Dodaj daty

Marjan

Marjan – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Splitu: rejs statkiem o zachodzie słońca z nieograniczonymi napojami

1. Ze Splitu: rejs statkiem o zachodzie słońca z nieograniczonymi napojami

Oglądaj malowniczy zachód słońca nad oceanem w Splicie podczas rejsu łodzią motorową po wybrzeżu. Zacznij od nabrzeża w centrum miasta i podziwiaj widoki na plaże i lokalne atrakcje. Zobacz, jak niebo zmienia kolor z niebieskiego na złocistopomarańczowy, gdy mijasz klify i jaskinie Marjan i wyspy Brac. Udaj się do portu tuż przed Pałacem Dioklecjana, aby spotkać się z przyjazną załogą i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład łodzi motorowej i usiądź na swoich miejscach, podczas gdy gospodarz przedstawia krótkie wprowadzenie. Wypłyń z portu i delektuj się nieograniczonymi przekąskami na pokładzie z piwem, winem i napojami bezalkoholowymi. Wypłyń z centrum miasta i nadbrzeżną promenadą do pobliskich plaż i pięknego parku leśnego Marjan. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zanurz się w zachodzie słońca nad rozciągającymi się falami oceanu. Przejdź obok wyspy Šolta, gdy niebo nadal świeci, i daj się skusić na krótką sesję pływania przed powrotem do portu.

Split: Wycieczka kajakowa z przewodnikiem po zachodzie słońca

2. Split: Wycieczka kajakowa z przewodnikiem po zachodzie słońca

Rozpocznij najlepszą letnią przygodę w Splicie dzięki krótkiemu instruktażowi bezpieczeństwa i przyjaznym dla początkujących instrukcjom wiosłowania, przygotowując Cię na niezapomnianą podróż do Morza Adriatyckiego. Wyrusz na spływ kajakowy wokół zapierającego dech w piersiach półwyspu Marjan Park, rozkoszując się oszałamiającą panoramą zatoki Kaštela i majestatycznych gór. Ciesz się wciągającymi lokalnymi ciekawostkami o Splicie i Dalmacji, płynąc do idyllicznego miejsca przygotowanego do skakania z klifów i nurkowania z rurką w Morzu Adriatyckim! Gdy twoja podróż dobiegnie końca, popłyń z powrotem ze ścieżką dźwiękową do punktu początkowego pod magicznym płótnem zachodzącego słońca nad górami. Dzięki zapierającym dech w piersiach widokom i przeżyciom, które pozostawią niezatarty ślad w Twojej pamięci, część tej przygody będziesz nosić ze sobą na zawsze! Zakończ dzień w najlepszy możliwy sposób i popłyń kajakiem u wybrzeży Splitu o zachodzie słońca. Pływaj i nurkuj wokół półwyspu Marjan Park i podziwiaj wspaniałe widoki zachodu słońca za górą.

Split: Marjan Leśny Park Kajakowy

3. Split: Marjan Leśny Park Kajakowy

Przygoda na spływie kajakowym w Splicie, podczas której można podziwiać wspaniałe widoki na góry Kozjak i Mosor podczas wiosłowania przez zielony park leśny Marjan - wspomnienie, które należy pielęgnować na zawsze! Pod okiem eksperta odkryj ukryte plaże i odkryj historyczne skarby z XIII wieku, wszystkie schowane na naszej trasie kajakowej. Udaj się na południową stronę wzgórza Marjan, gdzie znajdują się tajemnicze kamienne piramidy, które majestatycznie wznoszą się z morza. Zrób sobie przerwę na nurkowanie, aby zobaczyć tętniące życiem, hipnotyzujące życie morskie, które rozwija się pod powierzchnią Adriatyku.

Split: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Split: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Miejsce spotkania wycieczki rowerowej to miejski port w Splicie. Na początek zwiedzimy rynek starego miasta, dalej wąskimi uliczkami dojedziemy do 1700-letniego pałacu Dioklecjana i parku Dardin, zobaczymy też tętniące życiem centrum miasta. Jadąc przez chłodne zacienione lasy sosnowe poczujesz odprężającą energię wzgórza Marjan, będziesz mieć okazję do podziwiania mariny oraz innych wzgórz otaczających miasto. Po dotarciu do przylądka Marjan przewodnik zaprowadzi Cię na górę, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na plaże i wyspy otaczające miasto. Odwiedź XV-wieczną kaplicę św. Hieronima oraz ermitaż wbudowany w skałę. Po dotarciu na szczyt o wysokości 178 n.p.m. z twierdzy Vidilica podziwiać będziesz cudowne, malownicze widoki nam wschód. Kolejny przystanek to Sustipan, stary park miejski usytuowany na klifie tuż ponad morzem. Stąd wyruszymy przez największą marinę w mieście, następnie słynną promenadą, aż w końcu dojedziemy do centrum miasta, gdzie wyprawa dobiegnie końca.

