Markthal

Markthal

Markthal – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

1. Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce, by poznać najciekawsze zakątki Holandii, w tym Rotterdam i stary port z urokliwymi żółtymi domami. Wyrusz w rejs po rzece, zajrzyj na targ spożywczy, odwiedź Delft i zwiedź Hagę. Na początek udaj się do Rotterdamu – miasta słynącego z nowoczesnej architektury. Zwiedzając miasto, przejedź wzdłuż brzegów Mozy w kierunku starego portu i niepowtarzalnych żółtych domów-sześcianów (kubuswoningen). Wyrusz na wspaniały rejs rzeką (1 godzina) i odwiedź słynny targ. Udaj się do Delft na lunch (nie jest on wliczony w cenę) i odwiedź manufakturę królewską (Royal Delft) – ostatnią zachowaną fabrykę fajansu holenderskiego pochodzącą z XVII wieku. Następnie zwiedź Hagę z pokładu autobusu. Zobacz piękne budynki parlamentu, pałac służbowy króla Holandii i pałac Pokoju. Ostatni przystanek przed powrotem do Amsterdamu stanowi wizyta w parku miniatur Madurodam.

Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

2. Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

Twoja wycieczka rozpoczyna się, gdy wyjedziesz z Amsterdamu autobusem i udasz się do Rotterdamu. Rotterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii i słynie z architektury i portu handlowego. Zobacz imponującą panoramę Rotterdamu, najnowocześniejszą architekturę, porty, stocznie i doki. Po rejsie po porcie kontynuuj wycieczkę po mieście, która obejmuje przystanek w słynnej hali targowej i Cube Houses. Następnie udaj się do malowniczego miasta Delft, miejsca narodzin i ostatniego spoczynku holenderskiego mistrza Johannesa Vermeera. Znane jako Miasto Książąt, jest to również miejsce, w którym od wieków pochowano niezliczonych członków holenderskiej rodziny królewskiej. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) i odkryj historyczne centrum miasta Delft z kanałami. Jest pełen inspirujących zabytków, w tym Starego Kościoła, Nowego Kościoła i Ratusza. Odwiedź De Delftse Pauw, fabrykę specjalizującą się w ręcznie robionej porcelanie Delft Blue, która jest najbardziej pożądaną porcelaną od XVII wieku. Udaj się do Hagi na wycieczkę po mieście. Oprócz tego, że jest siedzibą holenderskiego rządu, miasto to jest także domem holenderskiej rodziny królewskiej i jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Zobacz Hagę, gdzie znajduje się większość ambasad zagranicznych w Holandii, a także 150 organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Międzynarodowy Trybunał Karny. Zatrzymaj się i zrób zdjęcia w Pałacu Pokoju, Mauritshuis (z dziełami Vermeera, Rembrandta i Andy'ego Warhola) oraz Binnenhof (miejsce spotkań holenderskiego rządu). Na koniec wybierz malowniczy rejs po kanałach w Amsterdamie i zobacz niektóre z najważniejszych zabytków miasta, w tym domy nad kanałami ze Złotego Wieku, Westerkerk i Dom Anny Frank.

Z Amsterdamu: Rotterdam i Haga Tour w języku hiszpańskim

3. Z Amsterdamu: Rotterdam i Haga Tour w języku hiszpańskim

Wyjedź z Amsterdamu i udaj się w podróż autobusem, aby zwiedzić siedzibę władzy w Holandii w eleganckiej Hadze, gdzie najważniejsze atrakcje to królewski pałac Noordeinde i budynki rządowe Binnenhof. Udaj się do Muzeum Mauritshuis, gdzie wystawiane są dzieła Rembrandta i Vermeera, a następnie zobacz siedzibę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Pałacu Pokoju. Następnie udasz się do Rotterdamu, znanego z innowacyjnej architektury. Po przyjeździe spójrz na rzeźbę Człowieka bez serca autorstwa Ossipa Zadkine'a, zbudowaną w celu odzwierciedlenia zniszczenia miasta podczas II wojny światowej. Zobacz jedyny średniowieczny budynek, który wciąż stoi w mieście, podziwiaj ciekawe domy z kostki autorstwa Pieta Bloma i udaj się do starej dzielnicy portowej Oude Haven. Podziwiaj potrawy prezentowane w zabytkowym Markthal i spaceruj wzdłuż brzegów Mozy, aby podziwiać panoramę miejskich drapaczy chmur. Skorzystaj z czasu wolnego w Rotterdamie na lunch i przed powrotem do Amsterdamu.

