Atrakcje i wycieczki
Manapouri

Manapouri

Manapouri – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Manapouri: 1-dniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

Z Manapouri: 1-dniowa wycieczka Premium Doubtful Sound Wilderness

Uwaga: tymczasowa opcja 10 rano dodana w celu umożliwienia odwiedzin większej liczbie gości będzie krótszą podróżą w obie strony: 5 godzin 45 minut (w tym 2-godzinny rejs Doubtful Sound Inner Fiords), w porównaniu z 7-godzinnym rejsem w obie strony (w tym 3-godzinny rejs Doubtful Sound). Spędź dzień w odległej dziczy Doubtful Sound, położonej w samym sercu Parku Narodowego Fiordland i trzy razy dłuższej niż Milford Sound. Samodzielnie dojedź do Manapouri i popłyń w rejs po malowniczym jeziorze Manapouri, a następnie wybierz się na wycieczkę autobusem przez przełęcz Wilmot. Zatrzymaj się po drodze, aby doświadczyć gęstego lasu deszczowego Fiordland. W Deep Cove wejdź na pokład Patea Explorer, specjalnie zbudowanego katamaranu, na 3-godzinny rejs po Doubtful Sound. Podczas rejsu zobaczysz wodospady, lasy deszczowe i góry. Możesz dostrzec stado delfinów butlonosych, kolonię fok futerkowych u ujścia fiordu, a nawet rzadkie pingwiny czubate Fiordland. Podczas rejsu doświadczeni przewodnicy przyrodniczy zapewnią Ci pouczający komentarz. Kiedy w Fiordlandzie pada deszcz, krajobraz jest dramatyczny - skalne ściany spływają wodospadami, mgła unosi się wokół szczytów gór, a rzeki i strumienie szaleją. Z suchego, wygodnego punktu widokowego na pokładzie autobusu lub statku krajobraz ten jest spektakularny. Przygotuj się na opady deszczu podczas wizyty. Wielu twierdzi, że nie widziałeś Fiordlandu, jeśli nie widziałeś go w deszczu. Po zakończeniu wycieczki wróć do punktu wyjścia.

Z Queenstown: Wycieczka 1-dniowa Doubtful Sound Wilderness

Z Queenstown: Wycieczka 1-dniowa Doubtful Sound Wilderness

Odwiedź Doubtful Sound podczas 1-dniowej wycieczki z Queenstown. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, a my zajmiemy się Twoją podróżą do tego wspaniałego, odległego regionu Parku Narodowego Fiordland. Na początek wsiądź do luksusowego autobusu i podróżuj wzdłuż brzegów jeziora Wakatipu, przez pofałdowaną okolicę do Manapouri. Ciesz się pouczającymi komentarzami po drodze od swojego kierowcy. Z Manapouri popłyń przez krystaliczne wody jeziora Manapouri do West Arm. Następnie wsiądź do autokaru, aby przekroczyć oszałamiającą alpejską trasę Wilmot Pass, przez jedne z najgęstszych lasów deszczowych Parku Narodowego Fiordland. Po dotarciu do Deep Cove wejdź na pokład Patea Explorer na 3-godzinny rejs, odkrywając drogi wodne tego spokojnego i odizolowanego fiordu. Zobacz wodospady, lasy deszczowe, góry i dziką przyrodę. Kiedy w Fiordland pada deszcz, krajobraz jest szczególnie dramatyczny, a Twoi kompetentni przewodnicy przyrodniczy zapewnią Ci wciągający i pouczający komentarz przez cały czas. Doświadcz unoszenia się na fiordzie, z jedynie szumem wodospadów i śpiewem ptaków, aby przerwać ciszę. Przynieś własny lunch lub kup napoje i przekąski na pokładzie w kawiarni na statku. Po zakończeniu rejsu wróć autokarem przez Wilmot Pass i przepłyń przez jezioro Manapouri przed podróżą autobusem z powrotem do Queenstown.

Z Manapouri: nocny rejs „Doubtful Sound”.

Z Manapouri: nocny rejs „Doubtful Sound”.

