Dodaj daty

Maskat
Spotkania z lokalną społecznością

Spotkania z lokalną społecznością
Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Maskat Spotkania z lokalną społecznością

Muscat: Wycieczka nurkowa na wyspy Dimaniat

1. Muscat: Wycieczka nurkowa na wyspy Dimaniat

Poczuj piękno krystalicznie czystych wód wysp Daymaniyat podczas tej wspaniałej wycieczki z rurką. Odkryj różnorodną mieszankę miejsc do snorkelingu, nurkując w dynamicznym środowisku morskim Omanu. Pomiędzy rejsami pływackimi zrelaksuj się w cieniu wygodnej żaglówki. Ten raj do snorkelingu, składający się z dziewięciu małych wysp, prezentuje różnorodne ryby o jaskrawych kolorach, pełne wdzięku żółwie morskie i nieskazitelne, krystalicznie czyste wody morskie. Poznaj naturalne piękno tych wysp, które pozostają w stanie niezamieszkanym, zachowanym i chronionym przez rezerwat morski. Twój pakiet przygody z nurkowaniem obejmuje cały niezbędny sprzęt, a także pyszne przekąski, kanapki i napoje. Dodatkowo nieustraszeni podróżnicy mają możliwość wspięcia się na góry wyspy, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na okolicę.

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

2. Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Odkryj niesamowitą oazę Wadi Shab - jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Ciesz się satysfakcjonującym całodniowym doświadczeniem podczas zwiedzania tego spektakularnego wodospadu w jaskini. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Maskacie. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i wyrusz w 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez nieziemskie krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty. Kiedy dotrzesz do celu, ukrytego w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, popłyń bardzo szybko łodzią na drugą stronę brzegu. Stąd wyrusz na 40-minutową wędrówkę. Podczas spaceru doświadcz niesamowitej siły natury, która wykuła formacje skalne tego imponującego kanionu. Obserwuj, jak miejscowi rolnicy żyją i pracują, utrzymując swoje uprawy na nierównych, skalistych terenach, używając starego systemu irygacyjnego jako źródła zaopatrzenia w wodę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, aby po dotarciu nad jezioro zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. Podziwiaj kaskadę wodospadu i weź orzeźwiającą kąpiel w pięknej, błękitnej wodzie, aby ochłodzić się przed upałem. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro znajdujące się w Bimmah Sinkhole. Na koniec wróć do pojazdu i rozpocznij jazdę z powrotem do Maskatu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu i zakończy się wycieczka.

Muscat: Wycieczka snorkelingowa na wyspy Daymaniat z przekąskami

3. Muscat: Wycieczka snorkelingowa na wyspy Daymaniat z przekąskami

Wyspy są chronione jako rezerwat przyrody od 1996 r. i stanowią ważne miejsce lęgowe szylkretowca i żółwia zielonego, a także szerokiej gamy ptaków wędrownych, w tym coraz rzadszego sokoła czarnego, jednego z nielicznych wędrownych ptaków drapieżnych, które gniazdują i rozmnażają się w regionie. Ze względu na ich status chroniony dostęp do Daymaniyats jest ograniczony, a lądowanie na wyspach jest zabronione od początku maja do końca października Wyspy Daymaniyat, często nazywane „Klejnotem Bliskiego Wschodu”, oferują odwiedzającym wspaniałe miejsca do nurkowania. Ponieważ większość miejsc nurkowych znajduje się wzdłuż wysp, Daymaniyat Islands oferuje wspaniałe miejsca nurkowe dla nurków na wszystkich poziomach, od początkujących do zaawansowanych. Nurkowie zostaną zabrani do 2 różnych miejsc do nurkowania. Miejsce wyjazdu i powrotu: Seeb Port, Maskat (Mapa Google) Godzina wypłynięcia: 8:30 (20 min przed wypłynięciem łodzi) Czego oczekiwać: - Przez cały rok zobaczysz 3 różne gatunki żółwi, które od wieków przybywają na wyspy. - Ogromna różnorodność twardych i miękkich koralowców. - Typowymi spotkaniami będą węgorze Murray o strukturze plastra miodu, płaszczki, ławice ryb, czasem rekiny czarnopłetwe. - Dla tych, którzy przyjadą latem, nasz dobry przyjaciel, rekin wielorybi, na pewno będzie w pobliżu.

