Marrakesz
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Marrakesz”

Marrakesz – najciekawsze atrakcje

Najciekawsze atrakcje Marrakeszu

Położony u podnóża gór Atlas Marrakesz to kulturalne centrum Maroka pełne spieczonych słońcem zabytków, berberskich tradycji i ozdobnej sztuki islamskiej – istna uczta dla wszystkich zmysłów. Oto najciekawsze atrakcje tego miasta:

Muzeum Marrakeszu
Zdjęcie: michalo @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Marrakeszu

W znajdującym się w pałacu Dar Menebhi Muzeum Marrakeszu obejrzysz marokańskie dzieła sztuki, od starożytnych po współczesne, oraz zabytkowe książki, monety i wyroby garncarskie z tego regionu.

Dżamaa al-Fina

Dżamaa al-Fina

Dżamaa al-Fina to ogromny zabytkowy plac targowy. Potarguj się o pamiątki, jedzenie i odzież, a później udaj się w głąb mediny (starego miasta) i zgub się w labiryncie tradycyjnych suków.

Pałac Bahia

Pałac Bahia

„Bahia” oznacza blask. Pałac ten wybudowano dla byłej niewolnicy, która została żoną sułtana. Miał to być najbardziej olśniewający pałac swoich czasów!

Ogrody Menara

Ogrody Menara

Położone na tle gór Altas ogrody Menara to miejsce, w którym od zgiełku miasta odpoczywają zarówno turyści, jak i miejscowi.

Grobowce Saadytów
Zdjęcie: Frank Douwes @ Flickr (CC BY 2.0)

Grobowce Saadytów

Grobowce Saadytów to olbrzymia XVI-wieczna nekropolia i miejsce pochówku 66 członków dynastii Saadytów, która rządziła Marrakeszem od 1524 do 1668 roku.

Ogród Majorelle

Ogród Majorelle

Ten wspaniały ogród tropikalny to dzieło francuskiego malarza Jacques’a Majorelle'a. Na cześć malarza nazwano również żywy odcień błękitu, który można spotkać w ogrodzie – niebieski majorelle.

Meczet Kutubijja

Meczet Kutubijja

Dzięki wysokiemu na 70 m minaretowi widocznemu z odległości wielu kilometrów meczet Kutubijja to najsłynniejszy zabytek Marrakeszu. Pamiętaj, że do wnętrza mogą wchodzić tylko muzułmanie!

Muzeum marokańskiej sztuki i rzemiosła Dar Si Said
Zdjęcie: Anton Zelenov @Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Muzeum marokańskiej sztuki i rzemiosła Dar Si Said

W tym wspaniałym starym pałacu prześledzisz ewolucję sztuki północnoafrykańskiej, a w pobliskim Maison Tiskiwin zobaczysz, jak wyglądało kiedyś życie na Saharze.

Park Narodowy Tubkalu

Park Narodowy Tubkalu

Park ten znajduje się 57 km na południe od Marrakeszu, ale naprawdę warto go odwiedzić. Znajduje się tu najwyższa góra Afryki Północnej, Dżabal Tubkal, oraz wioska Imlil, w której zaczyna się większość wycieczek.

Marrakesz: Zaplanuj pobyt

Gdzie nocować w Marrakeszu?

Riady – tradycyjne marokańskie domy z prywatnymi wewnętrznymi dziedzińcami – to spora część uroku Marrakeszu. Niektóre z najlepszych riad Marrakeszu przekształciły się w hotele, więc warto poszukać czegoś wyjątkowego. Noclegi w najprzystępniejszych cenach znajdziesz w Riad Rbaa Laroub, Riad Edward i jednym z najstarszych domów mediny, czyli Dar Hanane.

Jak się ubrać w Marrakeszu?

Większość Marokańczyków jest religijna, ale tolerancyjna. Niektóre rejony są bardziej konserwatywne od innych, więc warto popatrzeć, jak ubrani są ich mieszkańcy. Kobiety ubrane w stroje uznane za zbyt skąpe mogą być celem zaczepek. Warto również zawczasu sprawdzić, czy w odwiedzanych miejscach obowiązują zasady dotyczące ubioru, zwłaszcza w przypadku miejsc kultu religijnego.

