Dodaj daty

Mårten Trotzigs Gränd

Mårten Trotzigs Gränd – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

1. Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

Brukowane uliczki Starego Miasta w Sztokholmie, Gamla Stan, są przesiąknięte historią. Opowiadają o tym, jak miasto stało się forsowaną przez zmiany klimatyczne średniowieczną osadą, punktem tranzytowym dla kupców udających się na wschodni Bałtyk, podążając wcześniejszymi szlakami Wikingów. Podczas tej pieszej wycieczki przedstawię Ci fascynujące stare miasto, które od wieków przyciąga podróżników. Spacerując wąskimi uliczkami Gamla Stan, wskażę cztery wyspy tworzące ten obszar: Stadholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandholmen. Usłyszysz o ludziach, którzy ukształtowali miasto, takich jak Birger Jarl, uważany za ojca założyciela Sztokholmu, czy Gustav Vasa, ojciec szwedzkiej monarchii. Podczas tej okrągłej wycieczki opowiem Ci o obecnej monarchii i jej pochodzeniu. Usłyszysz o tym, jak miasto przekształciło się z wyzwolonego narodu w europejską potęgę, a wreszcie w demokratyczną monarchię. Po drodze zobaczysz: • Evert Taubes Terrass, spokojny plac nazwany na cześć szwedzkiego pisarza, artysty, kompozytora i piosenkarza • Kościół Riddarholmen, miejsce wiecznego spoczynku szwedzkich monarchów • Storkyrkan, różowa katedra św. Mikołaja, w której odbywały się koronacje i królewskie śluby, w tym ceremonia księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga w 2010 roku • Stortorget (Wielki Plac), gdzie zobaczysz Muzeum i Bibliotekę Nobla oraz usłyszysz o makabrycznej dekapitacji 91 szlachciców i biskupa w 1520 roku • Järnpojke, posąg Żelaznego Dziecka, którego głowa jest wygładzona przez przesądnych ludzi, którzy mają nadzieję, że spełnią się ich życzenia • Pałac Królewski w Sztokholmie i jego 608 pokoi • Misterny posąg św. Jerzego i smoka • Mårten Trotzigs Gränd, najwęższa ulica w Sztokholmie • Västerlånggatan, najdłuższa ulica handlowa Gamla Stan. Dołącz do mnie w tym 75-minutowym spacerze brukowanymi uliczkami i ulicami, aby poznać sztokholmską i szwedzką architekturę, dzieła sztuki i lokalną kuchnię. Po drodze jest wiele miejsc, w których można coś przekąsić lub obejrzeć wystawy wystawowe.

Niezbędna wycieczka po Sztokholmie: Gamla Stan

2. Niezbędna wycieczka po Sztokholmie: Gamla Stan

Wybierz się z nami, aby zwiedzić Stare Miasto w Sztokholmie, podziwiać piękną wyspę Gamla Stan i zrozumieć, dlaczego Szwedzi wybrali tę wyspę na swoją kolejną stolicę. Nasza wycieczka została zaprojektowana chronologicznie, dzięki czemu możesz doświadczyć historii tak, jak miasto. Zaczniemy od epoki Wikingów, niemieckich wpływów w kraju i duńskiego starcia, które doprowadziło do najważniejszego szwedzkiego wydarzenia: rozlewu krwi w Sztokholmie w 1520 r., po którym nastąpiła sukcesja Gustawa Wazy. Spotkamy się przy Gustav Adolfs torg, w centrum miasta, skąd rozpoczniemy naszą pieszą wycieczkę po Gamla Stan. Odkryj malownicze wąskie i kolorowe uliczki Starego Miasta, w tym najwęższą ulicę Sztokholmu, Mårten Trotzigs gränd. Spacer wzdłuż niektórych z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie, takich jak Pałac Królewski w Sztokholmie, pomnik św. Jerzego i smoka oraz słynny główny plac Stortorget. Wyrusz w podróż z jednym z naszych dynamicznych i entuzjastycznych przewodników, z których każdy pochodzi z różnych środowisk. Ci kompetentni przewodnicy chętnie poprowadzą Cię przez intrygujące opowieści o tej wyspie, zapewniając wgląd nie tylko w jej przeszłość, ale także we współczesny szwedzki styl życia. Nie krępuj się pytać o wszystko, co wzbudza Twoją ciekawość, aby ta wycieczka była spersonalizowaną przygodą stworzoną z myślą o Twoich zainteresowaniach i pytaniach.

Sztokholm: Stare Miasto, wyspa Djurgården i muzeum Vasa

3. Sztokholm: Stare Miasto, wyspa Djurgården i muzeum Vasa

Twoja wycieczka rozpocznie się na Rynku Głównym Starego Miasta. Poznaj legendy i historie o mieście i jego mieszkańcach. Zobacz najsłynniejsze atrakcje okolicy, takie jak Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja, pomnik św. Jerzego ze smokiem. Jeśli wybrano tę opcję, wejdź na pokład promu, by zwiedzić wyspę Djurgården. W trakcie rejsu zobaczysz Sztokholm z perspektywy wody, w tym Stare Miasto i wyspę Södermalm. Zatrzymaj się w Muzeum Vasa, najczęściej uczęszczanym muzeum morskim na świecie. Podziwiaj niemal 400-letni drewniany statek, który przetrwał w nienaruszonym stanie, mimo że spędził pod wodą ponad 300 lat. Ciesz się 30-minutową wizytą w muzeum, która zakończy wycieczkę z przewodnikiem.

