Meczet Hasana II

Meczet Hasana II
Liczba znalezionych atrakcji: 175
Sortuj wg::

Meczet Hasana II – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Casablanca: Meczet Hassana II - wycieczka premium z biletem wstępu

Casablanca: Meczet Hassana II - wycieczka premium z biletem wstępu

Przeżyj wycieczkę po tym wspaniałym cudzie architektury, który jest największym meczetem w Maroku i obowiązkowym punktem dla każdego turysty w Casablance. Nasza wycieczka rozpoczyna się od odbioru z hotelu, jeśli wybrano opcję, i transferu do meczetu w wygodnych, klimatyzowanych minivanach. Po przyjeździe zostaniesz wprowadzony do meczetu przez jednego z naszych kompetentnych i uprzejmych przewodników, który podzieli się z Tobą spostrzeżeniami na temat historii, kultury i znaczenia religijnego meczetu. Po zakończeniu wycieczki przewieziemy Cię do hotelu, zapewniając Ci bezpieczne i przyjemne doświadczenie. Nie przegap tej jedynej w swoim rodzaju okazji, aby poznać piękno i znaczenie kulturowe meczetu Hassana II i stworzyć trwałe wspomnienia.

Casablanca: Meczet Hassana II z pominięciem kolejki - wycieczka z przewodnikiem

Casablanca: Meczet Hassana II z pominięciem kolejki - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj cud architektury meczetu Hassana II w Casablance dzięki naszej wycieczce z przewodnikiem premium "Skip the Line". Dzięki wliczonemu w cenę biletowi wstępu ominiesz długie kolejki, co pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać czas i zanurzyć się w pięknie i historii tego kultowego miejsca. Podczas tego wciągającego doświadczenia towarzyszyć Ci będzie doświadczony przewodnik, który zapewni dogłębny wgląd w kulturowe i religijne znaczenie meczetu. Podziwiaj skomplikowane szczegóły projektu, od oszałamiających mozaik po wysoki minaret, zyskując głębsze zrozumienie tej świętej przestrzeni. Dzięki ograniczonej liczbie dostępnych biletów ta wycieczka oferuje bardziej osobistą i intymną eksplorację, pozwalając Ci docenić spokój i piękno meczetu bez zwykłych tłumów. Po zakończeniu wycieczki będziesz mieć swobodę kontynuowania eksploracji lub udania się do następnego miejsca docelowego, a wszystko to przynosząc ze sobą trwałe wspomnienia z tego kultowego marokańskiego zabytku.

Casablanca: Wycieczka po mieście z biletem wstępu do meczetu Hassana II

Casablanca: Wycieczka po mieście z biletem wstępu do meczetu Hassana II

Rozpocznij swoją półdniową wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Casablanki lub dowolnego miejsca zakwaterowania. Spotkaj się z wielojęzycznym szoferem i usiądź wygodnie w klimatyzowanym samochodzie lub minivanie, w zależności od wielkości grupy. Przejdź obok Starej Medyny w Casablance i Placu Narodów Zjednoczonych w drodze do Meczetu Hassana II. Spędź godzinę na odkrywaniu meczetu przed udaniem się do Rick's Café, legendarnego miejsca dzięki dwóm ikonom kina: Ingrid Bergman i Humphreyowi Bogartowi. Stamtąd udaj się na Corniche i spędź 15 minut na odkrywaniu eleganckich budynków w dzielnicach Anfa i Maarif, wielkich alei i architektury, która łączy nowoczesny i mauretański styl. Następnie zatrzymaj się na placu Mohammeda V, wypełnionym gołębiami sercu miasta, a następnie odwiedź Notre Dame de Lourdes, wspaniałą katedrę z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Zwróć uwagę na grotę, w której znajduje się posąg Maryi z kwiatami i świecami. Po podziwianiu katedry udaj się na plac Habbous w pobliżu Pałacu Królewskiego w Casablance, aby odkryć tę dzielnicę w starej części miasta, która została zbudowana w okresie kolonialnym we Francji. Na koniec zatrzymaj się na Boulevard Mohammed V, aby spotkać się z lokalnymi marokańskimi tłumami.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po imperialnych miastach Maroka

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po imperialnych miastach Maroka

