Wycieczka całodniowa

Z Malty: całodniowy rejs na wyspę Gozo i świątynie Ġgantija

Organizator atrakcji: Robert Arrigo & Sons Limited

Z Malty: całodniowy rejs na wyspę Gozo i świątynie Ġgantija

Organizator atrakcji: Robert Arrigo & Sons Limited
Prawie wyprzedane

Od 320,90 zł za osobę

Prawie wyprzedane

Zobacz najpiękniejsze atrakcje Gozo, takie jak Dwejra, cytadela w Rabacie czy starożytne świątynie Ggantija i poznaj ciekawe legendy, m.in. o 7-letnim pobycie Odyseusza w tym miejscu.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 9 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański
Odbiór wliczony w cenę
Poczekaj na zewnątrz na swój transport, obok głównych drzwi wejściowych do wyznaczonego hotelu. W przypadku innych miejsc odbioru, które nie są hotelami, organizator atrakcji wyśle Ci wiadomość e-mail z informacją, gdzie musisz czekać na odbiór.

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź znajdujące się na liście UNESCO świątynie Ggantija
 • Zobacz cytadelę w Rabacie – starożytną stolicę wyspy
 • Przespaceruj się po malowniczej zatoce Xlendi
 • Odkryj fascynujące naturalne piękno „morza wewnętrznego” w Dwejrze
Pełny opis

W ramach tej całodniowej wycieczki poznasz wspaniałe dziedzictwo wyspy Gozo, odwiedzisz najważniejsze zabytki i odkryjesz ukryte skarby, rozkoszując się imponującym pięknem i charakterystycznym urokiem, jaki ma do zaoferowania ta maleńka wyspa. 

Wycieczka zaczyna się od 20-minutowej przeprawy promowej na Gozo, podczas której zaczniesz odczuwać wyjątkową atmosferę wyspy.

Pierwszym przystankiem są megalityczne świątynie Ġgantija, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To imponujące stanowisko archeologiczne datowane jest na lata między 3600 a 3200 przed naszą erą i uważane jest za najstarszy wolnostojący pomnik na świecie, wyprzedzając tym samym Stonehenge w Anglii i piramidy egipskie.

„Ggantija” wywodzi się od maltańskiego słowa oznaczającego giganta („ggant”), ponieważ wierzono, że miejsce to zostało zbudowane przez rasę gigantów. 

Ten mit ma sens, albowiem świątynie są zbudowane z megalitów (masywnych bloków wapiennych) liczących ponad 5 metrów długości i ważących ponad 50 ton. Następnie udaj się w kierunku średniowiecznego ufortyfikowanego miasta, znanego lokalnie jako „Cittadella” (Cytadela). 

Leży ono w stolicy Gozo (Rabat) i wyróżnia się charakterystyczną panoramą i imponującą architekturą wojskową. Jest to główna atrakcja wyspy, widoczna z każdego jej zakątku.

Kolejnym przystankiem będzie wspaniała zatoka Xlendi Bay, położona na końcu głębokiego, bujnego wąwozu, który kiedyś był korytem rzeki, i otoczona malowniczymi stromymi klifami. Zatoka jest na liście obowiązkowych punktów programu większości wycieczek na wyspę. 

Mała, ale tętniąca życiem promenada Xlendi jest pełna ludzi przez cały dzień. Działa przy niej wiele kawiarni i restauracji oraz sklepów z pamiątkami. W zatoce Xlendi Bay latem dostępnych jest wiele atrakcji, ale jednocześnie jest ona oazą spokoju, nawet w szczycie sezonu.

Ostatnim przystankiem będzie Dwejra. Ten położony na zachodnim brzegu wyspy Gozo obszar jest geologicznym i ekologicznym rajem. Okolica ta stanowi mieszankę geologii, krajobrazu, fauny, środowisk życia, linii brzegowej, krajobrazów morskich, archeologii, flory i historii.

