Manapouri – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Manapouri: Jednodniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

1. Z Manapouri: Jednodniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

Spędź dzień w odległej dziczy Doubtful Sound, położonej w sercu Parku Narodowego Fiordland i trzy razy dłuższej niż Milford Sound. Samodzielny przejazd do Manapouri i rejs statkiem po malowniczym jeziorze Manapouri, a następnie przejazd autobusem przez przełęcz Wilmot. Zatrzymaj się na trasie, aby zobaczyć gęsty las deszczowy Fiordland. W Deep Cove wsiądź do Patea Explorer, specjalnie zbudowanego katamaranu, na 3-godzinny rejs po Doubtful Sound. Zobacz wodospady, lasy deszczowe i góry podczas rejsu. Możesz zobaczyć stada delfinów butlonosych, kolonię fok przy ujściu fiordu, a nawet rzadkie pingwiny czubate z Fiordlandu. Podczas rejsu kompetentni przewodnicy przyrody zapewnią pouczający komentarz. Kiedy pada deszcz w Fiordland, krajobraz jest dramatyczny - skalne ściany strumieni z wodospadami, mgła unosi się wokół szczytów gór, a rzeki i strumienie szaleją. Z suchego, wygodnego punktu obserwacyjnego na pokładzie autobusu lub statku ten krajobraz jest spektakularny. Przygotuj się na opady deszczu podczas wizyty. Wielu mówi, że nie widziałeś Fiordland, chyba że widziałeś go w deszczu. Pod koniec wycieczki wróć do punktu początkowego.

Z Queenstown: Jednodniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

2. Z Queenstown: Jednodniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

Odwiedź Doubtful Sound podczas całodniowej wycieczki z Queenstown. Wsiądź do luksusowego autobusu i podróżuj wzdłuż brzegów jeziora Wakatipu, przez pagórkowaty krajobraz do Manapouri. Po drodze słuchaj pouczających komentarzy kierowcy. Z Manapouri popłyń w rejs po krystalicznie czystych wodach jeziora Manapouri do West Arm. Następnie wsiądź do autokaru i przejedź alpejską trasą przez przełęcz Wilmot przez jedne z najgęstszych lasów deszczowych w Parku Narodowym Fiordland. Po dotarciu do Deep Cove wejdź na pokład nowoczesnego katamaranu i wyrusz w 3-godzinny rejs, odkrywając szlaki wodne tego spokojnego i odosobnionego fiordu. Zobacz wodospady, lasy deszczowe, góry i dziką przyrodę. Twoi kompetentni przewodnicy przyrody zapewnią Ci wciągające i pouczające komentarze przez cały czas. Po wyłączeniu silników statku usłyszysz dźwięk ciszy. Przeżyj unoszenie się na fiordzie, gdzie tylko szum wodospadów i śpiew ptaków przerywają ciszę. Zabierz własny lunch lub kup przekąski na pokładzie w kawiarniach statku. Jeśli chcesz zamówić lunch w formie pikniku, skontaktuj się bezpośrednio z organizatorem atrakcji po dokonaniu rezerwacji. Kiedy pada deszcz w Fiordland, krajobraz jest szczególnie dramatyczny. Sceneria jest spektakularna, a z punktu obserwacyjnego na katamaranie pozostaniesz suchy i wygodny. Pod koniec rejsu wróć autokarem przez przełęcz Wilmot i popłyń przez jezioro Manapouri przed powrotem autobusem do Queenstown.

Te Anau: naturalne punkty orientacyjne i wycieczka po Władcy Pierścieni

3. Te Anau: naturalne punkty orientacyjne i wycieczka po Władcy Pierścieni

Ta jednodniowa wycieczka w małej grupie, w pełni z przewodnikiem, łączy najważniejsze atrakcje Te Anau z doświadczeniem Władcy Pierścieni i możliwością dodania niektórych niesamowitych atrakcji w niektórych obszarach, dzięki czemu jest to najlepszy sposób na poznanie oszałamiającego Te Anau. Plan podróży: 1.Te Anau – wycieczka rozpoczyna się od odbioru z hotelu i udania się do ulubionego miejsca na wspaniałe zdjęcia jeziora Te Anau. 2. Te Anau Bird Sanctuary - Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i zobacz jedne z najrzadszych ptaków w kraju, w tym Takahe i Kaka. Poznaj te zwierzęta i lokalne środowisko, odkrywając ten zasób Te Anau. 3. Martwe Bagna — kontynuujemy podróż do naszej pierwszej słynnej atrakcji Władcy Pierścieni, punktu widokowego z widokiem na Martwe Bagna. Stąd możesz zobaczyć, jak Frodo i Sam brnęli przez błoto, próbując dostać się do Mordoru. 4.Rainbow Reach – Odwiedź miejsce uwielbiane przez turystów, fanów Władcy Pierścieni i mieszkańców, Rainbow Reach. Most linowy nad oszałamiającą rzeką Waiau (znaną w LOTR jako Anduina) prowadzi do początku Trasy Keplera i jednego z pięknych lasów Parku Narodowego Fiordland. Posłuchaj historii LOTR i dowiedz się o niesamowitej różnorodności biologicznej w parku. 5. Jezioro Manapouri – Podążaj wzdłuż rzeki od Rainbow Reach do jednego z najsłynniejszych jezior Nowej Zelandii, jeziora Manapouri. Brama do Doubtful Sound, spędź trochę czasu na zwiedzaniu brzegów tego krystalicznie czystego jeziora i posłuchaj o jego historii, w tym o budowie tamy wodnej Manapouri, największej w kraju. Gdy już się rozejrzysz, jest to dobry moment na krótką przerwę w jednej z lokalnych kawiarni. 6.Mavora Lakes - Wyjeżdżając z Manapouri kierujemy się do jednego z najsłynniejszych zabytków LOTR i ukrytej perełki regionu Mavora Lakes. Zobacz niesamowite krajobrazy, a także kilka słynnych miejsc, w których kręcono LOTR, w tym dwa miejsca bitew orków, gdzie Pippin i Merry wkraczają do lasu Fangorn, aby uciec przed orkami, oraz gdzie Frodo i Sam opuszczają Drużynę Pierścienia i przekraczają jezioro. To miejsce jest rajem zarówno dla miłośników przyrody, jak i fanów LOTR, podczas gdy tutaj będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie, zjedzenie lunchu lub skorzystanie z naszych rekwizytów i odtworzenie niektórych scen filmowych. 7. Te Anau - niestety wycieczka dobiega końca, gdy wracamy do Te Anau, ale Twoja przygoda nie powinna się tam kończyć. Chociaż miejsca, które odwiedzisz, są naprawdę spektakularne, wierzymy, że to nasze małe grupy, pełni pasji przewodnicy, podróż i drobne szczegóły wyróżniają nasze wycieczki. Tajne przystanki, oglądanie dzikiej przyrody, specjalnie zaprojektowane pojazdy i wiele innych miłych niespodzianek sprawiają, że nasze wycieczki są niezapomnianym przeżyciem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Manapouri

Manapouri
Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Manapouri: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Manapouri: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Manapouri? Kliknij tutaj.