakcji miasta, na przykład Pałac Królewski.

 • Pinakoteka Brera

  8. Pinakoteka Brera

  W mediolańskiej Pinakotece Brera znajduje się wiele najważniejszych dzieł w historii włoskiego malarstwa, jakie wyszły spod pędzla mistrzów takich jak Rafael, Tycjan i Caravaggio.

 • Stadion Giuseppe Meazzy „San Siro”

  9. Stadion Giuseppe Meazzy „San Siro”

  Zwiedź słynny, należący do AC Milan stadion „San Siro”! Był świadkiem wielu historycznych momentów futbolu; odwiedziły go też takie sławy, jak Bob Marley czy Bob Dylan!

 • Dzielnica Navigli

  10. Dzielnica Navigli

  Historyczna dzielnica Navigli wzięła swoją nazwę od pamiętających czasy starożytności kanałów, które łączyły ze sobą poszczególne części miasta. Znajduje się w niej mnóstwo świetnych restauracji, w których możesz spróbować tradycyjnej, mediolańskiej kuchni!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy się tam wybrać?

  W Mediolanie trudno nazwać jakiś okres „sezonem turystycznym” – zwiedzający przyjeżdżają tu przez cały rok! W mieście odbywa się mnóstwo różnych wydarzeń i wystaw. Planując swoją wycieczkę, koniecznie sprawdź programy teatrów i muzeów. Jeśli interesuje Cię tydzień mody, masz do wyboru dwie możliwości – pokazy kolekcji jesiennych i zimowych odbywają się w lutym i w marcu, a kolekcje wiosenne i letnie obejrzysz we wrześniu i w październiku.

 • Ile dni tam spędzić?

  Na zobaczenie głównych atrakcji Mediolanu wystarczy parę dni, ale jeśli chcesz pobuszować po sklepach albo zrelaksować się i poświęcić trochę więcej czasu na poznanie jego kultury, warto przyjechać na długi weekend.

 • Jak się poruszać po mieście?

  Jazda samochodem po Mediolanie potrafi mrozić krew w żyłach! Na szczęście łatwo się po nim poruszać środkami komunikacji miejskiej. Bilety na metro, autobus i tramwaj trzeba kupić wcześniej i skasować przy bramce (metro) lub w czerwonym kasowniku na pokładzie pojazdu (autobus i tramwaj). Dostępny jest też system publicznych wypożyczalni rowerów – więcej informacji na stronie bikemi.com.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i lato

Mediolan: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mediolan? Kliknij tutaj.

Mediolan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 40 772 opinii

wizyta w DUOMO jest oczywiście obowiązkowa dla każdego turysty w MEDIOLAN; Musi być połączony z przejściem na taras, które w pogodny dzień daje nam niezwykły widok na miasto.

Polecam, ale w kolejce i tak staliśmy, bo szybkie kasy były pozamykane, poza tym większość osób miała bilety zakupione on line.

świetna całodniowa wycieczka, super Pani przewodnik. Bardzo polecam, warta tej ceny, jezioro i miasteczka piękne

Doświadczenie było bardzo dobre. Katedra jest piękna i warto wejść na tarasy.

Super sposób na pominięcie kolejek. Skanują telefonik i już jesteś w środku