Malezja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Kuala Lumpur: półdniowa wycieczka do jaskiń Batu

1. Z Kuala Lumpur: półdniowa wycieczka do jaskiń Batu

Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu, rozpocznij swój dzień na obrzeżach miasta, przy Ambassador Row, Istana Sharif Ali i wioskach malajskich. Zatrzymaj się w Royal Selangor, będącą największą i najnowocześniejszą fabryką cyny na świecie. Znana jest również z wysokiej jakości i kunsztu wykonania. Podczas zwiedzania fabryki dowiesz się o różnych procesach produkcyjnych, jak odlewanie, szlifowanie, polerowanie, lutowanie, młotkowanie i żłobienie. Potem zatrzymaj się w fabryce batiku, aby zobaczyć, jak projektuje się i drukuje batik. Jako ostatni punkt udaj się na wapienne wzgórza jaskiń Batu, składające się z trzech głównych jaskiń i kilku mniejszych zagłębień. Przejdź obok wyniosłego posągu Murugana, pokonując 272 stopnie do świątyni w jaskini i obejrzyj barwne murale z pismem hinduskim. Zobacz makaki, żyjące na porośniętej ścianie klifu i przyłącz się do tłumu pielgrzymów hinduskich w drodze do serii złoconych ołtarzy. Ta wycieczka kończy się wraz z odwiezieniem Ciebie do hotelu w Kuala Lumpur.

Z Kuala Lumpur: całodniowa wycieczka do zabytkowej Malakki z lunchem

2. Z Kuala Lumpur: całodniowa wycieczka do zabytkowej Malakki z lunchem

Doświadcz magii Malakki w trakcie tej całodniowej wycieczki. Skorzystaj z odbioru klimatyzowanym vanem z wybranych dzielnic w Kuala Lumpur i transportu powrotnego. Delektuj się pysznym lokalnym lunchem podczas wycieczki. Zobacz takie atrakcje jak plac Holenderski i ozdobna XVII-wieczna chińska świątynia Cheng Hoon Teng.  Odwiedź wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto Malakka podczas całodniowej wycieczki z Kuala Lumpur. Zobacz też cieśninę Malakka, która oddziela Półwysep Malajski od Sumatry. Odwiedź ruiny kościoła św. Pawła i plac Holenderski (zamknięty w każdy poniedziałek) oraz podziwiaj różowe budynki dawniej należące do holenderskiej administracji, a dziś będące siedzibą lokalnych władz i muzeum. Zjedz autentyczny lunch z daniami kuchni lokalnej. Następnie przyjrzyj się świątyni Cheng Hoon Teng, gdzie pod jednym dachem praktykowane są trzy główne religie chińskie. Przejdź się wzdłuż ulicy Jonker, która kończy się przy brzegu rzeki Malakka. Dowiedz się więcej na temat sułtanatu w Malezji, rozwoju Malakki jako ważnego portu handlowego oraz wpływu Portugalii i Holandii na państwo w XVI wieku.

4-godzinna wycieczka na skuterze wodnym Dayang Bunting 8 wysp, Langkawi

3. 4-godzinna wycieczka na skuterze wodnym Dayang Bunting 8 wysp, Langkawi

Spędź ekscytujące 4 godziny na zwiedzaniu 8 pięknych wysp Dayang Bunting na swoim własnym skuterze wodnym. Jazda na skuterze wodnym to najfajniejszy sposób na odkrywanie wysp, a po krótkim samouczku będziesz mógł swobodnie ślizgać się po powierzchni spokojnych wód we własnym tempie. Jedna z wysp jest domem dla aktywnej populacji małp, którą zobaczysz bawiąc się wśród drzew, gdy się zbliżysz. Następnie popłyń, odkrywając słodkowodne jezioro na wyspie – największe w Malezji. Jezioro Ciężarna Dziewica jest tak zwane ze względu na zarys wzgórz i skalnych wychodni przypominających kształtem ciężarną dziewicę leżącą na plecach. Następnie popływaj w jej słodkiej wodzie, o której legenda mówi, że sprzyja płodności. W ciągu 4 godzin będziesz miał okazję wziąć udział w szerokiej gamie zajęć. Zostaw skutery wodne i przemierzaj bujną dżunglę lub wskocz do kajaka, aby dalej odkrywać wody otaczające wyspę. Cokolwiek zdecydujesz, będziesz zachwycony oszałamiającą scenerią, która Cię otacza.

