Matosinhos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lotnisko Porto: prywatny transfer do Porto

1. Lotnisko Porto: prywatny transfer do Porto

Uniknij nierzetelnych taksówkarzy po wylądowaniu na lotnisku w Porto (OPO) i skorzystaj z odbioru przez Twojego prywatnego kierowcę. Udaj się do hali przylotów, gdzie będzie czekał na Ciebie Twój kierowca, trzymając tabliczkę z Twoim imieniem nazwiskiem. Następnie usiądź i zrelaksuj się w czasie przejazdu do centrum miasta, otrzymując informacje, które pomogą Ci podczas pobytu.  Skorzystaj ze sporego limitu bagażowego i usługi, która jest bezpieczna, punktualna i rzetelna. Pozwól się zawieźć bezpośrednio do Twojego hotelu lub innego miejsca w centrum miasta, zgodnie z życzeniem. 

Porto: 24-godzinny lub 48-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

2. Porto: 24-godzinny lub 48-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Zwiedzaj Porto przez 24 lub 48 godzin, korzystając z jednego wygodnego biletu Hop-On Hop-Off. Zobacz miejskie mosty, architekturę, kulturę i wspaniałe życie nocne. Z łatwością dotrzesz do historycznego centrum miasta i odwiedzisz popularne miejsca, takie jak Ribeira, Clérigos, księgarnia Lello lub obszar przybrzeżny w Matosinhos. Po prostu wskocz na pokład żółtych autobusów z 48-godzinnym biletem. Bilet autobusowy obejmuje Historyczną Wycieczkę Autobusową po Porto i Wycieczkę Autobusową po Zamku w Porto. Nie zapomnij skosztować słynnego wina porto. Udaj się na plaże Foz do Douro lub Matosinhos oraz nad rzekę Gaia lub odwiedź Muzeum Tramwajów. Dzięki temu biletowi hop-on, hop-off będziesz mieć dostęp do wielu fascynujących miejsc w Porto. Historyczna wycieczka autobusowa po Porto: 1 - Praça da Batalha 2 - Jardim do Morro / Jaskinie Cálem 3 - Punkt widokowy Porto / Yeatman 4 - Ogród Boeira 5 - Largo dos Aviadores / El Corte Inglés 6 - Ratusz 7 - Jardim do Morro 8 - Praça da Batalha 9 - Casa da Música / Rot. da Boavista 10 - Palácio de Cristal 11 - Cordoaria / Clérigos Wycieczka autobusowa po zamkach Porto: 1 - Praça da Batalha 2 - Praça da República 3 - Casa da Música / Rot. da Boavista 4 - Parque da Cidade 5 - Castelo do Queijo / Sea Life Porto 6 - Anémona 7 - Restauracje w Matosinhos 8 - Biuro turystyczne / terminal rejsów wycieczkowych 9 - Plaże Matosinhos 10 - Anémona Edifício Transparente 11 - Castelo do Quejo / Sea Life 12 - Passeio Alegre 13 - Fluvial 14 - Muzeum tramwajów 15 - Ribeira - Zachód/Wschód 16 - Ribeira - wschód/zachód1 17 - Cordoaria / Clérigos

Porto: doświadczenie surfowania

3. Porto: doświadczenie surfowania

W małych grupach liczących maksymalnie 8 osób zdobądź praktyczne doświadczenie na desce surfingowej z uważną pomocą instruktora, który surfuje od 25 lat. Idealny dla początkujących, kurs zaczyna się od odprawy na temat doświadczenia i niektórych zasad bezpieczeństwa. Rozgrzej się na piasku: naucz się technik stania na desce i wiosłowania przed wejściem do wody. Twój doświadczony nauczyciel pomoże Ci na każdym kroku, wyjaśniając wszystko, co musisz wiedzieć. Dzięki wysokiej jakości sprzętowi i instruktorowi dostosowanemu do konkretnych potrzeb i poziomów każdej klasy, jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie kariery surfingowej w Matosinhos.

