Marjan Hill, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Elektryczna wycieczka tuk-tukiem po najważniejszych atrakcjach miasta

2. Split: Elektryczna wycieczka tuk-tukiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Wskocz do elektrycznego tuk-tuka i odkryj najważniejsze atrakcje Splitu podczas wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się o mieście od licencjonowanego lokalnego przewodnika i ciesz się cichą, ekologiczną przejażdżką. Wybierz się na krótką pieszą wycieczkę po Pałacu Dioklecjana, zobacz Chorwacki Teatr Narodowy i nie tylko. Po wejściu na pokład w pełni elektrycznego tuk-tuka w miejscu spotkania wyrusz na wycieczkę po Splicie. Zrób swój pierwszy krótki postój na plaży Bacvice, a następnie przejedź przez rynek miejski i park Dzardin w kierunku centrum miasta. W samym centrum miasta podziwiaj z zewnątrz Chorwacki Teatr Narodowy, a także deptak Marmontova. Wysiądź z tuk-tuka i udaj się na krótką, około 15-minutową pieszą wycieczkę po Pałacu Dioklecjana. Następnie udaj się w stronę tarasu Vidilica, z którego roztacza się najpiękniejsza panorama miasta i portu w Splicie. Następnie udaj się na wzgórze Marjan i podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże i pobliskie wyspy. Ze wzgórza Marjan przejdź do parku Sustipan, gdzie możesz wybrać się na spacer i cieszyć się spokojem. Kontynuuj do ostatniego przystanku na placu „Prokorative” i głównej promenadzie w Splicie: Riva. Możesz zakończyć wycieczkę w tym miejscu lub wrócić do pierwotnego punktu początkowego.

Split: Prywatna wycieczka Tuk Tuk po najważniejszych atrakcjach miasta

3. Split: Prywatna wycieczka Tuk Tuk po najważniejszych atrakcjach miasta

Punktem wyjścia jest kościół św. Franciszka. Pierwszym rzutem oka jest zwiedzanie zachodniego wybrzeża z naszym profesjonalnym przewodnikiem/kierowcą. Zachodnie wybrzeże słynie przede wszystkim z dużych i drogich jachtów oraz pięknego widoku na miasto. Pierwszym przystankiem z wielu jest park Sustipan, z którego roztacza się wspaniały widok na skaliste chorwackie wybrzeże. Będziesz miał 10-15 minut na zwiedzanie parku i robienie zdjęć. W drodze do drugiego przystanku zobaczysz zabytkową willę Tito. Drugim przystankiem jest plaża Kašjuni, która jest znana jako jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Zdjęcia będziecie mogli zrobić ze wzgórza, z którego roztacza się fenomenalny widok na plażę. Trzeci przystanek znajduje się na stadionie narodowym Poljud. Zobaczysz jeden z najstarszych stadionów w Chorwacji, który ma bogatą historię. Czwarty i nasz ostatni przystanek znajduje się na wzgórzu Marjan. Dostaniesz 30 minut na wzgórzu na drinka lub coś do jedzenia. Możesz także robić zdjęcia i zwiedzać to miejsce, ponieważ ma niesamowite widoki na miasto.

Wycieczka segwayem po Splicie

4. Wycieczka segwayem po Splicie

Poczuj wiatr we włosach, szybując do przodu na swoim własnym Segwayu podczas tej 2-godzinnej wycieczki po Splicie. Zarówno szybki, jak i przyjemny Segway to wyjątkowy i niezwykły sposób na zwiedzanie miasta. Poczuj dreszczyk emocji, podekscytowanie i całkowitą radość z podróżowania po mieście na jednym z tych fantastycznych wynalazków. Twój Segway reaguje na najmniejsze ruchy. W oparciu o zaawansowaną technologię żyroskopową nauczysz się poruszać swoim Segwayem prawie w mgnieniu oka i zanim się zorientujesz, będziesz zwiedzać miasto. Podczas podróży przez Split Twój przewodnik eksperta pomoże wskazać najważniejsze miejsca w okolicy. Odwiedź Pałac Dioklecjana z jego wystawną fasadą i niesamowitą sztuką. Odwiedź Chorwacki Teatr Narodowy, w którym przez cały rok odbywają się przedstawienia operowe, baletowe i teatralne. Następnie udaj się na wzgórze Marjan, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca i zabytki Splitu. Twoja 2-godzinna wycieczka może być zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby i pragnienia grupy, więc przyjdź i zobacz Split z zabawnej i wyjątkowej perspektywy!

