Dodaj daty

Marrakesz
trekking

trekking
Liczba znalezionych atrakcji: 540
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Marrakesz trekking

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

1. Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Weź udział w całodniowej wycieczce z Marrakeszu nad wodospady Uzud. Dowiedz się więcej o kulturze Berberów w trakcie zwiedzania okolicy. Podążaj w dół krętymi ścieżkami i zachwyć się wspaniałymi wodospadami podczas rejsu łodzią. Najpierw skorzystaj odbioru z hotelu lub riadu, a następnie wyrusz w drogę do jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów północnej Afryki, położonego 150 km na północ od Marrakeszu. Po przybyciu do wioski Uzud podziwiaj widoki na kaskady, które opadają z wysokości 110 metrów. Wyrusz z przewodnikiem przez gaje oliwne do spółdzielni produkującej olej arganowy i dowiedz się więcej o lokalnej kulturze berberyjskiej. Podziwiaj wspaniałe widoki i rób zdjęcia. Kontynuuj swoją przygodę, podążając siecią szlaków aż do punktu widokowego, gdzie możesz kupić świeży sok pomarańczowy. Następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi na krótki rejs u podnóża wodospadu. Zjedz późny lunch z potrawami kuchni berberyjskiej w lokalnej restauracji z widokiem na wodospad. Po południu wejdź po schodach na górę i wsiądź do pojazdu, którym wrócisz do Marrakeszu.

Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

2. Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

Poznaj oszałamiające krajobrazy pustyni Agafay podczas 20-minutowej przejażdżki na wielbłądzie podczas tej wycieczki z Marrakeszu. Dowiedz się, jak produkowany jest olej arganowy podczas wizyty u lokalnego producenta i zatrzymaj się, aby napić się tradycyjnej herbaty. Podziwiaj kolory zachodu słońca i delektuj się autentyczną kolacją. Podróżuj na pokładzie wygodnego autobusu z Marrakeszu i dotrzyj na pustynię Agafay po zaledwie 40 minutach jazdy. Opuść hałaśliwe miasto i zanurz się w naturze. Podziwiaj wyjątkowe wzgórza, mijając berberyjskie wioski w drodze na pustynię Agafay. Odwiedź lokalną spółdzielnię produkującą olej arganowy, aby odkryć sekrety produkcji wysokiej jakości oleju arganowego. Wespnij się na grzbiet wielbłąda i udaj się do miejsca, w którym możesz wypić powitalną szklankę marokańskiej herbaty. Podążaj ścieżką przez domy z błota, które mają setki lat. Zatrzymaj się w pobliżu pięknego obozu, aby podziwiać zachód słońca i skosztować marokańskich słodyczy. Doświadcz lokalnych smaków podczas smacznej kolacji składającej się z sałatek, tadżinów, chleba i kuskusu. Po kolacji obejrzyj tradycyjny pokaz, słuchając berberyjskiej muzyki przy ognisku. Po tej niesamowitej wycieczce wróć do Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

3. Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

Po odbiorze przez kierowcę z hotelu lub wyznaczonego miejsca zbiórki, ciesz się 20-25 minutową przejażdżką minibusem turystycznym do strefy aktywności quadów. Po przybyciu na miejsce doświadczony przewodnik przeprowadzi 10-minutową odprawę na temat obsługi quada i instrukcji bezpieczeństwa. Następnie załóż kask i gogle, aby wyruszyć na przejażdżkę quadem i odkrywać pustynię i oazę w Marrakeszu. Ciesz się 2-godzinną eksploracją pustynnych krajobrazów regionu Marrakeszu i pól palmowych na quadzie i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Tory są dostosowane do wszystkich poziomów, od początkujących po najbardziej doświadczonych kierowców. Podczas wycieczki zrób sobie dwie krótkie przerwy. W pierwszej przerwie skosztuj miętowej herbaty i chleba z miodem w tradycyjnym otoczeniu, aby zregenerować siły podczas odkrywania marokańskiej kultury. Później zatrzymaj się na polach palmowych, aby zrobić niezapomniane zdjęcia podczas drugiej przerwy. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub początkowego miejsca zbiórki.