Sztokholm: Old Town Self-Guided Tour dla systemów iOS i Android

4. Sztokholm: Old Town Self-Guided Tour dla systemów iOS i Android

Odkryj najlepsze, co Stare Miasto w Sztokholmie ma do zaoferowania, od majestatycznych zamków po historyczne artefakty, wszystko we własnym tempie. Przedzierając się przez stare dzielnice, Twój spryt zostanie wystawiony na próbę, a Twoja dbałość o szczegóły zostanie wystawiona na próbę. Podróż zabierze Cię przez jedną z najbardziej urokliwych dzielnic Sztokholmu, aby odwiedzić niektóre z najbardziej historycznych zabytków miasta, takie jak Pałac Królewski, Wielki Plac oraz Święty Jerzy i Smok. Poza obowiązkowymi atrakcjami, doświadczenie jest pełne ciekawych historii. Na przykład, dlaczego kula armatnia utknęła w ścianie lub kamień runiczny utknął w podstawie budynku. - Cyfrowa wycieczka piesza trwająca około 1,5-2 godzin - Wypełniony ciekawymi historiami i zabawnymi wyzwaniami - Doświadczenie Curiosa jest odpowiednie zarówno dla młodych, jak i dojrzałych - Języki: szwedzki, angielski Ta cyfrowa wycieczka piesza jest przeznaczona dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii Sztokholmu, jednocześnie poznając Stare Miasto w prosty, edukacyjny i zabawny sposób. Twoja podróż zaczyna się na Zewnętrznym Dziedzińcu Pałacu Królewskiego. Po zakupie wycieczki z przewodnikiem otrzymasz instrukcje, jak pobrać aplikację i krótkie omówienie jej działania.

Sztokholm: Prywatna wycieczka bez kolejki na Stare Miasto i Muzeum Vasa

5. Sztokholm: Prywatna wycieczka bez kolejki na Stare Miasto i Muzeum Vasa

Odkryj starówkę Sztokholmu i skorzystaj z priorytetowego wstępu do Muzeum Wazów podczas połączonej wycieczki. W ciągu zaledwie 2,5 godziny zobaczysz najpopularniejsze zabytki miasta. Podczas spaceru z przewodnikiem po starym mieście dowiesz się, jak i dlaczego przyznano Nagrodę Nobla oraz gdzie właściwie mieszka rodzina królewska. Twój przewodnik opowie Ci również, co mieszkańcy robili ze swoimi śmieciami, jak wąska jest najwęższa uliczka w Sztokholmie, ilu mieszka na starym mieście i jakie są tam koszty utrzymania. Następnie wsiądziesz na prom na wyspę Djurgården. Ciesz się spektakularnymi widokami Sztokholmu z wody, a po drodze zrozumiesz, dlaczego Sztokholm jest czasami nazywany Wenecją Północy. Odwiedź Muzeum Wazów i dowiedz się, jak statek, który spędził 333 lata na dnie morza, mógł być tak dobrze zachowany, ile osób zginęło, gdy statek zatonął, kto został ukarany za tę porażkę i jak został uratowany. Dowiedz się tego wszystkiego i więcej i uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania podczas zwiedzania muzeum. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać dłużej, aby obejrzeć wystawy i obejrzeć film o Wazach.

Sztokholm: Najważniejsze atrakcje miasta: spacer z lokalnym przewodnikiem

6. Sztokholm: Najważniejsze atrakcje miasta: spacer z lokalnym przewodnikiem

To doświadczenie zapewnia niezależny Lokalny. Masz tylko godzinę, żeby zakochać się w Sztokholmie? Wyzwanie przyjęte! Odkryj Sztokholm podczas krótkiej, ale słodkiej wycieczki, podczas której poznasz najciekawsze fakty dotyczące miasta, lokalnego stylu życia i współczesnej transformacji miasta. Spotkamy się pod Obeliskiem na Wzgórzu Zamkowym i stamtąd ruszymy na spacer :-) Odkryj, jak wygląda codzienne życie mieszkańców i dowiedz się, skąd miasto bierze swój charakterystyczny klimat, patrząc na nie oczami mieszkańca. Spacerując po mieście, odkryjesz dokładnie, co czyni Sztokholm wyjątkowym! To także Twoja szansa, aby uzyskać wskazówki od ekspertów na temat najlepszych kawiarni, restauracji i barów, które warto odwiedzić podczas pobytu tutaj, i dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę. To idealne doświadczenie dla kogoś, kto odwiedza miasto po raz pierwszy lub dla kogoś, kto chce je odkryć na nowo! Jako LocalBini zrzeszamy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku. Kim jest lokalny? Lokalny to ktoś, kto z pasją dzieli się autentycznymi doświadczeniami w oparciu o swoje zainteresowania. Jako LocalBini łączymy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku.

