Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Maslinica

Maslinica – nasze najbardziej polecane atrakcje

Split: Błękitna Laguna, wrak statku i Šolta z lunchem i napojami

1. Split: Błękitna Laguna, wrak statku i Šolta z lunchem i napojami

Ciesz się pięknym dalmatyńskim słońcem, świeżym powietrzem na Adriatyku, lokalnymi smakami i letnią atmosferą na pokładzie statku. Zatrzymaj się na pierwszym przystanku, czyli zatoce Nečujam, przy której znajduje się wrak statku, aby popływać i nurkować z rurką. Skorzystaj z dużej ilości czasu wolnego i zjedz lunch na pokładzie. Podwyższ standard wycieczki, wybierając opcję z leżakiem, która gwarantuje leżak na górnym pokładzie i dodatkowe piwo. Drugim celem podróży będzie dalmatyńska wioska Maslinica na „zielonej wyspie” Šolta. Pływaj, nurkuj z rurką, odpoczywaj na plaży, napij się kawy, zjedz lody lub udaj się na spacer po tej małej miejscowości. Ostatnim przystankiem będzie Drvenik (Błękitna Laguna). Płynąc łodzią, wypatruj morskich stworzeń, takich jak delfiny.

Split: Rejs na 3 wyspy i Błękitną Lagunę z lunchem i napojami

2. Split: Rejs na 3 wyspy i Błękitną Lagunę z lunchem i napojami

Udaj się do oszałamiającej Błękitnej Laguny i krystalicznie czystych wód zatoki St. Fumija podczas rejsu ze Splitu. Zanurz się w nadmorskim uroku miasteczka Maslinica na wyspie Solta. Zaspokój wszystkie swoje potrzeby dzięki otwartemu barowi, śniadaniu i lunchowi. Wskocz na pokład pięknego drewnianego żaglowca, który został zbudowany w 1903 roku, aby przeżyć niezapomnianą przygodę podczas odkrywania Morza Adriatyckiego. Na dobry początek dnia smaczne śniadanie składające się z rogalików, słodkich i słonych wypieków, gorącej kawy i soku. Na lunch podaj takie opcje, jak stek z tuńczyka, kurczak lub danie wegetariańskie, dodatek i słodki deser. Zachowaj odświeżenie dzięki dostępowi do otwartego baru podczas całej podróży, w którym możesz wybierać spośród win, piw, wody lub soków. Eksploruj podwodny świat na przystankach po drodze dzięki dostarczonemu sprzętowi do nurkowania. Wróć do Splitu na koniec swojej przygody ze wspomnieniami, które będą trwać przez całe życie.

Split: Błękitna Laguna i wycieczka łodzią motorową na 3 wyspy z lunchem

3. Split: Błękitna Laguna i wycieczka łodzią motorową na 3 wyspy z lunchem

Zrelaksuj się nad brzegiem Błękitnej Laguny podczas półdniowej wycieczki łodzią motorową ze Splitu. Plan zwiedzania jest dostosowany tak, aby zmaksymalizować twoje wrażenia zarówno poza sezonem, jak i w sezonie. Wycieczka wyrusza z biura Toto Travel w Splicie, gdzie zostaniesz odprawiony, a po zapoznaniu się z załogą i łodzią rozpoczniesz przygodę! Niski sezon oferuje spacer po porcie Maslinica na wyspie Šolta (1 godzina), 1-godzinną wizytę we wspaniałej Błękitnej Lagunie i 2 godziny wolnego czasu na zwiedzanie 4000-letniego miasta Trogir, a także bezpłatny lunch w jednej z nadmorskich restauracji. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, możesz pływać i nurkować z rurką w Błękitnej Lagunie i na wyspie Šolta. W szczycie sezonu możesz udać się w te same miejsca, ale przystanek w Trogirze będzie trwał 1 godzinę i będzie to czas wolny na zwiedzanie lub kawę, podczas gdy lunch jest wliczony w cenę w barze na plaży przy Błękitnej Lagunie. Dlatego ten przystanek trwa 2 godziny, a po obiedzie będzie jeszcze wystarczająco dużo czasu na pływanie i nurkowanie z rurką. Trzecim i ostatnim przystankiem jest wioska rybacka Maslinica na wyspie Šolta, gdzie możesz wykorzystać 1 godzinę wolnego czasu na wypicie drinka w jednej z nadmorskich kawiarni lub udanie się na pobliską plażę. *Kolejność, w jakiej odwiedzamy te miejsca, może być inna rano i po południu. Czas spędzony na łodzi pomiędzy przystankami wynosi 15-30 minut. Wycieczka kończy się w tym samym miejscu, z którego wyruszyła.