Porto: bilet Hop-On Hop-Off na autobus, tramwaj i kolejkę linową

4. Porto: bilet Hop-On Hop-Off na autobus, tramwaj i kolejkę linową

Mosty, architektura, wino porto, kultura i wspaniałe życie nocne: Zwiedzaj Porto przez 48 godzin dzięki jednemu biletowi hop-on hop-off na autobus, tramwaj i kolejkę linową. Odkryj historię miasta, od jego starych zabytków, takich jak katedra i kościół Carmo, po oferty kulturalne, takie jak Serralves i Casa da Música. Z biletem na kolejkę linową wjedź na szczyt Guidais Funicular i podziwiaj panoramiczne widoki na całe miasto. Możesz wysiąść w jednym z najlepszych lokali gastronomicznych w mieście i spróbować słynnej Francesinha w Ribeira lub specjałów z owoców morza w Matosinhos. W autobusie dowiesz się wszystkiego o historii i kulturze Porto z wbudowanego systemu audio-przewodnika. Twój bilet obejmuje również wizytę z przewodnikiem i degustację wina w Boeira Garden Hotel, Curio Collection by Hilton, gdzie możesz cieszyć się degustacją wina porto i dowiedzieć się wszystkiego o historii kultury winiarskiej Porto. . Historyczna wycieczka autobusowa po Porto: 1-Praça da Batalha 2-Ogród do Morro/Jaskinie Cálem 3-Punkt widokowy Porto / Yeatman 4-Ogród Boeira 5-Largo dos Aviadores / El Corte Inglés 6-City Hall 7-Jardim do Morro 8-Praça da Batalha 9-Casa da Música / Rot. da Boavista 10-Palácio de Cristal 11-Cordoaria / Clérigos Wycieczka autobusowa do zamków w Porto: 1-Praça da Batalha 2-Praça da República 3-Casa da Música / Rot. da Boavista 4-Parque da Cidade 5-Castelo do Queijo / Sea Life Porto 6-Anémona 7-Matosinhos Restauracje 8-Biuro Turystyczne / Terminal rejsów wycieczkowych 9-Plaże Matosinhos 10-Anémona Edifício Transparente 11-Castelo do Quejo / Sea Life 12-Passeio Alegre 13-Fluvial 14-Muzeum Tramcar 15-Ribeira - Poente - Nascente 16-Ribeira - Nascente - Poente 17-Cordoaria / Clérigos

Porto: autobus Hop-on Hop-off z opcją rejsu i piwnicy z winami

5. Porto: autobus Hop-on Hop-off z opcją rejsu i piwnicy z winami

Przeglądaj dzielnice Porto we własnym tempie dzięki 24-godzinnemu lub 48-godzinnemu biletowi autobusowemu na hop-on hop-off. Dowiedz się o zabytkach, które widzisz, dzięki dołączonemu przewodnikowi audio. Uaktualnij, aby uwzględnić opcjonalny bilet na rejs po rzece i/lub wizytę w piwnicach z winem porto. Odwiedź idealne połączenie historycznych krajobrazów, rzeki Douro i poznaj najważniejsze elementy tradycji wina porto. Dzięki temu biletowi możesz odwiedzić miasta Porto, Gaia i Matosinhos autobusami wycieczkowymi lub rejsem wycieczkowym. Dowiedz się również o historycznym i kulturowym znaczeniu produkcji wina porto wraz z bezpłatną degustacją wina, jeśli wybierzesz opcjonalną aktualizację do piwnic z winami.

Porto: lekcja surfingu w małej grupie z transportem

6. Porto: lekcja surfingu w małej grupie z transportem

Zrelaksuj się przy spokojnych falach Porto podczas lekcji surfingu w małej grupie z odbiorem z miasta. Znajdź plażę, która odpowiada warunkom pogodowym danego dnia i poznaj podstawy surfingu. Wskocz do wody i złap pierwszą falę do brzegu. Udaj się na przystanek autobusowy przy Aliados, aby spotkać się z przyjazną grupą na cały dzień. Pozwól swojemu przewodnikowi ocenić warunki pogodowe i rozpocząć jazdę na plażę z najlepszymi falami. Poczuj ciepły piasek pod stopami, słuchając krótkiego wprowadzenia do surfowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami przewodnika dotyczącymi podstawowych technik, takich jak wiosłowanie i wstawanie na desce. Czas wskoczyć do wody i popłynąć z prądem. Wiosłuj do miejsca, w którym woda się załamuje i poczuj adrenalinę, płynąc falą z powrotem do brzegu.

