Marrakesz – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

1. Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

Poznaj wspaniałe krajobrazy pustyni Agafay podczas tej wycieczki na wielbłądzie z Marrakeszu. Dowiedz się, jak produkowany jest olej arganowy, odwiedzając lokalnego producenta i zatrzymaj się, by napić się tradycyjnej filiżanki herbaty. Podziwiaj kolory zachodu słońca i zjedz autentyczną kolację. Podróżuj wygodnym autobusem z Marrakeszu i dotrzyj na pustynię Agafay po zaledwie 40 minutach jazdy. Zostaw hałaśliwe miasto za sobą i zanurz się w naturze. Podziwiaj wyjątkowe wzgórza, mijając wioski berberyjskie w drodze na pustynię Agafay. Odwiedź lokalną spółdzielnię produkującą olej arganowy, aby odkryć sekrety produkcji wysokiej jakości oleju arganowego. Wejdź na grzbiet wielbłąda i udaj się do miejsca, w którym możesz wypić powitalną szklankę marokańskiej herbaty. Podążaj ścieżką przez domy z błota, które mają setki lat. Zatrzymaj się w pobliżu pięknego obozu, aby podziwiać zachód słońca, delektując się marokańskimi słodyczami. Poznaj lokalne smaki podczas smacznej kolacji składającej się z sałatek, tajines, chleba i kuskusu. Po obiedzie obejrzyj tradycyjny program, słuchając berberyjskiej muzyki przy ognisku. Po tej niesamowitej wycieczce wróć do Marrakeszu.

Z Marrakeszu: wodospady Uzud – wycieczka piesza i rejs

2. Z Marrakeszu: wodospady Uzud – wycieczka piesza i rejs

Weź udział w całodniowej wycieczce z Marrakeszu nad wodospady Uzud. Dowiedz się więcej o kulturze Berberów w trakcie zwiedzania okolicy. Podążaj w dół krętymi ścieżkami i zachwyć się wspaniałymi wodospadami podczas rejsu łodzią. Najpierw skorzystaj odbioru z hotelu lub riadu, a następnie wyrusz w drogę do jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów północnej Afryki, położonego 150 km na północ od Marrakeszu. Po przybyciu do wioski Uzud podziwiaj widoki na kaskady, które opadają z wysokości 110 metrów. Wyrusz z przewodnikiem przez gaje oliwne do spółdzielni produkującej olej arganowy i dowiedz się więcej o lokalnej kulturze berberyjskiej. Podziwiaj wspaniałe widoki i rób zdjęcia. Kontynuuj swoją przygodę, podążając siecią szlaków aż do punktu widokowego, gdzie możesz kupić świeży sok pomarańczowy. Następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi na krótki rejs u podnóża wodospadu. Zjedz późny lunch z potrawami kuchni berberyjskiej w lokalnej restauracji z widokiem na wodospad. Po południu wejdź po schodach na górę i wsiądź do pojazdu, którym wrócisz do Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka quadem do Palm Oasis i na pustynię Jbilat

3. Marrakesz: Wycieczka quadem do Palm Oasis i na pustynię Jbilat

Po odebraniu przez kierowcę z hotelu lub wyznaczonego miejsca spotkania skorzystaj z 20-25-minutowej przejażdżki minibusem turystycznym do obszaru aktywności quadów. Po przyjeździe doświadczony przewodnik udzieli Ci 10-minutowego instruktażu na temat obsługi quada i instrukcji bezpieczeństwa. Następnie załóż kask i gogle, aby wyruszyć na przejażdżkę quadem i zwiedzić pustynię i oazę w Marrakeszu. Ciesz się 2-godzinną eksploracją pustynnych krajobrazów regionu Marrakeszu i pól palmowych na quadzie i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Tory są dostosowane do wszystkich poziomów, od początkujących do najbardziej doświadczonych kierowców. Zrób sobie dwie krótkie przerwy podczas wycieczki. Podczas pierwszej przerwy napij się miętowej herbaty i chleba z miodem w tradycyjnym otoczeniu, aby naładować się podczas odkrywania kultury marokańskiej. Później zatrzymaj się na polach palmowych, aby zrobić niezapomniane zdjęcia podczas drugiej przerwy. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub miejsca początkowego spotkania.