Split: Prywatna panoramiczna wycieczka wózkiem golfowym

5. Split: Prywatna panoramiczna wycieczka wózkiem golfowym

Dołącz do przejażdżki przez 1700 lat historii. Wycieczka wózkiem elektrycznym to zabawny i przyjazny dla środowiska sposób odkrywania Splitu. Podczas wycieczki zwiedzaj wiele ciekawych miejsc w mieście. Ciesz się mieszanką krajobrazów i pięknych nadmorskich promenad w części miasta poza strefą pałacu Dioklecjana. Odwiedź stronę pięknego Marjana, stadion Poljud, plażę Bačvice, splicką Vidilicę i park Đardin. Usiądź wygodnie i ciesz się jazdą, podczas gdy Twój kompetentny i przyjazny, osobisty przewodnik poprowadzi Cię przez serce Splitu. Posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach, sporcie, poetach i mitach, które ukształtowały ten mały, ale budzący podziw obszar Morza Śródziemnego.

Split: Prywatna wycieczka panoramiczna wózkiem golfowym ze statków wycieczkowych

6. Split: Prywatna wycieczka panoramiczna wózkiem golfowym ze statków wycieczkowych

Ta wycieczka samochodowa to zabawny i przyjazny sposób na odkrywanie Splitu. Podczas wycieczki poznasz wiele ciekawych miejsc w mieście. Będziesz cieszyć się mieszanką krajobrazów i pięknych nadmorskich promenad w części miasta poza strefą pałacu Dioklecjana. Odwiedź stronę pięknego Marjana, Stadion Poljud, plażę Bačvice, splicką Vidilicę i park Đardin. Usiądź wygodnie i ciesz się jazdą, podczas gdy Twój kompetentny i przyjazny, osobisty przewodnik poprowadzi Cię przez serce Splitu. Posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach, sporcie, poetach i mitach, które ukształtowały ten mały, ale budzący podziw obszar Morza Śródziemnego.

Ze Splitu: Ukryte klejnoty Dalmacji 48-godzinny bilet na autobus z otwartym dachem

7. Ze Splitu: Ukryte klejnoty Dalmacji 48-godzinny bilet na autobus z otwartym dachem

Odkryj Dalmację w najbardziej kompleksowy sposób dzięki 48-godzinnemu karnetowi na zwiedzanie! Będziesz cieszyć się 3 różnymi otwartymi trasami autobusowymi, a także pieszą wycieczką z przewodnikiem po Splicie. Nie spiesz się i zwiedzaj we własnym tempie, ponieważ Twoja przepustka jest ważna przez 48 godzin. Dzięki pokładowemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 różnych językach dowiesz się wszystkiego o lokalnej historii, kulturze, zabytkach i stylu życia w preferowanym języku. Ponadto będzie Ci towarzyszył lokalny anglojęzyczny przewodnik. Ciesz się „Dalmacją dla miłośników przyrody - półdniowa wycieczka po okolicy”, pierwszym przystankiem jest interaktywne centrum interpretacji, w którym można podziwiać cuda dalmatyńskiej przyrody poprzez prezentacje multimedialne i realistyczne eksponaty. Drugim przystankiem wycieczki jest Stella Croatica, rodzinna wioska etniczna i muzeum oliwy z oliwek. Rozkoszuj się lokalnym dziedzictwem i zwiedzaj muzeum oliwy z oliwek, ogród botaniczny i zobacz, jak lokalne produkty są wytwarzane na miejscu. Na koniec odkryj twierdzę Klis ze spektakularnymi widokami i zobacz, gdzie kręcono serial GOT. Następna wycieczka w ramach 48-godzinnego karnetu to „starożytna wycieczka po Salonie”, która zadowoli wszystkich miłośników historii Rzymu. Poznaj ruiny stolicy rzymskiej prowincji Dalmacja i poznaj jej fascynującą historię. Kontynuuj swoją przygodę ze zwiedzaniem Panoramicznym zwiedzaniem miasta. Zabierze Cię poza Pałac Dioklecjana i pokaże wszystkie malownicze miejsca w mieście. Zrelaksuj się podczas jazdy wzdłuż wspaniałej promenady, pooddychaj świeżym powietrzem, mijając wiecznie zielony półwysep Marjan. Zobacz wszystkie najważniejsze instytucje muzealne i stadion piłkarski. Dowiedz się, co wyróżnia Split! Po ukończeniu wszystkich tras autobusowych dołącz do lokalnego przewodnika podczas pouczającej i zabawnej pieszej wycieczki po Pałacu Dioklecjana i odkryj wszystkie sekrety tego późnoantycznego zabytku UNESCO. Split-stolica Dalmacji-Split w podróży! Pojedziesz autobusem turystycznym z otwartym dachem, podziwiając główne atrakcje miasta. Rób wspaniałe zdjęcia na trasie. Przejdź obok głównych instytucji muzealnych. Zrelaksuj się i ciesz się malowniczą przejażdżką promenadą ze wspaniałą przystanią jachtową. Zrelaksuj się, podczas gdy autobus zabierze Cię przez półwysep Marjan – „zielone płuca Splitu”. Po wycieczce autobusowej dołącz do bezpłatnej pieszej wycieczki po Pałacu Cesarza Dioklecjana i dowiedz się wszystkiego o tym zabytku wpisanym na listę UNESCO od licencjonowanego lokalnego przewodnika.

