Marrakesz
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Marrakesz”

Najciekawsze atrakcje Marrakeszu

Położony u podnóża gór Atlas Marrakesz to kulturalne centrum Maroka pełne spieczonych słońcem zabytków, berberskich tradycji i ozdobnej sztuki islamskiej – istna uczta dla wszystkich zmysłów. Oto najciekawsze atrakcje tego miasta:

Zdjęcie: michalo @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Marrakeszu

W znajdującym się w pałacu Dar Menebhi Muzeum Marrakeszu obejrzysz marokańskie dzieła sztuki, od starożytnych po współczesne, oraz zabytkowe książki, monety i wyroby garncarskie z tego regionu.

Dżamaa al-Fina

Dżamaa al-Fina to ogromny zabytkowy plac targowy. Potarguj się o pamiątki, jedzenie i odzież, a później udaj się w głąb mediny (starego miasta) i zgub się w labiryncie tradycyjnych suków.

Pałac Bahia

„Bahia” oznacza blask. Pałac ten wybudowano dla byłej niewolnicy, która została żoną sułtana. Miał to być najbardziej olśniewający pałac swoich czasów!

Ogrody Menara

Położone na tle gór Altas ogrody Menara to miejsce, w którym od zgiełku miasta odpoczywają zarówno turyści, jak i miejscowi.

Zdjęcie: Frank Douwes @ Flickr (CC BY 2.0)

Grobowce Saadytów

Grobowce Saadytów to olbrzymia XVI-wieczna nekropolia i miejsce pochówku 66 członków dynastii Saadytów, która rządziła Marrakeszem od 1524 do 1668 roku.

Ogród Majorelle

Ten wspaniały ogród tropikalny to dzieło francuskiego malarza Jacques’a Majorelle'a. Na cześć malarza nazwano również żywy odcień błękitu, który można spotkać w ogrodzie – niebieski majorelle.

Meczet Kutubijja

Dzięki wysokiemu na 70 m minaretowi widocznemu z odległości wielu kilometrów meczet Kutubijja to najsłynniejszy zabytek Marrakeszu. Pamiętaj, że do wnętrza mogą wchodzić tylko muzułmanie!

Zdjęcie: Anton Zelenov @Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Muzeum marokańskiej sztuki i rzemiosła Dar Si Said

W tym wspaniałym starym pałacu prześledzisz ewolucję sztuki północnoafrykańskiej, a w pobliskim Maison Tiskiwin zobaczysz, jak wyglądało kiedyś życie na Saharze.

Park Narodowy Tubkalu

Park ten znajduje się 57 km na południe od Marrakeszu, ale naprawdę warto go odwiedzić. Znajduje się tu najwyższa góra Afryki Północnej, Dżabal Tubkal, oraz wioska Imlil, w której zaczyna się większość wycieczek.

Marrakesz: Zaplanuj pobyt

Gdzie nocować w Marrakeszu?

Riady – tradycyjne marokańskie domy z prywatnymi wewnętrznymi dziedzińcami – to spora część uroku Marrakeszu. Niektóre z najlepszych riad Marrakeszu przekształciły się w hotele, więc warto poszukać czegoś wyjątkowego. Noclegi w najprzystępniejszych cenach znajdziesz w Riad Rbaa Laroub, Riad Edward i jednym z najstarszych domów mediny, czyli Dar Hanane.

Jak się ubrać w Marrakeszu?

Większość Marokańczyków jest religijna, ale tolerancyjna. Niektóre rejony są bardziej konserwatywne od innych, więc warto popatrzeć, jak ubrani są ich mieszkańcy. Kobiety ubrane w stroje uznane za zbyt skąpe mogą być celem zaczepek. Warto również zawczasu sprawdzić, czy w odwiedzanych miejscach obowiązują zasady dotyczące ubioru, zwłaszcza w przypadku miejsc kultu religijnego.

Ile pieniędzy zabrać ze sobą do Marrakeszu?

Zależy to od charakteru Twojego pobytu, ale wydasz około 300-500 MAD na wyżywienie i około 50 MAD na taksówki. Przejazd taksówką na lotnisko tam i z powrotem to koszt rzędu 200 MAD. Pamiątki nie są drogie. Wydatki możesz obniżyć, targując się i płacąc lokalną walutą (dirham). Pamiętaj jednak, że w nagłych wypadkach funty, dolary i euro mogą być bardzo przydatne.

Przydatne informacje

 • Język
  Arabski
 • Waluta
  Dirham marokański (MAD)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +212
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna lub jesień

Marrakesz: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Marrakesz

Marrakesz: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Marrakesz?  Kliknij tutaj.


Marrakesz
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 978