Wycieczka łodzią safari po mangrowe Langkawi

4. Wycieczka łodzią safari po mangrowe Langkawi

Twoja 4-godzinna podróż zabierze Cię w podróż eksploracyjną przez lasy namorzynowe Langkawi, aby odkryć egzotyczne rośliny i gatunki zwierząt. Wielu z nich udaje się przetrwać dzięki pomysłowym metodom w dynamicznym środowisku ciągłych zmian, podyktowanych przypływami i opadami pływów. Po krótkiej przejażdżce do molo wsiądź na pokład łodzi i odkryj lasy namorzynowe oraz starożytne wapienne wychodnie w północno-wschodniej części wyspy. Lasy namorzynowe odgrywają zasadniczą rolę w utrzymaniu równowagi ekologicznej świata. Wpływają na klimat, zapewniają schronienie i pełnią rolę głównych wylęgarni ryb i krewetek. Dryfując przez lasy namorzynowe, uważaj na dziwaczne ryby chodzące po lądzie. Uważaj też na jasno świecące zimorodki i spójrz w górę, aby zobaczyć orły i latawce. Jeśli masz dużo szczęścia, możesz zobaczyć ciekawskie wydry i figlarne delfiny. I nie zapomnij o małych stworzeniach, jakkolwiek przerażające i pełzające mogą się wydawać. Wszystkie odgrywają istotną rolę w tym wyjątkowym środowisku. Opcjonalny lunch to stałe menu składające się ze smażonego ryżu z kurczakiem i mrożonego napoju dnia. Wycieczka obejmuje 30-minutowy postój na plaży, w zależności od warunków morskich i pogodowych. Całkowita długość wycieczki wynosi 6 godzin, w tym 2-godzinny transfer w obie strony z hotelu.

Petronas Towers: bilet priorytetowy z dostawą do hotelu

5. Petronas Towers: bilet priorytetowy z dostawą do hotelu

Wznoszące się na niewiarygodną wysokość 451,9 m wieże Petronas Twin Towers stały się najsłynniejszym symbolem architektonicznym miasta. Wjedź szybką, futurystyczną windą na znajdujące się na wysokości 170 metrów 86. piętro wieżowca i stamtąd podziwiaj zapierającą dech w piersiach panoramę stolicy Malezji. Stań na najwyższym na świecie dwupoziomowym moście, który łączy obydwie wieże na wysokości 41. i 42. piętra. Dowiedz się więcej o historii i konstrukcji Twin Towers oraz wstąp do sklepu z pamiątkami. Dzięki tej usłudze bilety zostaną dostarczone do Twojego hotelu w Kuala Lumpur. Pamiętaj tylko, aby być na miejscu na 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia zwiedzania.

Wieża Menara Kuala Lumpur: Otwarty bilet wstępu

6. Wieża Menara Kuala Lumpur: Otwarty bilet wstępu

Wieża Menara Kuala Lumpur, znana również jako wieża KL, jest jednym z najbardziej kultowych zabytków Kuala Lumpur. Widoczna jest z prawie całego miasta i mierzy 421 metrów wysokości, co czyni ją jedną z najwyższych wież telekomunikacyjnych na świecie. Skorzystaj z otwartego biletu wstępu i zwiedź ją o dowolnej, wygodnej dla Ciebie porze w godzinach otwarcia. Wjedź jedną z szybkobieżnych wind na całkowicie osłonięty taras widokowy znajdujący się około 276 metrów nad ziemią i podziwiaj panoramę Kuala Lumpur. Wejdź do kina XD Theatre i weź udział w seansie 6D (na własny koszt). Obejrzyj film, siedząc w specjalnie zaprojektowanym fotelu, którego ruchy są zsynchronizowane z filmem. Zwykle do wyboru jest 8 filmów, z których każdy trwa około 5 minut.