Split: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście i parku Marjan

8. Split: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście i parku Marjan

Nasza przygoda zaczyna się w Varoš, jednej z najstarszych części Splitu, gdzie znajdziesz się w labiryncie wąskich uliczek. Pedałuj malowniczymi kamiennymi ścieżkami starego miasta, podziwiając wyjątkową architekturę, która definiuje centrum miasta. Następnie udamy się na stadion Poljud, legendarną siedzibę Hajduk Split. Poczuj emocje i energię tego kultowego obiektu sportowego, gdy go mijamy! Kontynuując naszą eksplorację, zapuścimy się do Marjan Park Forest, zielonej oazy w sercu miasta. Przygotuj się na oczarowanie spokojną atmosferą i harmonijną mieszanką natury i historii. Miej oko na zabytki i zapierające dech w piersiach plaże, które zdobią ten park. Jedną z głównych atrakcji naszej wycieczki jest przystanek w Matejušce, gdzie zobaczysz jeden z najbardziej imponujących widoków na pałac. Podziwiaj wspaniałe widoki i uchwyć niezapomniane wspomnienia z tego kultowego miejsca. Nasza podróż kończy się na tętniącej życiem promenadzie Riva, centrum lokalnej aktywności i kultury - fantastyczny sposób na zakończenie wycieczki rowerowej po Splicie!

Poranna wycieczka kajakiem po Splicie

9. Poranna wycieczka kajakiem po Splicie

Spraw, aby Twoje wakacje były niezapomniane i skorzystaj z okazji, aby odkrywać Split od strony morza w zabawny sposób odpowiedni dla każdego. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na łańcuchy górskie Kozjak i Mosor podczas wiosłowania po parku leśnym Marjan. Małe plaże i ukryte historyczne skarby, z których niektóre pochodzą z XIII wieku, sprawią, że Twój dzień będzie niezapomniany. Wybierz się na spływ kajakowy pod okiem przewodnika na południową stronę wzgórza Marjan. Wycieczka zabierze Cię do kamiennych piramid wyłaniających się z morza, gdzie możesz zrobić sobie przerwę na nurkowanie z rurką.

