Atrakcje i wycieczki
Matosinhos

Matosinhos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lotnisko Porto: Prywatny transfer do Porto

1. Lotnisko Porto: Prywatny transfer do Porto

Uniknij nierzetelnych taksówkarzy po wylądowaniu na lotnisku w Porto (OPO) i skorzystaj z odbioru przez Twojego prywatnego kierowcę. Udaj się do hali przylotów, gdzie będzie czekał na Ciebie Twój kierowca, trzymając tabliczkę z Twoim imieniem nazwiskiem. Następnie usiądź i zrelaksuj się w czasie przejazdu do centrum miasta, otrzymując informacje, które pomogą Ci podczas pobytu.  Skorzystaj ze sporego limitu bagażowego i usługi, która jest bezpieczna, punktualna i rzetelna. Pozwól się zawieźć bezpośrednio do Twojego hotelu lub innego miejsca w centrum miasta, zgodnie z życzeniem. 

Porto: autobus hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem i winiarnią

2. Porto: autobus hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem i winiarnią

Przeglądaj dzielnice Porto we własnym tempie dzięki 24-godzinnemu lub 48-godzinnemu biletowi autobusowemu na hop-on hop-off. Dowiedz się o zabytkach, które widzisz, dzięki dołączonemu przewodnikowi audio. Uaktualnij, aby uwzględnić opcjonalny bilet na rejs po rzece i/lub wizytę w piwnicach z winem porto. Odwiedź idealne połączenie historycznych krajobrazów, rzeki Douro i poznaj najważniejsze elementy tradycji wina porto. Dzięki temu biletowi możesz odwiedzić miasta Porto, Gaia i Matosinhos autobusami wycieczkowymi lub rejsem wycieczkowym. Dowiedz się również o historycznym i kulturowym znaczeniu produkcji wina porto wraz z bezpłatną degustacją wina, jeśli wybierzesz opcjonalną aktualizację do piwnic z winami.

Matosinhos: Lekcja surfingu z wyposażeniem

3. Matosinhos: Lekcja surfingu z wyposażeniem

W małych grupach liczących maksymalnie 8 osób zdobądź praktyczne doświadczenie na desce surfingowej z uważną pomocą instruktora, który surfuje od 25 lat. Idealny dla początkujących, kurs zaczyna się od odprawy na temat doświadczenia i niektórych zasad bezpieczeństwa. Rozgrzej się na piasku: naucz się technik stania na desce i wiosłowania przed wejściem do wody. Twój doświadczony nauczyciel pomoże Ci na każdym kroku, wyjaśniając wszystko, co musisz wiedzieć. Dzięki wysokiej jakości sprzętowi i instruktorowi dostosowanemu do konkretnych potrzeb i poziomów każdej klasy, jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie kariery surfingowej w Matosinhos.

Porto: lekcja surfingu w małej grupie z transportem

4. Porto: lekcja surfingu w małej grupie z transportem

Zrelaksuj się przy spokojnych falach Porto podczas lekcji surfingu w małej grupie z odbiorem z miasta. Znajdź plażę, która odpowiada warunkom pogodowym danego dnia i poznaj podstawy surfingu. Wskocz do wody i złap pierwszą falę do brzegu. Udaj się na przystanek autobusowy przy Aliados, aby spotkać się z przyjazną grupą na cały dzień. Pozwól swojemu przewodnikowi ocenić warunki pogodowe i rozpocząć jazdę na plażę z najlepszymi falami. Poczuj ciepły piasek pod stopami, słuchając krótkiego wprowadzenia do surfowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami przewodnika dotyczącymi podstawowych technik, takich jak wiosłowanie i wstawanie na desce. Czas wskoczyć do wody i popłynąć z prądem. Wiosłuj do miejsca, w którym woda się załamuje i poczuj adrenalinę, płynąc falą z powrotem do brzegu.