2-godzinny rejs o zachodzie słońca Split

5. 2-godzinny rejs o zachodzie słońca Split

Nasz rejs o zachodzie słońca jest daleki od zwykłej wycieczki panoramicznej. Ten wyjątkowy dwugodzinny rejs rozpoczyna się żeglugą ku zachodowi słońca wzdłuż wzgórza Marjan, zwanego też „płucami miasta”. Następnie spotkasz się z zatoką Kaštela, której strzegą zbocza Kozjaka. Spójrz na wspaniały stadion miejscowego klubu piłkarskiego „Hajduk”. Następnie płyniemy wzdłuż nowej części miasta, wzdłuż kilku miejskich plaż, gdy słońce zachodzi za miastem, tworząc idylliczną atmosferę. Wycieczka obejmuje muzykę na żywo na otwartym pokładzie oraz otwarty bar z winem musującym bez limitu, winem, piwem i napojami bezalkoholowymi podczas całego rejsu. Zrób genialne zdjęcie, tańcz w świetle księżyca lub po prostu zrelaksuj się i ciesz się!

Split: Prywatna wycieczka piesza i Panoramiczna wycieczka wózkiem

6. Split: Prywatna wycieczka piesza i Panoramiczna wycieczka wózkiem

Nie przegap tej wyjątkowej wycieczki! Najpierw wybierz się na spacer przez Split z czasów rzymskich, średniowieczny Split i Split dzisiaj z doświadczonym przewodnikiem, który ożywi przeszłość. Zobacz to, co najlepsze w Splicie podczas tej pieszej wycieczki, która obejmuje pałac Dioklecjana, katedrę św. Duje, Peristil, pomnik Grzegorza z Ninu autorstwa Mestrovica, Złotą Bramę, Rivę, zegar miejski, ratusz. Dowiesz się więcej o historycznych atrakcjach Splitu, ale także dowiesz się wiele o Splicie dzisiaj. Wycieczka ma ograniczoną liczbę uczestników i jest to wycieczka spersonalizowana, więc będziesz mógł poprosić swojego przewodnika, aby zobaczył zabytki, które najbardziej Cię interesują – promenadę Riva, targ rybny, stare miasto w Varoš, a nawet zobacz, jak dziś mieszkają ludzie w Splicie. Następnie po prostu usiądź i zrelaksuj się podczas tej wycieczki samochodowej, która jest zabawnym i przyjaznym sposobem odkrywania Splitu. Podczas wycieczki poznasz wiele ciekawych miejsc w mieście. Będziesz cieszyć się mieszanką krajobrazów i pięknych nadmorskich promenad w części miasta poza strefą pałacu Dioklecjana. Odwiedź stronę pięknego Marjana, Stadion Poljud, plażę Bačvice, splicką Vidilicę i park Đardin. Usiądź wygodnie i ciesz się jazdą, podczas gdy Twój kompetentny i przyjazny, osobisty przewodnik poprowadzi Cię przez serce Splitu. Posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach, sporcie, poetach i mitach, które ukształtowały ten mały, ale budzący podziw obszar Morza Śródziemnego.