Wycieczka po Splicie prywatną rikszą elektryczną – WYCIECZKA SPLIT

10. Wycieczka po Splicie prywatną rikszą elektryczną – WYCIECZKA SPLIT

Doświadcz piękna Splitu jak nigdy dotąd dzięki naszej wycieczce po mieście elektryczną rikszą! Nasi weseli i kompetentni kierowcy zabiorą Cię w podróż przez serce miasta, prezentując najlepsze widoki i dźwięki, które Split ma do zaoferowania. Zaczniemy od wizyty w słynnym Pałacu Dioklecjana, a następnie spacerujemy promenadą Riva i ulicą Marmontovą. Zwiedzimy także teatr HNK, piwnice Pałacu Dioklecjana i słynną Aleję Gwiazd w Splicie na zachodnim wybrzeżu. Następnie nasza wycieczka zabierze nas do pięknego parku Sustipan, gdzie będziesz mógł podziwiać wspaniałe panoramiczne widoki Splitu i okolicznych wysp. Po drodze zobaczymy Muzeum Archeologiczne w Splicie, Galerię Mestrovic i zabytkową willę Tito. Zobaczymy także malownicze plaże Obojena i Kasjuni, gdzie można odpocząć i popływać w krystalicznie czystej wodzie. Następnie zapuścimy się do Parku Leśnego Marjan, gdzie odbędziemy spokojną przejażdżkę przez piękną zieleń, jednocześnie ciesząc się ciszą i spokojem środowiska wolnego od ruchu ulicznego (Jesteśmy jedyną firmą, która może Cię zawieźć po całym Marjan Leśny Park). Na koniec zatrzymamy się na uroczej plaży Bene, gdzie otrzymasz darmowego drinka i możliwość orzeźwiającej kąpieli w morzu. Nasza wycieczka kończy się zapierającą dech w piersiach przejażdżką wzdłuż północnej strony Marjan, gdzie można rozkoszować się wspaniałymi widokami przed powrotem do miasta. NIE PRZEGAP tej niezapomnianej przygody – ZAREZERWUJ elektryczną rikszę ZWIEDZANIE MIASTA DZISIAJ! Oprócz przewodnika możesz mieć prezentację audio w czterech różnych językach: chorwackim, angielskim, niemieckim Godziny pracy od 8.30 do 20.00. NAJLEPSZE komentarze na Tripadvisor!!! (5.0-400 komentarzy) Prosimy o poinformowanie podczas rezerwacji, o której godzinie chcesz rozpocząć wycieczkę.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg:

Marjan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marjan? Kliknij tutaj.

Marjan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 819 opinii

To było jedno z najlepszych doświadczeń, w jakich braliśmy udział w Splicie! Wybraliśmy się na tę wycieczkę z naszym 9-letnim synem, ale ponieważ GetYourGuide nie miał możliwości wcześniejszej rezerwacji roweru dziecięcego, Fifa zrobiła wszystko, aby i tak ta podróż była dla nas możliwa. Poszedł po rower dla naszego syna i zrobił to z przyjemnością. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy wyruszyć w tę trasę z Fifą, która była bardzo miła, zabawna i miała dużo cierpliwości do wszystkich uczestników trasy. Jeśli wybierzesz tę wycieczkę rowerową, obiecuję, że zobaczysz i dowiesz się wiele o Splicie i jego pięknych miejscach. Upewnił się, że podał nam historyczne tło każdego miejsca, które odwiedziliśmy, i upewnił się, że cała grupa miała niesamowitą wycieczkę. Polecam zarezerwować rower elektroniczny. Oboje ja i mój mąż tak zrobiliśmy i jeszcze bardziej cieszyliśmy się jazdą. Jeśli zdecydujesz się nie rezerwować roweru elektronicznego, jestem pewien, że i tak spodoba ci się jazda, ponieważ ta wy

Super fajny sposób na odkrycie okolicy Splitu. Nie chodziliśmy zbyt często do centrum miasta, więc nie oczekuj tego, ale wjechaliśmy na wzgórze obok miasta i to było świetne! Co za wspaniały widok i można bezpiecznie i przyjemnie jeździć na rowerze. Było bardzo gorąco, ale przewodnik wziął to pod uwagę, więc jeśli chciało się zatrzymać na chwilę, żeby złapać oddech, nie było problemu. Mówiła bardzo dużo i entuzjastycznie! Dobry stan jest zalecany, jeśli wybierasz się w ciepłą słoneczną pogodę, szczególnie na garbie!

To było naprawdę zabawne. Z rowerem można zobaczyć więcej okolicy Splitu i mieliśmy kilka świetnych punktów widokowych. Nasz przewodnik Ivan Vida był świetny. Jego pasja i miłość do okolicy, po której jechaliśmy, była oczywista i sprawiła, że było jeszcze lepiej. Opowiadał zabawne i ciekawe historie, a kiedy dowiedział się, że jesteśmy dobrymi rowerzystami i zostało nam trochę czasu, pokazał nam trochę więcej. Następnie Vida dała nam świetne lokalne wskazówki na dobrą kawę i jedzenie. Absolutnie polecam!

Darin był świetny, pełen charakteru, wiedzy i humoru. Mieliśmy bardzo przyjemny poranek i polecamy tę wycieczkę każdemu. Dziękuję Ci!

Fajna jazda na rowerze! Połączenie w mieście i na łonie natury!