Porto: 3-godzinna wycieczka rowerowa

5. Porto: 3-godzinna wycieczka rowerowa

Zobacz zabytki Porto na rowerze podczas 3-godzinnej wycieczki po niezapomnianych zabytkach miasta. Dotrzyj do obszarów, do których inne pojazdy nie mogą dotrzeć i idź dalej niż pieszo. Odkryj interesujące miejsca na Starym Mieście i pedałuj po ścieżkach rowerowych City Park. Po drodze zobacz dawny urząd celny Centrum Kongresowego Alfândega do Porto i podziwiaj przęsło mostu Arrábida oraz pozostałości zamku São João da Foz. Przejedź obok piaszczystej plaży Matosinhos, poszukaj ptaków w Calém Garden i dotrzyj do magicznego ujścia rzeki Duero. Odkryj, gdzie znajdują się Muzeum Porto, Muzeum Tramwajów i Museu Serralves (Muzeum Sztuki Współczesnej). Odwiedź pozostałości São Francisco do Queijo (Zamku Sera), wróć do natury w Rezerwacie Przyrody Ujścia Douro i podziwiaj falochron Foz do Douro.

Uroczy zachód słońca na żaglówce

6. Uroczy zachód słońca na żaglówce

Rejs żaglówką trwający dwie godziny, do 8 osób, wspólny. Z rezerwatu przyrody przy ujściu rzeki Douro do Ribeira do Porto i z powrotem. Odkryj specyfikę brzegów Porto i Gaia w inny sposób, jego domy, zabytki i tajemnice. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe i morze, opcjonalnie można odbyć wycieczkę wzdłuż wybrzeża z Foz Do Douro do Matosinhos i z powrotem. Jeśli jest lato i jest gorąco, musisz zanurkować. Na pokładzie będziesz miał możliwość degustacji jednych z najlepszych win z najstarszego wyznaczonego regionu świata, Douro, różnych rodzajów serów i wędlin, rodzynek, krakersów z oliwą z oliwek, rozmarynem i grissini, podziwiając zachód słońca.

Matosinhos: Wycieczka po fabryce Conservas Pinhais

7. Matosinhos: Wycieczka po fabryce Conservas Pinhais

To historia silnego zaangażowania i wielkiej odporności. To także opowieść o wyjątkowych wartościach i żywej tradycji. Ale przede wszystkim jest to historia wielu osób, które uczyniły firmę tym, czym jest dzisiaj. Bądź częścią naszej stuletniej tradycji i odkryj unikalny proces, wykorzystujący najświeższe ryby i najlepsze składniki. Zakończ wycieczkę rozkoszną degustacją naszych tradycyjnych smaków. Zwiedzanie od poniedziałku do piątku: wycieczka obejmuje zwiedzanie historycznych obszarów naszego stuletniego budynku, treści audiowizualne, wizytę w naszej hali produkcyjnej w zwykłej działalności, gdzie można poznać unikalne etapy naszego procesu rzemieślniczego wykonanego rękami naszych doświadczonych pracowników, stary warsztat fabryczny, doświadczenie pakowania dla wszystkich gości, degustacja naszych słynnych przetworów rybnych i kieliszek wina w Can-Tin Café oraz wizyta w naszym kultowym Sklepie. Wizyty w soboty, niedziele, święta państwowe i wizyty poza godzinami pracy: wycieczka obejmuje zwiedzanie historycznych obszarów naszego stuletniego budynku, treści audiowizualne, wizytę w naszej hali produkcyjnej (w czasie tygodniowej przerwy pracowniczej, kiedy można zwiedzić niektóre części fabryki najbardziej ekskluzywnych miejsc i być częścią tej tradycyjnej metody, czując ją na własnych rękach), stary warsztat fabryczny, doświadczenie pakowania dla wszystkich gości, degustacja naszych słynnych przetworów rybnych i kieliszek wina w Can-Tin Café oraz wizyta w naszym kultowym Sklepie.

