Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Malmo

Malmo – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lund i Malmö: 1-dniowa wycieczka po miastach w 2 krajach

1. Lund i Malmö: 1-dniowa wycieczka po miastach w 2 krajach

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem z Kopenhagi do zabytkowych miast Malmo i Lund w Szwecji. Odwiedź zamek Hamleta, skorzystaj z czasu wolnego w mieście Helsingør, popłyń statkiem przez cieśninę Sund i zwiedź katedrę w Lund, a następnie zrób zakupy w Malmo. Rozpocznij swój dzień pełen przygód od spotkania z lokalnym przewodnikiem przed hotelem Grand. Po krótkim spotkaniu i powitaniu wejdź do wygodnego pojazdu i wyrusz w swoją podróż. Pierwszym punktem wycieczki będzie wizyta w zamku Hamleta. Następnie udasz się na malowniczą przejażdżkę nadmorską drogą Strandvejen, która doprowadzi Cię do czarującego starego miasta Helsingør. Poświęc czas wolny na spacer ulicami tego pięknego miasta, po czym wejdź na pokład statku płynącego do Szwecji.  Przepłyniesz przez cieśninę Sund i dopłyniesz do brzegów Szwecji. Po przyjeździe do Szwecji udasz się w przejażdżkę malowniczymi drogami krajowymi, które doprowadzą Cię do starożytnego miasta Lund. Odwiedź tamtejszą katedrę. Za świątynią znajdują się uliczki z domami pochodzącymi z 1700 roku. Kontynuuj podróż do Malmö, gdzie będziesz mieć czas wolny na zakupy. Ze względu na niższe podatki od zakupu w szwedzkich sklepach można znaleźć doskonałe okazje. Zakończ wycieczkę w Kopenhadze, przekraczając w drodze powrotnej imponujący most nad Sundem.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

2. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Kopenhaga: Wycieczka przez most nad Sundem do Lund i Malmö

3. Kopenhaga: Wycieczka przez most nad Sundem do Lund i Malmö

Podziwiaj imponujący most Øresund, jeden z najdłuższych mostów w Europie, podczas podróży z Kopenhagi do Szwecji. Odkryj historyczne miasto Lund i wykorzystaj swój czas w Malmö, trzecim co do wielkości mieście Szwecji. Rozpocznij swoją wycieczkę w hotelu Astoria w Kopenhadze i przejedź przez most Øresund. Udaj się do Lund, miasta tak starego, że sięga co najmniej epoki Wikingów. Odkryj katedrę w Lund, której budowę ukończono w 1145 roku, i odkryj otaczające ją maleńkie, brukowane uliczki. Następnie udaj się z powrotem na południe do Malmö i zdecyduj, jak spędzisz czas. Znajdź swoje położenie z przewodnikiem na największym placu w Malmö, Stortorget, co odpowiednio oznacza Wielki Plac. Zjedz posiłek w jednej z najpopularniejszych restauracji w Malmö w Lilletorget lub Little Square, położonym tuż za Stortoget. Ciesz się paryską atmosferą i zobacz zabytkowe budynki oraz zabytkową budkę telefoniczną. Lub udaj się w kierunku północno-zachodniej części Stortoget, aby dotrzeć do Sodergatan, głównej ulicy handlowej i deptaka w Malmö. Kupuj w domu towarowym Ahlens lub w wielu innych sklepach z wysokiej jakości odzieżą. Zajrzyj też do Stora Nygatan na drugim końcu Sodergatan, gdzie znajdziesz centrum handlowe Hansa. Jeśli interesuje Cię kultura, wybierz spośród wielu muzeów. Poczuj współczesność w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Malmö lub zanurz się w historii w Muzeum Historii Naturalnej w Malmö. Ten ostatni znajduje się na zamku Malmöhus, który pochodzi z renesansu i jest także siedzibą Muzeum Sztuki Malmö, którego zbiory obejmują okres od XVI do XX wieku. Na koniec podziwiaj Turning Torso w Malmö, najwyższy budynek w Skandynawii, zanim wrócisz do Kopenhagi. Należy pamiętać, że wejście do Turning Torso nie jest możliwe, a wstęp do muzeów w Malmö nie jest uwzględniony w wycieczce.