Z Trogiru: Półdniowa wycieczka łodzią motorową na trzy wyspy

4. Z Trogiru: Półdniowa wycieczka łodzią motorową na trzy wyspy

Odkryj piękno Chorwacji w ramach tej wycieczki po wyspach komfortową motorówką. Popływaj w słynnej Błękitnej Lagunie, zobacz miejscowość Maslinica na wyspie Šolta i zatrzymaj się w zatoce Duga na wyspie Čiovo.  Rejs rozpoczyna się od podziwiania niesamowitych panoramicznych widoków na miasto oraz twierdzę Kamerlengo. Po krótkiej i relaksującej podróży dotrzesz do krystalicznie czystych wód Błękitnej Laguny. Skorzystaj ze sprzętu do nurkowania z rurką lub odpocznij na plaży w promieniach słońca.  Kolejny przystanek stanowi niewielka miejscowość Maslinica – jedyna wieś i port na zachodzie wyspy Šolta. Podziwiaj jeden z najbardziej fascynujących zabytków architektonicznych w okolicy – XVI-wieczny zamek, który obecnie pełni funkcję hotelu.  Udaj się na krótki spacer po starej wiosce i przyjrzyj się życiu jej mieszkańców. Skorzystaj z przystanku na zjedzenie wyśmienitego lunchu w tradycyjnej dalmatyńskiej restauracji (na własny koszt). Następny punkt programu to zatoka Duga, położona na południu wyspy Čiovo.  Nurkuj z rurką pośród ławic srebrnych ryb, a później wyrusz w podróż powrotną ku promenadzie w Trogirze.

Z Trogiru: Półdniowa wycieczka na 3 wyspy z Błękitną Laguną

5. Z Trogiru: Półdniowa wycieczka na 3 wyspy z Błękitną Laguną

Odbiór gości w Trogirze przed twierdzą Kamerlengo o godzinie 9 rano. Z pięknym panoramicznym widokiem na Trogir i twierdzę Kamerlengo kierujemy się na naszą pierwszą wyspę. Po 15-20 minutach jazdy docieramy na wyspę Veliki Drvenik – miejsce zwane Krknjaši (Błękitna Laguna). Tutaj możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą pływając, nurkując, Lub tylko relaks na łodzi z lodowatymi napojami i przyjmowanie całej witaminy D, jaką możesz wziąć. Po około 1:30 my kierują się na naszą kolejną wyspę. Z Błękitnej Laguny do Maslinicy (Šolta) potrzebujemy 15-20 min jazdy. Mała wioska Maslinica jest jedyną wioską i portem po zachodniej stronie wyspy Šolta. The największym symbolem tego obszaru jest odrestaurowany zamek z XVI wieku, który został przekształcony w luksus hotel. Wystarczy krótki spacer po tej starej wiosce, aby zakochać się w tym pięknym miejscu. Z Maslinicy do zatoki Duga (Čiovo) potrzebujemy 25-30 minut jazdy. Kontynuacja podróży do zatoki Duga, położonej na południowej stronie wyspy Čiovo, która zaprasza na relaks i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie i naturalnym piaszczystym dnie. W przypadku złej pogody zastrzegamy sobie prawo do zmiany lub odwołania wycieczki z korzyścią dla wszystkich pasażerowie. Decyzję podejmie kapitan. W takim przypadku mają Państwo prawo do odroczenia terminu wycieczkę na inny dzień lub otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Ze Splitu/Trogiru: Trogir i Błękitna Laguna - półdniowa wycieczka łodzią

