Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka kilkudniowa

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka z widokiem na pustynię Chegaga z napędem na 4 koła

Organizator atrakcji: IKTICHAF TRAVEL

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka z widokiem na pustynię Chegaga z napędem na 4 koła

Organizator atrakcji: IKTICHAF TRAVEL

Od 2 210,76 zł za osobę

Spędź noc wśród wydm w jednym z najbardziej odległych miejsc Maroka. Podziwiaj nocne niebo w Erg Chegaga, jednym z najlepszych miejsc na ziemi do obserwacji gwiazd. Przeżyj prawdziwą Saharę podczas przygody poza utartymi szlakami.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Czas trwania 3 dni
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski
Odbiór wliczony w cenę
Twój hotel w Marrakeszu
Mała grupa
Maksymalna liczba uczestników: 15

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Wybierz się na ekscytującą przejażdżkę 4x4 przez wydmy
 • Ciesz się muzyką berberyjską wokół ogniska w nocy
 • Poznaj dolinę Draa, największą oazę na świecie
Pełny opis
Dzień 1: O 8 rano wyjdź z riadu lub hotelu w Marrakeszu i wyrusz na swój pierwszy przystanek, Aït Ben Haddou Kasbah. Wybierz się na malowniczą przejażdżkę przez przełęcz Tizi'n'Tichka w górach Atlasu Wysokiego i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki po drodze. Po przybyciu do Kasby wybierz się na spacer po tym wielowiekowym miejscu, w którym kręcono Lawrence z Arabii. Zjedz lunch w wolnym czasie, zanim przejdziesz do Warzazatu. Po przyjeździe zamelduj się w pensjonacie i ciesz się wolnym czasem przed kolacją. O 20:00 udaj się na kolację, aby obejrzeć pokaz muzyki berberyjskiej z występami niebieskich mężczyzn z pustyni. Dzień 2: Po śniadaniu wyrusz w dolinę Draa, aż dotrzesz do M'hamid El Rhizlane, największej oazy na świecie o długości 220 km. O 10 rano zatrzymaj się na przerwę na herbatę w Tamnougalt, tradycyjnej wiosce z pięknymi domami zrobionymi z błota, gliny i słomy. Przyjedź do M'hamid El Rhizlane na lunch. Następnie wyrusz w terenową podróż przez dziką pustynię, aż dotrzesz do obozu w Erg Chegaga. Przyjedź do obozu około godziny 16:00 i ciesz się ciszą pustyni i magiczną atmosferą tego miejsca. Wybierz się na romantyczną wędrówkę na wielbłądzie przez wydmy o zachodzie słońca. O 20:00 usiądź, aby cieszyć się pokazem muzyki berberyjskiej i kolacją przy ognisku. Dzień 3: Zjedz kolejne wczesne śniadanie o 8 rano, zanim wyruszysz w głąb pustyni, aby dotrzeć do drogi z drugiej strony Erg Chegaga. Podziwiaj niesamowite księżycowe krajobrazy, które sprawią, że zaniemówisz. Delektuj się pysznym lunchem na drodze między Foum Zguid i Taznakht. Przejdź przez góry Anty Atlas i Góry Atlasu Wysokiego, aż w końcu dotrzesz do Marrakeszu, aby zakończyć swoją piękną przygodę. Odwieź z powrotem do hotelu w godzinach 18:00-19:00.
Wliczone w cenę
 • Zakwaterowanie z niepełnym wyżywieniem
 • Transport
 • Obiady
 • Napoje
 • Porady
 • Wydatki osobiste
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19

Należy dokonać rezerwacji online, ponieważ kasy biletowe są nieczynne.

Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Ta wycieczka nie jest zalecana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
 • Proszę zabrać ze sobą zarówno ciepłe, jak i letnie ubrania
Opinie klientów

Ogólna ocena

5 /5

na podstawie 5 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,3/5
 • Transport
  5/5
 • Jakość/cena
  5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Wybraliśmy tę wycieczkę, ponieważ standardowy program wycieczki à la Merzouga i Zagora nie jest zgrzytliwy i w żaden sposób nie zawiedliśmy się. Wycieczka była jednym z najbardziej ekscytujących naszych wakacji w Maroku. Pustynia Chegaga jest tak różnorodna i piękna, że bardzo chcielibyśmy zostać tam dłużej. Droga tam iz powrotem (co 2 godziny do/z obozu) jest bardzo wyboista i niekoniecznie trzeba mieć wrażliwy żołądek, ale w każdym przypadku warto. Chcielibyśmy trochę więcej komunikacji, żeby np. wiedzieć, w którym zakwaterowaniu się zatrzymujesz i że np. najlepiej podróżować tylko z plecakiem (na pytanie mailowe mówiono, że walizka można zabrać ze sobą, ale to było bardzo niezdarne. ). Nasi dwaj przewodnicy Ayoub i Ali byli naprawdę mili i zabawni, świetnie się bawiliśmy. Mogę polecić tę wycieczkę każdemu, kto lubi ją nieco bardziej indywidualną i chce doświadczyć „prawdziwej” pustyni?

Czytaj dalej

22 marca 2020

Ta niezwykła 3-dniowa wycieczka zostanie zapamiętana na całe życie. SUV-em przemierzyliśmy góry i doliny gór Atlas, noc spędziliśmy w oazie, gdzie otrzymaliśmy prawdziwie autentyczne wrażenia z życia klanu Berberów. Kolacja przy kominku w salonie, nocleg w prostym, czystym pokoju, pyszne śniadanie ze świeżo upieczonymi wypiekami. Kontynuowaliśmy podróż w kierunku pustyni. Mubarak, nasz kierowca w pełni zaspokajał nasze potrzeby i zawsze znał fajne miejsce na postój. Kolejną atrakcją była 3-godzinna jazda przez pustynię. Późnym popołudniem dotarliśmy do naszego obozu, gdzie Mohamed już na nas czekał. Kolejnym punktem programu była przejażdżka na wielbłądach na wydmę, z której mogliśmy oglądać zachód słońca. W obozie był też wielki tagin i ognisko. Dzień 3 zabrał nas z powrotem do Marrakeszu przez fascynujące krajobrazy. Co za wspaniała wycieczka!

Czytaj dalej

12 lutego 2020

12 marca 2020

Numer identyfikacyjny produktu: 337166