Z Marrakeszu: 3-dn. wycieczka przez Saharę na Irk asz-Szabbi

4. Z Marrakeszu: 3-dn. wycieczka przez Saharę na Irk asz-Szabbi

Śpij pod gwiazdami w obozie berberyjskim na pustyni w ramach tej niezapomnianej wycieczki po wydmach z Marrakeszu. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Dolinę Róż i oazę Tinghir. Zatrzymaj się w tradycyjnych wioskach berberyjskich wokół wąwozu Todra, a później wybierz się na wyprawę na wielbłądzie przez najwyższe w Maroko wydmy Irk asz-Szabbi. Dzień 1.: Marrakesz – TinghirTwoja 3-dniowa wycieczka grupowa z Marrakeszu do Merzougi rozpoczyna się wcześnie rano. Udaj się do Ajt Bin Haddu przez przełęcz Tizi n'Tichka i góry Atlasu Wysokiego. Po drodze przewidzianych jest wiele przystanków. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która została wykorzystana jako tło w wielu hollywoodzkich hitach. Kontynuuj podróż, aby przed lunchem dotrzeć do Warzazat i kazby Taurirt. Po południu udaj się do Tinghiru przez Dolinę Róż, a później zatrzymaj się na noc w hotelu w Tinghirze. Zjedz kolację i udaj się na nocny spoczynek. Dzień 2.: Tinghir – MerzougaPo śniadaniu w Twoim hotelu w Tinghirze, rozpocznij podróż od przejażdżki drogą 1001 kazb do Oazy w Tinghirze, gdzie skręcisz na niewielką drogę wzdłuż rzeki do wąwozu Todra. Po przerwie na podziwianie ogromu klifów i lunch w lokalnej kafejce (we własnym zakresie), kontynuuj podróż, aby wczesnym popołudniem dotrzeć do Arfudu, słynącego z targu daktyli oraz tego, że z tego miejsca wyruszały starożytne karawany handlowe, przekraczające Saharę w drodze do Timbuktu. Jedź dalej do Merzougi, podziwiając po drodze skaliste, pustynne krajobrazy. Po przybyciu na granicę wydm Irk asz-Szabbi spotkasz się ze swoją karawaną. Przemierzaj niesamowite wydmy na grzbiecie wielbłąda, przyglądając się, jak zmieniają one kolor w promieniach zachodzącego słońca. Tuż przed zapadnięciem zmroku dotrzesz do obozu na Saharze, położonego w sercu bezkresnej pustyni. Podziwiaj wydmy i otaczające Cię krajobrazy, a później przygotuj się na marokańską kolację pod gołym niebem, tuż obok płonącego radośnie ogniska. Po kolacji posłuchaj berberyjskiej muzyki w wykonaniu gospodarzy grających na bębnach. Dzień 3.: Merzouga – MarrakeszPo wczesnym śniadaniu i powrocie do głównej drogi na grzbiecie wielbłąda, spotkaj się z kierowcą i udaj się w drogę powrotną do Marrakeszu. Po drodze zjedz lunch, mijając Dolinę Róż, i kontynuuj podróż przez góry Atlasu Wysokiego do Marrakeszu. Zakończ swoją pustynną przygodę w Marrakeszu około 20.00.

Marrakesz: 40-minutowy lot balonem wczesnym rankiem

5. Marrakesz: 40-minutowy lot balonem wczesnym rankiem

Wznieś się balonem nad North Palmeraie w Marrakeszu. Po 30 minutach jazdy od Twojego miejsca zamieszkania w centrum Marrakeszu dotrzyj do obozu na odprawę dotyczącą bezpieczeństwa. Przed lotem powitaj nas ciepłą herbatą, kawą i rogalikami. Na obozie będziesz miał dwie ekscytujące opcje. Możesz wsiąść do balonu na ogrzane powietrze lub dołączyć do drużyny pościgowej i wybrać się na ekscytującą przejażdżkę po buszu do miejsca lądowania balonu. Przeżyj zapierający dech w piersiach 40-minutowy lot i podziwiaj wspaniałe marokańskie krajobrazy z nieba. Po powrocie do obozu głównego zjedz obfite śniadanie składające się z typowych marokańskich naleśników i innych lokalnych przysmaków.

Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

6. Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

Przemierz Saharę podczas 3-dniowej budżetowej wyprawy z Marrakeszu. Zobacz spektakularny krajobraz doliny Dades oraz kasbę w Warzazat. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Irk asz-Szabbi i spędź noc w pustynnym obozie pod gwiazdami.  Dzień 1: Marrakesz – Ajt Bin Haddu – Dades Na początek swojej wycieczki pokonaj góry Atlasu Wysokiego, mijając po drodze berberskie wioski. Dotrzyj do wpisanej na listę UNESCO osady Ajt Bin Haddu. Słynie ona z kazby, która w przeszłości służyła jako plan zdjęciowy hollywoodzkich filmów oraz tło sesji fotograficznych magazynów modowych. Po czasie wolnym zjedz lunch w lokalnej restauracji i udaj się w dalszą podróż przez miasto Warzazat, nazywane „Bramą Sahary”. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malownicze krajobrazy doliny Dades, gdzie zjesz kolację i przenocujesz w Kasbah Amazigh lub hotelu Chems.  Dzień 2: Dades – wąwóz Todgha – Merzouga Zjedz śniadanie i wyrusz w podróż do miasta Tinghir i tamtejszego spektakularnego wąwozu Todgha. Zatrzymaj się, aby zwiedzić kaniony. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i udaj się do Merzougi na spotkanie z karawaną wielbłądów. Zwiedź na grzbiecie wielbłąda wydmy Erg Chebbi i zobacz zachód słońca. Dotrzyj do swojego obozu, nim zapadanie noc, i zjedz pod gwiazdami autentyczną marokańską kolację. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą Ci, jak grać na tradycyjnych bębnach tam tam. Zjedz kolację, a następnie udaj się na nocny spoczynek.  Dzień 3: Merzouga Warzazat – Marrakesz Jeśli chcesz, możesz wstać wcześnie, aby jeszcze przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca. Następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w miejscowej restauracji. Skorzystaj z transportu powrotnego do punktu rozpoczęcia wycieczki lub na plac Dżami al-Fana, gdzie dotrzesz około 20.00. Możesz też podwyższyć standard swojego noclegu w obozowisku beduinów, m.in. rezerwując opcję deluxe, która obejmuje luksusowy prywatny namiot z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Dodatki te należy zarezerwować dla poszczególnych osób.

Marrakesz: bilet wstępu do parku wodnego Oasiria

7. Marrakesz: bilet wstępu do parku wodnego Oasiria

Omiń kolejkę po bilety i udaj się prosto do parku wodnego Oasiria. Ciesz się pełnym dostępem do basenów w parku i rzeki z rurkami. W parku znajduje się wiele zjeżdżalni wodnych dla wszystkich grup wiekowych, leniwa rzeka i największy basen ze sztucznymi falami w Afryce. Zjedz coś w jednej z restauracji na miejscu. Fale mogą osiągnąć zapierającą dech w piersiach wysokość 150 metrów. Dla dzieci przygotowano Lagunę Piratów oraz liczne mniejsze zjeżdżalnie — wszystko pod czujnym okiem zespołu ratowników. Twój bilet daje Ci dostęp do ośmiu krytych i odkrytych basenów, rzeki z rurami o długości 600 metrów oraz łącznie 10 hektarów relaksujących ogrodów, drzew i gajów oliwnych. Gdy będziesz gotowy na przekąskę, udaj się do jednej z restauracji lub kawiarni na miejscu, gdzie możesz kupić coś do jedzenia.

Marrakesz quadem: pustynia i Palmeraie

8. Marrakesz quadem: pustynia i Palmeraie

Odpocznij od zgiełku Marrakeszu podczas ekscytującej przejażdżki quadem przez pustynię Jbilets. Odkryj fascynującą historię i kulturę tego wyjątkowego obszaru pozornie bezkresnej pustyni wraz z lokalnym przewodnikiem. Wyjedź zaledwie 30 minut za centrum Marrakeszu, aby poznać prawdziwe Maroko i mieszkańców. Podróżuj komfortowym, klimatyzowanym samochodem, a następnie zwiedzaj pustynię Jbilets i podziwiaj widoki na góry Atlas. Odwiedź niewielką wioskę, aby rozprostować nogi, napić się gorącej herbaty i doświadczyć berberyjskiej gościnności. Przewodnicy pokażą Ci najlepsze trasy i miejsca w tej okolicy. Na życzenie ta wycieczka może zostać również specjalnie dopasowana do potrzeb Twoich i Twojej grupy. Organizator zapewnia też wprowadzenie do programu, objaśnienia na temat sprzętu oraz szkolenie z jazdy quadem, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Z Marrakeszu: kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

9. Z Marrakeszu: kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

Odwiedź pustynię Agafay podczas wycieczki o zachodzie słońca z Marrakeszu. Odkryj zapierające dech w piersiach widoki na pustynię z berberyjskimi wioskami i polami oliwnymi na tle gór Atlas. Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie i kolacją pod pustynnymi gwiazdami. Odbierz z hotelu w Marrakeszu i minibusem przejedź przez wzgórza. Po trzydziestu minutach dotrzesz do obozu, gdzie przebierzesz się w swój saharyjski strój. Wybierz się na 20-minutową przejażdżkę na wielbłądzie, podziwiając pustynną scenerię. Następnie popijaj świeżą miętową herbatę i podziwiaj zachód słońca. Po zachodzie słońca usiądź do kolacji pod czystym nocnym niebem. Posłuchaj muzyki przy ognisku i delektuj się atmosferą, delektując się posiłkiem. Kiedy skończysz kolację, zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Marrakeszu.