Z Kuala Lumpur: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Taman Negara

7. Z Kuala Lumpur: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Taman Negara

Spędź dzień na świeżym powietrzu w Parku Narodowym Taman Negara podczas wycieczki z przewodnikiem z transportem w obie strony z Kuala Lumpur. Poznaj rośliny i dziką przyrodę lasu deszczowego i wybierz się na najdłuższy spacer pod baldachimem na świecie. Płyń łodzią przez bystrza podczas ekscytujących wrażeń podczas szybkiego strzelania. Wylot z Kuala Lumpur i podróż do Parku Narodowego Taman Negara po porannym odbiorze. Podziwiaj niesamowite widoki podczas malowniczej przejażdżki obok typowych kampung (wiejskich) domów. Po przybyciu do Kuala Tahan otrzymaj pozwolenie na wjazd i licencję na aparat (koszty nie są wliczone w cenę). Przejdź się chodnikiem Canopy Walkway (który może być zamknięty), najdłuższym wiszącym mostem na świecie. Przed lunchem udaj się na wzgórze Teresek. Po obiedzie wybierz się na przejażdżkę łodzią, aby doświadczyć szybkiej aktywności strzeleckiej. Płyń i przecinaj bystrza, kierując się w stronę rzeki Tembeling. Na koniec odwiedź wioskę Orang Asli, a następnie późnym popołudniem wyjazd z powrotem do Kuala Lumpur.

Kuala Selangor: Jaskinie Batu i obserwacja świetlików

8. Kuala Selangor: Jaskinie Batu i obserwacja świetlików

Weź udział w popołudniowej i wieczornej wycieczce do jaskiń Batu, które mają już 400 milionów lat, i zobacz setki tysięcy świecących świetlików podczas rejsu po rzece Selangor. Udaj się do jaskiń Batu, aby po pokonaniu 272 stopni schodów spacerować po prehistorycznych jaskiniach. Zobacz niektóre ze świątyń hinduistycznych, które powstawały tutaj od początku lat 1900., takie jak świątynie Murugana, Ganeśy i Śiwy. Następnie idź do Kuala Selangor, jednego z najbardziej zabytkowych miejsc i miejsca, w którym towarzyszyły się najczęstsze konflikty na początku panowania sułtanów Selangoru. Miejsce to jest także znane ze względu na restaurację z owocami morza, w której możesz zjeść lunch. Ale przed lunchem zatrzymaj się przy Bukit Melawati, w najwyższym punkcie w Kuala Selangor, i podziwiaj fort, który nadzorował łodzie w cieśninie Malakka i na rzece Selangor. Obszar ten jest także domem dla sprytnych małp, lutungów srebrzystych, które są bardziej przyjazne i oswojone niż małpy w jaskiniach Batu. Usiądź w restauracji z owocami morza, aby zjeść pyszną kolację i podziwiać widoki o zachodzie słońca na rzekę Selangor. Oprócz owoców morza dostępne są także opcje wegetariańskie oraz dania z kurczakiem. W końcu udaj się do parku świetlików Kampung Kuantan i wejdź na pokład łodzi wiosłowej. Płyń spokojnie i podziwiaj niesamowite migotanie największej kolonii świetlików na świecie. Podziwiaj zdolność tych zadziwiających owadów do zsynchronizowania swoich wzorów świetlnych, następnie około godz. 21.30 powróć do Kuala Lumpur.

Międzynarodowy port lotniczy KUL w Kuala Lumpur: wstęp do poczekalni Premium

9. Międzynarodowy port lotniczy KUL w Kuala Lumpur: wstęp do poczekalni Premium

Zrelaksuj się i odśwież się przed wylotem, pomiędzy lotami lub przylotem w zaciszu poczekalni Plaza Premium Lounge na międzynarodowym lotnisku w Kuala Lumpur w terminalu satelitarnym i terminalu KLIA2. Ciesz się wygodnymi siedzeniami, bezpłatnym Wi-Fi, lokalnymi i międzynarodowymi gazetami i czasopismami podczas oczekiwania na lot. Wybierz z szerokiego wyboru potraw, a także z otwartego baru z szeroką gamą napojów. Wybierz 3-godzinny, 6-godzinny lub 12-godzinny dostęp do poczekalni w różnych lokalizacjach na lotnisku, aby dopasować się do swojego harmonogramu. Ciesz się jeszcze lepszą obsługą, korzystając z poczekalni Plaza Premium First Lounge.