Porto: 3-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym

8. Porto: 3-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym

Przeżyj łatwą wycieczkę rowerem elektrycznym z przewodnikiem po cudownym mieście Porto - odkrywając jego główne zabytki i ukryte klejnoty w zaledwie kilka godzin. Od brzegu rzeki Douro po naturalny park miejski, wybór e-roweru pozwoli Ci dotrzeć do ukrytych, osobliwych miejsc, do których nie można dotrzeć innymi środkami transportu. Najpierw odkryj interesujące miejsca na Starym Mieście i pedałuj ścieżkami rowerowymi City Park. Po drodze zobacz dawny urząd celny Centrum Kongresowego Alfândega do Porto i podziwiaj przęsło mostu Arrábida oraz pozostałości zamku São João da Foz. Następnie przejedź obok pięknej piaszczystej plaży Matosinhos, poszukaj ptaków w Calém Garden i dotrzyj do magicznego ujścia rzeki Douro. Odkryj, gdzie znajdują się Muzeum Porto, Muzeum Tramwajów i Museu Serralves (Muzeum Sztuki Współczesnej). Następnie odwiedź pozostałości São Francisco do Queijo (Zamek Sera). Na koniec wróć do natury w rezerwacie przyrody ujścia Douro i podziwiaj falochron Foz do Douro, zanim wrócisz do punktu początkowego, w którym kończy się wycieczka. Zmień swoją wycieczkę na prywatną przeżycie – idealne dla rodzin lub grup przyjaciół – wybierając odpowiednią opcję przy kasie.

Porto: Wycieczka do Doliny Douro z rejsem, lunchem i 2 winiarniami

9. Porto: Wycieczka do Doliny Douro z rejsem, lunchem i 2 winiarniami

Twój hotel w centrum Porto (opcjonalnie) jest miejscem zbiórki na wycieczkę do doliny Douro z małą grupą. Zrelaksuj się podczas wycieczki w klimatyzowanym pojeździe Mercedes-Benz z przewodnikiem, który z przyjemnością opowie Ci wszystko o regionie. Będziesz mieć okazję odwiedzić najbardziej charakterystyczne punkty widokowe Douro, zrobić kilka zdjęć i zapamiętać niesamowite wrażenia. Odkryj stuletnią rodzinną winiarnię, która nadal produkuje wina w tradycyjny sposób, z degustacją wysokiej jakości win (Port i Doc). Ciesz się wspaniałym lunchem na rodzinnej farmie, z typowymi lokalnymi potrawami i zapierającymi dech w piersiach widokami na winnice. Skorzystaj z okazji, aby spróbować win, które posiadłość nadal produkuje (DOC, Port, Moscatel i água Ardente). Ciesz się urokiem Pinhão i zrelaksuj się podczas rejsu premium z przewodnikiem i małą grupą, pełną przekąsek i napojów na pokładzie. Podróżuj między Pinhão i Peso da Régua drogą N222, uważaną za jedną z najpiękniejszych dróg na świecie. Wróć do swojego zakwaterowania w centrum Porto z niezapomnianymi wspomnieniami.