Dołącz do 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu, która obejmuje najważniejsze atrakcje historycznych miast Maroka: Fezu, Rabatu, Chefchaouen i Casablanki. Podróżuj w komforcie prywatnego pojazdu, korzystaj z niepodzielnej uwagi lokalnego przewodnika i spędź 2 noce w komfortowym hotelu. Dzień 1: Marrakesz - Azrou - Ifran - Fez Opuść Marrakesz i przejedź przez góry Atlas, w zielonym otoczeniu zamieszkanym przez małpy pawianów. Zatrzymaj się, aby zrobić piękne zdjęcia w lesie cedrowym, a następnie jedź do jednego z najczystszych i najbardziej fascynujących miast na świecie, Ifrane, znanego w Maroku jako "Mała Szwajcaria". Ciesz się szybką wycieczką po mieście Fez przed udaniem się do hotelu z niepełnym wyżywieniem na noc. Dzień 2: Fez - Chefchaouen Po śniadaniu w hotelu przygotuj się na dalszą wizytę w labiryncie ulic Fezu i odkryj najstarszą medynę Maroka zbudowaną w VII wieku z jej Souks, pałacami, meczetami, szkołami koranicznymi i Mellah. Podróżuj przez góry Rif do pięknego berberyjskiego miasta Chefchaouen. W towarzystwie przewodnika spędź czas na zwiedzaniu bielonych uliczek Chaouen, animowanych przez pięknie ubranych mieszkańców. Spędź noc w lokalnym riadzie. Dzień 3: Chefchaouen - Rabat - Casablanca - Marrakesz Udaj się do Rabatu, aby zwiedzić stolicę Maroka i rezydencję króla. Odwiedź Wieżę Hassana z mauzoleum króla Mohammeda V. Następnie udaj się do Casablanki, aby odwiedzić majestatyczny meczet Hassana II, największy meczet na świecie.

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Zanurz się w kulturze Marrakeszu podczas tej jednodniowej wycieczki z Casablanki. Po odebraniu z hotelu rozpocznij 2,5-godzinną podróż do Marrakeszu, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi i klimatyzacji podczas podróży. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie. Po przybyciu do Marrakeszu skorzystaj z przejażdżki na wielbłądzie przez uroczy Gaj Palmowy. Następnie odwiedź zabytki, takie jak targ i meczet Koutoubia Minaret oraz majestatyczny pałac Bahia. Spaceruj wąskimi uliczkami średniowiecznej Medyny i zobacz rzemieślników przy pracy, wytwarzających skórę, olej arganowy i wiele innych. Później rozkoszuj się atmosferą placu Jemaa El-Fnaa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Casablanki.

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem z transferem do hotelu

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem z transferem do hotelu

Meczet Hassana II: Zacznij od krótkiej wizyty w tym kultowym punkcie orientacyjnym ze względu na jego oszałamiającą architekturę. Czas trwania: 1 godzina Central Market: Poznaj tętniący życiem rynek, na którym znajdziesz świeże produkty i lokalne przysmaki. Czas trwania: 20 minut Rick's Café: Zatrzymaj się na zdjęcia w tej słynnej kawiarni. Czas trwania: 10 minut Katedra Notre-Dame de Lourdes: Poznaj tę piękną katedrę znaną z imponujących witraży. Czas trwania: 20 minut Dzielnica Habous: Zakończ wycieczkę w tej uroczej okolicy ze sklepami i kawiarniami, idealnej do spróbowania lokalnego jedzenia ulicznego, takiego jak b'ssara lub maakouda. Czas trwania: 1 godzina.

Nocna wycieczka po Casablance i tradycyjna marokańska kolacja

Nocna wycieczka po Casablance i tradycyjna marokańska kolacja

Casablanca Night Tour with Dinner zabierze Cię w podróż, aby odkryć to, co najlepsze w Casablance. Zaczniemy od zwiedzania meczetu Hassana II z zewnątrz. Delektuj się pyszną tradycyjną kolacją, podziwiając fascynujący pokaz tańca orientalnego w Dar Alkaid, idealne połączenie doskonałego smaku i hipnotyzującej rozrywki. Spaceruj po starej Medynie i zatrzymaj się na placu Mohammeda V, gdzie możesz zrobić zdjęcia pięknej architektury. Następnie przejedziemy do nowoczesnej części Casablanki i przespacerujemy się po deptaku. Na koniec zjemy pyszną kolację w marokańskiej restauracji. anca i spacer po deptaku. Na koniec zjemy pyszną kolację w marokańskiej restauracji.

Casablanca: Prywatna lub grupowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

Casablanca: Prywatna lub grupowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