Kuala Lumpur: zaprojektowana przez szefa kuchni wycieczka kulinarna dla małych grup

10. Kuala Lumpur: zaprojektowana przez szefa kuchni wycieczka kulinarna dla małych grup

Kuchnia malezyjska to złożona bestia. Na szczęście możesz śmiało wejść na scenę ulicznych wycieczek kulinarnych, dołączając do tej codziennej 4-godzinnej uczty kulinarnej. Ograniczony do 8 gości, zostaniesz poprowadzony z dala od tłumów turystów do jednych z najlepszych stawów w Kuala Lumpur, znanych tylko miejscowym. Po drodze zanurzysz się w jednym z najlepszych mokrych rynków w mieście, aby odkryć produkty i składniki, które trafiają do malezyjskich potraw, zanim skosztujesz od 13 do 14 różnych dań i przekąsek. Oprócz doskonałych przykładów klasyków, takich jak rendang, nasi lemak i grillowane szaszłyki z kurczaka z bogatym satay z orzeszków ziemnych, Twój przewodnik pokieruje Cię w stronę niektórych mniej znanych przysmaków KL, takich jak chłodzący cendol durian, makrela z grilla na liściach bananowca z sambal i nasi kerabu , danie z niebieskiego ryżu wzbogacone kwiatami niebieskiego groszku. Jeśli chcesz naprawdę dostać się do serca kuchni miasta, nie ma lepszego sposobu niż ta kulinarna przygoda prowadzona przez szefa kuchni. Ucieknij z pułapek turystycznych i przygotuj swoje kubki smakowe na przejażdżkę. Nie pożałujesz.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Malezja

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 225
Sortuj wg::
Strona 1 z 15

Malezja: Ciekawe miejsca

Malezja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Malezja? Kliknij tutaj.

Malezja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7818 opinii

Wspaniała i urozmaicona wycieczka: wodospady, targi rzemieślnicze, różne farmy pszczół, motyle i truskawki pełne rzeczy i zwierząt / owadów do zobaczenia oraz Centrum Herbaty BOH z fantastycznym widokiem panoramicznym i możliwością delektowania się herbatą i ciastami. Nasz naprawdę wyjątkowy kierowca / przewodnik. Był bardzo miły i bardzo pomocny i opowiedział nam o historii Malezji i innych szczegółach począwszy od podróży autokarowej. Bardzo wygodnie było również towarzyszyć z Kuala Lumpur iz powrotem, ponieważ nie jest łatwo dotrzeć do Cameron Highlands na własną rękę. Lunch w spektakularnej lokalizacji z bardzo smacznymi lokalnymi potrawami. Jest to wycieczka, którą gorąco polecamy.

Moja rodzina i ja (rodzice i dziadkowie) wybraliśmy się na tę wycieczkę do jaskiń Batu i Genting Highlands! Wyjątkowy przewodnik, wycieczka i miejsca do zobaczenia. Naszym przewodnikiem był McPaul. Był niesamowicie pouczający i wciągający. Mamy też świetną mieszankę historii, kultury, ciekawych zabytków. Jazda była również bardzo płynna. Przystanek w Genting Highlands wydawał się trochę za długi, ale jest mnóstwo do zrobienia (strona świątyni jest koniecznością, zakupy w outletach, przejażdżki itp.)

Zostaniesz odebrany rano z hotelu i przywieziony wieczorem. Nasz przewodnik, McPall, wiele nam wyjaśnił podczas podróży, co moim zdaniem było świetne. Farmy motyli i truskawek same w sobie nie były niczym specjalnym, ale wraz z farmą herbaty był to dzień pełen ciekawych wglądów w życie mieszkańców Cameron Highlands. Lunch był świetny! Polecam wycieczkę każdemu, kto chciałby poznać inne kultury.

Fantastyczna półdniowa wycieczka. Odbiór był na czas. Sklep z cyną / fabryka była nieoczekiwaną ucztą. Bardzo ciekawy proces i wiele dobrych pamiątek do kupienia, jeśli jesteś zainteresowany. Wizyta w jaskiniach też była w sam raz. Nasz przewodnik Mac (sp?) był doskonały-bardzo wesoły, zabawny i kompetentny. Również świetny stosunek jakości do ceny, a klimatyzacja w autobusie była super mocna!

Naszym przewodnikiem był Abaleé. Był po prostu świetny i wiele się nauczyliśmy o kraju i kulturze. Wielkie dzięki za to, naprawdę bardzo to doceniamy! Polecił też inne zajęcia, których spróbujemy dziś po południu. Uwielbialiśmy jaskinie, ale podobały nam się bardziej, gdy otrzymywaliśmy wyjaśnienia i historie o działaniach. Dziękuję