Z Leixões: Prywatna wycieczka tuk tukiem po historycznym centrum Porto

10. Z Leixões: Prywatna wycieczka tuk tukiem po historycznym centrum Porto

Odkryj zabytkowe centrum Porto i okolice podczas prywatnej wycieczki tuk tukiem z Matosinhos. Przejdź się po ogrodzie Cordoaria, zobacz najwyższą granitową wieżę w mieście i podziwiaj architekturę kościołów. Uczcij swoją podróż kieliszkiem wina Porto nad rzeką Duero. Rozpocznij swoją podróż w Matosinhos w porcie Leixões, obszarze rybackim ze złotymi piaszczystymi plażami, na których regularnie można spotkać lokalnych surferów. Zobacz największy park miejski w kraju, Parque da Cidade, a następnie udaj się wzdłuż wybrzeża do Foz. Jedź wzdłuż prawego brzegu rzeki Douro, mijając most Arrábida w kierunku centrum Porto. Będąc w centrum miasta, zatrzymaj się w Cordoaria's Garden, jednym z terenów zielonych w mieście, znajdującym się za Uniwersytetem w Porto. W pobliżu ogrodu zobacz Portugalskie Centrum Fotografii, Pałac Sprawiedliwości i szpital Santo António, a następnie udaj się do Torre dos Clérigos, zbudowanej w XVIII wieku. Wejdź po 225 schodach, aby podziwiać panoramę centrum miasta i okolic w 360 stopniach. Następnie zatrzymaj się na chwilę w Livraria Lello. Zbudowany w 1906 roku, jest obowiązkowym przystankiem dla każdego, kto odwiedza Porto. Przejdź przez Praça dos Leões, zobacz piękne kościoły Carmo i Carmelitas, a następnie idź dalej wąskimi uliczkami najstarszych i najbardziej kultowych dzielnic Miragaia i Vitória. Udaj się do centrum miasta i przejdź obok najbardziej charakterystycznego placu w Porto, Praça da Liberdade, otoczonego Avenida dos Aliados. Odwiedź najbardziej komercyjną dzielnicę Porto, dzielnicę Bolhão, i odkryj tradycyjny targ z lokalnymi produktami i sklepami wszelkiego rodzaju i na każdy gust. Dotrzyj na najbardziej ruchliwą ulicę w mieście, Rua de Santa Catarina, gdzie znajdziesz najbardziej luksusową kawiarnię w Porto, Café Majestic. Zatrzymaj się przy katedrze Sé do Porto, XII-wiecznym budynku z mieszanką stylów architektonicznych, którego początki sięgają początków miasta. W katedrze Sé do Porto zobacz zabytkową dzielnicę Sé, która otacza katedrę. Obszar ten jest najstarszy w mieście i pozostaje wierny tradycjom i zwyczajom Porto. Następnie odwiedź dworzec kolejowy São Bento, jeden z najpiękniejszych w Europie. Tutaj możesz docenić około 20 000 ręcznie malowanych płytek, które zdobią wnętrze i ilustrują część historii Portugalii. Mijając Praça do Infante, na którym znajduje się Palácio da Bolsa, kościół São Francisco i stary targ Ferreira Borges, wyląduj w Ribeira, ostatniej dzielnicy z 4 najstarszych w Porto, którą odwiedzisz . Przejdź przez most Dom Luis I i zatrzymaj się na krótko przy klasztorze Serra do Pilar. Zakończ swoją przygodę, delektując się kieliszkiem wina porto, kontemplując rzekę Duero i miasto Porto na drugim brzegu. Przeżyj jeden z najpiękniejszych widoków w Portugalii, zanim wrócisz do Matosinhos, aby zakończyć wycieczkę.

Wszystkie atrakcje

Matosinhos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lotnisko Porto: Prywatny transfer do Porto

Lotnisko Porto: Prywatny transfer do Porto

Uniknij nierzetelnych taksówkarzy po wylądowaniu na lotnisku w Porto (OPO) i skorzystaj z odbioru przez Twojego prywatnego kierowcę. Udaj się do hali przylotów, gdzie będzie czekał na Ciebie Twój kierowca, trzymając tabliczkę z Twoim imieniem nazwiskiem. Następnie usiądź i zrelaksuj się w czasie przejazdu do centrum miasta, otrzymując informacje, które pomogą Ci podczas pobytu.  Skorzystaj ze sporego limitu bagażowego i usługi, która jest bezpieczna, punktualna i rzetelna. Pozwól się zawieźć bezpośrednio do Twojego hotelu lub innego miejsca w centrum miasta, zgodnie z życzeniem. 