Najważniejsze atrakcje Rotterdamu 2,5-godzinna wycieczka rowerowa

4. Najważniejsze atrakcje Rotterdamu 2,5-godzinna wycieczka rowerowa

Zobacz Rotterdam z lokalnej perspektywy, przemierzając przyjazne dla rowerów ulice na rowerze. Dołącz do entuzjastycznego przewodnika podczas wycieczki po starych i nowych zabytkach Rotterdamu i dowiedz się praktycznie wszystkiego, co musisz wiedzieć o mieście i dlaczego jest tak wyjątkowe. Dostępne jako opcja grupowa lub prywatna, wszystkie wycieczki rozpoczynają się od uderzającej nowej stacji Rotterdam Centraal, ukończonej w 2014 roku po dziesięcioletniej przebudowie. Zobacz imponujący ratusz (Stadhuis) i dramatyczny nowy Markthal (hala targowa). Udaj się do dzielnicy Kop van Zuid na południowym brzegu Nieuwe Maas. Podziwiaj niektóre z nowych inwestycji w starym porcie, a także charakterystyczne budynki, takie jak Hotel New York w dawnej siedzibie Holland America. Podziwiaj most Erasmusbridge, który łączy północ i południe miasta, przejedź rowerem przez 2 piękne parki i minij niektóre z najważniejszych muzeów w mieście. Zatrzymaj się na przerwę na kawę w wyjątkowym miejscu. Uzyskaj lepszy pogląd na układ miasta, poprawiając swoje wrażenia podczas spacerów lub jazdy na rowerze tutaj przez resztę pobytu.

Rotterdam: Architecture Highlights Guided Walking Tour

5. Rotterdam: Architecture Highlights Guided Walking Tour

Discover the architecture of Rotterdam on a guided walking tour with a local architect. Admire some of the most notable sites of the city, such as the newly built Central Station, the Lijnbaan area, the Timmerhuis, the Markthal, and the iconic Cube Houses. Meet your guide at Rotterdam Centraal Station and set off on your walking tour. Learn about the everyday life, the history, and the industrial past of the city. Admire the diverse mix of architectural styles as you explore. Venture into the heart of the city and see its highlights like the Lijnbaan area, City Hall, the Timmerhuis, and the Sint Laurents church. Stroll through the Markthal and admires the iconic row of Cube Houses. On the riverside, learn about the new developments on the South Bank and admires the high-rise skyline, featuring the city landmark - the Erasmus Bridge.

Rotterdam: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

6. Rotterdam: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przeżyj Rotterdam jak miejscowy podczas grupowej wycieczki rowerowej (maks. 15 osób/średnio 8 osób) po zabytkach i ukrytych skarbach miasta. Najlepsze miejsca są rozsiane po całym mieście i mogą być trudne do odkrycia na własną rękę. Ciesz się holenderską wycieczką rowerową z lokalnym przewodnikiem i zrób to w holenderski sposób. Możesz przyjechać jako obcy, ale wyjedziesz jako miejscowy. Po spotkaniu z przewodnikiem odbierz rower, przeprowadź kontrolę roweru i rozpocznij wycieczkę rowerową z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Rotterdamu. Wszystkie Twoje zmysły będą potrzebne podczas tej zabawnej, aktywnej i pouczającej wycieczki przez różne części miasta. Zobaczysz wszystkie najważniejsze atrakcje, a także kilka prawdziwych ukrytych skarbów Rotterdamu. Posłuchaj ciekawych historii i faktów na temat historii i kultury Rotterdamu, odkryj oszałamiającą nowoczesną architekturę i poczuj holenderski wiatr wiejący we włosach podczas jazdy na rowerze przez Rotterdam. Zostaną Ci wskazane przyjemne restauracje, kawiarnie i sklepy, a także otrzymasz wiele inspiracji do aktywności podczas reszty pobytu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Twój przewodnik jest miejscowym z wielką entuzjastyczną osobowością, prawdziwą miłością do miasta i będzie Twoim informatorem z bogactwem informacji do podzielenia się.

Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu, Delft i Hagi

7. Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu, Delft i Hagi

Odkryj jedne z najbardziej historycznych i malowniczych miejsc w Holandii podczas jednodniowej wycieczki z Amsterdamu. Po odebraniu z hotelu posłuchaj opowieści o historii kraju od swojego przewodnika, podróżując luksusowym minivanem podczas wycieczki w małej grupie lub prywatnej. Rozpocznij swoją podróż od Rotterdamu, największego portu morskiego w Europie, znanego z dziedzictwa morskiego i nowoczesnej architektury. Dowiedz się o niemal całkowitym zniszczeniu centrum miasta podczas II wojny światowej, które zaowocowało zróżnicowanym krajobrazem architektonicznym. Następnie udaj się do Delft, słynącego z niebieskiej ceramiki. Ciesz się czasem, aby usiąść na rynku i zjeść lunch. Wzbogać swoje doświadczenie, decydując się na wizytę w Royal Delft, jedynej zachowanej fabryce ceramiki z XVII wieku, w której nadal produkowana jest niebieska ceramika Delft. Po południu kontynuuj podróż do politycznego miasta Haga. Poznaj administracyjną i królewską stolicę Holandii i jej siedzibę rządu. Wybierz się do parku miniatur Madurodam, w którym znajdują się repliki holenderskich zabytków i historycznych miast w skali 1:25.

Rotterdam: Wycieczka piesza po centrum Rotterdamu

8. Rotterdam: Wycieczka piesza po centrum Rotterdamu

Podczas bezpłatnej (opartej na napiwkach) pieszej wycieczki poznasz zabytki, które tworzą Rotterdam. Od kultowych budowli, takich jak Cube House, Erasmusbrug i Markthal, po wizytę w malowniczym ratuszu, Buttplug Gnome i innych budynkach przy głównej ulicy Coolsingel. Trasa i główne atrakcje: Dworzec Centraal (dworzec centralny): nowoczesny i ciekawie ukształtowany dworzec kolejowy Lijnbaan: Dzielnica handlowa z ciekawą historią! Ratusz (stadshuis): Jeden z niewielu przedwojennych budynków, z nieoczekiwanym i wyjątkowym członkiem honorowym. Coolsingel: Główna ulica Rotterdamu Święty Mikołaj: Czy to już ta pora roku?! Nie, to posąg z zabawnym zwrotem akcji! Witte de With: przejdźmy się (uznaną za 6. najfajniejszą ulicę na świecie)! Erasmusbrug: 137-metrowy "łabędzi" most, łączący północ i południe nad De Maas. Parada flag: przejdź się wzdłuż rzeki Mozy (de Maas) i podziwiaj widoki na panoramę miasta oraz paradę flag. Biały Dom: Nie, nie taki jak ten w USA, ale z fascynującymi historiami! Oude haven: Przytul się w wypełnionym tarasami starym porcie, z widokiem na domy Cube Domy w kształcie sześcianu: Zabawne domy w kształcie sześcianu, które tworzą las. Markthal: Ostatni przystanek da Ci czas na zanurzenie się w światowej kuchni!

Rotterdam: Ekskluzywna wycieczka po dachach z widokiem 360

9. Rotterdam: Ekskluzywna wycieczka po dachach z widokiem 360

Podziwiaj panoramiczne widoki Rotterdamu podczas ekskluzywnej wycieczki po dachach. Odwiedź cztery dachy i podziwiaj oszałamiającą panoramę miasta. Zacznij na Dworcu Głównym w Rotterdamie, gdzie spotkasz swojego przewodnika i dowiesz się, dlaczego miasto ma ponad 18 milionów m2 płaskich dachów. Po około 10-minutowym wprowadzeniu udasz się na swój pierwszy dach. Po krótkim spacerze dotrzesz na dach DakAkker. Dach ten był pierwszym ekologicznym rolniczym dachem w Europie w 2011 roku. Zarządzany przez rolnika, wolontariusze utrzymują dach, na którym uprawiane są warzywa, owoce i jadalne kwiaty na sprzedaż do okolicznych restauracji. Na dachu znajduje się również kawiarnia-restauracja z buforem wody deszczowej na dachu. Drugi dach, znajdujący się w hotelu przy Coolsingel, zapewnia wspaniały widok na Coolsingel i wschodnią część centrum miasta. Dowiedz się o kluczowej roli wielofunkcyjnych dachów i o tym, co miasto Rotterdam robi, aby rozwijać więcej dachów. Trzeci dach znajduje się w magicznym miejscu w samym środku centrum miasta, naprzeciwko kościoła Sint Laurenschurch. Uzyskaj niesamowity widok 360˚ na panoramę Rotterdamu, Laurenschurch, Markthal i nie tylko. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię wzdłuż Markthal, Cube Houses i Old Harbor, aby zakończyć w Białym Domu. Twój ostatni dach znajduje się w Białym Domu, niegdyś pierwszym drapaczu chmur w Europie. Podziwiaj imponujący widok na rzekę Meuse, most Erasmusa, domy Cube ze szczytu i nie tylko.

