Dodaj daty

Meczet Al-Aksa w Jerozolimie

Meczet Al-Aksa w Jerozolimie

Meczet Al-Aksa w Jerozolimie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

1. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

2. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Poznaj starożytne i święte miasto Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tel Awiwu. Odkryj fascynującą historię i różnorodne kultury, które kształtowały to miasto przez tysiące lat. Dzięki doświadczonemu przewodnikowi, który poprowadzi Cię przez kręte uliczki i starożytne zabytki, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie tego, co najlepsze w Jerozolimie w ciągu jednego dnia. Twój dzień zaczyna się od wizyty na tętniącym życiem targu Mahane Yehuda, gdzie możesz zwiedzić stragany i skosztować smaków bogatej sceny kulinarnej Izraela. Następnie udasz się do Bramy Jaffy, głównego wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Stamtąd zwiedzisz starożytne mury i udasz się do Wieży Dawida, fortecy, która istniała przez prawie 2000 lat i obecnie mieści muzeum poświęcone historii Jerozolimy. Kontynuując kręte uliczki Starego Miasta, odkryjesz Cardo, starożytną rzymską drogę, która kiedyś łączyła Jerozolimę z Morzem Śródziemnym. Odwiedzisz także Synagogę Hurva, która na przestrzeni wieków była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana. Następnie udasz się do Ściany Płaczu, najświętszego miejsca w judaizmie, gdzie możesz być świadkiem żarliwych modlitw wiernych z całego świata. Następnie odwiedzisz Wzgórze Świątynne, miejsce niektórych z najważniejszych zabytków religijnych na świecie. Zobaczysz oszałamiającą Kopułę na Skale, muzułmańską świątynię z VII wieku oraz pobliski meczet Al-Aqsa, jeden z najstarszych i najbardziej czczonych meczetów na świecie. Kontynuując, podążysz Via Dolorosa, ścieżką, którą podobno podążał Jezus w drodze na ukrzyżowanie. Po drodze zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i odwiedzisz Bazylikę Grobu Pańskiego, gdzie podobno Jezus został pochowany i zmartwychwstał. Na koniec będziesz wędrować krętymi uliczkami Bazaru Starego Miasta, gdzie możesz targować się o pamiątki i lokalne rękodzieło. Z doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię na każdym kroku, ta całodniowa wycieczka po Jerozolimie z Tel Awiwu to doskonały sposób na zanurzenie się w historii, kulturze i duchowym znaczeniu jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.

Jerozolima: Stare Miasto i wycieczka autokarowa do Yad Vashem

3. Jerozolima: Stare Miasto i wycieczka autokarowa do Yad Vashem

Podczas tej jednodniowej wycieczki do Jerozolimy i Yad Vashem odkryj najlepsze, co miasto ma do zaoferowania. Żadna podróż do Izraela nie byłaby kompletna bez zwiedzania Jerozolimy, jednego z najstarszych miast na świecie. Nie ma lepszego sposobu na zrozumienie tego wyjątkowego miejsca niż z doświadczonymi lokalnymi przewodnikami podczas tej wycieczki z odbiorem z Tel Awiwu i Jerozolimy. W swojej tysiącletniej historii Jerozolima, miejsce o wielkim znaczeniu dla trzech głównych religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, była świadkiem niezliczonych podbojów i zniszczeń, triumfów i klęsk. Doświadczony przewodnik posmakuje niektórych z najważniejszych miejsc. Odkryj strony takie jak „Ściana Płaczu”, najświętsze miejsce w judaizmie; Kościół Grobu Świętego, w którym ukrzyżowano Jezusa, i zobacz imponujący meczet Al-Aksa, trzecie najświętsze miejsce w islamie. Miejsca te znajdują się na „Starym Mieście”, niezwykłym mieście otoczonym murami, wypełnionym unikalnymi budynkami, wąskimi przejściami, tętniącymi życiem targami oraz mieszanką kultur i języków. Poza murami Starego Miasta znajduje się współczesna Jerozolima, tętniące życiem i dynamiczne miejsce pełne tętniących życiem restauracji, kawiarni i życia kulturalnego. Zobacz izraelski parlament (Kneset), Ogród Różany i kontynuuj podróż do Yad Vashem. Poznaj kampus Yad Vashem, izraelski Narodowy Pomnik Holokaustu z jego kultowym muzeum i poruszającą atmosferą.

Jerozolima: piesza wycieczka po Starym Mieście z opcją prywatną

4. Jerozolima: piesza wycieczka po Starym Mieście z opcją prywatną

Odkryj najbardziej ekscytujące i święte miejsca Jerozolimy podczas prywatnej pieszej wycieczki. Witamy w Jerozolimie - świętej ziemi rodzimej dla wszystkich trzech religii abrahamowych! Nazywam się Tali, urodziłem się i wychowałem w Jerozolimie, jestem więcej niż szczęśliwy, mogąc zabrać Cię na wycieczkę po moim pięknym mieście. Poznaj najstarszą część Jerozolimy, zbudowaną i osiedloną w czwartym tysiącleciu pne, gdzie poczujesz duchowość i głęboko zakorzenioną historię, jaką Jerozolima ma do zaoferowania. Jerozolima oferuje wspólny grunt dla wszystkich trzech religii abrahamowych, z których każda w równym stopniu uznaje Jerozolimę za miejsce święte. dla chrześcijan jest to miejsce, w którym Jezus został ukrzyżowany i zmartwychwstał. Dla muzułmanów jest to miejsce, w którym Mahomet odbył swoją podróż do nieba. Dla Żydów jest to święte miejsce, w którym zbudowano i podtrzymywano świątynię Salomona. Gdy dołączysz do mnie podczas tej wycieczki, odwiedzimy każdy zabytek historyczny w Jerozolimie, zagłębiając się w jej historię i kulturę. Plan podróży : Brama Jafy dzielnica chrześcijańska Bazylika Grobu, miejsce ukrzyżowania - Golgota rynek muzułmański dzielnica ormiańska wizyta w galerii tradycyjnej sztuki ormiańskiej widok na górę oliwną dzielnicy żydowskiej Cardo Street - starożytna rzymska ulica zachowana sprzed 2000 lat Plac Synagog Ściana Płaczu widok na wzgórze świątynne: kopułę na skale i meczet al Aksa ponieważ jest to prywatna wycieczka, możesz pominąć niektóre witryny i skupić się na witrynach, które są dla Ciebie ważniejsze. Możesz także dostosować tempo podróży, jak chcesz i zatrzymać się na autentyczne lokalne jedzenie, cieszyć się wolnym spacerem po rynku, kupić pamiątki itp.

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Meczet Al-Aksa w Jerozolimie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Meczet Al-Aksa w Jerozolimie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meczet Al-Aksa w Jerozolimie? Kliknij tutaj.