Porto: autobus hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem i winiarnią

Porto: autobus hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem i winiarnią

Przeglądaj dzielnice Porto we własnym tempie dzięki 24-godzinnemu lub 48-godzinnemu biletowi autobusowemu na hop-on hop-off. Dowiedz się o zabytkach, które widzisz, dzięki dołączonemu przewodnikowi audio. Uaktualnij, aby uwzględnić opcjonalny bilet na rejs po rzece i/lub wizytę w piwnicach z winem porto. Odwiedź idealne połączenie historycznych krajobrazów, rzeki Douro i poznaj najważniejsze elementy tradycji wina porto. Dzięki temu biletowi możesz odwiedzić miasta Porto, Gaia i Matosinhos autobusami wycieczkowymi lub rejsem wycieczkowym. Dowiedz się również o historycznym i kulturowym znaczeniu produkcji wina porto wraz z bezpłatną degustacją wina, jeśli wybierzesz opcjonalną aktualizację do piwnic z winami.

Matosinhos: Lekcja surfingu z wyposażeniem

Matosinhos: Lekcja surfingu z wyposażeniem

W małych grupach liczących maksymalnie 8 osób zdobądź praktyczne doświadczenie na desce surfingowej z uważną pomocą instruktora, który surfuje od 25 lat. Idealny dla początkujących, kurs zaczyna się od odprawy na temat doświadczenia i niektórych zasad bezpieczeństwa. Rozgrzej się na piasku: naucz się technik stania na desce i wiosłowania przed wejściem do wody. Twój doświadczony nauczyciel pomoże Ci na każdym kroku, wyjaśniając wszystko, co musisz wiedzieć. Dzięki wysokiej jakości sprzętowi i instruktorowi dostosowanemu do konkretnych potrzeb i poziomów każdej klasy, jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie kariery surfingowej w Matosinhos.

Porto: lekcja surfingu w małej grupie z transportem

Porto: lekcja surfingu w małej grupie z transportem

Zrelaksuj się przy spokojnych falach Porto podczas lekcji surfingu w małej grupie z odbiorem z miasta. Znajdź plażę, która odpowiada warunkom pogodowym danego dnia i poznaj podstawy surfingu. Wskocz do wody i złap pierwszą falę do brzegu. Udaj się na przystanek autobusowy przy Aliados, aby spotkać się z przyjazną grupą na cały dzień. Pozwól swojemu przewodnikowi ocenić warunki pogodowe i rozpocząć jazdę na plażę z najlepszymi falami. Poczuj ciepły piasek pod stopami, słuchając krótkiego wprowadzenia do surfowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami przewodnika dotyczącymi podstawowych technik, takich jak wiosłowanie i wstawanie na desce. Czas wskoczyć do wody i popłynąć z prądem. Wiosłuj do miejsca, w którym woda się załamuje i poczuj adrenalinę, płynąc falą z powrotem do brzegu.

Porto: 3-godzinna wycieczka rowerowa

Porto: 3-godzinna wycieczka rowerowa

Zobacz zabytki Porto na rowerze podczas 3-godzinnej wycieczki po niezapomnianych zabytkach miasta. Dotrzyj do obszarów, do których inne pojazdy nie mogą dotrzeć i idź dalej niż pieszo. Odkryj interesujące miejsca na Starym Mieście i pedałuj po ścieżkach rowerowych City Park. Po drodze zobacz dawny urząd celny Centrum Kongresowego Alfândega do Porto i podziwiaj przęsło mostu Arrábida oraz pozostałości zamku São João da Foz. Przejedź obok piaszczystej plaży Matosinhos, poszukaj ptaków w Calém Garden i dotrzyj do magicznego ujścia rzeki Duero. Odkryj, gdzie znajdują się Muzeum Porto, Muzeum Tramwajów i Museu Serralves (Muzeum Sztuki Współczesnej). Odwiedź pozostałości São Francisco do Queijo (Zamku Sera), wróć do natury w Rezerwacie Przyrody Ujścia Douro i podziwiaj falochron Foz do Douro.