Malmö: najważniejsze wycieczki piesze po Starym Mieście z przewodnikiem

4. Malmö: najważniejsze wycieczki piesze po Starym Mieście z przewodnikiem

Wycieczka rozpoczyna się na stacji kolejowej i prowadzi najpierw do bardzo popularnego miejsca do robienia zdjęć w Malmö, czyli latarni morskiej, a następnie udaje się do najstarszego budynku w Malmö, kościoła św. Piotra, i dalej do Teatru Miejskiego w Malmö. Szczególnie warto zobaczyć salę teatralną, która została zbudowana jako hipodrom w 1899 roku. Trasa prowadzi przez historyczne pasaże handlowe do historycznego rynku Stortorget, a następnie udaje się do ratusza i do serca Gamla Staden, starego miasta Malmö. Życie tu tętni, gdyż Lilla Torg to także popularne miejsce rozrywki. Odwiedzisz Gustav, popularny plac wśród mieszkańców i turystów, a następnie obejrzysz buty na moście i odwiedzisz kota na schodach. Kontynuuj wzdłuż kanału do zamku Malmöhus, zanim wycieczka zakończy się w pobliżu punktu początkowego. Na przystankach wycieczki znajdują się zabawne zadania do rozwiązania i zabawne pytania, na które należy odpowiedzieć. Kto wie na przykład co… ale nie, jeszcze nie zdradzimy! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrycie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Malmö. Spacer po mieście wzbogaci wiele anegdot. Zwiedzanie możesz rozpocząć w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet w zaciszu swojej sofy. Miłego pobytu w Malmö! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz e-mailem bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Malmö: bilet wstępu do muzeum obrzydliwej żywności

5. Malmö: bilet wstępu do muzeum obrzydliwej żywności

Przyjedź do muzeum i odbierz swój bilet w postaci worka na wymiociny. Po przeczytaniu informacji o naturze wstrętu zacznij odkrywać tę dziwaczną i odrażającą wystawę. Posmakuj słoików wypełnionych jednymi z najbardziej śmierdzących potraw znanych człowiekowi, wypróbuj fotobudkę obrzydzenia i podziwiaj eksponaty. Pod koniec wizyty z wahaniem podejdź do baru degustacyjnego, gdzie personel poprowadzi Cię przez pozycje warte listy życzeń z całego świata. Spróbuj suszonych owadów, śmierdzących serów, sfermentowanego rekina i przerażającego surströmming - wszystko w cenie biletu. Jeśli znajdziesz swoje nowe ulubione jedzenie, udaj się do sklepu z pamiątkami, który jest wypełniony po brzegi mrożonymi bykowymi jądrami i najbardziej słoną lukrecją, o której wiadomo, że istnieje. Twój bilet jest ważny przez cały dzień, a wydrukowany czas jest tylko wskazówką.