Split: 1,5-godzinna wycieczka piesza z Pałacem Dioklecjana

7. Split: 1,5-godzinna wycieczka piesza z Pałacem Dioklecjana

Zwiedź stare miasto w Splicie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i zachwyć się zabytkowym Pałacem Dioklecjana, zbudowanym dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery. Spaceruj labiryntem uliczek zabytkowego centrum miasta i podziwiaj mieszankę stylów architektonicznych, od ostatniego pozostałego egipskiego sfinksa z czarnego granitu w perystylu aż po nowsze budynki z XX wieku. Podpatrz śródziemnomorski styl życia mieszkańców i poznaj historię tego magicznego miasta, przechadzając się po terenie pałacu od Bramy Południowej przez piwnice aż po główny plac pałacowy. Zachwyć się Bramą Północną i Zachodnią i odkryj miejsce, gdzie niegdyś znajdował się targ owoców (Voćni Trg). Udaj się na promenadę Riva i zobacz panoramiczny widok na wzgórze Marjan. Zwiedź najstarszy katolicki kościół na świecie, katedrę świętego Duje, na którą przekształcono dawne mauzoleum z czasów cesarstwa rzymskiego.

Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: wycieczka audio z przewodnikiem

8. Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: wycieczka audio z przewodnikiem

Odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto w Splicie i sąsiednią zieloną oazę Wzgórza Marjan podczas tej pieszej wycieczki. Zaczynając od wykonanego z brązu modelu historycznego centrum Splitu, podzielę się historią rzymskiego i średniowiecznego Starego Miasta. Poprowadzę Cię przez Pałac Dioklecjana i malownicze place, w tym Pjaca, Fruit i Prokurative, zanim zabiorę Cię wzdłuż Splitu Riva i Promenady. Po drodze dowiesz się, jak wyglądał ten obszar pod panowaniem weneckim, francuskim, austriacko-węgierskim i jugosłowiańskim. Po zwiedzeniu zgiełku Starego Miasta w Splicie pokażę Ci urocze wzgórze Marjan, skąd możesz podziwiać rozległe widoki na całe miasto. Wzgórze Marjan było świętym miejscem dla mieszkańców, niegdyś wypełnionym starożytnymi świątyniami, które zostały zastąpione chrześcijańskimi kościołami, które do dziś są rozsiane po zalesionym terenie. Po drodze będziesz miał okazję: • Zwiedź Pałac Dioklecjana, wspaniałą rezydencję cesarza rzymskiego Dioklecjana z IV wieku • Zobacz podziemia Pałacu wraz z jego podbudówkami i dowiedz się, dlaczego są one tak dobrze zachowane • Usiądź i zrelaksuj się na placu Peristil z widokiem na Mauzoleum, katedrę św. Domniusza i Świątynię Jowisza i posłuchaj o rytuałach, które miały tam miejsce • Przejdź przez Złotą Bramę i postępuj zgodnie z lokalną tradycją na szczęście • Dowiedz się więcej o dawnym getcie żydowskim i synagodze nadal używanej w okolicy • Poznaj Varoš, uroczą dzielnicę rybacką z XVII-XIX wieku, wspinając się po schodach na stary cmentarz żydowski i wzgórze Marjan Pod koniec tej jednogodzinnej wycieczki lepiej zrozumiesz bogatą historię, lokalny styl życia i osobliwe szczegóły, które sprawiają, że Split jest tak wyjątkowy. Otrzymasz również zalecenia dotyczące tego, co robić i co zobaczyć po wycieczce.