Uroczy zachód słońca na żaglówce

Uroczy zachód słońca na żaglówce

Rejs żaglówką trwający dwie godziny, do 8 osób, wspólny. Z rezerwatu przyrody przy ujściu rzeki Douro do Ribeira do Porto i z powrotem. Odkryj specyfikę brzegów Porto i Gaia w inny sposób, jego domy, zabytki i tajemnice. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe i morze, opcjonalnie można odbyć wycieczkę wzdłuż wybrzeża z Foz Do Douro do Matosinhos i z powrotem. Jeśli jest lato i jest gorąco, musisz zanurkować. Na pokładzie będziesz miał możliwość degustacji jednych z najlepszych win z najstarszego wyznaczonego regionu świata, Douro, różnych rodzajów serów i wędlin, rodzynek, krakersów z oliwą z oliwek, rozmarynem i grissini, podziwiając zachód słońca.

Matosinhos: Wycieczka po fabryce Conservas Pinhais

Matosinhos: Wycieczka po fabryce Conservas Pinhais

To historia silnego zaangażowania i wielkiej odporności. To także opowieść o wyjątkowych wartościach i żywej tradycji. Ale przede wszystkim jest to historia wielu osób, które uczyniły firmę tym, czym jest dzisiaj. Bądź częścią naszej stuletniej tradycji i odkryj unikalny proces, wykorzystujący najświeższe ryby i najlepsze składniki. Zakończ wycieczkę rozkoszną degustacją naszych tradycyjnych smaków. Zwiedzanie od poniedziałku do piątku: wycieczka obejmuje zwiedzanie historycznych obszarów naszego stuletniego budynku, treści audiowizualne, wizytę w naszej hali produkcyjnej w zwykłej działalności, gdzie można poznać unikalne etapy naszego procesu rzemieślniczego wykonanego rękami naszych doświadczonych pracowników, stary warsztat fabryczny, doświadczenie pakowania dla wszystkich gości, degustacja naszych słynnych przetworów rybnych i kieliszek wina w Can-Tin Café oraz wizyta w naszym kultowym Sklepie. Wizyty w soboty, niedziele, święta państwowe i wizyty poza godzinami pracy: wycieczka obejmuje zwiedzanie historycznych obszarów naszego stuletniego budynku, treści audiowizualne, wizytę w naszej hali produkcyjnej (w czasie tygodniowej przerwy pracowniczej, kiedy można zwiedzić niektóre części fabryki najbardziej ekskluzywnych miejsc i być częścią tej tradycyjnej metody, czując ją na własnych rękach), stary warsztat fabryczny, doświadczenie pakowania dla wszystkich gości, degustacja naszych słynnych przetworów rybnych i kieliszek wina w Can-Tin Café oraz wizyta w naszym kultowym Sklepie.

Porto: 3-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym

Porto: 3-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym

Przeżyj łatwą wycieczkę rowerem elektrycznym z przewodnikiem po cudownym mieście Porto - odkrywając jego główne zabytki i ukryte klejnoty w zaledwie kilka godzin. Od brzegu rzeki Douro po naturalny park miejski, wybór e-roweru pozwoli Ci dotrzeć do ukrytych, osobliwych miejsc, do których nie można dotrzeć innymi środkami transportu. Najpierw odkryj interesujące miejsca na Starym Mieście i pedałuj ścieżkami rowerowymi City Park. Po drodze zobacz dawny urząd celny Centrum Kongresowego Alfândega do Porto i podziwiaj przęsło mostu Arrábida oraz pozostałości zamku São João da Foz. Następnie przejedź obok pięknej piaszczystej plaży Matosinhos, poszukaj ptaków w Calém Garden i dotrzyj do magicznego ujścia rzeki Douro. Odkryj, gdzie znajdują się Muzeum Porto, Muzeum Tramwajów i Museu Serralves (Muzeum Sztuki Współczesnej). Następnie odwiedź pozostałości São Francisco do Queijo (Zamek Sera). Na koniec wróć do natury w rezerwacie przyrody ujścia Douro i podziwiaj falochron Foz do Douro, zanim wrócisz do punktu początkowego, w którym kończy się wycieczka. Zmień swoją wycieczkę na prywatną przeżycie – idealne dla rodzin lub grup przyjaciół – wybierając odpowiednią opcję przy kasie.