Rotterdam: 2-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

10. Rotterdam: 2-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

Ta 2-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem zabierze Cię z nowo wybudowanego Dworca Centralnego, obok kultowych architektonicznie miejsc i budynków, takich jak The Timmerhuis, zaprojektowany przez światowej sławy architektów z OMA, oraz Markthal, najbardziej wyjątkowy i najpiękniejszy zadaszony targ w Europie. Twój przewodnik przedstawi Ci codzienne życie i historię miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na głównym dworcu kolejowym w Rotterdamie i poznaj ratusz, kościół św. Wawrzyńca i pierwszy w Europie wieżowiec. Posłuchaj, co wydarzyło się podczas bombardowania podczas II wojny światowej i dlaczego bogactwo nowoczesnej architektury jest tak obfite w Rotterdamie. Następnie przewodnik zabierze Cię do nowoczesnych struktur miasta. Podziwiaj imponujący nowy Markthal, słynne domy z kostkami i most Erasmusa. Spaceruj po pięknych ulicach handlowych i poznaj nowoczesny styl życia w Rotterdamie. Idąc dalej, możesz zadać swojemu przewodnikowi wszelkie pytania dotyczące miasta, które możesz mieć.

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

Markthal: najlepsze atrakcje w pobliżu

Markthal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Markthal? Kliknij tutaj.

Markthal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(1381 recenzji)

Wysoce polecana wycieczka z przewodnikiem. Przewodnik był kompetentny i bardzo przyjazny. Przez całą podróż dzielił się informacjami. 9-godzinna wycieczka obejmująca 3 miejsca była bardzo warta, z 2 przystankami w każdym miejscu. W Den Hague pierwszym przystankiem był Madurodam na 40-45 minut, drugim przystankiem był Pałac Pokoju na 5-7 minut (tylko po to, żeby zrobić kilka fajnych zdjęć). Podczas wycieczki po Den Hague nasz przewodnik dzielił się wieloma historiami i informacjami związanymi z miastem, monumentalnymi budowlami i ważnymi budynkami. Następnie mieliśmy 1-godzinny postój w Royal Delft (1. przystanek w Delft), gdzie mieliśmy wycieczkę z przewodnikiem. Drugim przystankiem było centrum miasta Delft, na 1,5 godziny, na lunch wraz z włóczeniem się po mieście i jego pięknych kanałach. O 15:20 opuściliśmy Delft i udaliśmy się w stronę Rotterdamu. 1 przystanek uliczny trwał 40-45 minut. Ostatnim przystankiem było centrum Rotterdamu, na 45-50 minut, na zwiedzanie markthal, domów z kostek i wieczorną przekąskę. Podróż była cudowna i płynna. Nasz przewodnik był świetny. Bardzo zadowolony z tej jednodniowej wycieczki.

Nasz przewodnik był niesamowity. Był zorganizowany, super kompetentny i bardzo pomocny. Jest zdecydowanie najlepszym gościem w trasie, jakiego kiedykolwiek mieliśmy. Przyszedł nawet pod koniec naszej wycieczki i zapytał wszystkich, czy mają jakieś pytania. Był bardzo pomocny w wskazywaniu nam, które restauracje zjeść, jak dostać się na lotnisko itp. Co za wspaniały facet! !

To była wspaniała wycieczka, aby uzyskać wgląd w 3 miasta. Dobry przewodnik, dobry kierowca autobusu. Wydaje się, że jest to popularna wycieczka, ponieważ odjechaliśmy 2 dużymi autobusami. W Rotterdamie jest przystanek z wycieczką łodzią. Przystanek w Delft i zwiedzanie fabryki porcelany. Jechaliśmy przez Haag. Ogólnie dobry dzień.

Uwielbiałem Madurodam, Delf, Hagę i przejażdżkę łodzią po Rotterdamie. Mógłby obejść się bez „czasu wolnego” na targu w Rotterdamie. Nie ma tam nic interesującego dla zagranicznego turysty, ponieważ większość żywności nie może być importowana. Nadal polecam tę wycieczkę. Daje przegląd Holandii, poza Amsterdamem.

Bardzo dobrze zarządzana trasa. Alex był świetnym przewodnikiem i sprawnie zarządzał całą trasą. bardzo nam się podobało.