Porto: 3-godzinna wycieczka rowerowa

7. Porto: 3-godzinna wycieczka rowerowa

Zobacz zabytki Porto na rowerze podczas 3-godzinnej wycieczki po niezapomnianych zabytkach miasta. Dotrzyj do obszarów, do których inne pojazdy nie mogą dotrzeć i idź dalej niż pieszo. Odkryj interesujące miejsca na Starym Mieście i pedałuj po ścieżkach rowerowych City Park. Po drodze zobacz dawny urząd celny Centrum Kongresowego Alfândega do Porto i podziwiaj przęsło mostu Arrábida oraz pozostałości zamku São João da Foz. Przejedź obok piaszczystej plaży Matosinhos, poszukaj ptaków w Calém Garden i dotrzyj do magicznego ujścia rzeki Duero. Odkryj, gdzie znajdują się Muzeum Porto, Muzeum Tramwajów i Museu Serralves (Muzeum Sztuki Współczesnej). Odwiedź pozostałości São Francisco do Queijo (Zamku Sera), wróć do natury w Rezerwacie Przyrody Ujścia Douro i podziwiaj falochron Foz do Douro.

Porto: Douro Valley Excellence Tour, rejs, lunch i winiarnia

8. Porto: Douro Valley Excellence Tour, rejs, lunch i winiarnia

Zostaniesz odebrany z komfortowego hotelu w centrum Porto i zabrany do doliny Douro. Zrelaksuj się podczas wycieczki w klimatyzowanym pojeździe Mercedes-Benz z przewodnikiem, który z przyjemnością opowie Ci wszystko o regionie. Miej okazję odwiedzić najbardziej charakterystyczne punkty widokowe Douro, aby zrobić kilka zdjęć i zachować je na pamiątkę. Odkryj stuletnią, rodzinną winiarnię, która nadal produkuje swoje wina ręcznie, z degustacją wysokiej jakości win (Port i Doc) i oliwy z oliwek, w towarzystwie lokalnych przekąsek. Zjedz lunch premium w renomowanej restauracji z pysznymi daniami z regionu Douro i niesamowitymi widokami. Ciesz się urokiem winnic Pinhão z wody podczas rejsu po rzece. Podróżuj między Pinhão i Peso da Régua drogą N222, uważaną za jedną z najpiękniejszych dróg na świecie. Wróć do swojego zakwaterowania w centrum Porto z niezapomnianymi wspomnieniami.

Porto: 3-godzinna wycieczka rowerem elektrycznym

9. Porto: 3-godzinna wycieczka rowerem elektrycznym

Przeżyj łatwą wycieczkę rowerem elektrycznym z przewodnikiem po cudownym mieście Porto - odkrywając jego główne zabytki i ukryte klejnoty w zaledwie kilka godzin. Od brzegu rzeki Douro po naturalny park miejski, wybór e-roweru pozwoli Ci dotrzeć do ukrytych, osobliwych miejsc, do których nie można dotrzeć innymi środkami transportu. Najpierw odkryj interesujące miejsca na Starym Mieście i pedałuj ścieżkami rowerowymi City Park. Po drodze zobacz dawny urząd celny Centrum Kongresowego Alfândega do Porto i podziwiaj przęsło mostu Arrábida oraz pozostałości zamku São João da Foz. Następnie przejedź obok pięknej piaszczystej plaży Matosinhos, poszukaj ptaków w Calém Garden i dotrzyj do magicznego ujścia rzeki Douro. Odkryj, gdzie znajdują się Muzeum Porto, Muzeum Tramwajów i Museu Serralves (Muzeum Sztuki Współczesnej). Następnie odwiedź pozostałości São Francisco do Queijo (Zamek Sera). Na koniec wróć do natury w rezerwacie przyrody ujścia Douro i podziwiaj falochron Foz do Douro, zanim wrócisz do punktu początkowego, w którym kończy się wycieczka. Zmień swoją wycieczkę na prywatną przeżycie – idealne dla rodzin lub grup przyjaciół – wybierając odpowiednią opcję przy kasie.