Porto: Wycieczka do Doliny Douro z rejsem, lunchem i 2 winiarniami

Porto: Wycieczka do Doliny Douro z rejsem, lunchem i 2 winiarniami

Twój hotel w centrum Porto (opcjonalnie) jest miejscem zbiórki na wycieczkę do doliny Douro z małą grupą. Zrelaksuj się podczas wycieczki w klimatyzowanym pojeździe Mercedes-Benz z przewodnikiem, który z przyjemnością opowie Ci wszystko o regionie. Będziesz mieć okazję odwiedzić najbardziej charakterystyczne punkty widokowe Douro, zrobić kilka zdjęć i zapamiętać niesamowite wrażenia. Odkryj stuletnią rodzinną winiarnię, która nadal produkuje wina w tradycyjny sposób, z degustacją wysokiej jakości win (Port i Doc). Ciesz się wspaniałym lunchem na rodzinnej farmie, z typowymi lokalnymi potrawami i zapierającymi dech w piersiach widokami na winnice. Skorzystaj z okazji, aby spróbować win, które posiadłość nadal produkuje (DOC, Port, Moscatel i água Ardente). Ciesz się urokiem Pinhão i zrelaksuj się podczas rejsu premium z przewodnikiem i małą grupą, pełną przekąsek i napojów na pokładzie. Podróżuj między Pinhão i Peso da Régua drogą N222, uważaną za jedną z najpiękniejszych dróg na świecie. Wróć do swojego zakwaterowania w centrum Porto z niezapomnianymi wspomnieniami.

Z Leixões: Prywatna wycieczka tuk tukiem po historycznym centrum Porto

Z Leixões: Prywatna wycieczka tuk tukiem po historycznym centrum Porto

Odkryj zabytkowe centrum Porto i okolice podczas prywatnej wycieczki tuk tukiem z Matosinhos. Przejdź się po ogrodzie Cordoaria, zobacz najwyższą granitową wieżę w mieście i podziwiaj architekturę kościołów. Uczcij swoją podróż kieliszkiem wina Porto nad rzeką Duero. Rozpocznij swoją podróż w Matosinhos w porcie Leixões, obszarze rybackim ze złotymi piaszczystymi plażami, na których regularnie można spotkać lokalnych surferów. Zobacz największy park miejski w kraju, Parque da Cidade, a następnie udaj się wzdłuż wybrzeża do Foz. Jedź wzdłuż prawego brzegu rzeki Douro, mijając most Arrábida w kierunku centrum Porto. Będąc w centrum miasta, zatrzymaj się w Cordoaria's Garden, jednym z terenów zielonych w mieście, znajdującym się za Uniwersytetem w Porto. W pobliżu ogrodu zobacz Portugalskie Centrum Fotografii, Pałac Sprawiedliwości i szpital Santo António, a następnie udaj się do Torre dos Clérigos, zbudowanej w XVIII wieku. Wejdź po 225 schodach, aby podziwiać panoramę centrum miasta i okolic w 360 stopniach. Następnie zatrzymaj się na chwilę w Livraria Lello. Zbudowany w 1906 roku, jest obowiązkowym przystankiem dla każdego, kto odwiedza Porto. Przejdź przez Praça dos Leões, zobacz piękne kościoły Carmo i Carmelitas, a następnie idź dalej wąskimi uliczkami najstarszych i najbardziej kultowych dzielnic Miragaia i Vitória. Udaj się do centrum miasta i przejdź obok najbardziej charakterystycznego placu w Porto, Praça da Liberdade, otoczonego Avenida dos Aliados. Odwiedź najbardziej komercyjną dzielnicę Porto, dzielnicę Bolhão, i odkryj tradycyjny targ z lokalnymi produktami i sklepami wszelkiego rodzaju i na każdy gust. Dotrzyj na najbardziej ruchliwą ulicę w mieście, Rua de Santa Catarina, gdzie znajdziesz najbardziej luksusową kawiarnię w Porto, Café Majestic. Zatrzymaj się przy katedrze Sé do Porto, XII-wiecznym budynku z mieszanką stylów architektonicznych, którego początki sięgają początków miasta. W katedrze Sé do Porto zobacz zabytkową dzielnicę Sé, która otacza katedrę. Obszar ten jest najstarszy w mieście i pozostaje wierny tradycjom i zwyczajom Porto. Następnie odwiedź dworzec kolejowy São Bento, jeden z najpiękniejszych w Europie. Tutaj możesz docenić około 20 000 ręcznie malowanych płytek, które zdobią wnętrze i ilustrują część historii Portugalii. Mijając Praça do Infante, na którym znajduje się Palácio da Bolsa, kościół São Francisco i stary targ Ferreira Borges, wyląduj w Ribeira, ostatniej dzielnicy z 4 najstarszych w Porto, którą odwiedzisz . Przejdź przez most Dom Luis I i zatrzymaj się na krótko przy klasztorze Serra do Pilar. Zakończ swoją przygodę, delektując się kieliszkiem wina porto, kontemplując rzekę Duero i miasto Porto na drugim brzegu. Przeżyj jeden z najpiękniejszych widoków w Portugalii, zanim wrócisz do Matosinhos, aby zakończyć wycieczkę.