Historia ducha Malmö: gra o pieszych wycieczkach z przewodnikiem

6. Historia ducha Malmö: gra o pieszych wycieczkach z przewodnikiem

Chcesz wybrać się na spacer po Malmö? Ta gra polegająca na pieszych wycieczkach z przewodnikiem zaprasza Cię do poznania historii Karny Möller, najsłynniejszego ducha w mieście. Kiedy właściciel browaru Per Nilsson Möller ożenił się ponownie po śmierci swojej pierwszej żony Karny w 1736 roku, w jego domu w Kalendegatan i wokół niego zaczynają dziać się nieoczekiwane rzeczy. Najpierw jego córka Kiersti widzi w ich domu ducha Karny. Przerażeni sąsiedzi i pracownicy również zgłaszają, że ją widzieli. Władze lokalne rozpoczynają dochodzenie w sprawie nawiedzeń w Kalendegatan. Chcą wiedzieć, dlaczego Karna nawiedza ich sąsiedztwo i jak mogą ją powstrzymać. Wybierz się na upiorną pieszą wycieczkę audio po Malmö w tej grze polegającej na eksploracji miasta i poznaj najsłynniejszego ducha miasta. Odwiedź miejsca w Malmö, w których rozgrywa się historia Karny. Twoim cyfrowym przewodnikiem i narratorem jest Henriette, aktorka teatru miejskiego Hippodromen w Malmö. Teatr został zbudowany w tym samym miejscu, w którym w XVIII wieku znajdował się dom i browar Möllerów. Henriette wyczuła obecność Karny na scenie i przeprowadziła pewne badania na temat nawiedzeń Karny, którymi chce się z wami podzielić. Ta wycieczka audio jest prowadzona samodzielnie za pomocą aplikacji opartej na GPS pobranej na smartfona. Po zakupie wycieczki otrzymasz e-mail z instrukcjami dotyczącymi pobrania aplikacji StoryTourist, która służy jako przewodnik i narrator. Po zainstalowaniu aplikacji udaj się do punktu początkowego wycieczki, otwórz aplikację, załóż słuchawki i przygotuj się na spacer z duchami w Malmö! Będziesz słuchać historii podczas spaceru, a dźwięki, ilustracje i elementy gry zostaną uruchomione i pojawią się na ekranie Twojego telefonu komórkowego, gdy się do nich zbliżysz. Odwiedź przerażające miejsca, takie jak miejsce pochówku Karny i kościół, w którym ksiądz próbował odpędzić ducha. Ta piesza wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą zwiedzać Malmö w zabawny i niezależny sposób, a także dla osób, które lubią przerażające historie. To doświadczenie jest całkowicie elastyczne: możesz je rozpoczynać, wstrzymywać i kończyć, kiedy tylko Ci odpowiada.

Z Kopenhagi: samodzielna wycieczka po Malmö z biletami transportowymi

7. Z Kopenhagi: samodzielna wycieczka po Malmö z biletami transportowymi

Odkryj dwa kraje w zaledwie jeden dzień dzięki tej wycieczce z przewodnikiem "Kopenhaga - Malmö 1 dzień " Jesteś w Danii i zostało Ci kilka godzin i nie masz planów, co robić? Skorzystaj z okazji, aby przedłużyć swoją podróż i odwiedzić Szwecję. Wycieczka jest bardzo elastyczna, zaczynasz wycieczkę rano lub po południu w Kopenhadze, autobusem podróż zaczyna się nad kultowym mostem Øresund. Bilety zostaną wysłane jako bilet elektroniczny SMS-em i e-mailem. Po przybyciu do Malmö masz 2 alternatywy do wyboru, w zależności od tego, jak chcesz zwiedzać Malmö na własną rękę. Punkt startowy znajduje się na Centralplan 10 na dworcu centralnym w Malmö i tam otrzymasz wskazówki dotyczące miejsc do zobaczenia oraz dystrybucji biletów i rowerów, które należy odebrać przed godziną 16:00, zalecamy przyjście do naszego biura po przyjeździe do Malmö. Opcja 1: Zdobądź 24-godzinny bilet autobusowy, aby poruszać się po Malmö lokalnymi autobusami miejskimi. Opcja 2: Poruszaj się po mieście na rowerze. Kiedy będziesz gotowy, odkrywając wszystkie cuda Malmö, sam zdecydujesz, kiedy chcesz wrócić, pociągi powrotne odjeżdżają do północy. Do pakietu można dodać tradycyjną szwedzką fikę. Miejsca, które warto odwiedzić: Turning Torso Ribersborg kallbadhus Mały plac, Lilla torg Zamek Malmöhus Moderna Museet Sala koncertowa Malmö Live Kościół św.