Matosinhos: Wycieczka po fabryce Conservas Pinhais

10. Matosinhos: Wycieczka po fabryce Conservas Pinhais

To historia silnego zaangażowania i wielkiej odporności. To także opowieść o wyjątkowych wartościach i żywej tradycji. Ale przede wszystkim jest to historia wielu osób, które uczyniły firmę tym, czym jest dzisiaj. Bądź częścią naszej stuletniej tradycji i odkryj unikalny proces, wykorzystujący najświeższe ryby i najlepsze składniki. Zakończ wycieczkę rozkoszną degustacją naszych tradycyjnych smaków. Zwiedzanie od poniedziałku do piątku: wycieczka obejmuje zwiedzanie historycznych obszarów naszego stuletniego budynku, treści audiowizualne, wizytę w naszej hali produkcyjnej w zwykłej działalności, gdzie można poznać unikalne etapy naszego procesu rzemieślniczego wykonanego rękami naszych doświadczonych pracowników, stary warsztat fabryczny, doświadczenie pakowania dla wszystkich gości, degustacja naszych słynnych przetworów rybnych i kieliszek wina w Can-Tin Café oraz wizyta w naszym kultowym Sklepie. Wizyty w soboty, niedziele, święta państwowe i wizyty poza godzinami pracy: wycieczka obejmuje zwiedzanie historycznych obszarów naszego stuletniego budynku, treści audiowizualne, wizytę w naszej hali produkcyjnej (w czasie tygodniowej przerwy pracowniczej, kiedy można zwiedzić niektóre części fabryki najbardziej ekskluzywnych miejsc i być częścią tej tradycyjnej metody, czując ją na własnych rękach), stary warsztat fabryczny, doświadczenie pakowania dla wszystkich gości, degustacja naszych słynnych przetworów rybnych i kieliszek wina w Can-Tin Café oraz wizyta w naszym kultowym Sklepie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Matosinhos

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Matosinhos: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Matosinhos

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Matosinhos?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Matosinhos na deszczowe dni?

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Matosinhos?

Matosinhos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Matosinhos? Kliknij tutaj.

Matosinhos: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 2208 opinii

Przybyliśmy na lotnisko i kierowca czekał z naszym imieniem wyświetlanym jako reklamowane. Zarezerwowaliśmy dla 5 osób, ale nie spodziewali się nas 5, nadal nie było problemu. Przywieźli kolejny samochód, który przyjechał w ciągu 2-3 minut bez dodatkowych kosztów. Jazda była szybka i łatwa, kierowcy byli mili, ogólnie świetna obsługa! Bez stresu, bezproblemowo, polecam.

Należy pamiętać, że kolejka linowa nie oznacza kolejki linowej po drugiej stronie ulicy w Gaia, ale kolejkę linową. Powinno to być powiedziane jaśniej. Kiedy rezerwujesz bilet na autobus z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, tramwaj i kolejkę linową, oczekujesz, że masz bilet na kolejkę linową, a nie na kolejkę linową.

Warto było wynająć transfer z lotniska do hotelu w centrum Porto. Gdy wysiedliśmy, kierowca już na nas czekał z moim imieniem. W drodze do hotelu rozmawialiśmy z kierowcą, który udzielił nam informacji o regionie, które były przydatne podczas naszego pobytu. Bezpieczny, praktyczny i dobry stosunek jakości do ceny.

Zawsze polecam autobus turystyczny z tego prostego powodu, że nie da się poznać całego miasta na piechotę, więc zamiast tego masz wstępny przegląd, a następnie decydujesz, gdzie się zatrzymać i wysiąść. Udało mi się to we wszystkich stolicach, które odwiedziłem!

Kierowca doskonale znał język angielski, i bardzo mi pomógł w nawiązaniu kontaktu z hotelem. Polecam wszystkim!