Często zadawane pytania dotyczące: Matosinhos

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Matosinhos?

Najlepsze atrakcje to:

Matosinhos: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze atrakcje w: Matosinhos dla osób z dziećmi?

Najlepsze atrakcje w: Matosinhos dla osób z dziećmi to:

Matosinhos – zobacz wszystkie atrakcje dla rodzin na GetYourGuide

Matosinhos: Najciekawsze atrakcje

Matosinhos: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Matosinhos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Matosinhos? Kliknij tutaj.

Matosinhos: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(2208 recenzji)

O MÓJ BOŻE!!! Mój kierowca był tam, kiedy wysiadłem z lotu! Był NIESAMOWITY od początku do końca. Zapomniałem odebrać walizkę z odbioru bagażu, a on był bardzo pomocny w jej odzyskaniu. Bardzo profesjonalnie i bardzo, bardzo miło. Przybyłem do hotelu, przybyłem wcześniej, więc skontaktował się z właścicielem i mógł porozmawiać z „szatnią” obok, abym mógł zostawić swoje rzeczy do czasu zameldowania. Więc w końcu dobrowolnie zabrał mnie do centrum miasta. ❤️ I nie tylko to. Od czasu do czasu wysyłał mi SMS-y i sprawdzał, czy potrzebuję pomocy. Szkoda, że nie pamiętam jego imienia, bo był NIESAMOWITY! Świetnie reprezentował firmę! Zdecydowanie polecam!! 100%

Nasz kierowca Paulo był po prostu świetny. Kiedy wylądowaliśmy, wysłał nam wiadomość na WhatsAppie, że czeka na nas w holu recepcyjnym z żółtym znakiem z moim imieniem. Podczas wycieczki dał nam kilka wskazówek na temat tego, co powinniśmy zobaczyć i przesłał nam wiele wskazówek z linkami za pośrednictwem WhatsApp. To właśnie nazywam obsługą! Większość wskazówek omówiliśmy już pierwszego dnia. Gdyby była kolejna szósta gwiazdka, nadal bym ją dał. Całkowicie zadowolony i szybko w hotelu.

Kierowca czekał na nas przy wyjściu, miał tabliczkę z nazwiskiem, więc było widać, że to on jest kierowcą. Wszystko było schludnie poukładane, zaprowadził walizkę do taksówki i włożył ją do bagażnika. Zostaliśmy starannie wysadzeni przed hotelem. W porządku, zrobilibyśmy to ponownie podczas naszej następnej wycieczki po mieście.

Samolot był trochę przed czasem, a odbiór bagażu również był szybszy niż zwykle. Musieliśmy więc trochę poczekać na spotkanie z kierowcą. Ale to nie była jego wina i dlatego nie jest to powód do odejmowania gwiazdek.

Wszystko jest doskonałe, ale kierowca mógłby mieć większy znak