Twórz wspomnienia na całe życie, doświadczając dziewiczego piękna Doubtful Sound na pokładzie nocnego rejsu, który obejmuje 3-daniową kolację i pełne śniadanie, komentarz na żywo prowadzony przez doświadczonego przewodnika przyrodniczego, wycieczki wodne po wybrzeżu i nowoczesne udogodnienia zapewniające maksymalny komfort. Rozpocznij niezapomnianą podróż w Manapouri krótkim rejsem po jeziorze Manapouri. Następnie autokar zabierze Cię przez przełęcz Wilmot, podróżując subalpejską drogą przez gęsty las deszczowy. Dotrzyj do Deep Cove, spotkaj się z załogą, a następnie wejdź na majestatyczny statek Wanderer. Podziwiaj unikalny projekt Wanderera, który nawiązuje do estetyki tradycyjnej łodzi, łącząc urok starego świata z nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak przestronne tarasy widokowe, salon jadalny z w pełni licencjonowanym barem oraz salon obserwacyjny. Rejs przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów Nowej Zelandii i słuchaj, jak doświadczony przewodnik przyrodniczy na łodzi udziela komentarzy, dzięki czemu niczego nie przeoczysz, niezależnie od tego, czy będzie to stado delfinów zamieszkujących tę wyspę, fok czy rzadkich pingwinów, które możesz spotkać. Po rzuceniu kotwicy w osłoniętej zatoce możesz wybrać się na eksplorację wybrzeża kajakiem lub łodzią lub po prostu zrelaksować się na pokładzie. Dla żądnych przygód jest nawet szansa na pływanie. Zjedz wieczorem pyszną trzydaniową kolację, która jest przygotowywana przez pokładowego szefa kuchni i serwowana w salonie. Spotkaj się z innymi podróżnikami, skosztuj wybornych win w licencjonowanym barze, a jeśli wieczorem niebo będzie czyste, spędź trochę czasu na górnym pokładzie, podziwiając gwiazdy. Rozpocznij następny dzień obfitym śniadaniem na ciepło i przygotuj się na resztę poranka, odkrywając inne części fiordu. Na koniec wrócisz do Deep Cove, a następnie udasz się z powrotem do Manapouri.

Te Anau: naturalne punkty orientacyjne i wycieczka po Władcy Pierścieni

Te Anau: naturalne punkty orientacyjne i wycieczka po Władcy Pierścieni

Ta jednodniowa wycieczka w małej grupie, w pełni z przewodnikiem, łączy najważniejsze atrakcje Te Anau z doświadczeniem Władcy Pierścieni i możliwością dodania niektórych niesamowitych atrakcji w niektórych obszarach, dzięki czemu jest to najlepszy sposób na poznanie oszałamiającego Te Anau. Plan podróży: 1.Te Anau – wycieczka rozpoczyna się od odbioru z hotelu i udania się do ulubionego miejsca na wspaniałe zdjęcia jeziora Te Anau. 2. Te Anau Bird Sanctuary - Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i zobacz jedne z najrzadszych ptaków w kraju, w tym Takahe i Kaka. Poznaj te zwierzęta i lokalne środowisko, odkrywając ten zasób Te Anau. 3. Martwe Bagna — kontynuujemy podróż do naszej pierwszej słynnej atrakcji Władcy Pierścieni, punktu widokowego z widokiem na Martwe Bagna. Stąd możesz zobaczyć, jak Frodo i Sam brnęli przez błoto, próbując dostać się do Mordoru. 4.Rainbow Reach – Odwiedź miejsce uwielbiane przez turystów, fanów Władcy Pierścieni i mieszkańców, Rainbow Reach. Most linowy nad oszałamiającą rzeką Waiau (znaną w LOTR jako Anduina) prowadzi do początku Trasy Keplera i jednego z pięknych lasów Parku Narodowego Fiordland. Posłuchaj historii LOTR i dowiedz się o niesamowitej różnorodności biologicznej w parku. 5. Jezioro Manapouri – Podążaj wzdłuż rzeki od Rainbow Reach do jednego z najsłynniejszych jezior Nowej Zelandii, jeziora Manapouri. Brama do Doubtful Sound, spędź trochę czasu na zwiedzaniu brzegów tego krystalicznie czystego jeziora i posłuchaj o jego historii, w tym o budowie tamy wodnej Manapouri, największej w kraju. Gdy już się rozejrzysz, jest to dobry moment na krótką przerwę w jednej z lokalnych kawiarni. 6.Mavora Lakes - Wyjeżdżając z Manapouri kierujemy się do jednego z najsłynniejszych zabytków LOTR i ukrytej perełki regionu Mavora Lakes. Zobacz niesamowite krajobrazy, a także kilka słynnych miejsc, w których kręcono LOTR, w tym dwa miejsca bitew orków, gdzie Pippin i Merry wkraczają do lasu Fangorn, aby uciec przed orkami, oraz gdzie Frodo i Sam opuszczają Drużynę Pierścienia i przekraczają jezioro. To miejsce jest rajem zarówno dla miłośników przyrody, jak i fanów LOTR, podczas gdy tutaj będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie, zjedzenie lunchu lub skorzystanie z naszych rekwizytów i odtworzenie niektórych scen filmowych. 7. Te Anau - niestety wycieczka dobiega końca, gdy wracamy do Te Anau, ale Twoja przygoda nie powinna się tam kończyć. Chociaż miejsca, które odwiedzisz, są naprawdę spektakularne, wierzymy, że to nasze małe grupy, pełni pasji przewodnicy, podróż i drobne szczegóły wyróżniają nasze wycieczki. Tajne przystanki, oglądanie dzikiej przyrody, specjalnie zaprojektowane pojazdy i wiele innych miłych niespodzianek sprawiają, że nasze wycieczki są niezapomnianym przeżyciem.

Często zadawane pytania dotyczące: Manapouri

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Manapouri

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Manapouri to:

Manapouri – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Manapouri: Wycieczki i bilety

Nowa Zelandia: Ciekawe miejsca

Manapouri: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Manapouri? Kliknij tutaj.

Manapouri: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(474 recenzji)