Dodaj daty

Marienbrücke

Marienbrücke – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

1. Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: wycieczka premium do zamku Neuschwanstein i Linderhof

2. Z Monachium: wycieczka premium do zamku Neuschwanstein i Linderhof

Wyrusz na malowniczą przejażdżkę do zamku Neuschwanstein i pałacu Linderhof. Ciesz się wstępem bez kolejki. Zachwyć się pięknem niemieckiej wsi i dowiedz się więcej o historii regionu, którą przybliży Ci lokalny przewodnik. Wyrusz o poranku w komfortową podróż z Monachium do pałacu Linderhof, który zwiedzisz w towarzystwie przewodnika. Poznaj dzieje pałacu, a następnie udaj się w kierunku malowniczej miejscowości Oberammergau. Zwiedź miasteczko i wysłuchaj informacji o tradycyjnej sztuce snycerskiej. W południe pokonasz Szlak Romantyczny (Romantische Straße), który wiedzie do zamku Neuschwanstein. Po przybyciu na miejsce zjedz lunch (nie jest on wliczony w cenę) lub od razu udaj się na most pieszy Marienbrücke. W godzinach popołudniowych zwiedzisz zamek Neuschwanstein, po czym zaplanowano relaksującą przejażdżkę z powrotem do Monachium.

Z Monachium: Zamek Neuschwanstein: 1-dniowa wycieczka vanem

3. Z Monachium: Zamek Neuschwanstein: 1-dniowa wycieczka vanem

Spędź dzień w malowniczej Bawarii podczas tej wycieczki vanem z Monachium. Spędź dzień na przejażdżce Romantyczną Szlakiem w Alpach Bawarskich. W drodze do zamku Neuschwanstein miniesz stare, urocze bawarskie wioski i malownicze krajobrazy. Po dotarciu do Neuschwanstein zostaniesz zabrany na wycieczkę z przewodnikiem po zamku, który został zbudowany w XIX wieku w neoromańskim stylu. Pałac stoi na skalistym wzgórzu, z którego roztacza się widok na wioskę Hohenschwangau. Z Marienbridge będziesz mieć zapierające dech w piersiach widoki na zamek. Pałac został zamówiony przez Ludwika II Bawarskiego jako królewskie rekolekcje i na cześć kompozytora Ryszarda Wagnera. Po śmierci Ludwika II pałac został otwarty dla zwiedzających w 1886 roku i obecnie co roku odwiedza go ponad 1,3 miliona gości. Neuschwanstein pojawił się w wielu filmach, a także był używany jako model w Zamku Śpiącej Królewny w Disneylandzie. Przejdziesz przez uroczy wąwóz z kaskadami i wodospadami. W drodze powrotnej zatrzymasz się przy wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kościele Wieskirch, zbudowanym w XVII wieku. Będziesz miał również okazję odwiedzić bawarską farmę serów, gdzie możesz kupić opcjonalny półmisek serów i kiełbas ze świeżo upieczonym chlebem. Ciesz się spektakularnymi, 360-stopniowymi widokami na góry z farmy.

Z Monachium: Wycieczka do Neuschwanstein i Linderhof po hiszpańsku

4. Z Monachium: Wycieczka do Neuschwanstein i Linderhof po hiszpańsku

Przejedź przez przedalpejski region Bawarii do Neuschwanstein, bajkowego zamku zbudowanego przez króla Ludwika II w Hohenschwangau. Będziesz miał okazję podziwiać zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną część pałacu oraz podziwiać spektakularne widoki z Mostu Maryi. Przejedź przez alpejskie doliny w drodze do Linderhof, barokowego klejnotu, który jest jednym z mniejszych pałaców zbudowanych przez Ludwika II. Oprócz zwiedzania pałacu zobaczysz spektakularne ogrody. Jest to wycieczka z przewodnikiem wyłącznie w języku hiszpańskim. Osoby nie mówiące po hiszpańsku nie mogą zarezerwować tej wycieczki.

Z Hohenschwangau: Wycieczka do zamku Neuschwanstein

5. Z Hohenschwangau: Wycieczka do zamku Neuschwanstein

Dzięki biletom wstępu bez kolejki do zamku Neuschwanstein nie będziesz musiał martwić się o czekanie godzinami w kolejce po bilety lub martwić się, że bilety zostaną wyprzedane, gdy przybędziesz na miejsce. Nie musisz martwić się o rezerwację biletów, kolejki. Odbierzemy Cię z wioski Hohenschwangau (u podnóża zamku) i zapewnimy niezapomnianą wycieczkę do majestatycznego zamku Neuschwanstein. (Dzięki usłudze wstępu bez kolejki nie musisz martwić się, że będziesz czekać godzinami na bilety lub że bilety zostaną wyprzedane po przyjeździe). Zostaniesz odebrany w Hohenschwangau". Najpierw jedziemy autobusem wahadłowym do Mostu Marii (Marienbrücke), aby zrobić niesamowite zdjęcia. Następnie przejdziemy do Neuschwanstein (bajkowego zamku) z wycieczką do środka. Dowiedz się o Królu Łabędzi (Ludwiku II), królu Bawarii (1864-1886) i historii zamku Neuschwanstein (zbudowanego w latach 1869-1886). Ponadto z podnóża zamku przejedziemy bryczką konną do wioski Hohenschwangau. Wybierz się na spacer wokół pięknego jeziora Alpsee.