6. Ze Splitu/Trogiru: Trogir i Błękitna Laguna - półdniowa wycieczka łodzią

Odkryj urokliwy Trogir i żywe kolory Błękitnej Laguny podczas rejsu wycieczkowego z przewodnikiem. Podziwiaj piękną scenerię chorwackiego wybrzeża i skorzystaj z czasu na pływanie, opalanie i snorkeling. Wyrusz ze Splitu i udaj się do wpisanego na listę UNESCO Trogiru. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, wędrując po jego wąskich uliczkach i nabrzeżu. Odwiedź katedrę św. Wawrzyńca i zobacz imponujący portal romański, wyrzeźbiony przez mistrza Radovana w XIII wieku. Kontynuuj rejs do Błękitnej Laguny i zachwyć się jej barwą. Nurkuj z rurką, korzystając z zapewnionego sprzętu, pływaj i opalaj się na pokładzie. Zwiedź kamienistą plażę otoczoną sosnami. Wypatruj delfinów w ich naturalnym środowisku. Odwiedź starą wioskę rybacką Maslinica i zrelaksuj się w jej wyjątkowej atmosferze. Skorzystaj z kolejnej możliwości popływania oraz zjedz lunch lub kolację (na własny koszt).

Split: Rejs łodzią piracką po Błękitnej Lagunie z lunchem i napojami

7. Split: Rejs łodzią piracką po Błękitnej Lagunie z lunchem i napojami

Wybierz się nad wodę i wybierz się na rejs statkiem pirackim ze szklanym dnem do Błękitnej Laguny. Przeżyj przygodę z snorkelingiem nad Podwodnym Muzeum. Przeglądaj zatokę Fumija i wyspę Jelinak i podziwiaj oszałamiającą scenerię. Podziwiaj dziką przyrodę i piękno Błękitnej Laguny. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na środku promenady Riva w Splicie. Wejdź na pokład pirackiego statku i usiądź wygodnie przed wypłynięciem. Najpierw zatrzymaj się w zatoce Fumija. Pożycz fajkę i maskę i wskocz do wody. Spędź godzinę pływając. Następnie wejdź z powrotem na pokład pirackiego statku, aby zjeść lunch złożony z grillowanej ryby, kurczaka lub dań wegańskich podczas rejsu do następnego przystanku, Błękitnej Laguny. Po przyjeździe skorzystaj z godziny wolnego czasu na zwiedzanie i pływanie. W końcu docieramy na wyspę Jelinak, zwiedzamy Podwodne Muzeum (jedyne w swoim rodzaju, do którego dostęp jest ograniczony tylko do łodzi Korsaro), gdzie można pływać, nurkować i podziwiać krajobrazy. Znajdź niektóre z 7000 gatunków zwierząt i 6000 roślin, które zamieszkują te turkusowe wody. Wykorzystaj w pełni happy hour i kup pirackie koktajle, przekąski i lody w drodze powrotnej.

Z Trogiru: rejs po Błękitnej Lagunie z lunchem i napojami

8. Z Trogiru: rejs po Błękitnej Lagunie z lunchem i napojami

Wycieczka All Inclusive Blue Lagoon z Trogiru jest jedną z najpopularniejszych wycieczek z Trogiru. Jako jedyni organizujemy lunch na zakotwiczonym statku. Wycieczka statkiem rozpoczyna się o 11:45. Bądź na miejscu 15 minut przed odlotem. Najpierw udajemy się do naszej Restauracji na Łodzi, gdzie organizujemy lunch. Możesz wybrać menu mięsne, rybne i wegetariańskie (powiedz nam, co chcesz, rezerwując wycieczkę). Po obiedzie jedziemy do głównego celu: Błękitnej Laguny, gdzie można pływać, nurkować i cieszyć się dziewiczą przyrodą otoczoną krystalicznie czystym morzem. Po Błękitnej Lagunie zabierzemy Cię do Maslinicy, wyspy Šolta, gdzie możesz pójść na kawę, lody, pozwiedzać lub popływać na cudownych plażach. Maslinica to mała i spokojna miejscowość położona po zachodniej stronie wyspy Šolta. Oprócz pięknej przyrody, 7 małych, niespokojnych i wspaniałych wysp. Dzięki orientacji zachodniej zachód słońca jest również jednym z uroków Maslinicy. Mieszkańcy Maslinicy to bardzo życzliwi ludzie, znakomici rybacy zawsze nastawieni na morze.