Marrakesz: Ogród Majorelle i opcjonalnie Muzeum YSL i Berberów

4. Marrakesz: Ogród Majorelle i opcjonalnie Muzeum YSL i Berberów

Wybierz bilet obejmujący wstęp do Ogrodu Majorelle w Marrakeszu, aby zwiedzić ogród zaprojektowany przez artystę Jacquesa Majorelle. Wędruj przez hektor zapierających dech w piersiach ogrodów botanicznych. Odkryj jasnoniebieską kubistyczną willę zaprojektowaną przez francuskiego architekta Paula Sinoira. Daj się porwać żywym błękitom i bujnej zieleni, które tworzą surrealistyczną, senną atmosferę. Wędruj wśród egzotycznych roślin z całego świata, obok tryskających strumieni, spokojnych stawów i kolorowych fontann. Wybierz bilet łączony, aby uzyskać dostęp do Muzeum Yves Saint Laurent, które zabierze Cię na głębokie nurkowanie tytana mody i Muzeum Sztuki Berberyjskiej Pierre Bergé, które oferuje imponującą kolekcję tradycyjnych artefaktów berberyjskich. Odwiedź Muzeum Yves Saint Laurenta, aby zobaczyć wspaniałą odę do geniuszu mody, która jest latarnią współczesnego designu pośród historycznego tła Marrakeszu. Odkryj kreatywny umysł Yves Saint Laurenta i źródła jego inspiracji, przenosząc się do jego świata. Podziwiaj kultowe dzieła, takie jak smoking "Le Smoking" i żywe, inspirowane sztuką sukienki. Muzeum oferuje również wgląd w romans Saint Laurenta z Marrakeszem, pokazując, jak miasto wpłynęło na jego wykorzystanie kolorów i tekstur. Świętuj bogate dziedzictwo kulturowe Berberów, rdzennych mieszkańców Afryki Północnej, w Muzeum Sztuki Berberyjskiej Pierre Bergé. Zobacz biżuterię, stroje i przedmioty codziennego użytku, które opowiadają historię życia, wierzeń i estetyki Berberów.

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

5. Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Ucieknij od zgiełku Marrakeszu na całodniową wycieczkę nad imponujący wodospad Szallalat Uzud, znajdujący się niedaleko wioski Atlasu Wysokiego – Tanagmeilt w prowincji Azilal. Po odbiorze z hotelu lub riadu udaj się w podróż do Szallalat Uzud klimatyzowanym minibusem. Po drodze podziwiaj tradycyjne miasta i typowe wioski Berberów Atlasu Wysokiego. Skorzystaj z cienia starożytnych drzew oliwnych, zbliżając się do wodospadów. Po przybyciu do Uzud spędzisz około 4 godziny w kaskadach wśród przyrody. Wypatruj małp i popływaj w krystalicznie czystych wodach lub wybierz się w opcjonalny rejs łodzią. Po relaksującym popołudniu powróć do Marrakeszu. Przyjazd planowany jest o godz. 18.00.

Marrakesz: pustynny quad Agafay lub wycieczka na wielbłądach z pokazem kolacji

6. Marrakesz: pustynny quad Agafay lub wycieczka na wielbłądach z pokazem kolacji

Rozpocznij swoją wycieczkę od wyjazdu z Marrakeszu na pustynię Agafay. Tam podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy i wybieraj między jazdą na wielbłądach lub 2-osobowymi quadami przez pustynne wydmy. Później ustawiony przy basenie położonym w małym zakątku raju. Po zachodzie słońca weź udział w pokazie gry na gitarze, siedząc przy ognisku. Wejdź do chaty oświetlonej świecami i zjedz kolację złożoną z tradycyjnych marokańskich przepisów: harira (tradycyjna północnoafrykańska zupa), tajine (wolno gotowany gulasz mięsny) i deser. Słuchaj, wstawaj i tańcz do muzyki na żywo, w tym tradycyjnego tańca berberyjskiego ahwash i tancerzy ognia. Po tym niezapomnianym wieczorze wróć do Marrakeszu.