Dwejra znana jest również z tzw. „morza wewnętrznego”, czyli małej zatoki otoczonej wysokimi klifami i połączonej imponującym, 65-metrowym naturalnym tunelem, który otwiera się na otwarte morze. Jest to naprawdę fascynującą naturalna formacja, która wywołuje podziw i pozostawia niesamowite wrażenia.

Po dniu pełnym wrażeń wsiądź ponownie na prom i wróć do swojego hotelu na Malcie.

Wliczone w cenę
 • Odbiór i dowóz do hotelu
 • Cały transport klimatyzowanym autobusem lub autokarem
 • Bilety promowe Gozo w obie strony
 • Licencjonowany przewodnik
 • Wstęp do megalitycznych świątyń Ggantija
 • Wstęp do średniowiecznej twierdzy Cytadela
 • Obiad w tym kieliszek wina
 • Wszelkie dodatkowe napoje spożywane podczas lunchu
 • Opcjonalna wycieczka łodzią po zatoce Dwejra (płatna na miejscu)
 • Wskazówki (opcjonalnie)
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi
 • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Wygodne obuwie
 • Gotówka

Niedozwolone

 • Zwierzęta

Co trzeba wiedzieć

 • Rejs statkiem po zatoce Dwejra jest opcjonalny (płatny na miejscu) i zawsze zależy od warunków pogodowych
 • Godzina podana na stronie internetowej/bilecie/bilecie to przybliżona godzina rozpoczęcia atrakcji, a nie godzina odbioru z Twojej lokalizacji. Organizator zajęć wyśle Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem godziny i miejsca odbioru
 •  Wycieczka będzie prowadzona w języku, który zarezerwowałeś; należy jednak pamiętać, że w zależności od okoliczności operacyjnych komentarz może być dostarczony przez wielojęzyczny przewodnik
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,2 /5

na podstawie 513 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,4/5
 • Transport
  4,3/5
 • Jakość/cena
  4,1/5
 • Bezpieczeństwo
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Bardzo ciekawa i urozmaicona trasa. Szczególnie podobała mi się wycieczka łodzią po „morzu śródlądowym i jaskiniach”. Został odebrany w kilka sekund. Kiedy dotarliśmy na prom i przewodnicy umieścili nas w niewłaściwej grupie językowej, ale bez problemu się przełączyli! Bardzo dobry przewodnik, który był bardzo kompetentny, miły i przystojny. Dobry, dobrze zorganizowany i przyjemny lunch. Działało świetnie, mimo że byliśmy dużą grupą.

Czytaj dalej

17 września 2022

Wycieczka jest naprawdę dobrze zorganizowana i pozwala zobaczyć wszystkie główne atrakcje Gozo w jeden dzień. Nasz przewodnik Jos był naprawdę bardzo dobry zarówno w wyjaśnianiu różnych odwiedzanych miejsc, jak i udzielaniu innych informacji na temat historii archipelagu maltańskiego, jego tradycji i języka. Transfery autobusem i promem były idealne. Mieliśmy też trochę wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie Cytadeli i nawet w takim przypadku przewodnik doradził nam, co warto zobaczyć. To był idealny dzień, głównie dzięki przewodnikowi!

Czytaj dalej

4 września 2022

Nie zaczęło się zbyt dobrze. Musieliśmy czekać 50 minut na odbiór, co nie było zabawne. Potem jechaliśmy (lecimy!) w kierunku portu promowego, żeby złapać prom, który przegapiliśmy, więc musieliśmy czekać kolejne 30 minut na kolejne. Przewodnik był miły i pomocny, ale harmonogram był bardzo napięty, więc nie mogliśmy spędzać dużo czasu na lokalizacjach - cały czas byliśmy w pośpiechu. Widoki były jednak niesamowite i warte zobaczenia.

Czytaj dalej

27 lipca 2022

Numer identyfikacyjny produktu: 15673