Sztokholm: prywatna 3-godzinna wycieczka - Stare Miasto, prom i muzeum Wazów

7. Sztokholm: prywatna 3-godzinna wycieczka - Stare Miasto, prom i muzeum Wazów

Poznaj Stare Miasto w Sztokholmie we własnym tempie z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Wybierz się na spacer po przytulnych, brukowanych uliczkach starego miasta, do i z sojuszników, których nigdy byś nie znalazł u siebie. Poznaj Szwedów, ich kulturę i poznaj bogatą historię Sztokholmu na średniowiecznej starówce i na dawnej królewskiej wyspie myśliwskiej; Wyspa Djurgården. Prom dojazdowy lub podobny środek transportu zimą, a także bilety do muzeum Vasa i doświadczony przewodnik są wliczone w cenę tej ekskluzywnej prywatnej pieszej wycieczki.

Rodzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Sztokholmie, Junibacken

8. Rodzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Sztokholmie, Junibacken

Sztokholm to jedno z najlepszych miast do odwiedzenia przez rodzinę z dziećmi! Większość muzeów ma opcje dla młodszych odwiedzających z mnóstwem interaktywnych zajęć i jest mnóstwo zielonych przestrzeni do zabawy. Zarezerwuj tę prywatną pieszą wycieczkę, aby odkryć najlepsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia w historycznym Gamla stan (Stare Miasto). Pozwól swoim dzieciom odkryć Sztokholm poprzez zabawne historie, gry i zajęcia. Zarezerwuj 2-godzinną rodzinną wycieczkę po Starym Mieście w Sztokholmie. To doświadczenie jest świetne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, ponieważ nasz przewodnik-ekspert zapewni Ci rozrywkę dzięki fascynującym faktom historycznym i zabawnym miejskim legendom. Podczas tej magicznej przygody przejdziesz przez urokliwą Mårten Trotzigs Gränd, znaną jako najwęższa ulica w Sztokholmie, i odkryjesz ukryte skarby, takie jak rzeźby świętego Jerzego i smoka oraz małego Żelaznego Chłopca. Zobaczysz także główne atrakcje turystyczne, takie jak Muzeum Nagrody Nobla, Storkyrkan i Pałac Królewski w stylu barokowym, który jest chroniony przez 2 muskularne lwy z brązu. Miniesz budynek parlamentu, smutny pomnik bezdomnego lisa i Operę Królewską, a swoją wycieczkę zakończysz w Kungsträdgården, które jest najlepszym miejscem do oglądania kwiatów wiśni na wiosnę! Zarezerwuj przedłużoną 4-godzinną rodzinną wycieczkę po Starym Mieście w Sztokholmie, aby odwiedzić Junibacken, popularne muzeum dla dzieci. Zapewniamy bilety wstępu bez kolejki do Junibacken, a także bilety w obie strony na transport publiczny, ponieważ muzeum znajduje się na wyspie Djurgården. Jest to pozycja obowiązkowa, jeśli podróżujesz z dziećmi w wieku poniżej 10 lat. Junibacken napełni twoją wyobraźnię cudem i ożywi magiczny świat z książek dla dzieci - zwłaszcza Pippi Pończoszankę Astrid Lingren. Muzeum jest pełne interaktywnych eksponatów, które koncentrują się na ich misji - zachęcaniu do miłości do czytania.

Sztokholm: Prywatna Magiczna Szwedzka Wycieczka Świąteczna 2h

9. Sztokholm: Prywatna Magiczna Szwedzka Wycieczka Świąteczna 2h

Czy jest lepszy sposób na przeżycie szwedzkich Świąt niż sprawdzenie naszych dekoracji z kompetentnym przewodnikiem podczas prywatnej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście. Ciesz się magiczną prywatną wycieczką z przewodnikiem po zimowym krajobrazie. Spacer rekreacyjny z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem, który szuka i wyjaśnia ozdoby świąteczne oraz historię świąt Bożego Narodzenia. Dowiedz się wszystkiego o naszych tradycjach bożonarodzeniowych i grudniowym folklorze od epoki Wikingów po dzień dzisiejszy, a podczas naszego spotkania skosztuj tradycyjnego szwedzkiego bożonarodzeniowego słodyczy.

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Mårten Trotzigs Gränd: najlepsze atrakcje w pobliżu

Mårten Trotzigs Gränd: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mårten Trotzigs Gränd? Kliknij tutaj.

Mårten Trotzigs Gränd: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 201 opinii

Zawsze, gdy odwiedzasz to miejsce po raz pierwszy, zawsze warto posłuchać lokalnych mieszkańców. To była moja pierwsza podróż do Sztokholmu, więc był to najlepszy sposób na poznanie miasta i uzyskanie cennych wskazówek i podpowiedzi od Przewodnika podczas podróży. Tak, to była dobra podróż i myślę, że dostaliśmy z niej to, co najlepsze.