Z Monachium: Prywatna jednodniowa wycieczka do zamku Neuschwanstein

6. Z Monachium: Prywatna jednodniowa wycieczka do zamku Neuschwanstein

Odkryj magię Neuschwanstein, bajkowego zamku króla Ludwika II Bawarskiego, podczas tej niezapomnianej 8-godzinnej wycieczki. Położone w sercu majestatycznych Alp Bawarskich Neuschwanstein to obowiązkowy punkt dla każdego podróżnika. Twoja wycieczka zaczyna się od wygodnej i malowniczej jazdy z Monachium do Hohenschwangau, małego miasteczka pod zamkiem Neuschwanstein. Po drodze będziesz miał okazję podziwiać falujące wzgórza Bawarii i uchwycić zapierające dech w piersiach widoki swoim aparatem. Będąc w Hohenschwangau, będziesz mieć czas na zwiedzanie jego uroczych sklepów, spokojnego jeziora Alpsee i terenów wokół mniejszego zamku Hohenschwangau. Następnie czas na wspinaczkę na Neuschwanstein. Twój kierowca-przewodnik (lub oddzielny kierowca i przewodnik) podzieli się historią króla Ludwika II Bawarskiego i historią zamku po drodze. Dla osób mających problemy z poruszaniem się dostępny jest autobus wahadłowy do Marienbrücke. Po przybyciu do Neuschwanstein najpierw odwiedzisz Marienbrücke, wiszący most, z którego roztacza się wspaniały widok zarówno na pałac, jak i okolicę. Następnie zostaniesz zabrany na wycieczkę po bogatym, inspirowanym mitami wnętrzu pałacu. Po wycieczce będziesz mieć czas na zakupy pamiątek i przerwę. Na koniec zostaniesz odwieziony z powrotem do Monachium, gdzie Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył w drodze do hotelu lub do wcześniej ustalonego punktu wysiadania. Pamiętaj, że tylko pracownicy Neuschwanstein mogą oprowadzać po zamku, a otrzymasz audioprzewodnik. W przypadku tej wycieczki możesz wybrać opcję z przewodnikiem-kierowcą lub osobnym kierowcą i przewodnikiem. Nasi przewodnicy dla kierowców są dobrze zorientowani w historii i mogą zapewnić odpowiedni przegląd. W przypadku bardziej dogłębnej wycieczki zalecamy zarezerwowanie opcji z oddzielnym kierowcą i profesjonalnym lokalnym przewodnikiem.

Z Monachium: jednodniowa wycieczka do pałaców Neuschwanstein i Linderhof

7. Z Monachium: jednodniowa wycieczka do pałaców Neuschwanstein i Linderhof

Wyrusz w magiczną podróż, aby odkryć architektoniczne arcydzieła króla Ludwika II, szalonego króla Bawarii. Ciesz się komfortem prywatnego pojazdu, odwiedzając pałace Neuschwanstein i Linderhof podczas jednodniowej wycieczki z Monachium. Twój przewodnik przywita Cię w hotelu w Monachium lub w umówionym wcześniej miejscu spotkania i poprowadzi przez malownicze pola uprawne do Alp Niemieckich. Przygotuj się na uchwycenie wspaniałych widoków podczas około 2-godzinnej jazdy. Po przybyciu do Hohenschwangau poświęć trochę czasu na zwiedzanie uroczych sklepów, spokojnego jeziora Alpsee i uroczych terenów zamku Hohenschwangau. Wspinaj się w kierunku Neuschwanstein, podziwiając po drodze zapierające dech w piersiach widoki. Dla osób mających problemy z poruszaniem się dostępny jest autobus wahadłowy. Przed wejściem do pałacu odwiedź Marienbrücke, wiszący most z zapierającymi dech w piersiach widokami zarówno na pałac, jak i otaczający go krajobraz. Wybierz się na wycieczkę po wystawnych wnętrzach pałacu, z czasem na zakupy pamiątek i przerwą po zwiedzaniu. Następnie odwiedź Linderhof, najmniejszy i jedyny ukończony pałac króla Ludwika II, inspirowany pałacem wersalskim. Wybierz się na krótką wycieczkę po wnętrzach pałacu i przespaceruj się po jego wspaniałych ogrodach, uważanych za jeden z najwspanialszych przykładów historyzującej architektury ogrodowej. Twój przewodnik opowie historię króla Ludwika II, jego ekscentryczności i tajemnicy otaczającej jego śmierć. Po zakończeniu wycieczki przewodnik zawiezie Cię z powrotem do Monachium i odprowadzi do hotelu lub wcześniej umówionego punktu wysiadania. Pamiętaj, że tylko pracownicy Neuschwanstein i Linderhof mogą oprowadzać po zamkach, a otrzymasz audioprzewodnik. W przypadku tej wycieczki możesz wybrać opcję z przewodnikiem-kierowcą lub osobnym kierowcą i przewodnikiem. Nasi przewodnicy dla kierowców są dobrze zorientowani w historii i mogą zapewnić odpowiedni przegląd. W przypadku bardziej dogłębnej wycieczki zalecamy zarezerwowanie opcji z oddzielnym kierowcą i profesjonalnym lokalnym przewodnikiem.