Split: wycieczka na 3 wyspy z Trogirem, Błękitną Laguną i lunchem

9. Split: wycieczka na 3 wyspy z Trogirem, Błękitną Laguną i lunchem

Poznaj miasto Trogir wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zjedz lunch w naszej restauracji Boat ukrytej w zacisznej zatoce, daj się zaskoczyć 50 odcieniami błękitu w Błękitnej Lagunie i odwiedź wyspę Šolta (Maslinica lub Nečujam z zatopionym) Wejście na pokład jest planowane w porcie Split obok INFOPOINT numer 14 o godzinie 09:00. Prosimy o przybycie na miejsce wyjazdu co najmniej 15 min wcześniej. Pierwszym przystankiem rano (lub ostatnim, jeśli rano jest zbyt gorąco) jest miasto TROGIR, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał godzinę na zwiedzanie wszystkich atrakcji, które ma do zaoferowania małe miasto na wyspie; Pałac Ćipiko, katedra św. Lovre, Trogir Promenada, Brama Miejska, Twierdza Kamerlengo, muzea i tym podobne. Drugim przystankiem jest Hidden Bay na wyspie Čiovo, gdzie mamy około 1,5 godziny na pływanie i lunch. Trzecim przystankiem jest Błękitna Laguna, której czyste morze i piaszczyste dno zadziwi Cię. Jest to najlepszy przystanek do pływania w okolicy. W lagunie przebywamy 60 - 100 min w zależności od warunków pogodowych. Czwartym przystankiem jest wyspa Šolta, są dwie możliwości zatrzymania się; Maslinica - mała wioska rybacka pełna sztuki ulicznej, pięknych plaż i wspaniałej promenady. Lub Nečujam - mała zatoka z wrakiem statku Kontesa, idealna do pływania i snorkelingu. Na Nečujam zatrzymujemy się w szczycie sezonu, a kiedy pozwalają na to warunki pogodowe ze względu na silny wiatr na południowej stronie wyspy Čiovo, co drugi raz zatrzymujemy się w Maslinicy.

Ze Splitu: Trogir, rejs na Błękitną Lagunę przez pół dnia

10. Ze Splitu: Trogir, rejs na Błękitną Lagunę przez pół dnia

Popłyń łodzią ze Splitu do Trogiru i zwiedź stare miasto. Zobacz katedrę św. Wawrzyńca i zamek Kamerlengo. Wybierz się na kolejną przejażdżkę łodzią, a następnie wskocz do morza, aby popływać. Zrelaksuj się na kamienistych plażach w zatoce Maslinica i zjedz lunch w lokalnej restauracji. Wróć do Splitu łodzią. Wejdź na pokład łodzi w miejscu spotkania i wypłyń ze Splitu. Następnie dotrzyj do Trogiru 20 minut później. Poznaj to chronione przez UNESCO miasto z jego romańską architekturą. Spaceruj po starym mieście i zobacz zamek Kamerlengo, katedrę św. Wawrzyńca i XV-wieczną twierdzę św. Marka. Następnie wybierz się na 15-minutową przejażdżkę łodzią do błękitnej laguny. Nurkuj z rurką w krystalicznie czystym morzu, a następnie zrelaksuj się w barze na plaży. Podziwiaj niesamowity widok na okoliczne wyspy. Ostatnim przystankiem jest plaża Labadusa na wyspie Ciovo. Po kąpieli/relaksie wróć do Splitu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 53
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Maslinica

Maslinica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Maslinica? Kliknij tutaj.

Maslinica: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1414 recenzji)

Bardzo przyjemna podróż. Załoga była świetna. Lider, kapitan Marco, był zabawny i pełen humoru. Pogoda była wspaniała, a łódź była pełna. Plaża przy Błękitnej Lagunie też była przyjemna i relaksująca. Poleciłbym tę wycieczkę innym.

Naprawdę dobry rejs, mimo że był poza sezonem :) Marco i personel byli mili, bardzo otwarci i oferowali wspaniałe lunche i napoje do woli. Zobaczyliśmy kilka ciekawych rzeczy, których nie widzieliśmy poza tą wycieczką 🌴✨

Świetnie! Mieliśmy wspaniały dzień, lokalizacje są bardzo piękne! Burger i ryby były pyszne! Po prostu brakowało nam głośniejszej i żywszej muzyki podczas trasy, ale nie miało to wpływu na wrażenia! Polecam.

Ivan był najlepszym przewodnikiem, o jaki mogłeś prosić, uprzejmy, pomocny i w dobrym nastroju, to był wspaniały dzień!

Rejs łodzią był świetny! Jedna z moich najlepszych wycieczek podczas mojego pobytu w Splicie!