Split: Wycieczka piesza na wzgórze Marjan z Pałacu Dioklecjana

9. Split: Wycieczka piesza na wzgórze Marjan z Pałacu Dioklecjana

Ta wycieczka piesza zaczyna się od wejścia do piwnic Pałacu Dioklecjana i prowadzi przez wąskie uliczki starej dzielnicy chłopskiej Varoš do pierwszego punktu widokowego, obok XVI-wiecznego cmentarza żydowskiego. Stamtąd przejdziemy przez las sosnowy obok starego opuszczonego zoo i ulubionego miejsca piknikowego mieszkańców Splitu, aż do szczytu wzgórza na wysokości 178 m n.p.m. Ze szczytu będziesz mógł podziwiać widok na całe miasto i otaczające je góry. Stamtąd, w pogodny dzień, można zobaczyć wszystkie wyspy środkowego Adriatyku. Po zatrzymaniu się na widok i zrobienie zdjęć, nasza droga zaprowadzi nas do starej pustelni św. Hieronima. W tym miejscu pustelnicy mieszkali w mieszkaniach, które wybudowano w jaskiniach, tak że widoczna jest tylko frontowa fasada. Po postoju fotograficznym schodzimy w dół wzgórza obok kościoła Matki Boskiej Betlejemskiej i kościoła św. Mikołaja z powrotem na stare miasto. Pokonana odległość to około 6 km, najwyższy punkt to 178 m n.p.m. Teren to głównie żwir, trochę betonu i asfaltu. Zysk/strata wzniesienia wynosi ok. 300 m Całkowita odległość: 6 km Zysk/strata wzniesienia: 300 m Najwyższy punkt: 178m

Split: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Starym Mieście ze stadionem Poljud

10. Split: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Starym Mieście ze stadionem Poljud

Odkryj Split podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem, aby zobaczyć jedne z najlepszych kulturalnych, społecznych i sportowych atrakcji miasta. Twoja przygoda zaczyna się w centrum miasta, gdzie lokalny przewodnik poprowadzi Cię na przejażdżkę kamiennymi uliczkami Starego Miasta. Poznaj lokalne legendy i historię Splitu, kierując się przez miasto w kierunku parku Sustipan. Położony na stromych klifach nad Morzem Adriatyckim, zatrzymaj się tutaj, aby podziwiać niesamowite widoki na wyspy Čiovo, Brač i Solta. Wybierz się na przejażdżkę po zboczach Parku Leśnego Marjan, aby odkryć wiele ukrytych atrakcji, od galerii i kościołów po piękne plaże. Twoja przygoda trwa dalej na popularnym stadionie piłkarskim „Poljud's Beauty”, na którym znajduje się klub piłkarski Hajduk. Zostaw rowery pod drzwiami i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po stadionie w kształcie muszli, aby dowiedzieć się więcej o historii klubu i jego fanów. Twoja wycieczka kończy się w lokalnym pubie, w którym możesz skosztować jednych z najlepszych chorwackich piw rzemieślniczych.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Marjan Hill, Split

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Marjan Hill, Split: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Marjan Hill, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marjan Hill, Split? Kliknij tutaj.

Marjan Hill, Split: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1302 opinii

Ina była doskonałym przewodnikiem, bardzo dobrze poinformowanym o wszystkich aspektach Splitu i Pałacu. Oprowadziła nas po wszystkich częściach Pałacu i dobrze wypełniła czas. Myślałem, że półtorej godziny trudno będzie wypełnić mały obszar, ale Ina udowodniła, że jest inaczej! Całkowicie polecam tę wycieczkę?

Nasz przewodnik Carla był przyjazny, kompetentny i na czas. Potrafiła poruszać się w tłumie i wskazywała ciekawe rzeczy do zrobienia po trasie. Polecam tę prywatną wycieczkę.

Idealna wycieczka, aby poznać stare miasto Split i pałac. Nasz wspaniały przewodnik, przyjazny i bardzo profesjonalny. Odbyliśmy wycieczkę po angielsku.

Naprawdę podobała mi się ta trasa, dała mi dobry wgląd w Split i jego historię! Może polecić wieczorną wycieczkę, ponieważ ulice nie są tak zatłoczone.

Super miasto z super przewodnikiem. Tanja pokazała nam historię oraz styl życia w Splicie. Wspaniała podróż przez wieki ze wspaniałym przewodnikiem.