Prywatna wycieczka do zamku Neuschwanstein w Mercedes Van z MUC

8. Prywatna wycieczka do zamku Neuschwanstein w Mercedes Van z MUC

Udaj się do zamku Neuschwanstein podczas prywatnej całodniowej wycieczki z Monachium, która zapewni Ci spersonalizowaną uwagę i możliwość podróżowania we własnym tempie. Usiądź wygodnie i ciesz się płynną jazdą luksusowym pojazdem, podziwiaj krajobrazy i słuchaj komentarzy z przewodnikiem na temat drogi tam i z powrotem. Odwiedź zamek Neuschwanstein i zwiedzaj go samodzielnie, a następnie zatrzymaj się w innych lokalnych atrakcjach, takich jak pałac Linderhof, lub zatrzymaj się na lokalny lunch.

Monachium: Zamek Neuschwanstein i nie tylko - prywatna wycieczka

9. Monachium: Zamek Neuschwanstein i nie tylko - prywatna wycieczka

Twój prywatny przewodnik odbierze Cię z hotelu w Monachium i pojedziemy do wioski Hohenschwangau. Na początek przejedziemy promem do Mostu Marii (Marienbrücke), aby zrobić niesamowite zdjęcia. Następnie przejdziemy do Neuschwanstein (bajkowego zamku) z wycieczką do środka. Dowiesz się o Królu Łabędzi (Ludwig II), królu Bawarii (1864-1886). I historię zamku Neuschwanstein (został zbudowany w latach 1869-1886). Następnie, z podnóża zamku, pojedziesz bryczką konną do wioski Hohenschwangau. Później jedziemy do malowniczej wioski Oberammergau, gdzie znajduje się oryginalna Pasja rozpoczęta w 1634 roku. Ta mała historyczna wioska słynie z rzeźbienia w drewnie i wielu obrazów domowych i nie tylko. Czas wolny na lunch i zakupy. Nasz następny przystanek: Opactwo Ettal, położone w małej wiosce Ettal u podnóża Alp Bawarskich, to imponująca barokowa budowla, której nie można przegapić podczas zwiedzania południowej Bawarii. Odwiedź piękne opactwo Ettal, założone w 1330 roku przez cesarza Ludwika Bawarskiego dla grupy rycerzy i wspólnoty mnichów benedyktyńskich. Będziesz świadkiem życia mnichów benedyktyńskich, którzy nadal tam mieszkają. Następnie pojedziemy z powrotem do Twojego hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Marienbrücke: najlepsze atrakcje w pobliżu

Marienbrücke: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marienbrücke? Kliknij tutaj.

Marienbrücke: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(1963 recenzji)

Nasi przewodnicy byli po prostu wyjątkowi. Tyle informacji, ale ciekawy materiał, a nie tylko informacja dla samej informacji. Dojazd był łatwy, a przez cały czas towarzyszył nam pełny śnieg. Niektórzy ludzie będą narzekać, ponieważ nie widzieli dobrze wież i nie mogli dostać się na most, ale pomyśleliśmy, że tak było lepiej

Niesamowite przeżycie. Przewodnik Thomas był doskonały i wyjaśnił wszystko z takim entuzjazmem, że chciałeś słuchać każdego jego słowa. Naprawdę miło jest widzieć kogoś, kto wyraźnie kocha to, co robi. Zamek i okolica były magiczne i warte odwiedzenia.

Mat jest świetnym przewodnikiem,wspaniale opowiadał o historii zamku i Bawarii. Sama podróż bardzo komfortowa,jest czas na zdjęcia na punkcie widokowym,a sam zamek w środku i na zewnątrz zachwyca,warto!

Jak dobrze. Taki dobry stosunek jakości do ceny. Jacquie i Errol byli fantastyczni. Miałem niesamowity dzień. Jedyne, co by mi się podobało, to więcej czasu w każdym miejscu, ale ode mnie 10 na 10

Wycieczka była fajna dzięki Jeremy’emu, naszemu przewodnikowi dnia. Jest to męczące, ponieważ wiąże się z dużą ilością wędrówek pod górę. Ale sceneria zimą jest fantastyczna.