Marrakesz: Agafay Desert Tour z quadem, przejażdżką na wielbłądzie i kolacją

7. Marrakesz: Agafay Desert Tour z quadem, przejażdżką na wielbłądzie i kolacją

Doświadcz magii pustyni Agafay dzięki niezapomnianej przejażdżce na wielbłądzie i godzinnej przejażdżce quadem, a następnie wspaniałej kolacji pod gwiazdami. Udaj się w złote pustynne krajobrazy podczas wycieczki z Marrakeszu z transferem do hotelu w obie strony. Usiądź na łagodnym wielbłądzie i przemierzaj pochyłe wydmy, gdy zachodzi słońce. Zobacz, jak niebo zmienia się w płótno pomarańczowych, różowych i fioletowych odcieni, tworząc surrealistyczne pustynne doświadczenie. Następnie wysiądź i zbierz się wokół ogniska, gdzie możesz ogrzać ręce. Delektuj się wystawną kolacją z wyborem przepysznych dań, od tradycyjnych arabskich przysmaków po międzynarodowe przysmaki. Podczas posiłku możesz cieszyć się tradycyjną muzyką berberyjską i występami tanecznymi. Następnie udaj się do Spółdzielni Kobiet Oleju Arganowego i spotkaj się z pracownikami. Obserwuj tradycyjne techniki stosowane przez kobiety i zobacz żmudny proces ręcznego otwierania orzechów i mielenia ich na pastę.

Marrakesz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wodospadach Ouzoud z przejażdżką łodzią

8. Marrakesz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wodospadach Ouzoud z przejażdżką łodzią

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z Marrakeszu do wspaniałych wodospadów Ouzoud, cudu natury położonego w górach Atlas. Dołącz do nas podczas tej wycieczki z przewodnikiem i zanurz się w zapierającym dech w piersiach pięknie jednego z najbardziej spektakularnych zabytków Maroka. Twoja przygoda zaczyna się od malowniczej jazdy przez malownicze krajobrazy marokańskiej wsi. Opuszczając tętniące życiem miasto Marrakesz, będziesz oczarowany zmieniającym się krajobrazem, od żyznych dolin po urocze berberyjskie wioski rozsiane po trasie. Po przybyciu do wodospadów Ouzoud przygotuj się na zachwyt kaskadą turkusowych wód spadających ponad 100 metrów w dół skalistych klifów. Widok i szum płynącej wody w otoczeniu bujnej zieleni tworzą prawdziwie magiczną atmosferę. Twój kompetentny przewodnik poprowadzi Cię na spokojną wędrówkę dobrze utrzymanymi szlakami, zapewniając wgląd w lokalną florę, faunę i geografię. Podziwiaj różnorodną roślinność, w tym drzewa oliwne, drzewa figowe i kolorowe kwiaty polne, które kwitną w tej oazie naturalnego piękna. Po drodze spotkasz urocze makaki berberyjskie, rdzennych mieszkańców tego obszaru. Podziwiaj ich figlarne wybryki i ciesz się możliwością obserwowania ich w ich naturalnym środowisku. Pamiętaj, aby zabezpieczyć swoje rzeczy, ponieważ te psotne stworzenia są znane ze swojej ciekawości! Kontynuując eksplorację, dotrzyj do stóp wodospadu i poczuj odświeżającą mgiełkę na skórze. Podziwiaj panoramiczne widoki i uchwyć chwilę na oszałamiających zdjęciach. Możesz nawet wybrać się na przejażdżkę łodzią, aby zbliżyć się do wodospadów i doświadczyć ich wielkości z bliska. Rozkoszuj się pysznym tradycyjnym lunchem w jednej z lokalnych restauracji z widokiem na wodospady, delektując się marokańskimi smakami i specjałami. Zrelaksuj się w spokojnej atmosferze, w otoczeniu naturalnego piękna kaskad, delektując się posiłkiem. Po obiedzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie okolicy we własnym tempie. Zanurz się w zachęcających basenach pod wodospadami, wygrzewaj się w słońcu nad brzegiem rzeki lub po prostu zrelaksuj się i rozkoszuj spokojem tego naturalnego raju. Gdy dzień dobiega końca, pożegnaj się z wodospadami Ouzoud i wróć do Marrakeszu, pełnego wspomnień o niezwykłej przygodzie. Po raz kolejny rozkoszuj się pięknem marokańskiej wsi, wracając do tętniącego życiem miasta, z dźwiękiem spadającej kaskady wody i spokojem natury. Dołącz do nas podczas jednodniowej wycieczki do wodospadów Ouzoud z Marrakeszu i odkryj czystą wspaniałość tych budzących podziw wodospadów. Pozwól hipnotyzującemu pięknu natury zniewolić Twoje zmysły i stworzyć wspomnienia z pobytu w Maroku na całe życie.

Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

9. Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

Odkryj urocze nadmorskie miasto Essaouira podczas jednodniowej wycieczki z Marrakeszu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie, gdzie możesz zobaczyć tętniący życiem port Essaouira, spacerować po tętniącej życiem medynie miasta i wędrować po tętniących życiem targowiskach. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym samochodem do Essaouiry. Przyjedź do Essaouiry i idź prostymi ulicami. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie historycznych portów i tętniących życiem targów owoców morza. Możesz poprosić kierowcę o sugestie dotyczące idealnego miejsca na lunch. Odwiedź spółdzielnię berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy i poznaj ten popularny lokalny produkt. Zobacz stare armaty z brązu zwrócone w stronę Oceanu Atlantyckiego i przespaceruj się po kolorowych targowiskach i sklepach z drewnem cedrowym. Po dniu spędzonym w Essaouirze skorzystaj z płynnego transferu z powrotem do Marakeszu wieczorem.

Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

10. Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej, budżetowej wycieczki z Marakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasby w Ouarzazate. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne wioski berberyjskie, aż do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i została wykorzystana jako plan zdjęciowy do kilku słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj podróż przez Warzazate, znaną jako Brama Sahary. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą przejażdżkę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Chems. Dzień 2: Dades – Wąwóz Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zapadnięciem zmroku i zjedz autentyczną marokańską kolację pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate – Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię w celu transferu z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym miejscu odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować nocleg w obozie Beduinów, na przykład luksusowy obóz na pustyni z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Marrakesz

Marrakesz

Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.

Marrakesz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(6604 recenzji)

Mieliśmy wspaniały dzień! Azzouz był bardzo dobrym przewodnikiem, wyjaśniającym nam niektóre specyfiki regionu i dostosowującym się do ludzi, którzy szli wolniej. Wodospad był naprawdę piękny i warto wybrać się na wycieczkę.Na część gastronomiczną zatrzymaliśmy się na tarasie z widokiem na wodospad. Menu przystawek, dań głównych i deserów wynosiło 130 dirhamów na osobę. Ale są też inne restauracje bez konkretnego widoku, z menu po 50 dirhamów za osobę, jeśli pójdziesz dalej po schodach. W każdym razie polecamy tę wycieczkę z zamkniętymi oczami!!!!

Transport Samira: bardzo dobry, miły, dostępny! Wycieczka jest magiczna, z przewodnikiem Ayoubem, który dobrze wyjaśnia i bardzo dobrze mówi po francusku. Jest uważny i dostępny. Bardzo miłe spotkanie z małpami. 12 € za posiłek, bardzo dobrze! Polecam.

Cała wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Nasz przewodnik, Hachimi to człowiek który z wielką pasją i zaangażowaniem przekazał nam interesującą historię miejsca. Widać, że robi to z sercem. Cudowny człowiek. Cała wycieczke oceniam rewelacyjnie

Niesamowite, to był cudowny dzień pełen wspaniałych wspomnień. Jest przepięknie, przewodnik i ludzie są cudowni. Polecam w 100%! Bardzo dziękuję

piękna wycieczka, super zorganizowana, wspaniałe wodospady i piękne krajobrazy. jest dużo małp. absolutnie zalecane