Ile pieniędzy zabrać ze sobą do Marrakeszu?

Zależy to od charakteru Twojego pobytu, ale wydasz około 300-500 MAD na wyżywienie i około 50 MAD na taksówki. Przejazd taksówką na lotnisko tam i z powrotem to koszt rzędu 200 MAD. Pamiątki nie są drogie. Wydatki możesz obniżyć, targując się i płacąc lokalną walutą (dirham). Pamiętaj jednak, że w nagłych wypadkach funty, dolary i euro mogą być bardzo przydatne.

Przydatne informacje

 • Język
  Arabski
 • Waluta
  Dirham marokański (MAD)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +212
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna lub jesień

Marrakesz: Wycieczki i bilety

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Maroko: Ciekawe miejsca

Marrakesz: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.

Marrakesz: Co mówią inni?

Opinia o wycieczce do Ouzoud Waterfalls from Marrakech

Przylecieliśmy do Marrakeszu 13 Lipca 2018 roku. 14 Lipca 2018 pojechaliśmy na wcześniej w Polsce wykupioną wycieczkę organizowaną przez Marrakesh Travel Services do Ouzoud Waterfalls. Wycieczka została wspaniale zorganizowana. Punktualny, czysty i wygodny samochód oraz kulturalny Pan kierowca. Na miejscu zbiórki zebrała się grupa w której byli turyści z Niemiec, Danii, Anglii, Hiszpanii i oczywiście Ja z żoną jako jedyni z Polski. Pod swoje skrzydła wziął nas Pan Przewodnik, który przechodził samego siebie, żebyśmy byli zadowoleni. Już na wstępie widać było, że jest osobą, która lubi swoją pracę i ma doskonały kontakt z turystami. Zna język angielski, posiada ogromną wiedzę w zakresie tematyki wycieczki, historii współczesnej Maroka, zwiedzanego regionu, przyrody oraz lokalnych zwyczajów. Jeśli do tego dodać doskonałe poczucie humoru i opiekę nad nami należy nisko schylić głowę przed Panem przewodnikiem, podziękować za cierpliwość, życzyć sukcesów i dużo zdrowia. Dziękujemy.

Konieczne oderwanie się od zakupowego szaleństwa Marrakeszu!

Primo - fantastyczny przewodnik - z dużym poczuciem empatii. Szczery (co się rzadko zdarza w Marrakeszu). Secundo - profesjonalny kierowca (chyba nazywał się Hiki). świetna technika i doskonały kontakt z turystami! Tercio - sama wycieczka bardzo przyjemna (Maroko z innej perspektywy). krótki trekking górski bardzo przyjemny. Oprócz programu samej wycieczki na uwagę zasługuje podglądanie odpoczynku mieszkańców Marrakeszu przy rzece.

Fantastyczna, bardzo atrakcyjna wycieczka

Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana, wypełniona licznymi atrakcjami. Nasz przewodnik p. Ibrahim był niezwykle sympatyczny i towarzyski, a jednocześnie bardzo kompetentny, troskliwy i opiekuńczy. A do tego piękna okolica, wspaniałe górskie widoki, bardzo ciekawa trasa, spora porcja egzotyki. I na zakończenie wyśmienity obiad w pięknym miejscu. Bardzo udany dzień.

Piękne, spokojne - zupełnie odmienne od Marakeszu - miasto.

Dobry samochód. Mili, profesjonalni: kierowca oraz przewodnik. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni. Warto było się na nią wybrać i odpocząć - od hałasu i zgiełku - nad Oceanem Atlantyckim.

Całodniowa wycieczka w góry Atlas i jazda na wielbłądzie

Swietna wycieczka i warta swojej ceny,doskonała organizacja i punktualność, wysmienity lunch w cenie wycieczki. Mily i pomocny kierowca Mahmed.