Malmö: Szlak eksploracji miasta

8. Malmö: Szlak eksploracji miasta

Rozpocznij interaktywne odkrywanie podczas zwiedzania uroczego miasta Malmö. Otwórz aplikację internetową i rozpocznij wyzwanie od Södra Förstadsgatan. Stamtąd pojedziesz przez historyczne centrum Malmö, poznasz kulturę picia kawy w Szwecji i przespacerujesz się po Kungsparken, najstarszym parku w mieście. Ciekawe fakty: Dowiedz się więcej o mieście, odkryj sekrety głównych atrakcji i poznaj ciekawostki, których nie przeczytasz gdzie indziej. Znajdź zabytki i ukryte tajemnice: Nasz lokalny twórca stworzył interaktywny spacer po mieście. Tajemnicze wskazówki sprawiają, że przemierzasz ulice miast, zachęcając do zwrócenia uwagi na szczegóły, których zwykle nie zauważasz. Po dotarciu na następny przystanek będziesz musiał rozwiązać pytanie: otwórz oczy i umysł i użyj swojej lokalizacji, aby znaleźć właściwą odpowiedź! Cieszyć się: Idąc tym szlakiem odkrywczym, poznasz miasto z innego punktu widzenia. Nawet miejscowi odkrywają nowe fakty, przemierzając tajne miejskie szlaki! Wyostrz swoje zmysły i doceń najwspanialsze (i małe) szczegóły wokół ciebie. Niezależnie od tego, czy znasz Malmö, czy dopiero zaczynasz tu zwiedzać, zobacz odkrycie z perspektywy, która zainspiruje Twoją ciekawość, gdziekolwiek się udasz.

Malmö: 3-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

9. Malmö: 3-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na głównym dworcu kolejowym w Malmö. Stamtąd odwiedź średniowieczną część miasta i posłuchaj opowieści o zamku Malmö oraz dwóch ważnych parkach Kungsparken i Slottsparken. Następnie udaj się na plażę Ribersborg i dowiedz się, jak mieszkańcy Malmö korzystają z plaży. Z plaży podziwiaj niesamowite widoki na most Ørensund, który łączy Danię i Szwecję. Dowiedz się, co wydarzyło się między Danią a Szwecją i jak Dania utraciła kiedyś południową część Szwecji. Zakończ wycieczkę, zwiedzając jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zielonych dzielnic Malmo, Västra Hamnen.