Półdniowa wycieczka do Maskatu z audioprzewodnikiem

4. Półdniowa wycieczka do Maskatu z audioprzewodnikiem

Odkryj bogatą mieszankę starożytnej i nowoczesnej architektury Maskatu podczas półdniowej wycieczki po mieście. Odkryj, jakie dynamiczne zmiany przeszło miasto w ostatnich 3 dekadach, zachowując przy tym swoją kulturę i dziedzictwo. Kierowca wytłumaczy Ci, jak korzystać z audioprzewodnika, który dzięki wbudowanej funkcji GPS śledzi trasę. Rozpocznij od wizyty w Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa, a następnie kontynuuj wędrówkę przez teren ministerialny, aby zobaczyć szereg nowoczesnych budynków z akcentami starożytnej, muzułmańskiej architektury. Udaj się na targ rybny i zwiedź wąskie alejki suku Mutrah, aby napawać się zapachem egzotycznych przypraw, ziaren kawy i starożytnych medykamentów. Dowiedz się więcej o historii Omanu w muzeum Bait Al Zubair. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie we wspaniałym pałacu Al Alam, otoczonym bliźniaczymi portugalskimi fortami Al Mirani i Al Jalali. Plan wycieczki: • 45 minut w Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa • 15 minut na targu rybnym • 30 minut w Muzeum Bait Al Zubair  • 10 minut na przystanek na zrobienie zdjęć w pałacu Al-Alam • 10 minut na przystanek na zrobienie zdjęć przy fortach Al Mirani i Al Jalali • 30 minut w suku Muttrah

Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

5. Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na pustynię, gdzie możesz odkrywać bezkresne morze piasku i samemu poczuć piekące temperatury? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Wahiba Wilderness Tour jest właśnie dla Ciebie! Przejedź przez pustynne wydmy pojazdem z napędem na cztery koła i poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy po nierównym terenie w trybie transportu terenowego. Udaj się do Wahiba Sands, aby zobaczyć tradycyjne domy pustynnych koczowników i plemion Beduinów. Wypatruj koczowników, gdy przemierzają pustynię na swoich wielbłądach. Odwiedź beduiński dom na środku pustyni i porównaj suchy krajobraz z czystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Ciesz się relaksującą sjestą w cieniu palm i rzuć okiem na ładne wioski rozrzucone na zboczach wadi. Podziwiaj, jak domy niepewnie przylegają do nierównego zbocza góry. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy i zanurz się w kuszących wodach!

Muscat: Wycieczka z nurkowaniem i obserwacją delfinów

6. Muscat: Wycieczka z nurkowaniem i obserwacją delfinów

Spełnij swoje marzenia dzięki podwójnej przyjemności oglądania delfinów i nurkowania z rurką, łącząc jedno i drugie!. Regularnymi gośćmi są delfiny butlonose, delfiny pospolite, delfiny błystki i delfiny rissos wzdłuż wybrzeża Omanu. Po zobaczeniu tych pięknych waleni zrelaksuj się, nurkując z rurką w krystalicznych wodach w pobliżu miejsca do snorkelingu. Łóżka koralowe zapewniają domy dla egzotycznych gatunków ryb, których trzymanie jest przyjemnością. Uchwyć ponadczasową magię tropikalnych ryb w prawdziwej sytuacji.