Jest to typowy plan zwiedzania dla tego produktu: Zatrzymaj się przy Meczecie Hassana 2: Odkryj spokój i przepych: Poznaj majestatyczny meczet Hassana II w Casablance. Meczet Hassana II jest jednym z największych meczetów na świecie i znajduje się tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, a jego imponująca obecność sprawia, że jest to obowiązkowa atrakcja w Casablance. Czas trwania: 1 godzina Udaj się na Corniche: Corniche oferuje piękny chodnik, który rozciąga się od latarni morskiej aż do molo. 60 minut . Zatrzymaj się przy: Rick's Café, Place du jardin public, 248 Bd Sour Jdid, Casablanca 20250, Maroko "Rick's Café" Casablanca's Retro Chic Culinary Gem, miejsce stało się legendarne dzięki kinu, a zwłaszcza temu filmowemu miejscu, które jest dzielone przez dwie ikony: Ingrid Bergmann i Humphrey Bogart. Czas trwania: 10 minut Zatrzymaj się przy: Stara Medyna w Casablance, Place Marishal, północno-zachodni róg Place des Nations Unies, Casablanca 20200 Maroko Odkryj bogate dziedzictwo kulturowe Casablanki podczas pieszej wycieczki po Starej Medynie. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez kręte alejki tej historycznej dzielnicy, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić tradycyjne suki, starożytne meczety i zabytkowe budynki oraz pospacerować wąskimi uliczkami. Czas trwania: 1 godzina Zatrzymaj się: Quartier Habous: Odwiedź Quartier Habous, aby podziwiać malowniczą mieszankę marokańskiej i francuskiej architektury i przejrzyj suki w poszukiwaniu tradycyjnych marokańskich przedmiotów, takich jak kapcie, dywany, przyprawy i oliwki. Czas trwania: 45 minut Zatrzymaj się przy: Notre Dame de Lourdes, Rond-Point d'Europe, Casablanca 20500 Maroko To nie było to, czego się spodziewałem. Niesamowita katedra o nowoczesnej architekturze z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Jest tam grota, w której znajduje się posąg Maryi z kwiatami i świecami. Czas trwania: 20 minut Zatrzymaj się przy: Arab League Park, Casablancaise, Boulevard Moulay Youssef, Casablanca 20250, Maroko Największa zielona przestrzeń w mieście, park miejski znajduje się w samym sercu Casablanki, w pobliżu katedry Świętego Serca. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się na: Plac Mohammeda V, Casablanca 20000 Maroko Plac Mohameda V (Plac Gołębi), który jest sercem miasta, z wieloma gołębiami dookoła, przyciąga wielu turystów z całego świata do odkrywania miasta Casablanca. Czas trwania: 15 minut Przejdź obok: Plac Narodów Zjednoczonych, Boulevard Rachidi, Casablanca 20250, Maroko Tętniący życiem plac publiczny, odzwierciedlający międzynarodowego ducha Maroka. Charakteryzuje się mieszanką nowoczesnej i tradycyjnej architektury, z tętniącym życiem ulicznym oraz różnorodnymi sklepami i restauracjami. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się przy: Central Market: Jest to niezbędne miejsce, aby doświadczyć kultury kulinarnej Casablanki. Znany z targów rybnych, jest centrum świeżych owoców morza i lokalnych składników. Czas trwania: 15 minut

Z Casablanki: Rabat - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem i transferem do hotelu

Z Casablanki: Rabat - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem i transferem do hotelu

Zobacz to, co najlepsze w Rabacie podczas półdniowej wycieczki prywatnej lub w małej grupie z Casablanki. Rozpocznij zwiedzanie od odbioru z hotelu w centrum miasta i wyrusz w podróż do stolicy Maroka. Podążaj za lokalnym przewodnikiem ulicami Rabatu, odkrywając jego bogatą historię, oszałamiającą architekturę i tętniącą życiem kulturę. Poznaj średniowieczną Kasbah of Udayas, imponującą wieżę Hassan, historyczne mauzoleum Mohammeda V i starożytną nekropolię Chellah. Poznaj tętniącą życiem medynę starego miasta i zobacz połączenie starożytnego dziedzictwa i współczesnego uroku. Podążaj za swoim przewodnikiem przez souk z alejkami sklepów sprzedających ceramikę, przyprawy i biżuterię.

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem obejmująca Meczet Hassana II

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem obejmująca Meczet Hassana II

Casablanca, Biały Dom, bezbłędnie łączy zajęcia kulturalne i rekreacyjne. Jest to kosmopolityczne i handlowe serce kraju. Poznaj wszystkie możliwości: przejdź się po medynie, która jest najstarszą częścią miasta, przejdź przez centrum i jego architekturę w stylu art deco, zobacz meczet Hassana II i Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest cudem architektury zbudowanej na wodzie. Daj się skusić świątecznemu aspektowi miasta. Wycieczka po mieście i eksploracja przyrody przyniosą Ci niesamowite odkrycia i spostrzeżenia: piękne krajobrazy, styl życia, architekturę, rzemieślników, interakcje... Twoja podróż przyniesie Ci nowe doznania, informacje i wspomnienia.

Casablanca: Najciekawsze atrakcje

Meczet Hasana II: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Meczet Hasana II: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meczet Hasana II? Kliknij tutaj.

Meczet Hasana II: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(302 recenzji)