Marrakesz: kolacja na pustyni Agafay z pokazem muzyki i ognia

10. Marrakesz: kolacja na pustyni Agafay z pokazem muzyki i ognia

Odkryj uroki kultury berberyjskiej, wyruszając z Marrakeszu na pustynię Agafay na noc pod gwiazdami. Podziwiaj wspaniałe widoki na pustynię i rozkoszuj się spokojem otoczenia, ciesząc się wieczorem tradycyjną muzyką, jedzeniem i rozrywką. Po odebraniu z hotelu w Marrakeszu wyrusz na pustynię Agafay. Po przyjeździe ciesz się ciepłym, tradycyjnym powitaniem aromatyczną marokańską herbatą, symbolem gościnności, i usiądź w przytulnej części wypoczynkowej. Gdy słońce zaczyna zachodzić, zobacz, jak żywe barwy zachodu malują pustynne widoki. Następnie przygotuj swoje kubki smakowe na kulinarną przygodę, podczas której serwowana jest wystawna tradycyjna kolacja. Rozkoszuj się wyśmienitą ucztą z autentycznymi marokańskimi potrawami, starannie przygotowanymi, by kusić Twoje zmysły. Smaki, aromaty i konsystencje przeniosą Cię do serca kuchni marokańskiej. Gdy delektujesz się posiłkiem, muzycy wchodzą na scenę, wypełniając nocne powietrze czarującymi berberyjskimi melodiami. Następnie zobacz, jak zręczni wykonawcy manipulują ognistymi płomieniami na ciemnym aksamicie nocy. Podziwiaj, jak tworzą nowy świat spektakli, tańczących świateł i mistycznego artyzmu. Pod koniec wieczoru wróć do swojego zakwaterowania w Marrakeszu, aby zakończyć swoją przygodę.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Marrakesz
Od zatłoczonych targowisk po tradycyjne marokańskie spa – wizyta w stolicy to uczta dla wszystkich zmysłów.

Najciekawsze atrakcje

Marrakesz: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 818
Sortuj wg::
Strona 1 z 52

Niezwykłe doznania

Marrakesz: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Marrakesz

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Marrakesz

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Marrakesz to:

As-Sawira

Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.

Marrakesz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 64 201 opinii

Ta podróż była absolutnie niesamowita i przerosła moje oczekiwania. Nasz kierowca Hossain był aniołem, który pomagał w każdy możliwy sposób i sprawiał, że czuliśmy się bezpiecznie w każdej sytuacji. To był świetny sposób, aby zobaczyć różne części Maroka, gdy mijaliśmy różne rodzaje krajobrazów i miast w drodze na Saharę i największą przygodę. Po drodze zrobiliśmy serię przystanków, aby odwiedzić interesujące miejsca w drodze do punktu kulminacyjnego, jakim była przejażdżka na wielbłądzie o zachodzie słońca i nocleg na Saharze, który był absolutnie magiczny z dobrą muzyką kulinarną przy kominku i wygodnym zakwaterowaniem. Nie zapominając o rozgwieżdżonym niebie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem.

I was there Wednesday-Thursday. highly recommend! great adventure! everything is organized really good. it was my second trip with driver Laarbi, great man:) super helpful and friendly. hope to see you again in my next trip, definitely could do it again. best regards from Poland!

I enjoyed this trip very much! We had a great time with my dad. Our guide, Rachid Mazik was wonderful! He knew a lot about the Imlil valley and he shared it with us. Our hike was wonderful! Our driver was also fun and helpful!

Przejeżdżaliśmy przez bardzo ciekawe i ładne widokowo miejsca. Dlatego choć była długa nie nudziliśmy się. Przewodnik był bardzo miły a biekty które zwiedzaliśmy ciekawe

Wycieczka ciekawa, super przewodnik, warto pojechać i odpocząć od tłoczonego Marakeszu :D polecam przejechać sie na wielbłądzie, fajne doświadczenie :)