Lund Tour: od średniowiecznej metropolii do współczesnej uczelni

10. Lund Tour: od średniowiecznej metropolii do współczesnej uczelni

Spacerując po brukowanej starówce Lund, obecnie akademickim centrum miasta, nie zdawałbyś sobie sprawy, że jest to jedno z najstarszych miast w Skandynawii z ponad 1000-letnią historią. Kiedyś było to centrum handlowe, a potem, w średniowieczu, stało się centrum religijnym z dziesiątkami kościołów i instytucji religijnych. Najwspanialszą z nich była katedra w Lund, w której panowali arcybiskupi i koronowano królów. Katedra nadal góruje nad malowniczym centrum miasta, ale dziś Lund jest najbardziej znane ze swojego uniwersytetu — jednej z wiodących instytucji akademickich w Skandynawii. Wycieczka rozpoczyna się przed głównym dworcem kolejowym w Lund, w odległości krótkiego spaceru od placu Bantorget. Stamtąd pójdziesz śladami księży, profesorów i Helgo Zettervalla, architekta, który słynął z burzenia średniowiecznych budowli, aby odbudować je w tym, co uważał za średniowieczną architekturę. Zobaczysz, gdzie kiedyś mieszkali akademicy miasta, idąc Professorsstaden (Miasto Profesorów) w drodze do AF Borgen, zamku Lund i stowarzyszenia akademickiego, gdzie kończy się wycieczka. Po drodze wskażę zabytki, w tym Gamla Biskopshuset (dawna rezydencja biskupa) oraz uniwersytecką salę gimnastyczną i koncertową znaną jako Palaestra et Odeum. Usłyszysz także o studenckim dowcipie, kiedy jedna z rzeźb „Wydziałowych Żab” z Placu Uniwersyteckiego została skradziona, a później znaleziona w pociągu jadącym do Sztokholmu, mająca na sobie tradycyjną studencką czapkę. Podczas tej pieszej wycieczki po Lund zobaczysz: • Poczuj uroczą atmosferę Stortorget, głównego placu w Lund, pełnego uroczych kawiarni, barów i butików • Wybierz się na Krafts Torg, średniowieczny rynek miejski, na którym znajdziesz tablice upamiętniające wzniesienie przez studentów pomnika nicości w 1984 roku i jego kradzież w 1987 roku • Dowiedz się o fascynującym skansenie Kulturen, który tchnie życie w minione epoki Lund dzięki pieczołowicie odtworzonym historycznym budynkom i artefaktom • Zajrzyj przez ciemne okna do Locus Peccatorum, Miejsca Grzechów, z jego mroczną i tragiczną przeszłością, która była katalizatorem powstania Towarzystwa Akademickiego • Zanurz się w świeżym i pachnącym powietrzu Ogrodu Botanicznego w Lund, gdzie znajdziesz tysiące roślin, kwiatów i drzew • Posłuchaj o Skissernas Museum (Muzeum Szkiców), wyjątkowym publicznym muzeum sztuki, które koncentruje się na procesie artystycznym • Podziwiaj porośniętą bluszczem Bibliotekę Uniwersytecką w Lund, uważaną za jeden z najpiękniejszych budynków w Szwecji • Ciesz się Placem Uniwersyteckim, który jest otoczony ze wszystkich stron historycznymi budynkami i stanowi epicentrum akademickiego Lund Ta godzinna wycieczka jest przeznaczona dla wszystkich, z łatwą trasą pieszą. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą przejeżdżającym przez Lund, czy nowym studentem, który właśnie przybył do Lund, z przyjemnością zanurzysz się w czarującej atmosferze współczesnego centrum Lund, poznając jednocześnie jego bogatą i fascynującą przeszłość.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Malmo

Malmo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Malmo? Kliknij tutaj.

Malmo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 667 opinii

Mario był naszym kierowcą i przewodnikiem. Bardzo pomocny, precyzyjny w przekazywaniu informacji, a nawet przetłumaczony objaśnień na wiele języków. Dał nam czas na zwiedzanie obu miast i zabrał nas do malowniczych miejsc. Polecana wycieczka dla tych, którzy chcą zobaczyć Malmö i przejść przez most (pociągiem podróżowałbyś - tylko częścią mostu - piętro poniżej poziomu „ulicy”). Optymalnie byłoby, gdyby trwało to trochę dłużej, abyśmy mieli czas na lepsze poruszanie się po miastach.

Wtajemniczona wskazówka. Piękne miasta. Przewodnik wszystko wyjaśnia po angielsku, a także daje wskazówki, gdzie spędzić czas. Miał 90 minut w każdym mieście i był w stanie zrobić wiele pięknych zdjęć, a także zatrzymał się, aby zrobić zdjęcie Wieży w Malmö. Można także robić zdjęcia mostu.

fantastyczny przewodnik, który dostarczył nam świetnych informacji i dzięki dużej ilości informacji sprawił, że przeprawa była interesująca i urozmaicona. zrobił nawet dwa dodatkowe przystanki, aby dać nam świetne możliwości robienia zdjęć.

Wycieczka była bardzo udana, a nasz przewodnik Per był bardzo przyjazny, bardzo miły i podczas podróży przekazał nam bardzo ciekawe informacje na temat życia w Danii i Szwecji.

Świetna wycieczka. Przewodnik wszystko bardzo dobrze wyjaśnił. Z przyjemnością poleciłbym wycieczkę. 😊 😊