Maskat: Rejs łodzią z obserwacją delfinów

7. Maskat: Rejs łodzią z obserwacją delfinów

Wyrusz w ekscytującą wycieczkę z obserwacją delfinów w Maskacie i zobacz, jak te inteligentne stworzenia żartobliwie wyskakują z wody w ich naturalnym środowisku. Dzięki regularnym rejsom w ciągu dnia, rejs w dogodnym dla Ciebie czasie, podziwiaj widoki na przybrzeżny krajobraz Omanu i Morze Arabskie. Zobacz życie morskie, w tym delfiny i wieloryby, w ich naturalnym środowisku. Ucieknij od zgiełku wybrzeża. Doświadcz piękna życia morskiego Omanu dzięki wycieczce z obserwacją delfinów Nobles Marine Tour w Maskacie! Wskocz na pokład naszej wygodnej i nowoczesnej łodzi i wyrusz w rejs, aby zobaczyć te majestatyczne stworzenia w ich naturalnym środowisku. Nasi przewodnicy zabiorą Cię w podróż wzdłuż wybrzeża, dostarczając ciekawych informacji na temat delfinów i ich zachowania. Podczas rejsu po krystalicznie czystych wodach Morza Arabskiego wypatruj zabawnych delfinów skaczących i wyskakujących z wody. Nasze wycieczki mają na celu zaoferowanie pełnego szacunku i przyjaznego dla środowiska spotkania z tymi niesamowitymi zwierzętami, co pozwoli ci zobaczyć z bliska ich piękno bez zakłócania ich naturalnego środowiska. Oprócz oglądania delfinów, nasza wycieczka oferuje również zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże i wspaniałe góry Al Hajar. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby uchwycić wspomnienia z tego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia. Dzięki naszej doświadczonej załodze i najwyższej klasy zapleczu gwarantujemy bezpieczną i przyjemną przygodę dla osób w każdym wieku. Zarezerwuj teraz wycieczkę z obserwacją delfinów w Maskacie i przygotuj się na niezapomniane wrażenia! Delfiny są zabawne i przyjazne. Delfiny można spotkać przez cały rok w większość dni z wysokim wskaźnikiem sukcesu. Rodzaje delfinów, które zwykle można zobaczyć w okolicach Maskatu, to: delfiny Risso, delfiny butlonose, delfiny błystki i delfiny długodziobe.

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

8. Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Wyrusz w historyczną i kulturową wycieczkę, która daje wgląd w życie Omanu. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym suku i zakończ dzień zwiedzaniem tradycyjnej wioski. Zacznij od spektakularnej jazdy przez góry Hajar przez Fanjah, aby zrobić zdjęcie. Następnie przyjedź do miasta Nizwa, aby zobaczyć Fort Nizwa — najpopularniejszy zabytek Omanu. Następnie wizyta na suku Nizwa, targu, na którym można kupić tradycyjne noże, garnki i inne unikalne przedmioty. Udaj się obok muzeum Al Hamra i Bait Al Safah, gdzie możesz dowiedzieć się, jak żyli miejscowi w poprzednich pokoleniach.

Maskat: wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

9. Maskat: wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

Ciesz się całodniową wycieczką po Maskacie z przewodnikiem podczas podróży samochodem. Zrelaksuj się dzięki transferowi z miejsca zakwaterowania i zobacz zabytki, takie jak Wielki Meczet, Opera Królewska, Mutrah Corniche i wiele innych. Rozpocznij eksplorację Maskatu, nowoczesnej stolicy pełnej tradycyjnego dziedzictwa Omanu. Poznaj piękno Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboo, największego i najbardziej oszałamiającego meczetu w Omanie. Udaj się do następnego przystanku, Royal Oman Opera House, w którym znajduje się jedna z najpiękniejszych sal na świecie. Spaceruj wzdłuż zapierającego dech w piersiach nabrzeża Corniche w okolicy Mutrah, odwiedzając targ świeżych ryb i zabytkowy suk Mutrah. Przeglądaj i kupuj pamiątki, zajrzyj do historii Omanu w rejonie Starego Maskatu i zobacz portugalskie forty Aljalali i Almirani. Wybierz wizytę w Muzeum Narodowym lub muzeum Alzubair, aby dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i tradycjach Omanu. W tym czasie zatrzymasz się także w pałacu Al Alam, oficjalnym pałacu Jego Królewskiej Mości Sułtana Omanu. Teraz czas na lunch i degustację tradycyjnych omańskich potraw.

Muscat: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką

10. Muscat: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką

Skorzystaj z okazji, aby obejrzeć delfiny i odkryć podwodny świat Omanu, wraz z maskami do nurkowania. Twój dzień rozpocznie się od doświadczenia mocy, gracji i szybkości delfinów w ich naturalnym środowisku, co jest naprawdę niesamowitym i spektakularnym widokiem. Niech kapitan pomoże Ci zidentyfikować różne typy delfinów, najczęściej spotykane tutaj to akrobatyczny delfin wirujący, potężny delfin butlonosy i delfin pospolity. Po obejrzeniu delfinów ponurkuj z rurką w przepięknej zatoce Bandar Khiran. Przeżyj olśniewający podwodny świat, pływając obok żółwi i innych różnorodnych i unikalnych form życia morskiego. Pokochasz ten nowy świat pod wodą, niezapomnianą i autentyczną przygodę z nurkowaniem.

Maskat

Maskat

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Spotkania z lokalną społecznością w: Maskat

Oprócz atrakcji typu Spotkania z lokalną społecznością jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Maskat?

W: Maskat są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Maskat: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Maskat? Kliknij tutaj.